Készen áll az utazásra a csillagászati áron épülő James Webb űrteleszkóp, miután egy próba során sikeresen kihajtogatta, majd a helyére igazította a főtükrét.
A Voyager-1 és a Voyager-2 után újabb szonda indulhat útnak, hogy feltérképezze a csillagközi teret. Interstellar Probe, vagyis "csillagközi űrszonda" nevet viseli az az új NASA-eszköz, amely 2030-ban indulhat útjára, hogy feltérképezze a Naprendszer határát – írta az EurekAlert. Az amerikai űrkutatási hivatal évekkel korábban a Voyager-1-et, és a Voyager-2-őt is eljuttatta a csillagközi űrbe. Előbbi 2012-ben, a másik 2018-ban ért a helioszféra határához. A NASA ez idő alatt sok információt, adatot gyűjtött, de azt szeretnék, ha az ilyen irányú ismereteik még tovább bővülnének. Erre a feladatra találták ki az új szondát, amely elődeinél is messzebbre, 1000 csillagászati egységre utazna a Naptól. “Az Interstellar Probe az ismeretlen csillagközi térbe utazik majd, oda, ahová az emberiség még sosem jutott el” – mondta Elena Provornikova, a Johns Hopkins Egyetem fizikusa, a projekt vezetője. A szakember szerint az űreszköz segítségével kép készülhet a helioszféra külsejéről, így pedig az is látható válik, hogyan néz ki a Naprendszer. Az utazás időtartama 15 év, ennyi időbe telik ugyanis, míg a szonda elér a helioszféra pereméhez.
:) ...... itt van moderáció, és talán a gazda nem hagyja szétverni a topicot néhány "futóbolond" miatt....... ....ezt nem daxlira értem, mert ő próbál értelmet vinni a hülyeségbe..........
Ha már a chemtrail így visszaszorult......... :) Örülhetnek
az összeesküvés-elméletek hívei, új kutató obszervatórium nyílik az
alaszkai Gakona közelében, a HAARP (Nagyfrekvenciás Aktív
Sarkifény-Kutató Program) intézményi keretein belül. Az obszervatóriumot
az Alaszkai Egyetem fairbanksi Geofizikai Intézete üzemelteti majd, a
feladata pedig a felső légkör és a Föld-világűr határvonal
viselkedésének megfigyelése lesz, ehhez egy lidart (lézeres radart) is
telepítenek majd. A lézerfény-impulzusok, illetve ezek visszaverődései
révén a 90-150 km magasságú légköri réteg összetételét, hőmérsékletét,
szerkezetét tárják majd fel. Ezen kívül mérik majd, hogy a
naptevékenység pontosan miként hat a felső légkörre, az ionoszférára és a
magnetoszférára. Erre azért van szükség, mert az ionoszféra zavarai a
rádiós kommunikációra és az elektromos hálózatokra is káros hatásokat
fejtenek ki. National Geographic Magazin
Csillagászat - Irány az űr csodálatos világa!