Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2022. 07. 31. 15:52
Előzmény: #9158  Törölt felhasználó
#9160
A bankrendszer lesz a következő ahol gondok lesznek. És mivel nagyon ,,okosan" azt is ,,nemzeti" kézbe vette orbán, így majd szépen rákölthetnek 5-6.000 mrd-ot a szanálásra...szép lesz...
stolz
stolz 2022. 07. 31. 15:42
Előzmény: #9157  Placi82
#9159
Az USA-ban nem lesz gond. Nem szabad összekeverni Európával és főleg Magyarországgal...
Törölt felhasználó 2022. 07. 31. 15:25
#9158
Egy otp felkört senki nem mer bevallalni?https://tozsdeforum.hu/cikkek/bet/blue-chip/ezt-jelenthetik-csanyi-szavai-az-otp-reszvenyeseinek/
Placi82 2022. 07. 31. 15:02
Előzmény: #9151  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#9157
Meg annyit akartam, hogy szeptemberben ugrik a majom a vízbe. Az lesz a komoly lepes. Ami most van, es te.is leírtal az meg csak mismasolas. Na ,kiderul, hogy lesz e tokuk hozza? Nekem ketsegeim vannak , a kommunikaciojuk alapjan.
Placi82 2022. 07. 31. 14:51
Előzmény: #9144  Törölt felhasználó
#9156
+++
kajli_man
kajli_man 2022. 07. 31. 14:49
Előzmény: #9154  Törölt felhasználó
#9155
Mit írt? Abból indulok ki, hogy ha tényleg az van, amit Placi van, hogy nagy az államadósság, akkor azt magas inflációval le lehet morzsolni. Olyan viszont nincs, hogy csak az államadósságot inflálod el, ezzel együtt jár, hogy a lakossági és vállalati hitelek is értéktelenednek. Egyfajta reset, nem? Vagy valamit nem látok?
Törölt felhasználó 2022. 07. 31. 14:27
Előzmény: #9153  kajli_man
#9154
Cica után mész te is. :)
Ne heccelj.
kajli_man
kajli_man 2022. 07. 31. 14:19
Előzmény: #9144  Törölt felhasználó
#9153
De a magas infláció a zsidó bankároknak sem jó, nem? Értéktelen papírcetliket kapnak fizettségül, miközben a paraszt örül a 200 négyzetméteres medencés háznak.
Placi82 2022. 07. 31. 13:59
Előzmény: #9151  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#9152
Ahhoz nem.kicsi recesszio.kell. mert az ar ber spiralt igy lehet megfekezni. Marmint a deflaciohoz
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 07. 31. 13:51
Előzmény: #9150  Placi82
#9151
Amit lehet Jupiternek... 😊
Az usa nem csak szolgáltat, hatalmas termelése, ipara, bányászata van. Meglennének a teljes világ nélkül is, max kicsit drágább lenne a műanyag papucs. Mindent gyártanak, minden nyersanyaguk van. 
A fed a kamatokat a semleges zónába húzta fel, már nem támogatja a gazdasági növekedést, de nem is gátja annak. Szerintem 3.5 - 4%lesz a kamat Max. 
És azzal is érdemes számolni, hogy a bázis hatás miatt az infláció várhatóan csökkenni fog, sőt szerintem deflációt is fogunk látni rövid időre. 
Placi82 2022. 07. 31. 13:46
Előzmény: #9148  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#9150
Szerintem meg hatalmas strukturalis gondok vannak. Nem temel, de tul fogyaszt.Fed nem meri vegigvinni amit vallaltak. Szerintem meghatral a FED. Most lehet en vagyok a hulye, de nem.maradhat buntetlenul ekkora ,es folyamatos ikerdeficit, mintha erre alltak volna be. De tevedes jogat fenntartom;)
Törölt felhasználó 2022. 07. 31. 13:45
#9149
Bitcoin zöld ma is. Akkor holnap usa indexek fel?
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 07. 31. 13:34
Előzmény: #9142  Placi82
#9148
Nincs már QE, sőt most jelentette jpow, hogy 1.5 trillion adósságot csökkentettek. Zajlik a tapir, csökken a pénz mennyiség, emelkedik a kamat, egyre erősebb a dollár. Fejből írom, ha tévedek bocs. Az USA ügyben szerintem előítéleteid vannak, és az adósság önmagában nem tragédia. Nézd az egészet. Van egy csomó betegsége, a társadalom rottyon van, én se akarok ott élni, de mint gazdasági katonai erő, kétségtelenül a toppon van. 
dexter-atya
dexter-atya 2022. 07. 31. 12:20
Előzmény: #9143  Törölt felhasználó
#9147
TOP-1poszt a héten , bár tudok egy rövidített változatot...:)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220731v00xz4i9t.jpeg
kajli_man
kajli_man 2022. 07. 31. 12:13
Előzmény: #9145  kajli_man
#9146
https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20220504b.htm
For Treasury securities, the cap will initially be set at $30 billion per month and after three months will increase to $60 billion per month. The decline in holdings of Treasury securities under this monthly cap will include Treasury coupon securities and, to the extent that coupon maturities are less than the monthly cap, Treasury bills.
For agency debt and agency mortgage-backed securities, the cap will initially be set at $17.5 billion per month and after three months will increase to $35 billion per month.
kajli_man
kajli_man 2022. 07. 31. 12:08
Előzmény: #9142  Placi82
#9145
Én úgy tudom, hogy habár takarékon, de megy már a QT. Kötvényeket el nem adnak, viszont hagyják őket lejárni. Olyan előfordulhat, hogy mondjuk tegyük fel havi 20B a QT cél, de abban a hónapban 60B-nyi kötvény jár le, akkor 40B-t visszaforgatnak (vásárlás), de havi viszonylatban ugye minuszos az egyenleg (+40-60). Lehetnének tökösebbek mondjuk, úgy emlékszem, hogy ősztől mintha nagyobb QT-t terveznének, ha már a "nagy" kamatemeléseken túl vannak.
Törölt felhasználó 2022. 07. 31. 11:56
Előzmény: #9140  kajli_man
#9144
Nem tudom, hogy mit fognak csinálni. Azt sejtem, hogy a ZIRP, high pressure economy folytatódni fog.
Ezzel még egy darabig el lehet kendőzni a bajokat. Pontosan addig, amíg egy adósságválság fel nem üti a fejét. Kínában már mocorog valami...
.
Sajnos az infláció nem az ellátási láncoktól van, meg nem is közvetlenül az ukrán háborútól.
Ez a mese habbal kategória.
Az infláció a végtelenül túlpörgetett kereslettől van, és attól, hogy a covid alatt nem hagyták a keresletet beesni, hanem igen erőszakos módszerekkel felnyomták az égig. Persze, hogy nem bírta a termelő oldal kapacitással.
Az infláció valódi oka részben monetáris, részben pedig strukturális.
1. Valójában az árupiacok hosszú és igen mély bear piacban mozogtak 2008 után. Az árupiacok igen szép ciklusokat írnak le időben. Az olaj ennek igen szép példája, ahol a shale lufi rettentően lenyomta az árakat. Persze ha ez a többi commodityvel együtt nem történt volna meg, akkor a pénznyomtatás 2010-től szép kétszámjegyű inflációt produkált volna. Csakhát estek az árak, és a pénznyomtatás inflatorikus hatását elfedte a commodity piac mélyrepülése. A commoditykbe való beruházások elmaradtak, a kitermelési kapcitások elmaradnak az igénytől. Ez további inflációs nyomást fejt ki, és ahogy a gáznál és olajnál látjuk, ez legjobb esetben is évek alatt oldódik majd meg, ha egyáltalán...
2. DK-Ázsia igen magas megtakarítási rátával rendelkezik (valahol 40-50% körül mozog). Úgy kapcsolódott be Kína a világgazdaságba, hogy ontotta a termékeket, mesterségesen megnövelve a világ output kapacitásait, de fogyasztani alig fogyasztott. Ez is dezinflációs hatású volt. Ráadásul 1 milliárd ember bekapcsolódása a termelésbe a fejlett világ bérszintjeit is féken tartotta. Ez megint csak elfedte a pénznyomtatás inflatorikus hatását.
3. A cégek rájöttek, hogy a JIT rendszer, főleg a kontinensek közötti beszállítási lánc nem kicsit kockázatos, részben elkezdik hazatelepíteni a termelés egy részét. Ez is inflatoriukus hatású.
4. Beérett a természet erőforrásaival való visszaélés. Ma már mindenki látja a klímaprobléma hátulütőit. Aszályok, terméskiesés, soha nem látott kártevők, földek kimerülése, stb. Az élelmiszer nagyon komoly inflációforrás lesz a jövőben is.
5. Zöld gazdaság. Teljesen természetesen inflatorikus hatású.
Magyarán a FED vagy belátja, hogy a blöffje balul sült el, és befejezi ezt a ZIRP nevű borzadályt, és elfogadja, hogy hosszú évek recessziója jön, egy esetleges adósságválsággal, vagy nyomtatja tovább a dollárt és megbarátkotik a 10-20-30%-os infláció intézményével. Lehet választani, sok sikert kívánok nekik.
A a zsidó barátoknak fontos a 6000-es SNP, akkor lesz 20%-os infláció. Ha ezt elengedik, akkor talán le lehet szorítani az inflációt. De hogy ezzel a kamatemeléssel nem fog sikerülni, az tuti.
Én most már csak kereskedek, leszarom konkrétan, hogy hosszú távon merre megy az index, így is- úgy is keresek rajta.
De a jelenlegi hullámszerkezetből az ATH valószínűsége igen csekély 1-2 éves távlatban. Ezt egyelőre bear piacnak kell tekinteni. 
Placi82 2022. 07. 31. 11:44
Előzmény: #9140  kajli_man
#9142
A deflacio szerintem akkor lenne, az ici pici kamatemelesek mellett, ha a dollar print, teljesen, es abszolut leallna. De ha jol tudom, nem gozerovel, de meg mindig zakatol . Erdekes!
Placi82 2022. 07. 31. 10:40
#9141
Shortosrobot, itt valaszolok, ha olvasod , akkor jo, ha nem , akkor nem.:)
Igazad van, az EU meg rosszabb allapotban van. Az USA val az a bajom, hogy mar regen nagy a kulkereskedelmi deficitje, *fogyaszt) ami parosul, folyamatosan, nagy koltsegvetesi hiannyal, konkretan folyamatosan ikerdeficit van naluk.amit megfejel, nominalisan 40.000 mrd usd allamadosag, ami a a gdp aranyaban is 136%korul van. Szoval itt sincs mar tul nagy mozgastere .Es szerintem a GDP meres egy elavult meroszam,  tul jo borben tunteti fel az usat, de mindegy 130%GDP ben az veszelyes, es ne keverjuk ide Japant, mivel az mas, emberek, mas penzugyi kultura, es teljesen mas vilag. Szoval, az UsA egyetlen eselye, hogy a viz tetejen maradjon, hogy dollar hegyekkel arasztja el a vilagot, tovabbra is. Ami igaz ugyanugy az egesz vilagra katasztrofalis kovetkezmenyekkel fog jarni, azaz meg jobban gyorsulo inflacio, amit exportalnak az egesz vilagra, nagy bajt okozva a tarsadalmakban.csak idoben eltoljak valamelyest, a végét. De most az usaban a fiuk a tulelelsre jatszanak, idot akarnak nyerni.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek