Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 14:54
Előzmény: #81797  Törölt felhasználó
#81800
Saxo szeret manapság átesni a ló túloldalára. SP-t 1477 re várják...Az asszem jót tenne a shortoknak a daxban is..
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 14:50
Előzmény: #81797  Törölt felhasználó
#81799
Jaja szép vége lett...Töredék sztorit nekem már meséltél erről a srácról...Hát ez kemény, de tényleg így megy, sajnos aki naiv az így jár erre nem lehet mást mondani...
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 14:48
Előzmény: #81797  Törölt felhasználó
#81798
kicsit megszívta csórikám..
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 14:36
Előzmény: #81796  Törölt felhasználó
#81797
Volt egy srác, rendes, becsületes, mindig tudtunk rá számítani. Egyszerű ember volt ő, az intelligencia hányadosa pont megegyezett a bicepszével, kb ötvenes. Egyik este ment dolgozni, jól telt minden, nem volt semmi probléma és olyan szerencséje volt, hogy egy ribanc is megtalálta. Mondta neki milyen izmos, megfoghatja-e, de ne gondolja, hogy ő olyan lány. Srác örült nagyon, végre nem valami tökrészeg kurvát kellett megbaszni, akit a wc-ből szedtek össze zárásnál, mekkora előre lépés – gondolta. Ribancot meghívta egy italra, amiből lett néhány koktél, és sajnos a pénztárcáját is otthon felejtette, jaj most mi lesz? Srác mondta, semmi gond, felírták neki a pultos csajok, ne is törődjön vele. Így történt hát, hogy aznap estére nem kapott fizetést, mert az üzletvezető közölte, hogy a kis kurvája szépen megitta a fizuját. Nem baj, majd megyek fusizni a Sergeihez délután, ennyit megért. Ribanc megkérte, hogy vigye el őt a vonatig, mert mucsaröcsöge kettő után a harmadik szántástól jobbra található istállóban lakik, oda pedig nem várja el, hogy levigye kocsival, mert ő nem olyan lány. De a srác egy úr volt, mondta nem számít, mit nekünk hajnalban másfél óra autózás, így hát a lány bő nyálas szopással hálálta meg a fuvart. Nem is tudom, mi van velem, sose csináltam még ilyet, te olyan nagy hatással vagy rám, hogy azt el sem hiszem – mondta rebegő szempillákkal a ribanc.
Szerelem lett belőle. Ribanc hamar gyorsan beköltözött a srác pesti albérletébe, persze nem azért, mert onnan közelebb volt a melóhely és nem kellett vonatozni, kizárólag érzelmi alapon hozott döntés volt. A rezsi költségekbe is be akart szállni, de a srác egy úr volt és nem hagyta. Nem csak szerelmes volt a lány, hanem bevállalós is, neki bizony S/M-re csörgött a telefonja, később már a srácnak is arra kellett, amikor a lány hívta, náná kamóóón, ezt hallgatta az egész porta, mert ugye a lány elég gyakran telefonált, amikor a srác dolgozott. Persze nem ellenőrzés céljából, csak szerelmes volt szegény, hát mit tehet róla…

Ül mellettem a srác az autóban, büszkélkedik az új szerzeménnyel, „Sergei bazdmeg, ilyen csajt te még nem is láttál, bizony! Ez nem olyan, mint akiket eddig kúrtunk, ez szerelem bazdmeg! És olyan okos is, tudod, én nem vagyok az a gondolkodós fajta, megmondjátok hova menjek és minek, aztán megyek, leszarom. De ő ebben is segít nekem, mondta, hogy ne menjek portázni, nem nekem való az. Szóval kiléptem a picsába, most az XY-nak dolgozok nappal, ismered ugye? Na jó gondoltam, szóval így legalább esténként a csajommal lehetek, sőt, képzeld, pont úgy dolgozunk, hogy érte tudok menni mire végez. Kivéve, amikor nálad fusizok, mert akkor ugye későn végzünk, de az más, Sergeikém, téged sosem hagynálak cserben.”

Drágám, mennyibe is kerül ez az albérlet neked? – kezdi a ribanc egyik este, kúrás után.
Hát annyiba, amennyibe, belefér.
Ugyan drágám, van nekem egy kis házam az istállótól nem messze, igaz, nincs teljesen befejezve, de az csak a mienk lenne, nincs bérleti díj, sokkal jobban jársz, ha ott fizeted a rezsit. A közös otthonunk, tudod.
Persze, de a bejárás a városba? Nem is az a napi 3 óra autózás, de az elég sok pénz, nem?
Dehogyis! Nekem kifizeti a munkahelyem, az egész költséget!
Következő alkalommal ül mellettem a srác, „jaj Sergei, ez aztán komoly kapcsolat, össze fogunk költözni. Tudod, oda az istálló mellé, jó lesz nagyon. És képzeld, fizetik a bejárásunkat”. Mondom neki, hogy az nem egészen így van, 9 ft/km a hivatalosan adható térítés, de azzal sokra nem fogsz menni. „Nem úgy van Sergei, azt mondta a csaj, kifizetnek mindent.” Rendben, majd visszakérdezek 1 hónap múlva.
Tehát kiköltöztek, bérleti díj valóban nem volt, viszont több milliós felújítási számla lett, hogy élhető legyen a pajta. De hát két állás a srácnak, egy a ribancnak, belefért. Közben az audi kezdett erősen amortizálódni a napi földút használattól, de az sem számít, szerelem van.

„Képzeld Sergei, kész lett a pajta, nagyon szép, gyere majd megnézni. Ja és sajnos csak valami 9 ft-ot térítenek, én nem is értem, csúnyán átverték a csajt, kész vagyok teljesen. Mondtam neki, hogy bemennék veled beszélni a céghez, mert te vágod az ilyen dolgokat, de a csaj nem akar balhét. Veled semmiképp ne menjek, azt mondta.” Felújítási számla, megbízási szerződés a te nevedre szól? Mert ugye te fizetted – érdeklődtem. „Nem, miért szólna? Azt mondta a mester, aki a csaj apjának a haverja, hogy azt csak arra a névre tudja írni, aki a tulajdonos.” Van ottani a lakcímed? „Minek az, anyámhoz vagyok bejelentve a panelbe, jó az nekem.” Értem, nincs több kérdésem.

Egyik este kúrás után drámába kezdett a ribanc. Sajnos ki fognak rúgni a pesti állásomból, de találtam itt a környéken melót, jól fizet és nem kell legalább annyit autózni. Szerintem neked sem kéne bejárnod, szólj az embernek, hogy nem mész többet. Sergeinek sem kell fusiznod, eleve nem tetszik nekem az a pasi, még a végén valami kurvát küld a makkodra, tudod milyen. Na meg a 9 ft-ot sem fogod kapni, neked nem éri meg bejárni, számold csak ki.
Rendben drágám, felmondok, igazad van, bár kiszámolni nem tudom. Sergeinek azért melózgatok, annyit bemegyek, nem nagy dolog, kell egy kis pénz.
Jó hát legyen, de tudod, hogy nagyon jó állások vannak itt a környéken, például lehet szart lapátolni meg ilyenek, idővel rájössz.
Srác kilépett az embertől. Nem sajnálták, mint kiderült, az utóbbi időben elég rugalmasan kezelte a munkaidőt, vagyis addig dolgozott, amíg a csaj nem hívta, hogy menjen érte, mert ő már végzett. Aztán ez elég szarul vette ki magát, amikor az ember fent az irodaházban, a srác lent várja, odafent feszültség van, közben a srácnál is, mert menni kell a csajhoz, parancs. Maradjunk annyiban, hogy szar napja volt mindenkinek…

Egyik este állunk valami benzinkúton, srác mondja, „ne haragudj haver, de többet nem tudok jönni melózni. Nem éri meg bejárnom, azt mondta a csajom. Meg időben sem jó, mert este későn érek haza és akkor mindig a kanapén kell aludnom, azon meg nem férek el. Nincs gond, ugye? Majd keresek ott valami melót, van ilyen szar lapátolás meg hasonló jóságok, biztos nem olyan nagy a pénz, de tudod, nekem már más értékeim vannak…”
Srác onnantól tényleg nem járt dolgozni, sehova, még szart sem lapátolt, mert arra inkább a helyi paraszt gyereket alkalmazták. Ribanc tartja el, de annak meg ez nem tetszik, mondta is, hogy innentől nem jársz edzeni, mert az sok pénz, protein, kox, kaja, terembérlet. Cigizned sem kell, én sem teszem. Még jó, hogy nem piálsz, költhetnék arra is – fakadt ki a csaj. Szervizbe kéne vinni az audit? Minek? Beindul minden reggel, el tudsz vele vinni dolgozni, nincs annak semmi baja. Olajcsere, na persze. Ha minden nap cserélném a serpenyőben az olajat , hát mekkora luxus lenne… Különben is, ha nem baszod el az életed, tanultál volna, lenne diplomád, mint nekem, akkor nem itt tartanál. Látod, milyen szerencsétlen vagy, még szart lapátolni sem vesznek fel sehova. Ez mind azért van, mert a Sergeinél fusiztál, pedig simán járhattál volna esti főiskolára, még ha kicsit túlkoros is vagy hozzá, kit érdekel. Te vagy a hibás mindenért, örülj, hogy eltartalak. Nekem kellemetlen – fejezte be a ribanc és bekúrta az ajtót.

Csörög a telefonom: „Sergei, valami vas megyei parasztok küldtek valami levelet, hogy én állítólag sebességet léptem túl aztán 90 ezret kérnek csekken. Csajom szerint, mert megnézte a dátumot, szóval aznap neked dolgoztam és ki kéne fizetned, mert nekem ugye nincs pénzem.” Küld el sms-ben az ügyirat számot, belenézünk hol történt, ha tényleg velem voltál, akkor ki lesz fizetve már holnap. Persze nem akkor történt, úton volt haza fele a pajtába, közöm nincs hozzá. Mondom neki, hogy sajnálom, de ezt nem tudom kifizetni, mivel nem az én saram. Csaja szerint én vagyok a paraszt. Az autót kivonták a forgalomból, mivel nem lett befizetve. Azóta is úgy járnak, mert a ribancot reggel be kell vinni dolgozni, szarni rá, biztos nem lesz bukó.
Utolsó akció az volt, amikor kapom az sms-t a sráctól. Mekkora paraszt vagyok, nem szólok neki, hogy meló van, mást hívok, ő meg ott hal éhen. Mondom neki, hogy te közölted, többet nem jössz, ide pedig nincs újrafelvétel, meg eleve, nem vagy te normális, magadnak köszönheted az egész szart. Fél őrültekre nincs szükség, még megölsz nekem valakit, aztán nézhetek, hülye fasz.
„Nem én vagyok a hibás, hanem a rendszer! Mert itt minden ilyen szar, mindenki munkanélküli, nincs semmi lehetőség, bezzeg te milyen jól elvagy…” Én nem vagyok munkanélküli. A sztori itt részemről véget is ért, valaki pedig nyugtatókon éldegél, amíg véget nem ér a nagy szerelem és ki nem basszák az utcára. Pedig valaha az egyik legjobb volt a maga területén.
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 14:22
Előzmény: #81787  Törölt felhasználó
#81796
lökjed azt a sztorit.:-)
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 14:12
Előzmény: #81794  Törölt felhasználó
#81795
Na lökjed, csütörtök van, ilyenkor készülnek a BMW kből is a legjobbak Münchenben.. ;)
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:44
Előzmény: #81793  Törölt felhasználó
#81794
Vagy nyilvánosan vagy sehogy :))
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:43
Előzmény: #81787  Törölt felhasználó
#81793
Na bökd ki.. ;) Ha más nem privátban...ÁÁÁ süt a nap 13 fok van, ki kéne hozni a motort.. :)
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:36
Előzmény: #81791  Törölt felhasználó
#81792
Nem is hagynám :)
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:35
Előzmény: #81790  Törölt felhasználó
#81791
Így látatlanban? NEM!
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:34
Előzmény: #81789  Törölt felhasználó
#81790
Naugye :))) Bevállalnád?
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:33
Előzmény: #81788  Törölt felhasználó
#81789
Bekaphatja...
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:32
Előzmény: #81786  Törölt felhasználó
#81788
R. célzásában most igen.
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:31
Előzmény: #81785  Törölt felhasználó
#81787
Basszus... nem bírom tovább. Van valami, amit el szeretnék mesélni már hétfő óta, mert kurvára bassza az agyamat. De hát a belső szabályzatunk tiltja, bár liberálisan értelmezve határeset, mert már kiíródott a szereplő a sztoriból. Áhh nem tudom. Aztán mindig elfog egy kis jó érzés, hogy még sem kéne, mert ciki a főszereplőnek.

Dax: 780 felett újra? Vajon meddig? :)
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:30
Előzmény: #81784  Törölt felhasználó
#81786
Mi vagyunk a csapatod? :D
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:28
Előzmény: #81781  Törölt felhasználó
#81785
Nem is ültem most ott.. :) Kajálni voltam.. :)
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:27
Előzmény: #81782  Törölt felhasználó
#81784
(#81517) Re: dax reggel
Értékelés: 0
előzmény (#81516: pker) | válasz erre | Tegnap, 10:17
És bekövetkezett amitől tartottam: felhívott az előbb R., és közölte, hogy Broki úr mekkora kiráy a szakmában, bezzeg én és a szedett vetett csapatom hülye faszok vagyunk...

Ezért nagyon meg kell dugnom, a csapatot egy nő aztán nem szidhatja! :)
sergei
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:26
Előzmény: #81782  Törölt felhasználó
#81783
Látod, ebből is kimaradtál...
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:26
Előzmény: #81781  Törölt felhasználó
#81782
Milyen szedett-vedett csapat?
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 13:22
Előzmény: #81779  Törölt felhasználó
#81781
JK, sosem vagy itt, mindig lógsz, aztán rinyálsz, ha kimaradsz a sztoriból. Jhony meg a tankban állandóan. Fasz tudja, lehet R. nem is mondott hülyeséget a szedett vetett csapattal. Persze attól még a k.anyját :)

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek