Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 06. 20. 10:29

egis topik  

remélem jó lessz
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 02. 04. 10:50
Törölt hozzászólás
#78900
Törölt felhasználó 2013. 02. 04. 09:31
Törölt hozzászólás
#78899
Törölt felhasználó 2013. 02. 04. 09:29
Törölt hozzászólás
#78898
Törölt felhasználó 2013. 02. 04. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#78897
Igen most a nyakvonalon van. Jó lett volna 24.-én a 18 alá leszúráskor egy bent levő vételi, de az OTP-ben novemberben úgy megégettem magam, hogy azóta tartózkodom az ilyesmitől. Nem is nézem tovább, majd zárás után.
link
Törölt felhasználó 2013. 02. 04. 08:47
Törölt hozzászólás
#78896
Törölt felhasználó 2013. 02. 04. 08:46
Törölt hozzászólás
#78895
zintan_ 2013. 02. 03. 17:00
Előzmény: #78893  herlas
#78894
Közvetlen ellenállás alatt bezony nem a legideálisabb a long setup, főleg az első beszállásra. Ezen a szinten kisebb kockázatú a short pozicióba lépés, az ellenállás szint fölé rakva a SL-t
Az az elvem az, hogy a trenirányú kereskedésben majdnem mindegy hol veszed meg a korrekciót, mert az előbb-utóbb úgyis nyerőre fordul. Természetesen ezt elsősorban pozició építésre/növelésre értem elsősorban. Persze ezt nem a 3. fázisába ért hyperbolikus trend korrekciójára értem. Habár ott is jó lehet keresni, mert megnő az egységnyi idő alatt a volatilitás. Gyors mozgásokkal rövidtávon szépen lehet keresni, persze ezzel arányos a kockázat is :)
Itt az Egisnek egy LIN és LOG chartja hetes bontásban. link
Lehet rajta elmélkedni melyik a hatékonyabb ferde tr. vonal alapján. Szóval mindegyikre érdemes azért figyelni, de szignifikánsabbnak tartom a LIN. chartot, mivel többen figyelik. Persze a nagyobb alapok/spekik a LOG-al tréfát űzhetnek a kis spekiken, főként olyan paperokon, melyeknek alacsonyabb a likvidításuk.
Egy biztos, hogy a mostani ellenállásnál az esésnek a 38%-át teljesítette csak az árfolyam.
herlas 2013. 02. 03. 16:26
Előzmény: #78891  zintan_
#78893
Jó beszállási pontot próbálok keresni, de pont az általad is írt tüske variáció miatt könnyű elhibázni a beszállást és marad az oldalazás. Fent csak 20000 körül lenne egyértelmű a kitörés (mind a ferdén, mind a vizszintesen átjutás) csak hát a 20e önmagában megint egy ellenállás, és már 10%-kal feljebb is vagyunk. Ezért most szimpatikusabbnak tűnik minél lejjebb megvenni,18k alatt.
A várható események (devizakötvény kibocsátás + MNB elnökváltás + gyorsjelentés fogadtatása) elég jelentősek lehetnek nagyobb elmozdulás kiváltásához, mindkét irányban. Bár a trend azért egyértelmű.
Törölt felhasználó 2013. 02. 03. 16:18
Előzmény: #78891  zintan_
#78892
"A pénteket alacsony forgalom mellett, az európai trenddel ellentétesen zárt a BÉT. A Mol árfolyamának csökkenését azzal magyarázták az elemzők, hogy nem lehet tudni, mennyivel és mikor csökken a gáz ára. A két gyógyszerpapír gyengélkedésére pedig nem találtak magyarázatot."
mfor.hu

...nem találtak magyarázatot ..., érdekes
zintan_ 2013. 02. 03. 15:46
Előzmény: #78890  herlas
#78891
Természetesen van jelentősége a log chartnak is, hiszen az a hosszútávú útmutató, igaz jóval kevesebben figyelik, de attól még van és működik is. A nagy akadály azonban a vizszintes ellenállás, ami előtt most áll. Elképzelhető első esetben egy tüske, mely eléri a log csökkenő ferdét, s következő támadás már sikeres lehet. Vagy az is pakli képes , hogy egy darabig el lesz alatta (konszolidálódik, mint ahogy korábban tette ezt még a támasz szinten), azaz kioldalazhat a log ferde alól.
Persze egy nem várt negatív hazai, vagy nk.-i sentiment esetén borulhat ez a teória és délnek veszi/veheti az irányt. Fel kell készülni minden eshetőségre.
Fundamentálisan jó a cég, annak ellenére, hogy esetleg egy konszenzus alattit jelentenek 12.-én. talán ezt is árazhatta valamennyire a piac múlt héten.
Ez sztem valahol rendben is van, mert a bázis n.év nagyon erős volt és a vaklicit a ebben a n.évben érte el a legnagyobb terhelést üzemi szinten. No és az eur átlag árfolyama sem volt a legkedvezőbb az elmúlt n.évben.
herlas 2013. 02. 03. 14:31
Előzmény: #78889  zintan_
#78890
Akkor szerinted annak nincs különösebb jelentősége, hogy log charton még nem tudta áttörni a ferde eső trendvonalat?
(Sajnos nem tudom beszúrni excellből.)
zintan_ 2013. 02. 03. 13:55
Előzmény: #78887  herlas
#78889
Köszi,
igen szoktam használni a log chartokat is, de általában likvidebb és nagyobb szintkülönbségek esetén, ahol érezhetően befolyásolja a ferde R/S szinteket. Egisnel azért bátorkodtam a nagy TF-es lin chartokat a log helyett mert érdemi különbség nincs. link
zintan_ 2013. 02. 03. 13:38
Előzmény: #78884  Törölt felhasználó
#78888
Az alakzatoknak másod, ill. harmadlagos szerepet szabad tulajdonítani. Tehát valaminek a megerősítését szolgálják, s nem kell okvetlenül mindenbe a H&S, fülescsésze, ék, stb belelátni, mert könnyen megzavarhat. Ha poziciót akarsz felvenni, növelni, zárni, akkor elsődlegesen a trendet kell követni (nem pedig szembe menni vele), majd a horizontális támasz/ellenállásokat kell szem előtt tartani. Ennek a jelentősége, hogy ezeken a szinteken zajlik a legnagyobb forgalom. Ez a chart a horizontális forgalmat (világos szürke balról jobbra növekszik a forgalom) mutatja. Látszik , hogy a mintegy 8 éves viszonylatban 18800- 19300 között volt a legmagasabb a a forgalom (szürke vonal). Tehát itt védi mindkét fél (long/short) legjobban a pozicióját. Ezen szintek (felett/alatt) pozi irányának függvényében helyezkednek el a SL szintek is. Ezeket a szinteket figyelik a legtöbben. Ezen szintek áttöréséhez nagy forgalomra van szükség, mely általában csak sokadjára történik meg. Ezen szintek áttörését legtöbbször hosszabb/rövidebb konszolidáció előzi meg. Gyakran előfordul, főként likvidebb papírok esetén egy átszúrás (spike) az R/S szinteken, melyeket a SL-ok beindulása (dominóelv) generál. Természetesen, ha a trendet támogatja a nemzetközi sentiment, akkor fokozódnak a tr. irányú pozi nyítások és a rosszirányú poziciók zárása is.
Ide sorolnám még a ferde támasz/csatorna vonalakat is, melyek tőrésére, visszatesztjére legalább annyira oda kell figyelni. Csak ezt követik a különböző alakzatok létjogosultsága.
Nálam egy pozi felvételéhez általában 3 jelzés együtthatása, illetve megerősítése szükséges.
Bejelöltem a teljesség igénye nélkül pár lon/short pozi felvételi helyét. Látszik, hogy nem szabad soha maximalistának lenni, hogy az alját/tetejét akarjuk megfogni, mert az esetek zömében ez úgysem sikerül, csak higítás, majd beragadás és hosszútávú befektetés lesz a vége a „játéknak”
Mint látszik a pozifelvétel sikeressége nem több mint 50%-os, de nem is kell, hogy több legyen, hiszen a kockázati szintek jóval kisebbek, mint a hozam szintek, s ezen van az egyik fő hansúly. Hagyni kell a pozit futni, SL-al követni, nem pedig beparázni, ha pénz áll a házhoz. Természetesen alkamas szituációban növelni is lehet a poziciónkat, a meglévő levédése mellett. Tehát mindig egy előre elképzelt statégia mellett szabad csak poziciót felvenni. Természetesen több alternatívával is kell rendelkezni, hogy mikor mit kell/fogok csinálni, ugyanis a piac állandóan változik, ehhez pedig alkalmazkodni kell. Akinek nincs szabály redszere, illetve előre megtervezett stratégiája/kockázatkezelése, csak csípőből tüzel , az előbb utóbb pszichésen és anyagilag is leamortizálja magát. Az itt lévők jelentős hányada ebbe a kategóriába tartozik,
A chartok egy karfiolhoz hasonlíthatók a legjobban. A hetes chart a nagy karfiol, ha letörünk belőle, akkor kapjuk a napi, órás, stb chartokat. Ezzel azt próbálom érzékelni, hogy amit itt bejelöltem R/S szinteket, az a kisebb TF-en is hasonlóan működik. Természetesen minél kisebb az idősík, annál nagyobb a mellékzörej, főként egy kevésbé likvid instrumentum esetében.
UI: A tanulópénz befizetését senki sem ússza meg, de ott már gáz van…….és most egy Einstein idézettel zárom a kicsit hosszúra sikeredett észosztást.
„Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.”
link
herlas 2013. 02. 03. 12:29
Előzmény: #78871  zintan_
#78887
Jók az elemzéseid, az utolsó beírásaidat olvasva elég hasonlóan látjuk az Egist és mindketten inkább hosszabb távra kereskedünk. Nekem most nincs, de több éves távlatban jónak tűnik. Logaritmikus skálán nem nézed a papírt? Elég szabályos csatornát rajzol szinte a bevezetéstől kezdve, 2008-ban és 2012-ben is érintette az alját. Fundásan kifejezetten olcsónak tűnik, egyedül a 36ezerről behúzott csökkenő medvevonal zavaró, mert log grafikonon még nem törte át, valahol 19400 környékén lehet most ez az ellenállás.
Törölt felhasználó 2013. 02. 03. 12:17
Előzmény: #78884  Törölt felhasználó
#78886
Mondjuk én a 2011 végén indult több mint 1 éves fülescsésze fülét vettem kiindulópontnak a csészéhez. Ahhoz passzolna az elmúlt két hét mozgása.
signal2
signal2 2013. 02. 03. 11:20
Előzmény: #78883  detto71
#78885
vagy...

fundamentális alapon berakod TBSZ-re.
0 eladósodottság, 0,6-s P/BV, folyamatos nyereség, felvásárlási sztori, stb.
Törölt felhasználó 2013. 02. 03. 11:19
Előzmény: #78880  zintan_
#78884
Néha az alakzatok sem teljesülnek ?
link
detto71
detto71 2013. 02. 03. 11:06
Előzmény: #78882  Törölt felhasználó
#78883
ha most még plusszban vagy és esést prognozilász és még a TA is rosszul néz ki. SZÁLJ KI, NE HABOZZ!!!!!!!!

Az oszti az egisnél nem számit 17000-es papírnál az párszáz osztalék nem felhajtó erő.

Majd lentebb visszaveszed, vagy beszálsz másba.

Ha itt beragatsz az hosszúhónapkra fog szólni.

Ne várd azt hogy majd visszamegy, mert mindig lentebb fog esni és a végén már azért nem adod el mert sok lenne a bukó.

Mi is így jártunk pont egy éve 17800 környékéről estett 14000-ig 17600-ról és 17100 voltam beragdva 150 db-al.

Mi tudtunk hígítani 14000-15000 között, meg biztosak voltunk abban hogy a 17000 környékére vissza fog menni.

Szálj ki!!!!!

Most nem néztem az egis grafikont, arról nem tudok mit mondani.

Törölt felhasználó 2013. 02. 03. 10:23
Előzmény: #78881  Adelchi
#78882
Én még kezdő vagyok, nincs 1 éve hogy tőzsdézem. Ersténél ingyenes oktatások révén, meg amiket összecsipegettem. Ahhoz képest a tavalyi évem pluszos lett.
Itt a beszállóm jó volt, 18100-200 között.
Igazából 600-700ig vártam ott akartam eladni. De nem adtam itt volt a hiba!
Mert közben kiszivárgott hogy dupla jutalék, jó hírek, vaklicit is kedvező.
Gondoltam ezzel a hajtóerővel megfogjuk a 19K-t. A csütörtököt korrekciónak fogtam fel, de a péntek már elszomorított.
Most vagyok nulla közelében, talán nem bukok ha most kiszállok és megvárom hol az alja. Másik hibám hogy nem tartottam stopot amit fel kellett volna cipelgetnem.
Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?
Én a kiszállót fontolgatom, mert ha nagyot esünk az durva lenne...
Adelchi
Adelchi 2013. 02. 02. 20:43
Előzmény: #78878  Törölt felhasználó
#78881
"Technikailag hol az alja?"
Ezt még a legöregebb hindu sem tudja.
A tőzsdén az árfolyam az irracionális lelkesedés és az indokolatlan pesszimizmus között leng. Ez van, ezt kell szeretni.

Topik gazda

ede
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek