Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 01. 07. 08:39
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#480
Nem voltam részeg, tegnap nem, Szilveszterkor volt bennem "némi" alkohol.

De örülök, hogy más érvek nincsenek.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 08:34
Előzmény: #475  tokos.
#479
Butuska...
tokos. 2011. 01. 07. 07:51
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#478
"vagy mindenképpen célod, hogy a gyűlöletet mutasd ki oknak. "

Nem célom semmi. Mindössze ez van.

Az egész amúgy sem nagyon érdekel, a múlkoriban 0-ra amortizáltad magad a szememben, mikor nagy hévvel érveltél a progresszív adó mellet, aztán egyszercsak kiderült, hogy persze te szarsz az egész progresszivitásra, meg a felsőfokú végzettséged visszafizetésére, és lineáris adóval veszed ki a pénzed.

Ez az a tipikus neobolsi hozzáállás, Bajnais, Gyurcsányos, Oszkós, a másikfarkával sokkal jobb a csalányt típusú. Persze neked biztosan nem tűnt fel.
tokos. 2011. 01. 07. 07:47
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#477
Pénznyelő,

Érveket írtam. A kérdés továbbra is, mennyi pénzbe került az államnak fenntartani a befizetésekre nézve átlagosan negatív reálhozamot. De ha esetleg igazad van és nem a tőkére számítanák (bár nem teljesen világos miért ne a tőkére tennék, de esetleg bizonyíthatod, hogy neked van igazad) akkor meg a 0.65%-os reálhozamra is adhatsz becslést.
tokos. 2011. 01. 07. 07:38
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#476
Örülök hogy érvet nem találtál. Sajnos mint már minden jobboldali észrevette a választási bukásotok óta sajnos annyira elvakít a zsigeri gyűlölet, hogy bnemigen tudsz normálisan vitatkozni. Szánalmas, ahogy az itteni félkegyelmű oszo féléknek osztod azt észt.
tokos. 2011. 01. 07. 07:36
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#475
Na a masik félkegyelmú. A múltkor sikerült összehasonlítadod a Bajnai féle adótáblát a csehekével.

Az egyikben 14 és 19 %-os kulcs lesz 1.7 misitől, a másikban meg 21 és 40 szálakékos kulcsok voltak 1 misitől (szuperbruttó 15 misi évente az havi kb 1 misi).

Vagyis a cseheknél még a magasabb kulcs is kisebb lesz, mint nálunk az alacsonyabb lett volna... Ekkora marhát...
tokos. 2011. 01. 07. 07:27
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#474
valamit nagyon rosszul lattok. Epp ti vagytok azok, akik nem birtok felulemelkedni a pozin, es semmilyen ervet nem vesztek figyelembe. Az, hogy nektek jo ez a rendszer, nem azt jelenti, hogy maga a tokeletesseg csucsa. Egyszeruen ki lehet szamolni, hogy az allamnak mennyibe kerult, meg kell nezni, hogy az allampapirok kamatai mennyivel voltak magasabak, mint a hozamok. A realhozam egyes szamitasok szerint volt kb fel szazalek,masik szerint pedig, ha nem a tokehez, hanem a befizetesekhez viszonyitunk, valami negativ szam.
Mekkora extrakamatot fizetett az allam ehhez kepest? 2-3-4 szazaleko?
Tovabbra is kerdes, veszel fel hitelt, hogy 2 szazalekkal kevesebbert bankba tedd a penzed, es kamatoztasd?
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 02:30
Előzmény: #456  Oszo
#473
Oszo:

"Én már Otter óta nem vagyok hajlandó gyógypedagógust játszani!"

OTTER-t én is feladtam. Egyszerű az oka, ő egy pártaktivista. Egyik korábbi nickjével (LET, FideL volt pl. ő) lényegileg el is ismerte. Ő nem véleményt ír, ő kampányol, ezért értelmetlen vele a vita. Simán megcsinálta velem többször is, hogy miután én érvekkel, tényekkel cáfoltam valamelyik állítását, nem válaszolt és az eredeti szövegét napokon keresztül másolgatta több topicba is. Kampányolt. Szó szerint. Ezzel nem lehet és nincs is értelme mit kezdeni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 02:18
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#472
"Részeg..."

Erre nem is gondoltam. Igazad lehet. A stílus tényleg erre utal. Visszajött részegen fröcsögni picit, nem bírta megállni. Ez elég ciki:)
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 02:17
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#471
Egyébként nem lenne pofája visszajönni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 02:16
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#470
Részeg...
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 01:57
Előzmény: #457  tokos.
#469
"ea a beiras az eddigi beka popsija kornyeki szinvonaladat is melyen alulmulta."

Olvasd vissza magadat. A fenti az pont a te beírásodra jellemző. Ezért kár volt visszajönnöd a hosszú hallgatásból...
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 01:56
Előzmény: #453  tokos.
#468
"Telleg, mit erolkodsz meg? Izzadtsagszagod van ember nem veszed eszre?"

Ez a stílus eddig nem volt jellemző rád. Ebben nem is leszek partner. Érveet írj ember, számokat, meg forrásokat. Ócska sértegetősdit bárki tud. Az a kocsma szint. Ennél eddig te több voltál itt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 01:53
Előzmény: #453  tokos.
#467
Tokos:

"Ezek szerint, ha a befizetett penzre szamitjuk a hozamokat, es nem a jovairasokra, akkor negativ realhozamokat kapunk"

Ezt ki mondta? Másold már be légyszi a vonatkozó írást/elemzést/kimutatást, vagy adj meg valami hiteles forrást ehhez. Köszi.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 01:08
Előzmény: #452  tokos.
#466
Mennyivel jobb ha nincs semmid,nem?
Szerintem a panellakók is adják vissza a lakásaikat a tanácsoknak, Viktor meg megígéri hogy jól járnak...
Törölt felhasználó 2011. 01. 06. 23:41
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#465
"A szolidaritási elv hogyan érvényesül, ha valaki meghal, akkor az örökösei, vagy akit megjelöl az megkapja a fennmaradó részt.
Érthető voltam?"

Érthető de értetlen...

A szolidaritási elv akkor érvényesül, ha már nyugdíjba ment a manyup tag. Akkor már nincs öröklés. A nyugdíjbavonulás előtt van öröklés, viszont nincs szolidaritási elv. Helyesebben csökkentett mértékben van, miután a tag után is fizet a munkáltatója járulékot.
Törölt felhasználó 2011. 01. 06. 23:23
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
Egyáltalán nem haragszom, és én hiszek a legtovább az edukációban. A lustaságot nem szeretem :)
Vegyük a fáradtságot, hogy gondolkodjunk.
Törölt felhasználó 2011. 01. 06. 23:19
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#463
azon gondolkodom, hogy felesleges vagy sem az edukációval bajlódni. talán nem. ha csak a 2008-as népszavazásra gondolunk és annak kapcsán folytatott, meddőnek tűnő vitákra, akkor szerintem elmondható, hogy hosszú távon van haszna az érvelésnek. szerintem pusztán az elmúlt 2 évben sokat tanult az ország. nem szabad haragudnod a lassabb felfogásúakra (aki persze lehetek én is)
Törölt felhasználó 2011. 01. 06. 23:15
Előzmény: #442  tokos.
#462
helyesebb lett volna talán úgy fogalmaznod, hogy annak idején tévedtem a működési költségek maximalizálást illetően. valóban arra gondoltam, hogy szélsőségesen alacsony számú tag esetén felemészti a tőkét (és hozamot) a működési költség. sőt, nemcsak erre gondoltam, hanem ezt is írtam. azonban a kiflitolvaj nagy igyekezetében 1% alatti költségszintet határozott meg, így mentesültem ez alól a kockázat alól. paradox módon tehát a kiflitolvaj segített abban, hogy maradhassak. így rendben van?

vagy mindenképpen célod, hogy a gyűlöletet mutasd ki oknak.
Törölt felhasználó 2011. 01. 06. 23:13
Előzmény: #459  tokos.
#461
tokos,. te is sokkal értelmesebb vagy ennél. Legalábbis remélem.
Van egy véleményed, és rettentő szűklátókörűen semmit sem vagy hajlandó annak megmérettetéséhez figyelembe venni.

A gyógypedagógusoknak további kitartást, már régen olyan gyenge a szellemi színvonal a fórumon, ami miatt teljes időpocsékolás itt bármilyen értelmes fórumozást folytatni.

Ez csak romlik azzal, hogy már az értelmesebbekkel sem nagyon lehet vitatkozni, mindenki mondja a magáét, a másik érvei, hovatovább a tények senki nem zavarnak már.

Dúl a szellemi nihil és lustaság.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek