Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2020. 04. 04. 16:02
Előzmény: #12198  Törölt felhasználó
#12200

és?
mi a protokoll?
elmondom
most nagyrészt koronás halálokot írnak (kivéve németek, magyarok és páran) az influenzánál pedig csak végső esetben
bemásoltam korábban egy állami kanadai tanulmányt, ami 7-8 százalék objektív influenza halálozást mutatott ki a hospitalizált betegeknél
nyújthatjuk ezt tovább, pl hogy az influenzás halottak jó része otthon hal meg, így nem is kerül be a súlyos esetek közé stb.
a korona egy középsúlyos vírus
a veszélye nem a mortalitása, hanem az icu kihasználtság
kukker 2020. 04. 04. 16:00
Előzmény: #12188  gambadoro
#12199
"de nagyon rövid távon
a járvány kezeléséről leírtam sokszor a véleményem: a svéd modell a végén jobb lesz"
Igen, ráadásul sokkalta jobban kezelhető egy rövid távú támogatása a rendszernek sokkal kevesebb társadalmi károkozás árán.
Ez a matek még egyszer, nincs se nem másik véglet, se nem köztes út.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:59
Előzmény: #12193  gambadoro
#12198
"A WHO becslése szerint évente globálisan 290 ezer és 650 ezer közé tehető az influenzajárvány halálos áldozatainak száma, 3-5 millió súlyos esetből – az influenzások teljes száma ennek legalább a százszorosa, de a legtöbbeknél tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel egy hét alatt lezajlik a betegség."
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:56
Előzmény: #12196  kukker
#12197
Már válaszoltam, arról nem tehetek, ha nem érted.
"Ezek a következtetések vonhatók le:
  • A felkészült országokban a halálozási arány 05% (Dél-Korea) és 0,9% (Kína többi része) között lesz.
  • A legyűrt országokban 3-5% között lesz a halálozási arány.
Másként fogalmazva: a gyorsan reagáló országok egy tizedére csökkenthetik a halálozási arányt. A gyors cselekvés az esetek számát is drasztikusan csökkenti, ami még inkább a halogatás ellen szól.A gyorsan reagáló országok egy tizedére csökkenthetik a halálozási arányt."
kukker 2020. 04. 04. 15:52
Előzmény: #12192  Törölt felhasználó
#12196

Elnézést, először is.
Mit kellene tennem, milyen módon kellene megfogalmaznom a kérésem, hogy tényszerűen igen vagy nemet válaszolj arra a kérdésre, amit lentebb feltettem a két állítással kapcsolatban?
Tehát kérdésem az lenne, hogy az egyik feltevést cáfold meg, hogy szerinted nem így van::- mortalitás rátája nagy, mert azt mutatják a - igazolt(!) - fertőzöttekből számol arányok
- nincs mindenki tesztelve, nagyobb a fertőzöttség, teszt-teszt-teszt!!!
kukker 2020. 04. 04. 15:50
Előzmény: #12188  gambadoro
#12195

Igen, nincs itt kérdés, a csikicsuki bedönt mindent.
És most Lehet mondani majd, hogy én mások halálát kívánom, de ez politika vonalán megy, egyszerű szavazórét maximalizálás.
Az pedig ebben a helyzetben ez lesz:
Akit hagyunk dolgozni és aki azt látja, hogy őt hagyták dolgozni.
És most már sokkal többet veszít az aktívokon - és a gazdasági hatásokon - az, aki nem hagyja az országát működni, mint az, aki meg akar menteni 10-100K embert úgy, hogy a többi milliót meg rabszolgasorba taszítja.
A többségét nem kell megmenteni, a többségét hagyni kell élni, aki erre hivatott és ezt akarja.
És nem fogsz annyit megmenteni a csikicsukiddal és a játékoddal sehol sem, bármennyire is akarod, mint amennyit közvetetten elvesztesz majd azzal, hogy baromira lerontottad az életét szánt szándékkal.
Ez lesz, ez az eredménye a dolognak.
És ha ezt nem mondják ki az emberek, attól még érezni és tudni fogják azt, hogy miért élnek majd rosszabbul, sokkal rosszabbul.
2 aktív fog nyerni egy - számukra vadidegen és sosem létezett - inaktív helyett minimum, a legrosszabb esetben. Akik szavazni fognak később, és emlékezni fognak arra, amit velük tettek.
A helyzet ez.
És ez is marad.
Nincs választás, mert borulni fog a dolog, véglegesen.
Pont.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:49
Előzmény: #12192  Törölt felhasználó
#12194
gambadoro 2020. 04. 04. 15:46
Előzmény: #12190  Törölt felhasználó
#12193

az influenza 1 százalék
kórházi kezelteknél 7-8
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:46
Előzmény: #12187  kukker
#12192
Kb harmadszor személyeskedsz és feltételezel rólam faszságokat, nem kéne. Megbízás, butaság? A nénikédet. Olvass utána a koreai adatoknak és utána dumálj.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 04. 15:45
Előzmény: #12181  Phylaxa
#12191
Ezzel kapcsolatban mondjuk nincs információm.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:44
Előzmény: #12186  kukker
#12190
Kettes, mivel Koreában gyakorlatilag mindenkit tesztelnek.
Náluk a halálozási arány 1,33 (influenza 0,1-0,6).
Annyiban van igazad, hogy az olasz, spanyol, stb. halálozási arány nem valós, viszont a koreai már nagyjából jól közelíti. WHO szerint 3 feletti, egy rosszabb eü ellátórendszerrel rendelkező országban ez is simán meglehet, vagy még több is, ha hirtelen lesz sok fertőzött. New Yorkban mikorra mondják, hogy elfogynak a lélegeztetőgépek? Vasárnapra? 60 %-os fertőzési aránynál nálunk a koreai adattal 80 ezer halott és mi van ha nem tudjuk a koreai adatot hozni és még több lesz?
Phylaxa 2020. 04. 04. 15:41
Előzmény: #12183  harlem
#12189
Ezt nem lehet csak egy teljes teszteléssel belátni, amikor már lecsendesedett. Ez a teszt pedig a második teszt, ha jól tudom, ami az antitesteket mutatja ki. Ha kevés ilyen embert találnak, akkor ezek szerint baj van, ha ez a hír igaz.
gambadoro 2020. 04. 04. 15:39
Előzmény: #12185  Törölt felhasználó
#12188

nem lesz jelentősen nagyobb a mortalitása
mert azt reálisan a kórházba kerültek arányában kell vizsgálni
ami sokkal több, az az intenzívre kerülők száma
most azt lehet látni, hogy ha nincs karantén akkor rövid távon összeomlik bármelyik eü rendszer
de nagyon rövid távon
a járvány kezeléséről leírtam sokszor a véleményem: a svéd modell a végén jobb lesz, mint a többi kivéve talán a koreai
ott viszont óriási esélye van az újabb robbanásnak
összességében tehát mégis a svéd a járható
erre legkésőbb májusban rájön európa
akkor lazítanak
hamarabb kellene
kukker 2020. 04. 04. 15:38
Előzmény: #12185  Törölt felhasználó
#12187
Ha nem írsz semmit, hajlok arra, hogy nem jó úton jársz a véleményeddel.
Ez lehet szándékos - meggyőződés vagy megbízás - vagy nincs szándékosság, akkor vélhetőleg butaság az eredendő.
A matek - logika  mindent kiad, nem lehet előle menekülni, ezt sem megkerülhető,
"Ha kizártál minden lehetségest, akkor bármennyire valószínűtlen, ami maradt, az az igazság."
kukker 2020. 04. 04. 15:36
Előzmény: #12185  Törölt felhasználó
#12186

#12182
Melyik nem igaz szerinted, ennyit kérek, ezt sikerül megválaszolnod?
Ennyit írj le, segítek:
Nem igaz egyes pont.
Nem igaz kettes pont.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:34
Előzmény: #12180  kukker
#12185
Nem tagadok én semmit, mivel nem írtál tényt, csak feltételezéseid vannak. Korea tény, velük vitatkozz.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:32
Előzmény: #12182  kukker
#12184
Korea gyakorlatilag mindenkit tesztelt és nagyobb mortalitási arányuk van, mint az influenzánál, szerintem az adataik elfogadhatóak. Egyébként én nem vagyok orvos, de a hírekből úgy tűnik, hogy az epidemiológusok a nagyobb mortalitási rátát tényként kezelik, ők a szakemberek, én hiszek nekik. (Úgy tűnik, hogy még Trump is kezd hinni nekik, ez azért már elég súlyos.) 
kukker 2020. 04. 04. 15:26
Előzmény: #12178  Törölt felhasználó
#12182

Kérlek húzd ki azt a kettő közül, amit te nem állítasz, hogy létezik
:- mortalitás rátája nagy, mert azt mutatják a - igazolt(!) - fertőzöttekből számol arányok
- nincs mindenki tesztelve, nagyobb a fertőzöttség, teszt-teszt-teszt!!!
Phylaxa 2020. 04. 04. 15:26
Előzmény: #12167  gombócból_is_sok
#12181
20 éveskor után a szervezet már nem tudja kijavítania roncsolást. Nagyon nem mindegy, de te tudod.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek