Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 04. 25. 12:25
Előzmény: #4423  balalajka
#4440
Szerintem simán berakta az 505 limitár eladást.
Valszeg én voltam a második aki eszmélt, a 10db-os kötés után. 4mp volt köztünk, nem hiszem hogy első lehettem. 4 mp nem valószínű hogy elég arra hogy észrevegyem, berakjam, 2* átfusson az agyamon - hogy atyaúristen' itt megint vmi elképesztő dolog történik, és még kattintgassak hogy igen biztos meg akarom venni -60%-on + beérkezzen.

Szóval szerintem limites eladás volt, és volt valaki aki előttem eszmélt.
balalajka 2009. 04. 25. 12:24
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4439
100%-ig egyetértek!
Törölt felhasználó 2009. 04. 25. 12:11
Előzmény: #4434  lackok
#4438
Vannak ilyenek is meg olyanok is.
Ahogy kezd letisztulni itt a kép mi történhetett, én is azt tartom legvalószínűbbnek hogy az illető eladást nyomott vétel helyett. Ez magyarázhatja hogy nem 501-re állt be hanem 505-re. Tehát elé akart kerülni. Csak épp a vétel helyett eladást nyomott. Ezt én nem igazán varrnám a rendszer nyakába teljesen...
Azért amikor berakok egy nagyobb tételt kétszer megnézem mi van. Nem az lebeg a szemem előtt hogy fú mekkorát nyerek. Ez a barátunk valószínű hogy ez utóbbit tette. Pechére pont az teljesült amit ő "szeretett" volna. 505 limitáras eladás.

A másik sztori pedig a hét közbeni 1450-es eladó pakk volt - több mint 1000 db. Hát az se a rendszer hibája, hogy nyitóban nincs árjegyzés dax esetében. Magára vessen az aki nem tudja kiszámolni a nyitó árat, és nem látja az irányt merre mozog DAX.

Ezek egyéni hibák - én is csináltam/ok ilyet. Én is voltam hülye egyes szituációkban, ki nem? - de tanulunk belőle és igyekszünk kiküszöbölni ezeket a jövőben.

Korábban már megírtam, a véleményem az erste rendszerét illetően, egybevág a tiéddel. De azért azt is látni kell, hogy nem lehet mindent a rendszerre "kenni". A fentiek a példák erre. Az pedig hogy a piac kihasználja a hibáidat, természetes. A tanulási folyamat része.

lackok 2009. 04. 25. 10:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#4437
Az igazság az, hogy korlátozódtam az EURHUF certire, amivel fedezeem a deviza kölcsönöm kockázatát...:)
De ettől függetlenül olvasom a Fórumot, mert DAX témában is vannak hozzászólások és az érdekel. Ha van mihez hozzászólni akkor nem fogom vissza magam, ...eddig nem volt.
Amúgy mindenkinek ajánlom fejlettebb kereskedési rendszerek kipróbálását is. Ég és föld....Nyugodtan alszol a normális pozivédelmek miatt.
kispangit 2009. 04. 25. 10:07
Előzmény: #4426  kispangit
#4436
Kicsit elemezgettem a daxot:
2009.1.9: 5111
2009.2.13: 4688
2009.4.17: 4680
2009.4.24: 4674
Maximumok azokon a heteken, amelyek a fenti napokon vegzödtek (péntek). Eddig a lokalis csucsokat nem tudta meghaladni. Azert beadtam +10%-on eladasra a jövö hetre.
Törölt felhasználó 2009. 04. 25. 08:33
Törölt hozzászólás
#4435
lackok 2009. 04. 25. 07:30
Előzmény: #4433  Törölt felhasználó
#4434
Nem hülyék, csak a rendszer miatt buknak egy valag pénzt. Múltkor is kifejtettem már, hogy ha én stopolni szeretnék akkor nyilván beteszek egy aktiválási árral egy Stop szintre égy pozivédő ajánlatot a limitárat meg jó messze teszem, hogy ha ténleg zuhan az ár mindenképpen teljesüljön. Namármost ha a kedves Erste árjegyző kimarad akkor egy akármilyen nem prompt árhoz köthető kötés is aktiválja a megbízásomat, bekerül a könyvbe és onnan már indul is a folyamat.

Ezért mondtam, hogy certi esetében a korrekt piaci magatartás az lenne ha csak a prompt árnak megfelelő árjegyző általi áron teljesülhetnének a megbizások. Minden máshoz elvileg semmi köze mert ez nem részvény, hogy nekem megéri olcsóbban is eladni Józsikának mert ő annyin megveszi. Egyszerűen nem annyi az ára csak a technika hiányossága miatt annyi épp egy órára!

Irgum-Burgum...én nem is certizek már pont ezek miatt. Nem lehet levédeni normálisan a pozidat, de ezt már kitárgyaltam.
Törölt felhasználó 2009. 04. 25. 01:52
Előzmény: #4420  balalajka
#4433
Köszönöm köszönöm :))

PETI-vel sikerült bevinnem két megbízást, szerencsére iszonyat gyorsan. Az már nem ment hogy számoljak és egy pontosabb nagyobb darabszámot adjak meg. 300at sikerült automatikusan, majd bepróbáltam még egyszer :))
Elképesztő, ilyenkor a vérnyomás és a pulzus milyen módon növekszik :))
Egyébként 200at realizáltam 980 körül, az 96K+. A többit meglátjuk. Az esésben hiszek, de racionálisan kell(ene) gondolkodni..

Vicces, hogy lényegében az árjegyző szoftver gyengeségét kihasználva ilyen dolgokat lehet művelni. A múltkori is mi volt amikor megállt az idő az árjegyzés felett és beragadtak a tételek egy fél órára? (Ráadásul a héten egy 500db-os reggeli potyát is megjátszottam +29K) Elképesztő.. Ilyenkor eszébe jut az embernek mindig, hogy ki a hülye?
A válasz: az árjegyző .. Meg néhány figura...
gps2 2009. 04. 25. 00:59
Előzmény: #4431  gps2
#4432
Ja, kiveve ha tenyleg ugy mukodik a piaci ar, hogy csak a legjobb ajanlatot nezi a konyvben.
gps2 2009. 04. 25. 00:35
Előzmény: #4430  gps2
#4431
Egyebkent piaci aras nem lehetett az ajanlat, mert 500-on ott van mindig a 10000-es erstes vetel, azaz ha piaci, akkor abba belekotott volna.
gps2 2009. 04. 25. 00:32
Előzmény: #4429  balalajka
#4430
Az lehet...
Mindenesetre helyesbitem magamat, nem visszavonta, hanem elkapkodtak mar.
balalajka 2009. 04. 25. 00:13
Előzmény: #4428  gps2
#4429
Bocsika Gps2,de ezen már túllőttünk.
gps2 2009. 04. 25. 00:03
Előzmény: #4427  balalajka
#4428
Sziasztok,
Biztosan 505-os limittel adta be a megbizast, mert amikor a vetel gombra nyomtam meg berakta automatikusan a legjobb eladoi ajanlatot, 1176 db-t 505-on, de valoszinuleg rajott az emberunk a hibajara es mire atment volna a megbizasom a rendszeren, pont visszavonta az ajanlatot. Lehet ravenni akart a pakkjara 505-on....csak rossz gombot nyomott...
balalajka 2009. 04. 24. 23:24
Előzmény: #4424  NightLord
#4427
Mint mondtam, elfogadom, ha ez így van , és valszeg igen, akkor ma ismét okosodtam, de ha megengedsz nekem némi kétkedést, akkor miért kötődött még vagy 10 üzlet 505-ön? Én 2 lehetőséget látok: vagy piaci ár, és akkor bent ragadt, vagy beállt a legjobb vevőre, és akkor csókoltatom azt a drága, egyetlen, kedves, szeretetre méltó illetőt, aki ezzel a megapakkal (10db) megkísértette a szerencséjét, és ezzel okozott egy kellemetlen pénteket. Mindenesetre továbbra sem értem, hogy ha valaki min. 1,5M-t öl egy certibe, akkor annyira remeg a keze, hogy ilyen kapitális hibát elkövet.
kispangit 2009. 04. 24. 22:22
Előzmény: #4401  TrendMan
#4426
A fenebe, olyan regen certiztem, hogy oda se figyeltem a korlatra, csak vettem. Na mindegy, legfeljebb kiszorom gyorsan, de ha kiütödik, az sem lesz a vilag vege, nem vagyok tul nagy tetellel bent. Ebböl az 505-ös törtenetböl is kimaradtam - eppen szunyokaltam egy jot...
BudFox
BudFox 2009. 04. 24. 21:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#4425
Ez érdekes cikk..akkor itt a nagy rally -k ideje ? :-))

szép lenne teli vagyok OTP -vel..

de certikre visszatérve ilyen turbo dolgokat kerülni fogom....túl rizikósnak találom.
NightLord 2009. 04. 24. 20:52
Előzmény: #4423  balalajka
#4424
Idézet a BÉT honlapról:

"Az MMTS I (azonnali piac) rendszerben a piaci típusú ajánlat csak az ellentétes oldali legjobb ajánlati árszinten teljesül. Amennyiben az ellenoldalon a legjobb árszinten nincs elegendő mennyiség, úgy a le nem kötött mennyiséget a rendszer automatikusan visszavonja."

Önteni limitáras ajánlattal lehet.
balalajka 2009. 04. 24. 20:46
Előzmény: #4421  NightLord
#4423
Persze ez rendben, amit írtál, a vételi oldalt kitömték, csak az volt kérdés, hogy miért pont 505-re tette be eladni. Ha valóban volt ott 10 db vevő, ami a legjobb vételi ajánlatot jelentette, akkor ez kéztethette az árfolyamra. Az pedig, hogy a piaci ár miként teljesül, most már számomra is kétséges, szerintem leszórást jelent, de ha valaki tutira megcáfol, akkor természetesen elfogadom, és 12 éves tőzsdei múltam ezen fehér foltját kijavítom. ebből látszik, sosem adtam piaci megbízást.
NightLord 2009. 04. 24. 20:33
Előzmény: #4409  Törölt felhasználó
#4422
Piaci áras megbízás egyébként tudtommal csak a legmagasabb könyvben lévő áron teljesül - ha kevesebb a vevő, mint amennyit piacra dobunk, akkor csak részteljesülés van, nem állsz be a könyvbe a tétellel. Borítani limitáras megbízással lehet.
NightLord 2009. 04. 24. 20:30
Előzmény: #4420  balalajka
#4421
Néztem a kötéslistát, az előtte való percekben 5000 nél is több kötés volt, tehát gondolom a vételi oldalon elfogyott az árjegyző. Emberünk meg lehet, hogy ezt nem tudatosította magában, és 505-ös limitáron tolta be az ajánlatot, mondván úgyis az árjegyzőn landol majd 9xx ft-ért.

Pont kb két napja volt hasonló szitu, hogy valaki az akutális árnál alacsonyabb limitáron vágott az árjegyzőre egy nagyobb tételt, ezzel kiütötte az árjegyzőt, és még több száz darabja ott is maradt a könyvben eladói oldalon (1370-nél volt az árjegyző asszem, ő meg 1300 -as limittel tolta be a pakkját).

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek