Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 22:27
Előzmény: #35177  kenyeres
#35180
Különösen hatásos, ha valaki angol nyelvű fordulatokkal nyomatékosítja a véleményét. Azt sugallja, hogy csak az átlagosnál képzettebb, hozzáértőbb olvasóknak szánja az üzenetet, miközben megtudhatjuk, hogy a hozzászóló is ilyen embernek tartja magát. Kezd elharapózni ez a szokás ezen a fórumon.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 22:26
Előzmény: #35178  Törölt felhasználó
#35179
YYESSS tehát olcson adta el!
ugye?
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 22:17
Előzmény: #35174  Törölt felhasználó
#35178
20070525 akkortájt 113 volt a csúcs, aztán 163...

a 25-ös részvényeknél 41 volt a csúcs, de jelemzően 39-40 körül várt az árfolyam, utána hetekig min. 38...
kenyeres 2007. 11. 06. 22:13
#35177
Én már megfejtettem.THIS ISTHE END!
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 22:08
Előzmény: #35175  kenyeres
#35176
a rejtvényben a megoldás!!! :))
kenyeres 2007. 11. 06. 22:02
#35175
KOI MI LESZ VELÜNK ,megbuktunk?
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 21:59
Előzmény: #35172  Törölt felhasználó
#35174
na akkor egy kis rejtvény:

a régi phylaxiások tudják rá a választ!:))

Buczi és felesége mikor adta el a részvényét????
és utána meddig ment fel az árfolyam???

ez a Kácsor úr ,ezt az eladást nagyon csunyán meg fogja bánni!

na valaki meg tudja fejteni a rejtvényt???
számokban ,dátumokban! :)))
klikk
klikk 2007. 11. 06. 21:51
Előzmény: #35171  klikk
#35173
ez az egyetlen kispapír ahol terv funda píz cél piac ....etc...:))))))))))) MENEKÜLÉS.:)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 21:50
Előzmény: #35170  Törölt felhasználó
#35172
na akkor egy kis rejtvény:

a régi phylaxiások tudják rá a választ!:))

Buczi és felesége mikor adta el a részvényét????
és utána meddig ment fel az árfolyam???

ez a Kácsor úr ,ezt az eladást nagyon csunyán meg fogja bánni! :)))
klikk
klikk 2007. 11. 06. 21:49
Előzmény: #35170  Törölt felhasználó
#35171
akinek nem teccik vegyen genikét...:

Genesis: 250 forint a célár (KBC Equitas) (2007. november 6. 9 óra 40 perc)

Ajánlások száma: 17
Ajánlom
Üzleti terv van, jó marketinggel, semmi egyéb. Előbb-utóbb ki fog derülni, hogy... Semmi más nem mozgatja az árát, mint...

Valamennyire is józanul gondolkodó befektetők messzire kerüljék !



Napi:

Ford. fülescsésze, csorgás. Ha a 2200 elesik, akkor validálja az alakzatot, és erőteljesebb lejtmenetbe kezdhet. A legfölső rést már betöltötte, van lefelé még néhány betöltésre váró...

Jön a gyorsjelentés, amelyből kiderülhet, hogy a szép terveken kívül van-e valami egyéb is a cégben. Vajon már most kiderül, hogy a király meztelen ? Valahogy nem jönnek a hírek a napelemgyár építéséről...

Forrás: KBC Equitas

Heti:

A legalsó rés 252-258-nál. Mehet oda vissza, ahonnan jött. Leírom még egyszer: célár 250 Ft !

Ha optimisták akarunk lenni, akkor azt mondhatjuk, hogy az ideális korrekció érhető el 1180-on. Az első támasz csak itt van.

Forrás: KBC Equitas

A megrögzött Novotrade fun-ok ne csöggedjenek: jön még Novotrade cég a tőzsdére, a Líra és Lant. "Mintegy félmilliárd forintért megvásárolta a Líra és Lant a rivális Sunbooksot, így erősítve pozícióit a hipermarketek könyvszállítói között és az internetes kereskedelemben. " ( hvg.hu) A cikkből pontosan kiderül, hogy a Sunbooks tulajdonosai egy fillér készpénzt nem kaptak a tranzakció során, készpénzt a későbbi tőzsdei jelenlét során igyekeznek realizálni. Tehát kétségünk ne legyen, a tőzsdei spekulánsok fogják kifizetni R.G. urat és társait. Tehát figyelem: újabb lufifújás készülődik, már lehet rá gyúrni, és a pénzmagot készíteni ! :)))

De ne legyünk ennyire igazságtalanok: azért a Sunbooks, pláne a Líra és Lant-tal egyesülve nem egy Genesis, abban azért találni értéket...

A Genesis story: a cég a Novotrade Rt-ből szép csendesen átváltozott Genesis részvénnyé. A Novotrade tipikus alvópapír volt a Bét-en, időnkénti bikafuttatásokkal, majd visszaesésekkel. A Novotrade meghatározó tulajdonosai valószínűleg elégedetlenek voltak a régi cégben rejlő lufifújási lehetőségekkel, ezért kerestek (és találtak) egy olyan tevékenységet, amely story szinten nagyot tud szólni: NAPELEMGYÁRTÁS. Ehhez névváltozás, sőt egy külföldi (vagy csak egy off shore hazai ?) tulajdonos beszállása a cégbe járt.

Röviden a story: jelenleg semmilyen napelemgyártás nem folyik a cégnél, de több gyár felépítését is tervezik, amely 5-6 év múlva mesés nyereséget fog termelni. Ez a nyereség P/E alapon "TUTI" 15000 körüli árfolyamot jelent. Sőt, ehhez minden tervezett helyszínen az államtól hatalmas állami támogatás jár majd. És a slusszpoén: tényleg kapott egy Genesis nevű vállalkozás a spanyol államtól támogatást (de vajon ez a tőzsdei cég kapta azt valóban - érdemes utánanézni).

Dehát a lényeg úgysem ez. Hanem az, hogy a spexek ráharaptak a témára, és megindult a lufi fújása. A story - valljuk be, egy Humet, Econet, stb. story-val összevetve - hihető volt.

"Piaci mutatószámok (P/E és EV/EBITDA), valamint a DCF modell alapján vizsgálta az Equilor Befektetési Zrt a Genesis részvényeinek fair értékét, mely utóbbi alapján az adott feltételezések mellett meghatározott jelenlegi részvényárfolyam 8,750 Ft körül alakul, ami összhangban van a mutatószámok alapján meghatározható, 2009. évre vonatkozó részvényár-becslésekkel" (Portfolio.hu) Legyünk fokozottan kritikusak az ilyen elemzésekkel szemben: különösen az "adott feltételezések mellett" kitétel érdekes. Az elemzés lényegében az üzleti tervet árazza be, a jelen számairól semmit nem mond.

A jelen számairól egy komoly elemző komoly gondolatai a fundamentumokhoz illő stílusban (vesd össze a fentivel): link

De ki is kapta az állami támogatást? "2 milliárd forintos készpénztámogatás adókedvezménnyel a Genesis-nek A magyar kormány pozitív elbírálásban részesítette a Genesis Energy Befektetési Nyrt. leányvállalatának, a Genesis Solar Magyarországnak egyedi kormánydöntésre benyújtott támogatási kérelmét." Pont ugyanezt láthatjuk a Fotex-nél: a nyereség eltűnik a leányvállalatokban, amelyek az ingatlantevékenységet végzik, az anyacég kimutatásában pedig nyereség soron +0 szerepel.

De nézzük a GKM közleményét: "Új amerikai napelemgyártó üzem épül a Komárom-Esztergom megyei Környén 26 milliárd forintos beruházással - jelentette be a négynapos munkalátogatáson az Egyesült Államokban tartózkodó Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter csütörtökön Washingtonban." Ez nagyszerű. De egy magyar jog szerint bejegyzett cég - Genesis Energy NyRt. - beruházását miért Washingtonban jelenti be a gazdasági miniszter ? Ezt a beruházást nem is a tőzsdén jegyzett cég hajtja végre, hanem csak egy nevében hasonló ? Folytatódik a közlemény: "A Genesis Investment Fund társaság - amelyet a Genesis Capital Management cég kezel - high-tech termékeket, elsősorban napelemcellákat és félvezetőket előállító gyárak alapításával foglalkozik. A cég a magyarországi beruházással egyidőben Spanyolországban, Andalúziában is létrehoz egy hasonló gyárat. A Genesis vállalatcsoport régóta jelen van Magyarországon, részesedése van az 1984 óta működő Novotrade Befektetési Nyrt. vállalatban"
Hát akkor most ki kinek a leányvállalata ? Mindenesetre a GKM közleménye nem a tisztánlátást segíti...

Van egy amerikai cég, amely napelemgyártással foglalkozik, a neve szintén Genesis. A hírekből nem mindig világosan kivehető, hogy a sok Genesis elnevezésű vállakozásból (napelemgyártó, alapkezelő, stb.) éppen melyikről van szó...

( Forrás: KBC Equitas )

link

Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:48
Előzmény: #35169  Törölt felhasználó
#35170
jó volt a linked koki, de nekem ez jobban bejön :-)))
link
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:42
Előzmény: #35167  BudFox
#35169
ezzel én nem értek egyet, lesz itt akkora zutty, hogy még én is bánni fogom a 22 ft-os beszállómat! :) csak már nem vagyok biztos az időben...nem számítottam arra, hogy ilyen hamar jönnek a jegyzett részvények...remélem azért elhúzódik még egy kicsit...1-2 hetet...addig irány a pince...!
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:41
Előzmény: #35167  BudFox
#35168
Na alvás fiatalok!!!! :o)
De azért még:
-Ne feledkezzetek már el, a több mint 80 M db piacra kerülő részvényről! Maradjatok azért a földön! Némi optimizmusra ad okot azonban, a mai több 10 K-os vételek! (bár az öntögetés ma is több 100 K-os volt, de a piac felszívogatta) Szvsz innen már nem biztos, hogy érdemes eladni a már (még) kézben lévő részvényeket, természetesen a jegyzettekkel más a helyzet! ;o)
BudFox
BudFox 2007. 11. 06. 20:20
Előzmény: #35166  Törölt felhasználó
#35167
nem kell aggódni senkinek sem, ezen az áron már bármennyit megéri megvenni, és ezt a nagybefektetők is tudják. Most jöhetnek majd az igazán nagy vásárlói tételek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:07
Előzmény: #35161  Törölt felhasználó
#35166
Mara bezart a bolt, no meg az ingyen konyha is ! :-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:05
Előzmény: #35152  Törölt felhasználó
#35165
Bocs Rob, csak most értem haza.
Ahogy a mai napot átnéztem Phyla szempontból, nem rossz a helyzet, nincs ok pánikra. Én úgy látom, hogy a 28 Ft megfogja. Lehet, hogy a héten néhány remegőkezű berezelve, bedob kisebb csomagokat 27-ért, netán 26-ért, de ezek már szvsz csak rövid lebillenések lehetnek.
Én úgy láttam a mai napot, hogy a délelőtti pár órás pánik hangulat délutánra csitult, és előkerültek a vevők (túlnyomórészt a vételek lettek a jellemzők).
A 30-as záróár jóslatom a mai napra nem jött be, de továbbra is pozitívnak látom a papír közeli jövőjét, így tartom holnapra is a 30-as záróár várakozásom. Jó éjt mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 19:28
Előzmény: #35163  sly36
#35164
"Ha lattam volna valaszoltam volna, rogton :-)"
sly36
sly36 2007. 11. 06. 19:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#35163
Olyan ez a JP...., azt hiszi gondolatolvasók vagyunk.
kissherceg 2007. 11. 06. 19:21
Törölt hozzászólás
#35162
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 18:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#35161
Kissherceg,

"mikor kell bevásárolni JP? :) unokáknak lesz, akkor most :))"

Na latod, ezt a beirasodat nem is lattam :-)
Ha lattam volna valaszoltam volna, rogton :-)

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek