Topiknyitó: Pluto13 2019. 03. 19. 10:43

Delta Szekta  

Ezt a fórumot azért hoztam létre hogy a régi Estmédiások tudjanak beszélgetni trollmentesen.
Nem felbeszélő fórum,de sok régi tagunk visszavonult a lebeszélő trollok miatt.
Előre szólok aki trollkodik vagy siránkozik az válasszon másik topikot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 15:10
Előzmény: #73179  Törölt felhasználó
#73180
Pontosan, mekkora egy gecik vagytok h a mi pénzünkön veritek a melleteket kifelé, ingyen adományozgattok..... miközben minket meg tönkretesztek, családokat....hol a 210????? Erről beszélj kicsi vidra vipera....
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 15:09
Előzmény: #73178  evanani
#73179
Pontosan, mekkora egy gecik vagytok h a mi pénzünkön veritek a melleteket kifelé, miközben minket meg tönkretesztek, családokat....hol a 210????? Erről beszélj kicsi vidra vipera....
evanani
evanani 2022. 12. 11. 14:56
Előzmény: #73177  expimista
#73178
Ennyi minden,ennyi jó,sikeres év.... 
De akkor mi a tetves,retkes kurva jó anyátokér tartjátok itt,azt a tetves retkes,mocskos kibaszott kurva kibaszott árfolyamot? 
expimista
expimista 2022. 12. 11. 14:45
#73177
Dollarbill
Dollarbill 2022. 12. 10. 18:47
#73176
Elàtkozott papir!!!!!
Kosto769
Kosto769 2022. 12. 10. 16:01
Előzmény: #73174  DocJericho76
#73175
Így van és annak az ellenkezőjén sem!  😉
DocJericho76
DocJericho76 2022. 12. 10. 13:10
Előzmény: #73170  Törölt felhasználó
#73174
Ebben a papírban semmin sem csodálkozom. 
DocJericho76
DocJericho76 2022. 12. 10. 13:04
Előzmény: #73172  MANOPI
#73173
Legyen úgy. 
MANOPI
MANOPI 2022. 12. 10. 12:43
Előzmény: #73161  DocJericho76
#73172
                 Úgy  látszik, a dec, vételeim  elkapkodtam 39 forinton.  ( folyamatosan  veszem  a 2017-es vételeinhez ) ,  kiszámíthatatlan ez, tudjuk,láthatjuk, vállaljuk.  Hosszú  távban  gondolkodva igazából nem  érdekel,hogy  39  forint  vagy  69 forint  jelenleg.  Én úgy gondolom,hogy lesz  itt  majd  olyan  pozitív  bejelentés  ha  eljön  az  ideje,hogy  köpni-nyelni  nem fog  majd  senki  hirtelenjében.  Elképzelhetetlennek  tartom,hogy a cégnek  NE  legyen  érdeke  idővel a  MAGASABB  árfolyam.                       Konferenciákon, itt-ott fényezve  van  a  cég-  a tőzsdén  ellenkezőleg.  Ez  engem  ez  a  hitemben  megerősít !!!  Tartom az  ELKÉPZELÉSEM,hogy 4 IG-s nagyságú cég  lesz  felépítve  !!!!!        Mindenki  a DKÜ-s    megrendelésekre  alapoz pedig SZVSZ nem  az  lesz  a  "durranás".   Ennyi.                                                   
Törölt felhasználó 2022. 12. 10. 11:23
Előzmény: #73161  DocJericho76
#73171
Te hallod, ha lenne tőzsdei irodalmi verseny te nyernéd, ez az írás nem semmi, ezt el kell tenni a jövőnek, gratula.
Törölt felhasználó 2022. 12. 10. 11:07
#73170
Az azért durva h raus megmondta honapokkal előre h 40 alá megy... És igy is lett... 
Találó írás Doc, gratula 
DocJericho76
DocJericho76 2022. 12. 10. 10:12
Előzmény: #73164  Hathor
#73169
Jósnő is volt fellépő, tényleg. 
Szürreális egy cirkuszi előadás, az biztos. 
Hathor
Hathor 2022. 12. 10. 09:48
Előzmény: #73167  DocJericho76
#73168
A munkaba allast is. Es aterzem.
Minden jot, kitartast nektek.
Ha biztathatlsk,ne add fel. Jo lesz ez idovel
DocJericho76
DocJericho76 2022. 12. 10. 09:44
Előzmény: #73166  Hathor
#73167
Köszi! Értékelem. 
Hathor
Hathor 2022. 12. 10. 09:33
#73166
Ja, es en sosem pluszolok, meg minuszolok. Teljesen hulyesegnek latom, de itt kijart
Hathor
Hathor 2022. 12. 10. 09:31
Előzmény: #73161  DocJericho76
#73165
Elso pluszt megkaptad tolem az irasra.
Kitartast kivanok, drukkolok neked!
Hathor
Hathor 2022. 12. 10. 09:30
Előzmény: #73162  Vicus2000
#73164
Raus jar josnohoz tozsdei ugyben :)
DocJericho76
DocJericho76 2022. 12. 10. 09:05
Előzmény: #73162  Vicus2000
#73163
Jövőbe látók is felléptek a cirkuszban. 
Vicus2000 2022. 12. 10. 08:49
Előzmény: #73161  DocJericho76
#73162
Nagyon találó volt amit írtál. Kiegészíteném hogy szinte a BET en lévő részvények több mint felére igaz,. Valaki itt írta hogy a jósnő 40 alá jósolta sokan kinevették, neki volt igaza.
DocJericho76
DocJericho76 2022. 12. 10. 08:40
Előzmény: #73156  Joker
#73161
A törölt hozzászólást reagálnám le, este már nem volt kedvem pötyögni:   
 Elmondom, hogyan látom én. 
 Ha JOKER a bohóc, akkor én a zsonglőr előadó vagyok. 
 Szóltak, hogy épül egy szép nagy sátor egy régi, sokat látott, itt-ott lukas, foltos cirkuszi sátor helyére. Óriási volt a tolongás 2018-2019-ben. Sokat fizető jegyet váltottak, hogy olyan produkciót lássanak amire vágyott mindenki, hiszen korábban is húztak fel hatalmas sátrakat régi ócska sátrak helyére és ott jól csilingelt a kassza, csodájára jár mindenki.   
 Szóval tolongtam én is , mondom élvezze a család, kapnak a gyerekek pattogatott kukoricát, aztán zárás előtt majd megyünk tovább. Visszaváltjuk a jegyet, boldog lesz mindenki. 
 Aztán csak vártunk ás vártunk. A közönség morgott, hiszen sehol sincs a zenekar, nincsen mutatványos. Utána páram elkezdtek tüsszögni, aztán még többen és egy márciusi reggelen a sátor egyik fele ránk dőlt. Sok nézőt agyon nyomott, de lassan vissza lett nyomva a sátor gallyakkal, lecekkel, meg kinél mi volt kéznél, azzal kitámasztgatva.   
 Látszott belül, hogy nem olyan szép, nem olyan tartós, mint amikor jegyet vettünk rá. Sok néző dühében eldobta a jegyét és kiment. Láttuk, hogy jár erre boldog, boldogtalan, adóhivatalnok, rendőr, MNB ellenőr, ügyvédek, adószakértő. Nézik a sátrat, nézik… fele sátrat le kell bontani. 
 Morog a közönség, nem ezt várták a pénzükért. 
 Közben azt veszem észre, hogy a jegy lassan lejár. betétdíjas, vissza kell adni az árát. Kukorica sincs a gyerekeknek. Pedig apa azt ígérte , hogy… 
 Hirtelen jön a zsonglőr szám. ha nem fizetem vissza a jegy árát, akkor zsonglőrködjem. Tányérokat kell rúdon pörgetni. Igazából már akkor a rúdra kerültek, mikor jegyet váltottam, csak most vettem észre, hogy nekem kell mozgatni őket, le ne essenek a tányérok. Drága tányérok az elsők, ha leesik, összetörik. Kifelé menet ki kell fizetni az árát. 
 Pár össze is törik. 
 balfax vagy. Pörgetni se tudsz. 
 Minek jön az ilyen cirkuszba.    
 Egy idő után bele jövök, jól pörög, csak egyre több van. mert ezek az új tányérok már olcsók. De ha összetörik ezeket is ki kell fizetni a kasszánál.   Fél szemmel nézem a nétőteret. Sokan pörgetnek mellettem, de nagyon sokan mennek haza dühösen. cseng a kassza kifelé is. Tudod, hogy oda nem mehetsz, hiszen jegyet vettél, de csak befelé. Kifelé nem akarsz fizetni. Nincs miből. Látod magad mellett mások is pörgetnek. 
 Meg a többi sorstárs. 
 Néha beszélgettek. 
Nincs sok idő, mert pörgetni kell a tányérokat. zenekar sehol, porondmester sehol. 
 Pörgeted a tányérokat. Fárad már mindenki. Páran felrúgják az asztal és elmennek. Rázza a vihar a sátor oldalát, elment a szép idő , mint amikor bejöttél. 
Sütött a nap, most vihar van. 
 Az eső a nyakadba csorog. 
 De pörgeted tovább. qva tányér, rohadj meg. 
Pörgetem. 
 Szólnak, hogy a szomszédban már lőnek. 
 És hogy a cirkusz működik, tavaly veszteséges volt, de idén már eredményes az előadás. Lesz ponyva csere is. 
Már láttad a teherautót, betolatott. EU rendszám van rajta, de nem engedik lepakolni a szép új sátrat. Blompa még nincs feltörve a raktér ajtón. Közben eszedbe jut, hogy pörgetni kell. Pörgetem. A nézőtér 80%-a kiürült. Pár ember lézeng. Meg lettek véve a helyek. De nem ül ott senki. Gyerek szól: Apa éhes vagyok. Apa pörget. Apa kinéz, van a sátoron egy lyuk. Sátoron kívül is van élet. Dolgoznak, építik körülötte a környezetet. Esik az eső, sár van. Ágyúszó hallatszik. lehet jönni dolgozni, csak sáros lesz kezed lábad. nem sokat fizetnek, de kajára és élethez elég. Pár tányért is lehet venni az összetörtek helyett. Apa kiszalad, dolgozik, beszalad és pörget.
 Kiszalad és beszalad.
 Pörget és dolgozik. 
 Van kis kukorica a gyereknek, de a kilépő ára még nem jött össze. 
 Apa pörget. 
 Szólnak hogy jó volt a parkoló amit ástál, ásni kellene egy újat. 
 Apa ássa. 
 Tányér pörög. ásó ás. kis kukorica megint van a gyereknek. 
 Tányér pörög, idő megy, telik. 
Egyre kevesebb a néző, egyre kevesebben pörgetik a tányérokat. Fáradnak már ők is, de látod rajtuk hogy rohadjon meg mindenki ők nem fognak fizetni kifelé menet. És akkor még nem beszéltem a kis koboldokról. Jönnek, rohadjanak meg, rázzák azt a qva asztalt, fogni kell a tányérokat, össze ne törjenek. Nézed fél szemmel mikor húzzák fel az új sátrat. van mocorgás. Látszik, hogy emberek dolgoznak.
 Tényleg lesz nagy sátor? 
Égig érő? 
 Tudod ha innen kimész, ide már nem jössz vissza. 
 Sok a rossz emlék.
 Apa pörget, apa kiszalad ásni, de apa visszaszalad és pörget, hoz egy kis kukoricát a gyerekeknek. Szól a többieknek, hogy szépen pörgessenek. 
Óvatosan. Több tányér már ne essen le.   
 Szóval a kérdésre a válasz: 
 ha földhöz baxom a tányérokat: szólni fogok. 
 ha megyek a kasszához és visszaváltom a jegyet: szólni fogok.  
 De megyek mert ma hétvége van, nem kell pörgetni. 
 Ma ások. 
 Hétfőn pörgetni kell a tányérokat.   
 Jó munkát, szép hétvégét mindenkienk! A sátoron kívül esik az eső, borús az ég, de egyszer fog sütni a nap.          

Topik gazda

Pluto13
Pluto13
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek