Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 17:05

Exbus2007  

Üdv Mindenkinek forumozok



Gondoltam inditok egy topicot mert nagyon a feledés homályába merült ez a papir, pedig nagy dolgok készülõdnek a háttérben....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 00:26
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
kérdés, hogy melyik névérték fogja majd meg alulról: az ami március 13-án leszáll 56Ft/részvényre vagy a 112Ft? ...
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 00:17
Előzmény: #18  lopez22
#19
Elég érdekes, ami kinn van a bét honlapján: link
Ha vételi erőt generál, akkor van benne fantázia, kérdés hogy kinek éri meg 112-ért jegyezni? De ha valaki úgy gondolja, akkor annak muszály venni a papírból! A névérték meg megfoghatja az eséskor!
Asszem én is veszek párat!
lopez22 2007. 02. 06. 22:36
Előzmény: #15  lopez22
#18
Kíváncsi leszek a közgyűlésen milyen 2007-es tervekkel állnak elő, ott talán megtudjuk miért volt szükség további 103M forint bevonására egy olyan cégnek, amelyik bankszámlán tartja a pénzét. Érdekes terveik lehetnek, nem lepődnék meg egy jegyzés utáni(zárónap:márc.5.), de még közgyűlés előtti(márc.13.) rally-n...
Törölt felhasználó 2007. 02. 06. 22:31
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
megtaláltam,stornó a kérés
Törölt felhasználó 2007. 02. 06. 22:25
Előzmény: #15  lopez22
#16
hol található ez az info, mert nem hallottam róla...erre indult ma meg? köszi
lopez22 2007. 02. 06. 22:22
Előzmény: #14  watson
#15
A 15Mrd elhatárolt veszteségnek igen is komoly "piaci értéke" van, ez konzervatívan 1,5Mrd forint. Ez a ma bejelentett részvénykibocsátással együtt(900eDb+a régi 4,6mDB=5,5mDB) is 272Ft érték részvényenként, nem beszélve a 75Ft/részvény körüli cash-ről. Tehát matek: 272+75=347Ft. Egy a nyereségét eltüntetni kívánó cég nagy fantáziát láthat a felvásárlásában, majd beolvasztásában. De elképzelhető részvénycserés megoldás is, sokféle technikával megoldható a merger.
Tehát a cég kb.350ft érhet, csak a miheztartás végett...
watson
watson 2007. 01. 08. 10:18
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Hihi....
Ki vesz ilyen fostaligát?

TopK-nak igaza van, bár érték az elhatárolt veszteség is, amiről Tiger beszélt. Én adnék érte pénzt ha eltüntetne 15mrd nyereségemet egy összeolvadás vagy valami hasonló...
Törölt felhasználó 2007. 01. 08. 10:13
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Emberek gondolkozzatok. Mi érték van a cégban? a cash meg a tőzsdetagság, ez max 110-120 Ft. Mi a jóistentől érne 200, meg 300-at???!!

Ez egy teljesen üres cég, dolgozók nélkül. Semmiféle értéke nincs azon az eszközállományon kívül, mint ami benne van.
Törölt felhasználó 2007. 01. 08. 09:02
Előzmény: #11  ingcapa
#12
Most még lehet venni olcson:)))))))
ingcapa 2007. 01. 06. 19:52
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Új név, új év, új tulajok. Addig kell venni amíg nincs komoly story mögötte! Márciusban már kettessel kezdődik!
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 19:52
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Igazábol nem lehet tudni hosszu távon csinálnak e belöle valamit vagy loto lesz ez a jövö zenéje de bármelyik is lesz ezen az áron megéri venni.
1,Mert ha lotto nagy speki vannak benne és nem 10%-20% haszonra játszanak ergo emelkedni fog az árfolyam.
2, Hosszu távon gondolkoznak valamilyen tevékenységgel profitábilis céget akarnak csinálni ergo szintén emelkedik az árfolyam.

Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 19:29
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
TUTI A FRUTI?:-)
Amúgy én ezt elhiszem, de nem erről beszéltem hanem hogy spekilottó lesz-e ez vagy hosszútávon lesz is mögötte valami.
Mert amúgy tulképpen az sem baj ha van egy lottópapír a tőzsdén elvégre ha ügyes vagy azzal sokat kereshetsz.
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 19:23
Előzmény: #6  tigus7313
#8
Gyerekek igazábol tök mindegy hogy régen mit gyártot ez már nem az a cég ami volt.
Korányi és köre 20% felett van benne Aegon alapkezelő 5 % felett. Akik beszáltak profik Korányi kb 2 miliárdot keresett a tözsdén és van egy ötlette valami profilra hát vesz egy tözsdei cégben részesedést beleteszi az ötletét ennyi stori lesz benne azt tuti emiadt az árfolyam emelkedni fog az tuti.
MOST MÉG BE LEHET SZÁLNI AZ TUTI
DE HA BEINDITJÁK A RAKÉTÁKAT 20% LIMITES EMELKEDÉSNÉL MÁR NEM BIZTOS HOGY BE TUD AZ EMBER

A CÉLÁRAM 2007 ÉVÉGE MINIMUM: 300HUF
És ez még a pesszimista variáció

Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 19:16
Előzmény: #6  tigus7313
#7
Jó ...ez mondjuk tényleg egy szempont egy spekuláns nagybefektetőnek, de nem egy hosszútávra tervező komoly szakmai befektetőnek.
tigus7313 2007. 01. 06. 19:14
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Az elhatárolt veszteség 15 milliárd.........
Jó ideig nem kell adózni.........
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 19:09
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Ja, amúgy nem konkrétan a buszgyártásra gondoltam a cégben hanem bármire...az a szakmai nincs benne...most csak tőzsdei befektetők vannak benn.
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 19:03
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Jójó, ezért nevezhetjük
"Mégnemtudnimileszbelőle korányi és barátai NYRT"-nek is.
Amit írtam az csak annyit jelent hogy néhány nagyobb büfi megvette a cég nagy részét, és most ha szerencséjük van (márpedig profik és biztos lesz ha úgy akarják) el tudják sütni jó áron.
Igenám, de kinek miért?
Vajon kinek éri meg egy üres céget megvenni?
Csak azért mert a tőzsdén van.....hát.
Persze én nem lehetek túl okos ehhez, de komoly cég maga is bemehet a tőzsdére, gondolom nem az lesz neki a legnagyobb anyagi érvágás.
A szakmait meg azért írtam, mert ha nem az akkor miért busz?Mégha ex is.
Ilyen alapon elnevezhették volna bárminek...
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 18:52
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Gyerekek, nem értem, ki miről beszél az Exbus-al kapcsolatban. (Még Nabi volt, és 300 körül, már akkor is mindenki jött a hátha fellendül a buszgyártás szöveggel, pedig már akkor megegyeztek a hitelezőkkel, aki végül vitték is a céget). A neve is jelzi: ex-busz. Ez nem egy buszgyártó cég. Ez egy üres cég, aminek talán vagyonkezelési tevékenységen kívül semmilyen tevékenysége nincs. Lényegileg nincsenek eszközei, nincs semmije (kivéve, lásd lejjebb). 3 lényeges tulajdonsága van:
- van benne párszáz misi likvid pénzeszköz (asszem kb. 80Ft / rv.)
- van pármilliárd elhatárolt veszteség
- tőzsdén van
Nincs milyen "szakmai arc"-ról beszélni, mert nincs szakma benne.
Az előbb írt 3 tulajdonság viszont olyan, ami miatt nagybüfiknek lehet fantázia a dologban. Nyilván ezek miatt veszik/vették. De nem neked. Neked 80 Ft felett csak risk van benne, semmilyen kezelhető/tervezhető/becsülhető/remélhető hozamlehetőség.
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 18:25
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Na ja, kérdés hogy a nagy össznépi csalás készülődik, vagy a cégből lesz is valami...
én megmondom őszintén az elsőre tippelek, ugyanis minden új nagytulaj közgazdász, befektető, tőzsdespekuláns...stb.
egyetlen szakmai vagy szakmaközeli arc nincs köztük...akkor hogy lesz ebből valami?
Mert azt kétlem hogy egy ingatlanos, befektető mittoménmi lesz a buszból.

Topik gazda

norish24
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek