Topiknyitó: joocukor 2012. 11. 08. 20:19

BAJNAI TAKARODJ !!!  

Azért, srácok, ugye senki nem veszi komolyan, hogy Bajnai et.-ék honfiúi kebele a hazaszeretettől és a hazáért tenni akarástól duzzad ? A zsebük esetleg..



Kedves ex-munkásőrök, spekulánsok, stb, itt is lehet őrjöngeni, de az explicit zorbánozást a másik topikra tartogassátok :)



Na akkor fel drogosok, monetárok !



Lássuk, a Portfolio híresen független moderációja meddig tűri meg ezt a topikot :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2012. 12. 20. 15:21
Előzmény: #380  saru
#381
A "testvér" lemaradt, előhozom, hátha valaki ide írna. :)))
saru 2012. 12. 17. 16:50
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
Balesetet szenvedett Bajnai Gordon
Alaposan összetörte autóját tegnap este Bajnai Gordon.

volt kormányfő a XII. kerületben, a Kútvölgyi úton egy kanyarban csúszott meg a síkos úton, és egy parkoló járműnek vágódott - írja a blikk.hu.

A politikus nem sérült meg és másnak sem esett baja. A lap úgy tudja, Bajnai maga vezette Skoda Superbjét.
blikk.hu: Így fogott kezet Bajnai és Rogán

Ő hívta ki a rendőröket, s kérte, hogy szondáztassák meg, mint kiderült, nem fogyasztott alkoholt. A helyszínen megvárta, amíg a sérült terepjáró tulajdonosát felkutatták a rendőrök.

Bajnai egyébként bejelentette, hogy indulni kíván képviselőjelöltként a választásokon. A a Haza és Haladás Egyesület elnöke, az Együtt 2014 mozgalom egyik alapítója a Vasárnapi Észak című borsodi hetilapnak adott interjúban beszélt erről.
Törölt felhasználó 2012. 12. 09. 08:55
Előzmény: #376  szivacs
#379
Ez az első olyan posztod, amivel döntő többségében egyetértek:)
A "viszony"-rész igaz, elfogadom.

""megfelelő" jelöltek soha nem lesznek. Maguktól nem."

Ez viszont hülyeség, már megbocsáss. Valaki nem feltétlenül attól lesz tolvaj, hogy a "viszonyok" hagyják. Ha ez így működne, Svájcban, Németo-ban nem lenne tisztességtelen politikus, (pedig van) , itthon meg nem lenne senki, aki nem lop hét pofára, ha odakerül. (kevés, de ilyen is van.)

Én speciel egy Oszkóról vagy egy Botkáról nehezen tudom elképzelni, hogy elsimicskázná a pénzt, mint Orbán.
(Sőt, egy Martonyiról vagy Navracsicsról is, hogy azért az egy-két fehér hollót a narancsmaffiából is megemlítsem.)
Persze érhetnek a jövőben meglepetések, de jelenleg ez a meggyőződésem, és eddig még nem volt rá ok, hogy meginogjon.
Törölt felhasználó 2012. 12. 09. 08:46
Előzmény: #375  szivacs
#378
"Jó alany vagy a megosztás fenntartásához."

Jaj, ez annyira aranyos:)
Ún "jobberek" kedvenc szófordulata, hogy miután x évig lopnak csalnak hazudnak, ahol tudnak, és látják, hogy nemsoká rájuk dől a ház, akkor hirtelen nagyon sürgős lesz a béke, a zösszefogás és a szeretet:)
"Hiszünk a szeretet és az összefogás erejében", ugye ismerős?:D Amikor kormányon magukon kívül le se szarnak senkit, akkor valahogy nem érdekes az összefogás.

Ha meg magamra akarom vonatkoztatni, amit írtál: Lehet, bizonyára az vagyok.
Leírtam már, hadd ne ismételjem: Mindenféle tolvaj szarházival meg az ezeknek csápoló agyhalott birka masszával nekem nem célom összefogni, sose volt és sose lesz.

Az összefogás szép és jó dolog ugyanis, de te egészen torzan értelmezed a jelentését: NEM arra lett kitalálva, hogy a tolvajok, hogy elkerüljék a büntetést, nagy hirtelen össze akarnak fogni azokkal, akiket eddig kiraboltak. Részemről én ebből nem kérek, kösz.

Ha a megosztás az ára annak, hogy a legalja maffia ne kerülhesse el a felelősségrevonást, legyen inkább megosztott az ország. Jobb külön egy fél kondér leves meg egy fél kondér sz*r, mint összefogva egybeöntve a kettő.
Törölt felhasználó 2012. 12. 09. 08:34
Előzmény: #374  szivacs
#377
valóban.
szivacs
szivacs 2012. 12. 08. 22:08
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#376
Kezdesz meggyőzni arról, hogy valóban nem érted e lényeget.

"megfelelő" jelöltek soha nem lesznek. Maguktól nem. Olyan viszonyokat kell létrehozni, melyek közt csak megfelelően tud produkálni egy legalább minimálisan alkalmas jelölt is.
Mert neki is az az érdeke és ha mégsem azt teszi, azonnal repül a posztjáról.
szivacs
szivacs 2012. 12. 08. 22:02
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#375
"én nem tartom magam demokratának" - ezt te tudod én pedig nem tudom megcáfolni.
Jó alany vagy a megosztás fenntartásához.
szivacs
szivacs 2012. 12. 08. 21:57
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#374
"mikor látják majd, hogy már ég a ház, azonnal visznek mindent külföldre" - a jól bevált forgatókönyv szerint.
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 18:54
Előzmény: #372  aliben
#373
Egyetértünk :)

Bár annyiban jobb lenne, ha a zsebükben maradna, hogy akkor esetleg még vissza lehet szerezni, akár bírósági úton.
Ha elszórják, akkor annak annyi.

Bár az Orbán-Simicska maffia van olyan kreatív lopás terén, hogy mikor látják majd, hogy már ég a ház, azonnal visznek mindent külföldre.
aliben 2012. 12. 08. 18:34
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#372
Teljes mértékben egyetértek veled. Csupán arra biztatom a tolvajokat, hogy költsék el a SEMMIRE az ellopott pénzünket, inkább, mintsem a zsebükbe maradjon. Én is remélem, hogy nem marad el a számonkérés 2012 után.
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 18:14
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#371
Nézz végig a fidesz agyhalott vezetőségén.

Eltolcsy meg a felcsúti tolvaj azt se tudják, mik ezek, nemhogy azt, hogy ezeket támogatni kéne.

Simicskának sincsenek ebben érdekeltségei, innentől kezdve halott az ügy.
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 18:00
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#370
Vagy lehetett volna üvegházakat építeni, megújuló energiaforrásokat támogatni, kikanázni a közép-európában egyedülálló adottságunkat a földhőt. Lehetne energiatakarékossági programot indítani stadionok építése helyett...... Itt ebben a korban, ahol a túlnépesedés, élelmezési válság és energiaéhség fenyeget. De nem...
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 17:35
Előzmény: #368  aliben
#369
Egyetértek, de van egy tévedésed:

"HAJRÁ BAJNAI, SZEDD KI A PÉNZÜKET"

Ez nem az ő pénzük, hanem közpénz. Többek közt a te pénzed, a te adód. Lehetett volna belőle mondjuk az egészségügyet fejleszteni. Vagy a felsőoktatást támogatni, szétverés helyett.

Ehelyett a fideszes maffia úgy érezte, hogy a legsürgetőbb probléma az országban az, hogy Bajnairól hazudozzanak annak, aki még bármit elhisz nekik.

Remélhetőleg ez súlyosbító körülmény lesz majd, mikor a rendszerszintű lopás miatt bíróság előtt állnak. (ha állnak valaha - mindenesetre nagyon remélem.)
aliben 2012. 12. 08. 16:45
#368
Ennyi pénzt költeni Bajnai lejáratására!Könnyen jött pénz könnyen megy! Megfejtettem a fityiszes fiuk csavaros gazdaságpolitikáját; a 2 év alatt ellopott pénzt elköltik Bajnai lejáratására, hogy 2012-ben győzhessenek, és újralophassák a kampányra könnyelmüen kiszórt pénzt.A kör folytatodik, amig az országban már csak a tolvajok maradnak, és hipnotizált alattvalóik, akiktől aztán már csak a hitüket tudják elvenni.
HAJRÁ BAJNAI, SZEDD KI A PÉNZÜKET, MÉG VAN HÁTRA MÁSFÉL ÉV, ADDIG IGEN SOKBA FOG NEKIK E KAMPÁNY KERÜLNI.(a gazdaság ugyis tombol, van még mit ellopni, jön még az eu-s pénz)
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 08:02
Előzmény: #362  szivacs
#367
Nem csak a programoknak nincs következménye hanem a trükköknek sem.

"Elégedett az Eximbank a szerdai dollárkötvény-kibocsátással.
...
Mintegy 2,2 milliárd dollárnyi ajánlat érkezett, a kereslet tehát már az első kibocsátás alkalmával az egész programot lefedte.

Az Eurostat módszerével számítandó államadósság módszertana az alapján az államok által tulajdonolt pénzintézetek tartozásai nem képezik az államadósság részét"

Máris csökkentettük az államadósságot.
Lehet mutogatni a statisztikákat.
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 07:53
Előzmény: #362  szivacs
#366
"A programoknak azért nincs különösebb jelentősége, mivel mindenféle következmény nélkül el lehet térni tőle, sőt akár az ellenkezőjét is meg lehet tenni anélkül, hogy a hatalomból azonnal ki lenne penderítve az a választott képviselő vagy párt, amelyik erre vetemedik"

Mint például ebben az esetben?

link
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 07:52
Előzmény: #360  szivacs
#365
Nem is az én felvetésem volt, rajtam kéred számon? :DDDDD

De hogy válaszoljak: Jelenleg valóban nem. Amilyen helyzetben van az ország, érdekes lenne most pár évet még azzal tökölni, hogy keressük a "megfelelő" jelölteket. Aztán ha kiderül, hogy ők sem megfelelőek, keressük még pár évig. Csak el ne húzzon mellettünk időközben Zambia életszínvonala.

Egy Bajnai-Oszkó csapat részemről teljesen korrekt és vállalható felállás. Nem nagy a pofájuk a semmire, nem tündérmesékről szövegelnek, hanem dolgoznak, és a változatosság kedvéért értenek is ahhoz, amit csinálnak.

Egy bajuk van, hogy valószínűleg a felelősségrevonásban nem lesznek eléggé határozottak, azt majd valahogy kezelni kell. Abszurd lenne, ha a narancsmaffia ezek után szabadon megúszná.
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 07:45
Előzmény: #356  szivacs
#364
"Látom igen egyszerű a politikai világképed, pont mint egy focidrukkeré"

1, Ha tételesen megcáfolod azt, amit írtam, itt és most megígérem neked, hogy felülvizsgálom.

2, Annyiban valóban elég egyszerű, hogy vannak kategóriák, amikkel nem tartom célszerűnek az egyezkedést.

A pedofilokkal, a kábszerkereskedőkkel sem egyezkedni kell, hanem sittre vágni őket, és rájuk rohasztani a lakatot.
Azokkal, akik szétverik a felsőoktatást, hogy a vezér hobbijaira legyen pénz, szétrohasztják a gazdaságot, elüldözik az értelmiséget, és minden közpénzt a haverokhoz lapátolnak: ezekkel sem egyezkedni kell, hanem ezer évre sittre vágni őket.

Egyszerű világkép? Lehet. :) Amennyiben neked ez nem megfelelő, te csak egyezkedj velük, mert az szép, kiegyensúlyozott, differenciált világkép. :DD
Én részemről úgy vagyok vele, hogy az orvos sem egyezkedik a rákkal, hanem kivágja.

"Messze vagy még attól, hogy addig eljuss, hogy miként lehetne egy olyan válogatottat összerakni végre, amelyik újra bejuthat akár a döntőbe is. "

Igen, amíg lopott közpénzből finanszírozott narancsbérenc propagandaosztályok döntenek róla, ki jusson be a csapatba, addig valóban nehéz ilyet összerakni.
Törölt felhasználó 2012. 12. 08. 07:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#363
Valóban?:)
És ezt alá is támasztotta valami, vagy csak kósza gondolat?:)
szivacs
szivacs 2012. 12. 07. 23:55
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#362
A programoknak azért nincs különösebb jelentősége, mivel mindenféle következmény nélkül el lehet térni tőle, sőt akár az ellenkezőjét is meg lehet tenni anélkül, hogy a hatalomból azonnal ki lenne penderítve az a választott képviselő vagy párt, amelyik erre vetemedik
Az a duma, hogy kizárólag politikai felelősségük van ezért a választottaknak, ami abban áll, hogy legfeljebb legközelebb nem választják meg őket.
Vagyis eljutottunk ismét oda, hogy a Sólyom-féle alkotmánybíróság által a "láthatatlan alkotmányban" meglátott és berögzített szabad mandátum intézménye, a képviselők választóik által történő felelősségre vonásának és visszahívhatóságának a betiltása oda vezetett, hogy a politikai "elit" a választóitól kapott szabad mandátummal nem lelkiismerete szerint élt hanem lelkiismeretlenül önérdekében visszaélt és ezt következmények nélkül "alkotmányosan" megtehette és megteheti a jövőben is.
Mivel a hatalom eredeti tulajdonosai pedig "alkotmányosan" nem tehetnek ez ellen, ezért "képviselőik" továbbra sem nem őket szolgálják hanem ők maradnak az önérdekű hatalom kiszolgáltatottjai. :-(
Törölt felhasználó 2012. 12. 07. 23:28
Előzmény: #357  szivacs
#361
Igazad van, sajnos nálunk a programok nem sokat számítanak és épp ezért számonkérés sincs.
Nem az számít mit mondanak hanem az hogy ki.
Ezért kampányolnak a pártok úgy hogy a másik párttal foglalkoznak , nem a feladatokkal.

Topik gazda

joocukor
4 4 1

aktív fórumozók