Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 14:56
Előzmény: #21334  Peterbond
#21340
Gyors számolás alapján napi egyharmad millió ember hal meg mindenféle okból. Az eddigi covidDAL meghaltak napi átlaga mintegy háromezerháromszáz. Vagyis a világon regisztrált halálozások egy (1) százaléka esetében a halottban volt covid. Nem feltétlenül az vitte el, de be van húzva a strigula hogy benne volt, úgy halt meg. Azért ez még nem annyira extrém.
bp 2020. 09. 20. 14:54
#21339
Sziasztok!
Budapest belváros környékén hol lehet jó minőségű szövet maszkot kapni?
Eddig csak kínai üzletekben találtam, de azok nagyon gagyik voltak.
Törölt felhasználó 2020. 09. 20. 14:53
Előzmény: #21327  fatihszultan
#21338
Magyar eü helyzete az emberek egészségügyi állapotával együtt elég siralmas. Az, hogy vannak, akik tényleg genetikai okokból, életformájukból fakadóan szerencsések, nem jelentheti társadalmi szinten azt, hogy nem kellene érzékenynek lennünk a többiek problémájára.
A te hozzáállásod kb. egyenértékű az akadálymentesítés szükségességének tagadásával. Mi a francnak ide lejtő, hát ki nem tud 5 lépcsőt megtenni???
Örülj neki, hogy jó egészségügyi állapotban érzed magad, de lehetnél kicsit empatikusabb is.
És persze talán jobban oda kellene figyelni az életvitelből fakadó betegségekre, amik ellen tehetnének az emberek. Elhízás, alkohol, cigaretta, stessz, itt is sokat kell fejlődni.
fatihszultan 2020. 09. 20. 14:53
Előzmény: #21334  Peterbond
#21337
Na, most uccsó, mert feleségem már noszogat, hogy induljunk:
1. Sem bizalmas információt, sem személyes adatot nem közöltem, ha már jogászkodsz. (Sőt, többször jeleztem, hogy szándékosan fogalmazok rébuszokban és nem azért mert kitaláció)
2. Amit közöltem, azzal kapcsolatban nem kért senki titoktartást.
3. Még egyszer leírom, amit már sokszor: ha világszerte meghal, nem 1,5, hanem 3-5 M ember, mennyi lesz aki az "ellenintézkedések" miatt veszti életét, családját, gyerekét, mindenét? Belegondoltok végre, hogy Afrikában, Ázsiában 100 millióknak nincs ivóvize? Ezek az emberek legalább a kisgyerekeiknek igyekeznek tiszta vizet venni. Főleg, ha betegek. Mi a fenéből vesznek, ha nincs munkahelyük? Azok a 10 és 100 ezrek, akik pl. ilyesmi miatt halnak meg, hová lesznek sorolva? Kólibaktérium, vérhas, kolera, stb. vagy Covid? Mert a fertőzött víz miatt hal meg? Ja, hogy a lezárások, intézkedések miatt nincs munkája a szüleinek és ezért meghal fertősésben (tucatnyi lehetőség van arrafelé, én hátizsákos turistaként bejártam ezeket), mert csak a kunyhó előtt tudnak vizet merni és a kis, beteg gyereknek nem telik tiszta vízre? na, ezeket hová sorolod majd? és még száz és száz példa...
morricone 2020. 09. 20. 14:51
Előzmény: #21327  fatihszultan
#21336
Retteghetsz még eleget te is meg a familiád is mire az igazi vakcina elkészül,ha elkészül valamikor,kicsit lejjebb a nagyképűséggel,sokan voltak már ilyen Urak akik most nagyon csendben lettek.
Peterbond 2020. 09. 20. 14:49
Előzmény: #21332  PusztaPutyin
#21335
Magyarorszagon esetleg. 1. Felev alapjan 95% halt meg tavaly felevhez kepest. Szoval lenyegeben trenden beluli mozgas. Vilagviszonylatban az igazan erintett orszagokban sokkal magasabb a halalozas az 5 eves atlaghoz kepest.
.
Itthon meg nem volt durva halalozas es ne is legyen.
Peterbond 2020. 09. 20. 14:44
Előzmény: #21327  fatihszultan
#21334
"Hány emberről beszélünk a teljes lakosságra vetítve?"
.
Marciusban arrol ment a vita hogy alig 2000 ember halt bele a vilagon. Az lopikula. Aprilisban gambadoro itt irta hogy majd ha 50.000 lesz terjunk vissza ra. Majusban az volt a vita hogy az influenza egy rossz evben ettol sokkal tobbet kovetel. Akkor is kerdeztem ok mennyi lenne eleg? Fel millio. Mar junisra elertuk. Most 950.000 nel jarunk. Ev vegere meglesz a 1.5 millio. Es nem azert mert en drukkolok neki. Drukkol a halal. Az 50.000 nek se drukkoltam irtam gambadoronak hogy legyen igaza es majus stengerpart neki a virust meg megoli az UV meg a klorokin vagy mi a fene.
.
Menj a birtokodra es ne rettegj. De alhireket se gyarts kerlek. Es se irogatok aktualis esetekrol mert se iljesztgetni nem akarok se etikailag nem volna szep kibeszelni egyes emberek ugyeit a beleegyezesuk nelkul.
morricone 2020. 09. 20. 14:42
Előzmény: #21317  dmz
#21333
Igaza van Putyin elnök úrnak rengeteg ember hal meg a világban különböző okok miatt mert ez igy normális, meghalnak születnek körforgás van de az a 950 ezer ember aki Eddig meghalt mert a covid rásegített ,akármilyen krónikus beteg is volt még élhetett volna pár évet vagy többet is na ez a nem mindegy Putyin elvtárs.Az én anyám is élt 86évig cukorral,magasvérnyomással,túlsúlyosan ha akkor lett volna ez a vírus nem biztos hogy 86 meg lett volna.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 14:40
Előzmény: #21329  dmz
#21332
Nem többlet. Amennyire követtem még csökkent is az összes halálozás.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 14:39
Előzmény: #21323  dmz
#21331
Nagyon leromlott ismét a modorod, javaslom hogy maradjunk meg az alapvető szalonképesség szintjén legalább. Ez a kocsmai hangnem nem segíti a párbeszédet.
fatihszultan 2020. 09. 20. 14:38
Előzmény: #21325  Peterbond
#21330
Nem vagyok frusztrált a karantén miatt. Azaz de! Csak 2 munkanap!!! Franc, franc, franc! Ellennék itthon és kertészkednék 1-2 hetet, vörösbort kortyolgatva, a grillen padlizsánt pirítava a padlizsán krémhez. Szóval, igen, kicsit frusztrál, hogy miért nem jött meg előbb az eredménye!
dmz 2020. 09. 20. 14:37
Előzmény: #21321  PusztaPutyin
#21329
"Nagyjából rengeteg mindenben halnak meg többen, te most erre szeretsz koncentrálni, idáig látsz el"
De az ugye megvan, hogy ez többlethalálozás? Nem eddigi halálozások helyett van, hanem mellette. Ennyi erővel ha kirabolnak és utána rádgyújtják a lakást, akkor a helyzet nyugalomra okot adó, mert még mindig kisebb probléma van, mint akit Dunába lőttek a nyilasok. 
Peterbond 2020. 09. 20. 14:36
Előzmény: #21322  morricone
#21328
A tesztelesre kirendelt mentosok es a mentest ellatok kulon "csapat". A tesztelest vegzok nem a normal munka kereteben vegzik azt. Tekintsd ugy mintha nyitottak volna egy uj gyartosort a gyarban. Az eredeti "szalagon" nem lett kevesebb a dolgozo se a muszakszam.
.
 A tesztelest vegzok az egy kulon csoport akik lehet telitve vannak de ez a rendes mentest nem befolyasolja az ugyanannyi mentovel folyik. 
fatihszultan 2020. 09. 20. 14:35
Előzmény: #21319  Peterbond
#21327
Hány emberről beszélünk a teljes lakosságra vetítve?
Még egy személyes élmény akkor. A szomszéd bácsi minden nap kijár a telkére (neki csak hobbitelek). Ja, ő 78 éves, nyugdíjas bányász. Mikor még áprilisban a feleségem megkérdezte, nem fél-e minden nap a busszal kijönni, azt válaszolta: "Áááááá, ekkora hülyeséget még nem is hallottam". Na, igen...Aki 20-25 évet lehúzott a föld alatt, nem nagyon lehet, mivel megijeszteni. Ma reggel mondtam el neki és a feleségének, amit nektek is. Nevetve mesélték, hogy a vejük (lányuk családja Bp-n él és a lányuk bp-i kórházban ápolónő) úgy gondolta, letesztelteti magát. Csak érdekességképpen, esetleg volt-e, van-e fertőzése. Regisztrált neten, majd odament az időpontra. Mivel sokan voltak, nem várta meg, elment. Pár nap múlva kapta az értesítést, hogy COV 19 pozitív. Ja, egy mentős barátja ugyanígy járt...
Na, most mennem kell a kertbe. Leszedem az almát, körtét, meg kiviszek egy üveg vörösbort hozzá. A többieknek jó rettegést! 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 14:34
Előzmény: #21319  Peterbond
#21326
Köszönöm elolvastam. Ő is azt írja hogy izgalom és várakozás van a kórházakban. Az ott szokott lenni ahol várnak valamit ami még nem jött el.
Peterbond 2020. 09. 20. 14:32
Előzmény: #21316  fatihszultan
#21325
Szerintem meg legalabb annyira egyszeru az aki azert hidzi az egeszet kamunak mert a munkatarsa miatt neki karantenba kellett mennie es kb az e miatti frusztraltsagat vezette le itt. Reszemrol semmi gond panaszkod ki magad csak ez alapjan kicsit eros egy vilagjarvanyt ertekelni es masokat ecceruzni.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 14:30
Előzmény: #21318  morricone
#21324
Látom taplóságért se mész a szomszédba.
dmz 2020. 09. 20. 14:30
Előzmény: #21312  fatihszultan
#21323
Nem, öreg, az te vagy. Buta, önző, egybites lélek vagy, akinek a szaros anyagi jóléte számít egyedül. Az a félmilliónál több krónikus beteg és még kétszer annyi veszélyeztetett korú honfitársa meg szépen kerüljön potenciálisan életveszélyes helyzetbe, mert a magadfajta hulladéknak a saját anyagi jólétén kívül semmi sem számít és képtelen megvárni azt a hátralévő 4-5 hónapot, amíg tömegesen lesz vakcina és inkább itt uszítasz minden és mindeki ellen. 
morricone 2020. 09. 20. 14:30
Előzmény: #21315  Peterbond
#21322
Nálunk már mentö nem tud tesztelni jönni azt mondták nem bírják ,a szomszédban voltak egy gyereknél betegszállitok tesztelték le.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 14:29
Előzmény: #21317  dmz
#21321
Nagyjából rengeteg mindenben halnak meg többen, te most erre szeretsz koncentrálni, idáig látsz el.de 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók