Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 26. 16:41

Bezuhant a Fidesz népszerűsége  

Ugrás a cikkhez
Novemberben látványosan csökkent a Fidesz-KDNP népszerűsége, ami minden bizonnyal a közelmúlt hazai botrányainak a következménye lehet. Kisebb mértékben, de növekedtek az ellenzéki pártok táborai, viszont a legnagyobb mértékben a bizonytalanok és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=207052
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 12:13
Törölt hozzászólás
#60
kismarton 2014. 11. 27. 12:12
Előzmény: #54  BudFox
#59
Csak az a hátrányos, ami téged hátrányosan érint? Ami mást, a gyerkedet, a szüleidet, esetleg a gazdaságot az nem számít?
A magánnyugdíjpénztárak tönkretétele, a forráskivonás az oktatásból, a trafikmutyi, a világbajnok áfa, az 50 új adó, futószalagon gyártott hazugságok, az ország lejáratása, a NAV-os adócsalók, a korrupció állami szintre emelése, ezek nem érintenek vagy csak nem látod, hogy érint?
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 12:11
Előzmény: #57  wgl
#58
"Fidesz komcsi jó komcsi, fidesz tolvaj jó tolvaj, fidesz hazug jó hazug, .... "

Pontosan.

Egészen egyszerűen mindez azért van, mert ez az axióma, amiből kiindulnak: Fidesz = JÓ, szocik = ROSSZ. Minden más ennek a szükségszerű következménye.
wgl 2014. 11. 27. 12:09
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Fidesz komcsi jó komcsi, fidesz tolvaj jó tolvaj, fidesz hazug jó hazug, ....
Ezeknek a szájukba szarhat a fidesz, zsebükből kilophatják a pénzt akkor is hisznek, mert hívők a fideszpápa az isten, még ha az országot tönkre is teszi.
wgl 2014. 11. 27. 12:07
Előzmény: #54  BudFox
#56
Téged nem zavar, hogy szétlopják az országot, pofátlanul vagyonosodnak, szemedbe hazudnak naponta 100x, szétverték az állami felépítményt és minden vezető pozicióba csókos, rokon, haver, iskolatárs, szomszéd került? Nem zavar, hogy kultúrországban köpnek egyet ha meghallják a fidesz vagy OV nevét, kerülik mint a leprást?

Ja nem zavar, mert neked nincs hátrányod ennek a csürhének az ámokfutásából.

Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 12:06
Előzmény: #51  BudFox
#55
Jaj, ne gyere ezzel a nagyon gyenge magyarázkodással, hogy kiragadtam a szövegkörnyezetéből. Nincs mit kiragadni ezen, a gondolat világos, egyértelmű, önmagában értelmezhető: a kedvenceidnek a lopást is elnézed. Ennyi.
BudFox
BudFox 2014. 11. 27. 11:59
Előzmény: #50  watson
#54
Igen, én vállalkozó vagyok...de rólatok még nem tudok semmit, hogy mivel foglalkoztok, hol dolgoztok _:)
MOst ti is írjatok valamit.

Engem ezek az intézkedések amiket a kormány
bevezetett vagy nem érint, vagy olyan mértékben hogy nem számottevő.

volt kötelező pénztárgép csere ami rosszul érintett. sokba kerültek.

Most engem nem érint a dohány kereskedelem, mert már akkor abbahagytuk amikor kötött áras lett, vagy 12-14 éve.
Úgyis az a szándéka a kormánynak hogy a népet leszoktassa a káros szokásokról.
New York államban meg 21 év alatt betiltották a cigarettázást, vagy volt valami ilyen cikk..nemtudom. az pedig a szabadság országa - sokak szerint - szóval ?

nemtudom, még nem látom...lehet bennem van a hiba, hogy mik azok a hatások amik engem hátrányosan érintenek.
wgl 2014. 11. 27. 11:52
Előzmény: #50  watson
#53
Ki hitte 90-es évek elején, hogy egy cezaromániás, kleptomániás alajs gazembert kapunk majd OV személyében, aki tönkreteszi MOt szétlopják, magát és klientúráját meg vagyonossá teszi?
wgl 2014. 11. 27. 11:50
Előzmény: #44  signal2
#52
Kocsis Máténak a fidesz kommunikációs igazgatójának 2 bírósági itélete van: hazudott.

Tehát alkalmas a fidesz szóvivők főnökének.
BudFox
BudFox 2014. 11. 27. 11:50
Előzmény: #49  tokos.
#51
...csak vitáztunk a másik topikban még....Pénznyelő meg kiragadott egy kontextusból, egy vitából egyetlen mondatot aztán ezzel játszik :_))

természetesen én sem szeretnék olyan politikust megválasztani sosem amelyikről eleve lehet feltételezni hogy nem egyenesek a szándékai. többet nem is szeretnék erről a témáról írni, Pont.
watson
watson 2014. 11. 27. 11:50
Előzmény: #48  BudFox
#50
szia BudFox, emlékeim szerint te egy tisztes vállalkozó vagy aki nem látja hogy ki a kommunista... ;)
ma már látod, vagy még mindig nem érzed a diktatúra korlátait? bírod még az osztályharcot? ;)

Orbán elmondta 2010-ben hogy ezeket az adókat nem lehet megfizetni, erre kaptunk még vagy 50-et...
A Kossuth rádióban elmondta hogy egyesszám első személyben el kellett vegyen 1000 milliárdot a bankoktól hogy a devizásokat segítse (persze a szar gazdaságpolitikájáról hallgatott, hogy az eurot 265-ről 310-re lökte)...
A netadót meg nem elvetette hanem elhalasztotta... mert nem érti a nép ... ;)

szóval látod már hogy mi a különbség a piaci verseny (bele értve az externália kezelést, szabályozást) és egy autokratikus (kommunista, maffia állam vagy nevezzük akárhogy) szerveződés között?
tokos. 2014. 11. 27. 11:33
Előzmény: #48  BudFox
#49
20 év múlva is ezt a mondatodat fogod visszaolvasgatni...
BudFox
BudFox 2014. 11. 27. 11:18
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#48
Na Hello

Azért mert egy másik topikban, kicsit viccesre véve a szöveget leírtam ezt, még nem kéne állandóan beidézni mindenhova.

Kiragadtál egy vitából, egy eszmefuttatásból egyetlenegy mondatot, amit kicsit viccből is írtam, csak hogy felhúzzak mondjuk valakit...erre te ezzel dobálózol.

azért ezt nem kéne.
kismarton 2014. 11. 27. 08:42
Előzmény: #33  ts3
#47
Idézet: Az baj, hogy ha bekerülne a parlamentbe 199 független képviselő, akkor azok elkezdenek pártosodni, mert így az akaratukat nagyobb eséllyel tudják keresztülvinni.

Éppen ezt kellene elkerülni. Fel kellene tárni az összes problémát, ami miatt beteg a magyar demokrácia és a gazdaság.

Jó néhány ilyen van. A pártfinanszírozás átláthatatlansága az egyik, ami beteggé teszi a magyar gazdaságot.

Át kellene alakítani a parlamenti rendszert, de ez a nagy pártoknak nem érdeke. Kétkamarás rendszert kellene létrehozni, amiben a szakszervezeti konföderációk és a szakmai kamarák helyet kapnának a nagy pártok rovására. Így közvetlenül szakmai, munkavállalói érdekek jelennének meg a parlamentben.

Nyilvánosságra kellene hozni az ügynöklistákat. Ezt jelenleg a Fidesz akadályozza, valami különös oknál fogva.
pampa 2014. 11. 27. 08:37
#46


Játék a számokkal.
Amiből majd lehet bármire is következtetni az a februári időközi lesz.
A most elvesztett választás teljesen logikus volt. Hiszen a tavaszi nagy "hátszélben" sem tudta megnyerni akkor most mi az a plusz ami miatt esélyes lett volna a FIDESZ jelölt?

Aki le akarja győzni a FIDESZ-t annak a szavazóbázisát kell "elcsábítania".
És erre sajnos a JOBBIK-nak van a legnagyobb esélye.

Ezért írtam már többször, hogy rendben nem jó a jelenlegi kormány. Küldjük el őket. Egyetértek.

Van megfelelő jelölt az ellenzék részéről a kormányzásra?

szvsz

"Fidesz-KDNP 12 százalékpontot vesztett népszerűségéből a teljes népesség körében, vagyis októberhez képest a támogatói kör harmadával csökkent, azaz novemberben 25 százalék. "

"a bizonytalan, illetve az eltitkolt preferenciával rendelkezők aránya nőtt leginkább. Ez a kör a korábbi 34 százalékról 44 százalékra duzzadt"

"a Jobbik népszerűsége lényegében nem változott: az októberi 11 százalék után e hónapban 12 százalék"

" MSZP támogatottsága változatlanul 11 százalék,"

" Nem változott a Demokratikus Koalíció (DK) szimpatizánsi körének mérete sem az előző hónaphoz képest (3 százalék). Sem az LMP, sem az Együtt-PM támogatottsága nem változott szignifikáns mértékben, előbbi 2-ről 3 százalékra, utóbbi 1-ről 2 százalékra módosult."

"a határozott pártpreferenciával rendelkezők körében a Fidesz-KDNP népszerűsége 10 százalékpontot csökkent, 55 százalékról 45 százalékra."

" Jobbik, mind pedig az MSZP 4 százalékpontot növekedett; előbbi 17 százalékról 21 százalékra, utóbbi pedig 16 százalékról 20 százalékra nőtt. A Jobbik esetében ez az erősödés egy hosszabb ideje tartó trend folytatását is jelenti egyben. Az LMP 3 százalékról 5 százalékra változott, a DK-t választóké viszont továbbra is 5 százalék, így mindkét párt a parlamenti küszöbön áll. Az Együtt-PM tábora 2-ről 3 százalékra módosult"
signal2
signal2 2014. 11. 27. 08:37
#45
Csak elindulunk végre a betegségügy felől az egészségügy felé?
Én akkor is támogatom, ha ettől drágább lesz a menza. Olcsón szart enni ugyanis nagyon drága.
link
signal2
signal2 2014. 11. 27. 08:35
#44
Na, megéltük azt is, hogy az MTVA-nak papíprja van arról, hogy hamisított (=hazudott). Ráadásul magának szerezte.
link
humika 2014. 11. 27. 07:35
Előzmény: #42  dexter
#43
az okosnak hitt törzsfőnök, annyira beteg már, hogy lassan megörül saját árnyékától is.Remélhetőleg bezárják hamarosan.
dexter 2014. 11. 26. 23:56
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Nekem is van egy mély hívő munkatársam. Nem érdekli a tények. Minden úgy jó, ahogy viktor kitalálja és mindent meg tud ideológiázni. Ha orbán holnap becsöngetne hozzá, a lábát csókolgatná. Ha meg orbán odasz@rna a konyhaasztalra, akkor tapsolna hozzá.
Hihetlen mennyire agyhalott. Gondolom a többi is ilyen...
Törölt felhasználó 2014. 11. 26. 23:42
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Ki kell ábrándítsalak: a Fidesz hívőségben az az elképesztő, hogy még ez sem érdekli őket.

"Ha lop, hát lop...
az én szememben még egy ki lopás is megbocsátható.
BudFox"

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók