Topiknyitó: Cinder 2009. 08. 15. 10:34

DAX DAX DAX  

Tegnap jött a várt hiányzó fekete gyertya, de a forgalom szerintem túl kevés volt...Még mindig nem lehet kijelenteni, hogy jön a forduló!? Szerintetek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 10:19
#500
A DAX-on és a többi certin már megint eltünt az árjegyző! :((
Törölt felhasználó 2009. 11. 02. 20:13
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#499
Törölt felhasználó 2009. 11. 02. 07:08
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#498
Sajnos nem, mert nem voltam gépközelben. A feltételezésem szerint a csütörtöki napon emelkedés volt, ezért nem vettem vissza.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 15:15
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#497
Itt mindig tanulunk, valószínű életünk végéig. Akkor te most kimaradtál ebből a shortból vagy sikerült visszavenned? Ha megkérdezhetem. Én is szoktam úgy adni-venni mint te, de csak kisebb pakkokat és általában 5% árfolyam változás esetén, de ez már csak részletkérdés. A pénzem nagyobbik hányadát be szoktam fektetni és csak a kisebbik részével "ugrálok".
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 14:01
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
Köszönöm az információkat. Én is arra törekszem, hogy egy elhatározást véghez vigyek! Egyenlőre, én még mindig tanulónak érzem magam, de szerintem 10 év után is ezt állítom, majd magamról, mert ilyen vagyok! Érzelemmentes kereskedést próbálok kialakítani magamnak, mert az érzelmeken már buktam eleg!
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 10:33
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#495
A deviza összetételem a következő:
- dollár 46,23%
- euró 45,69%
- font 8,08%

Az utóbbi időben nagyobb szerepet kapott a dollár, euró és font ellenében, forintot nem tartok.

A portfóliómban részvényt nem tartok, a német indexet shortolom hosszútávon gondolkodva. %-os arány nem publikus,(állandóan változó) tőkeáttétel max. 1,5-szeres, azt is csak azért engedhetem meg magamnak, mert ha veszélybe kerülne a tőkém, akkkor azt még tudom pótolni. Egyébként irtózom a tőkeáttételtől, mert elég egyszer elveszteni a tőkét, amit nem szeretnék, mert keményen megdolgoztam érte. Valószínű ezért is becsülöm.

Annyit még elárulok, hogy érzelem nélküli kereskedő vagyok, ha valami olcsó veszek, ha drága eladok TA-tól függetlenül. Nem vagyok daytrader, nem hiszek benne, szeretem hasznosan tölteni az időmet, szeretek dolgozni, amíg még bírok. Kereskedni általában előre írt megbízásokkal szoktam mindentől függetlenül. Agymosodákban tanított stop loss-t soha nem használok.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 18:41
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#494
Szia Simonsz!

Örülök, hogy nem sértődtél meg a kritikámtól, nem is azért írtam, próbálok segíteni. Megoszthatom veletek a portfóliómat. Vasárnap leszek gépközelben, majd írok.

Jó hétvégét!
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 07:35
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#493
Pont ezért készítem az elemzéseimet, hogy magasabb hozamot érjek el. Azért írom be ide az elképzeléseimet, hogy megvitassúk. A poziciókat azért osztom meg, hogy pont ilyen építő véleményeket olvassak ezzel kapcsolatosan, melyet ezúton is köszönök neked!

Azért kiváncsi lennék a te poziciódra is?
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 12:30
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#492
Pont ez a "csinálhattam volna jobban is" a baj. Nem kell akarni minden korrekció korrekcióját lekereskedni, nem kell akarni a maximumot kihozni mindenből. Soha nem fog sikerülni. Kivétel Möbiusz. :-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 12:26
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
A certi árához viszonyítva valóban lehet 14%. De a DAX indexhez viszonyítva csak 2,5% a hozamod a tőkeáttétel miatt. A tőkédhez viszonyítva nem tudom mennyi a hasznod, de ha az is ilyen magas, akkor csak egy kapzsi hullajelölt vagy hosszútávon. Ezzel nem bántani akarlak, csak segíteni. Egyébként elég jó nyomon vagy szerintem, de soha ne bízd el magad.
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 12:03
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#490
Valóban igaz hogy a 14% nyereség kicsi hozam, de biztos! Csinálhattam volna jobban is!
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 11:43
Előzmény: #488  Törölt felhasználó
#489
Nekem ki-be ugrálásnak tűnik, amivel a brókercégek nyereségét gyarapítod. De ezt csak te tudod, hogy mennyire vagy sikeres. Egy tanács volt, mert a kockázat-hozam arány magas volt. Szerintem kis kockázattal lehet most shortolni, de te ezzel szemben kis hozamot realizáltál. Ennyi volt a meglátásom.
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 11:13
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#488
"de én azt ajánlom neked, hogy ne akarj minden 2-300 pontot lekereskedni úgy, hogy a teljes pozit zárod, mert elég egyszer melléfogni és aztán verheted a fejed a falba."

Ezt nem teljesen értem! Nem hiszek már abban, hogy a nagy mozgásokat fullban le lehet kereskedni, mert az úgysem sikerül. A certiknél sajna nehéz megcsinálni azt ami a forexen van. A teljes pozit azért zártam, mert a tervezett nyereséget elérte, ami meghatároztam a belépésnél. Számomra a forex sokat tanít, mert ott egy úgygondolt nyitott pozíció, majd a veszteségből visszafordul, olyan nem létezik! Két lehetőség adodik ott, 1 nagy veszteséggel zárod, vagy kivársz, addig amíg likvidálnak. A nyereséges zárásra kb annyi esély van, mint az 5 megnyerésére.

Én mindenesetre egyenlőre így kereskedem.
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 10:47
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#487
Nem mondtad, hogy off.
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 10:45
Előzmény: #484  TrendMan
#486
Rövidtávon minden lehetséges. Most egy valószínű forgatókönyv a GDP utáni erőteljes erősödés, (a CIT is újra pénzhez jutott) ami egy hétig is tarthat, aztán elkezdik kényszerzárni az áttételes long pozíciókat a korrekció miatt. A lufi elkészült.....
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 10:40
#485


Helló!

Ezután nem grafikon rajzoló programmal harcolok a piac ellen, hanem az automatikus kereskedési rendszer segítségével.
Nincs többé támasz, ellenállás vagy kalapács alakú gyertya, csak a lényeg: VÉTEL ÉS ELADÁS

Mindenki nyomon követheti folyamatos fejlesztést. E mailben érkeznek a chartok.

Jelenlegi szolgáltatás:

A Magyar piac nyitó értékét 09:01 perckor mechanikusan beírom a programba és csak ezután küldöm el a chartot.
A piac Záró értékeit is rögzítem 16:40 perckor és ismét küldök chartot, ha a program változtatott az ajánlaton.

Amerikai papírok esetén 15:16-kor érkeznek chartok. Zárás után 21:16-kor itt is csak abban az esetben, ha a program változtatott az ajánlaton
Az automatikus elemző program a nyitó és záró értékekre reagál.
A program, az ismétlődő mozgásokat figyeli. Jelenleg kettő, de heteken belül nyolc ismétlődő mozgást figyel és adja a jelzést.

A program hamarosan elérhető lesz egy honlapon, kizárólag regisztrálók részére.

Online adatokkal dolgozik majd a program.

Elérhető szolgáltatások:

-Online árfolyamok
-10mp-es, 1 perces, 30 perces, 1 órás és napi chart
-Ajánlati könyv 5 mélységig
-Deviza
-Amerikai részvények 15 perces adatkésleltetéssel
-SMS értesítés a pozíció nyitás és zárás esetén INGYEN

Nem lesz fizetős az oldal, de feltételekhez kötöm a regisztrációt!

Addig is tesztelj, számolj és kérdezz!

kovess@g m a i l . c o m

Üdv.: Köves Márk Tibor

TrendMan 2009. 10. 29. 10:36
#484
Én most naposon és 6-óráson is kalapács gyertyát látok, lehet innen mégis fel?
Törölt felhasználó 2009. 10. 29. 10:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#483
Köszönöm a gratulációt, szerintem már a DAX nem megy új lokális csúcsra, de azért nyugtával a napot. (Mindenki az 1120-as S&P-t várja) Simonsz a fej-váll jó meglátás lehet, (gondolom az amerikai GDP-nek még örülünk egy nagyot) de én azt ajánlom neked, hogy ne akarj minden 2-300 pontot lekereskedni úgy, hogy a teljes pozit zárod, mert elég egyszer melléfogni és aztán verheted a fejed a falba.
Aljvadászat: erre most valószínű várni kell közel egy évet, ezért még nem tippelnék. (kb. DAX 2500) Tudom, hihetetlen sokaknak, de 14000-es DOW-nál sem sokan hitték a 7000-est. Higgyétek el én sem örülök neki, de sajna ez van és én nem szeretek széllel szemben pisilni.
Ajánlott a dollár pozíciók kiépítése, a részvény pozíciók zárása, bártabbaknak ezüst eladás. (amit megtehettek a frissen bevezetett certifikáttal, bár nem tudom, hogy spot vagy future, még nem volt időm megnézni, de adózás szempontjából mindenképpen versenyképes)
Ez az én "pesszimista" verzióm. Jó kereskedést!
Törölt felhasználó 2009. 10. 28. 22:08
Törölt hozzászólás
#482
Törölt felhasználó 2009. 10. 28. 22:05
Törölt hozzászólás
#481

Topik gazda

Cinder
Cinder
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek