Ja, és miért vesz egy részvényalap olyan cég részvényeiből, ami államkötvénnyel van tele? Alapok alapja konstrukció? Na jó de mindezt eszközérték felett tartani?
Buxer, örülök, hogy itt látlak. :-) Hogy mi lesz idén, az elsősorban attól függ, hogy maradt-e még befektetni való tőkéje az eco iránt annak idején érdeklődő külföldi illetőségű finánctőkésnek. Vele te vagy kapcsolatban. :-))
Én azért hosszabb időtávot figyelek visszamenőleg. Egy lezárt és hasonlóan érdekes tranzakció a múltból az Econet. Ugyanilyen illikvid, de sokkal bizonytalanabbul megitélhető értékű cég volt akkoriban, mint most az Exbus. Aegon vett, Aegon eladott.
De visszatérve az Exbusra, miért nem szállt ki 132 forinton, és miért nem jelenti be, amit be kellene? Háttérmegállapodás híján ilyet épeszű alapkezelő nem kockáztat.
Tudtommal az Aegonnak 3 nagyobb részvénypozíciója van/volt, az EXBUS, a Synergon, és az Állami Nyomda.
Az utóbbi cca 30%, ez a legnagyobb, és nem változott már egy ideje, tehát fura lenne kijelenteni, hogy
"idővel aztán az Aegon nyomtalanul el is tűnik ezen cégek tulajdonosi struktúrájából."
Ezen kívül marad az Exbus és a Synergon, amelynek a tulajdonosi struktúrájában nincs semmiféle átfedés (még baráti sem), úgyhogy nem igazán értem hogy lehet azt kijelenteni,hogy
"(az Aegon) gyakran bukkan fel 5 százaléknál nagyobb tulajdonosként olyan cégekben, amelyekről aztán tudható (de hivatalosan nem mindig derül ki), hogy egy bizonyos üzleti kör felvásárlási célpontjaivá váltak."
mivelé eddig 3 nagy pozíció volt csak ha jól emlékszem, amiből még 2 megvan, tehát a gyakran egy érdekes megállapítás, és jelző, nem?
Csak azért hívom összeesküvéselméletnek, mert ha valaki tovább megy az események utólagos megmagyarázásánál, arra előbb-utóbb úgyis rásütik, hogy összeesküvéselméletet gyárt. Valójában a tények megfigyeléséről, az információk rendszerezéséről és az események további lehetséges kimeneteleinek valószínűsítéséről van szó korábbi analógiák figyelembevételével. Én így keresem a pénzt.
Az Aegon részvényalapjának esetében azt figyeltem meg, hogy gyakran bukkan fel 5 százaléknál nagyobb tulajdonosként olyan cégekben, amelyekről aztán tudható (de hivatalosan nem mindig derül ki), hogy egy bizonyos üzleti kör felvásárlási célpontjaivá váltak. (Az üzleti kört és az érintett cégeket szándékosan nem nevesítem, mert ellenkezne az érdekeimmel.) Idővel aztán az Aegon nyomtalanul el is tűnik ezen cégek tulajdonosi struktúrájából. Ennek alapján azt feltételezem, hogy az Aegon alapja strómanként és finanszírozóként segíti ezeknek a cégeknek a titokban történő felvásárlását előre meghatározott árfolyamnyereség fejében.
Az Exbus esetében ezt a feltételezésemet az is alátámasztja, hogy ennyire illikvid cégben nem szokott egy magyar részvényalap 6 százalékos részt venni, de ha mégis megtette, kérdéses, hogy a cég reális értékét minden tekintetben meghaladó 132 forintos nyilvános vételi ajánlatba miért nem adta bele a részvényeit. Nem vagyok most naprakész a törvényi háttérben és az Aegon alapok kezelési szabályzatában, de már azt is furcsállom, hogy egy likvidnek nem minősülő részvényből vásárolhat egyáltalán. Nem feltételezem, hogy szabálytalan, amit csinál, bár az 5 százalékos küszöb alá csökkenést kétségtelenül elmúlasztották bejelenteni, ez is egy kisebb súlyú szabálytalanság.
Egyébként éppen azért vetettem fel ezt a témát itt, mert láttam, hogy érdeklődsz a topik iránt, és úgy tudom, hogy az átlagosnál nagyobb a rálátásod az Aegon alapokra.
"Az Aegon szerepére és motivációjára megvan az összeesküvéselméletem, nemcsak ebben a cégben, hanem több másikban is. És ezekben a cégekben van más közös is, nemcsak az Aegon időleges szerepvállalása."
Előrebocsátva hogy jellemzően nem hiszek az összeesküvéselméletekben, ez a beírás felkeltette az érdeklődésemet, őszintén. Kifejtenéd bővebben?
Pénznyelő, Korányiéknak már
biztos a többségük, úgyhogy emiatt már nem kell értékén felül vásárolni a részvényeiket. Nem beszélve arról, hogy közgyűlési határozat rögzíti a további tervbe vett tőkeemelések mértékét és ütemét. Amíg a saját tőke magasabb a jegyzett tőkénél, nem éri meg nekik piacon venni, mert tőkeemeléssel olcsóbban növelhetik a részüket.
Az Aegon szerepére és motivációjára megvan az összeesküvéselméletem, nemcsak ebben a cégben, hanem több másikban is. És ezekben a cégekben van más közös is, nemcsak az Aegon időleges szerepvállalása.
Nem bántottál meg, persze, hogy speki vagyok. De abból az idealista fajta, vagyis elsősorban ember vagyok, és csak utána speki. A fórumon leírt véleményem mindig őszinte, elsősorban akkor írok, ha úgy érzem, hogy valakik gátlástalanul ki akarják használni az átlag spekik butaságát, hiszékenységét. Más kérdés, hogy van, amikor nem írok, mert ellenkezik az érdekeimmel. Például amikor az Exbust elkezdtem gyűjteni két hete a közgyűlési előterjesztés megismerésekor, ezt nem vertem nagydobra, mert annyira kevés volt az eladó, hogy ezzel a saját vásárlásaim sikerét veszélyeztettem volna.
Nálam az üzleti korrektség presztízskérdés, úgy érzem elég jó vagyok ahhoz, hogy szemétkedés nélkül is sokat keressek.
Törölt felhasználó2007. 08. 30. 12:19
Előzmény:
törölt hozzászólás
#422
Nem akartam megbántani,de észrevettem az utóbbi időben a beírásaival erősen befolyásolja az árfolyamokat.Az Exbus esetében is megpróbálja 100 ft. alá értékelni a papírt.Inflexio, bocsánat ha megbántottalak,de én így érzem.
Exbus2007
Gondoltam inditok egy topicot mert nagyon a feledés homályába merült ez a papir, pedig nagy dolgok készülõdnek a háttérben....