Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bassplayer 2011. 05. 17. 20:22
Előzmény: #177  commander8
#180
Ismerős. Igen, valóban idegen leszek. Nagyjából tudom, mit jelent ez, így a hetedik külföldön töltött hónapomat töltvén. Valamit valamiért. De nem leszek ezzel egyedül. Főleg egy nemzetközi cégnél.

Egyébként nem leszek olyan messze a hazámtól Nyugat-Európában sem. Szombat reggel hatos fapaddal jövet már simán ehetek anyám főztjéből délben :)
commander8 2011. 05. 17. 20:21
Előzmény: #177  commander8
#179
link

Tehát mégis :-(
Most már nem csak rólunk van szó, hanem a betegekről is.
Hajrá Magyarország, Hajrá Fidesz!!
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 20:18
Törölt hozzászólás
#178
commander8 2011. 05. 17. 20:12
Előzmény: #174  bassplayer
#177
Ne nekem mond, nem én minősítettem dezertőrnek azokat aki elmegy ebből az országból. Éppen ellenkezőleg, most nagyon is megértem, ilyen közállapotok miatt.
Amiért nem szeretem ha valaki elhagyja a hazáját az azért van, mert véleményem szerint csak itthon vagy igazán itthon. Másutt akármilyen jól érzed magad, te akkor is idegen leszel. És itt kellene, ebben az országban jól és boldogan élni.
"Itt élned, halnod kell!" (ismerős?)
bassplayer 2011. 05. 17. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#176
Sztem nem voltak annyira szarok, de lehet rosszul emlékszem.

Ha meg voltál kint, akkor miért teszel úgy, mint aki nincs tisztában a kinti fizetésekkel? Azért kéthetente fél milláért már telik arra is, amit mondtam (ha CEO voltál akkor bocs)
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 20:03
Törölt hozzászólás
#175
bassplayer 2011. 05. 17. 20:03
Előzmény: #162  commander8
#174
Értem. Tehát dezertőr vagyok. Innen már csak egy további fokozat a hazaáruló. Pedig a kint spórolt zsetont az utolsó fillérig benyomtam a magyar tőzsdére, annak idején fullon voltam Pannergyvel. Aztán vettem egy részéből távcsövet, mert rájöttem, hogy érdekel a csillagászat. Magyar forgalmazótól. A SZIN, Balatonsound és Sziget belépőimre sem a 20 ezres ösztöndíjamból telt...

Szóval csak azt akartam mondani, hogy aki kint jól keres, de nem szakad el teljesen a hazájától, az a többletfogyasztásával jelentősen (akár még túl is)kompenzálhatja nemzetgazdasági szempontból azt, hogy nem fizet járulékot.

Pokollátogatás, 3 üst: az egyikben oroszok, a másikban németek, a harmadikban magyarok.

Megérkeznek az oroszok üstjéhez:
- Hát ezek hogyhogy nem jönnek ki?
- Látja azt a kalasnyikovos ördögöt? Ha megpróbál valamelyik kimászni, azonnal belelő egy sorozatot, és az visszaesik az üstbe.

Németek üstjénél:
- Ezek hogyhogy nem jönnek ki? Nincs is mellettük őr!
- Látja azt a táblát? "Kijönni tilos!" És ezek ehhez tartják magukat.

Magyarok üstjénél:
- Dehát itt se őr, se tábla! Hogyhogy nem jönnek ki?!
- Az úgy van, hogy amikor az egyik megpróbál kimászni, akkor a többiek visszahúzzák...
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:59
Törölt hozzászólás
#173
watson
watson 2011. 05. 17. 19:58
Előzmény: #158  bassplayer
#172
Szijjártó amúgy azt hazudta még tegnap, hogy mindjárt munkát is kapnak akiket visszahívnak. Persze nem biztos hogy ugyan olyan beosztásban.

Katonáéknál mint tudjuk gyakorlatilag mindenkinek osztották a rangot hogy fizut emelhessenek ;), és amúgy is leépítették volna akiket elküldhettek nyugdíjba a jogszabályok szerint miután megszűnt a kötelező sorkatonaság.

- "nem, nem epret szedni fogok kimenni" :))
elmondom neked, hogy az utolsó NDK-s évben, ha jól emléxem 90-ben voltam paradicsomot szedni (sulival) és annyit kerestem 2 hét alatt, amit itthon 2 hónap alatt diplomásan kereshettem volna (ha lett volna akkor már diplomám, ja meg érettségim :))

2 heti TSZ fizuból, bejártam Berlint és Potsdamot, vettem egy Szalamander cipőt, gofri sütőt, egy halom HO vasutmodell cuccot, Nyugat Berlinben 5,25-ös floppykat :) és még sok egyebet, és mindemellett kaját szállást kaptunk.
Szóval lehet hogy még az eperrel is jobban járnánk :))
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:57
Törölt hozzászólás
#171
commander8 2011. 05. 17. 19:57
Előzmény: #129  watson
#170
"Ugye nem gondolod, hogy egy törvény megváltoztatása ami kimondja, hogy holnaptól nem kapsz valamilyen juttatást (pl. előnyugdíjat) akkor az visszamenőleges lenne? "
Ne keverjük az előnyugdíjat a korengedményes, korkedvezményes, a rokkantsági, és szolgálati nyugdíjakat.
Természetesen nincs vita köztünk abban, hogy életerős, tettre kész - 40-45 éves emberek ha a magánszférában tudnak dolgozni, akkor miért nem tudnak szolgálatot teljesíteni. Ez mint írtam a társadalmi igazságosságról amit írtam.
DE: Akkor amikor ezt a jogszabályt megalkották, akkor kellett volna ezzel számolni, nem pedig most utólag. Ha olyan helyzetbe hozták az állományt - amilyenbe - (haderőreform, rendőrség-határőrség integrációja, vám-és pénzügyőrség megszüntetése, stb.) akkor ezekről az emberekről gondoskodni kell. Vagy úgy, hogy adunk neki olyan egzisztenciát, amit elvesztett az átszervezések következtében, vagy utána békén hagyjuk, mert már nincs rá szükség. De 2-3-5, 10 év inaktivitás után megzsarolni és elvenni a jogos járandóságát, - pusztán a korára hivatkozva - gyalázat.
E
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:54
Törölt hozzászólás
#169
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:51
#168
"Mert egyszerűen nincs pénz arra, hogy mindenkinek osztogassunk, ezt kéne végre felfogni a q… életbe!!!"

Én ezzel egyetértek. De lenne egy kérdésem: voltál-e a vizitdíj/tandíj ügyében népszavazni és ha igen, mire szavaztál?
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#167
Én minden kérdésre válaszolok. Nem neked persze, mert te a viselkedésed okán rászolgáltál a kerülésre. Kötekedj msssal.
bassplayer 2011. 05. 17. 19:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#166
Nézd, 2 éve Angliában voltam 3 hónapot gyakorlaton, idén Belgiumban leszek ugyanennyit. Ahogy akkor láttam, a fentebb leírt gépjárműkategóriának képviselőit olyan 500 és 1000 GBP körüli összegekért lehet megvásárolni (bár lehet akkor még a válság jobban éreztette a hatását, meg nem tudom milyen állapotban voltak). Ahhoz, hogy ennyit megspórolj, nem kell vezérigazgatónak menned. Nem dicsekvésből írom, csak hogy érezd, nagyságrendileg miről beszélek. Szóval szaros gyakornokként 2,5 hónap meló után hazahoztam fél tábla milkacsokit, pedig nem spóroltam, 3-4 fontért ittam a sör korsóját, heti 80 fontot fizettem a szobámért, és még Rómában és Londonban is eltöltöttem 1-1 hétvégét. Kicsit meg is szeppentem, amikor itthon rájöttem, hogy mennyi mindent tudtam volna abból venni, amit ott kint könyelműen elvertem.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:45
Törölt hozzászólás
#165
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:44
Törölt hozzászólás
#164
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 19:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#163
Most magyarázzam?
Nem te vagy a nőci, hanem faszistamártás vagy a beterpesztőnőcikkel szemben, ami valljuk meg nem pc!
De hát mit is várhatnánk, ha ez még a nagy ka(')nt sem zavarta...:-)
commander8 2011. 05. 17. 19:39
Előzmény: #140  szivacs
#162
Kik tették itt lehetővé, hogy tanuljon?
Kik idézték elő a problémákat?
Kik azok akik átverték a szavazókat?
Kik azok akik visszamenőlegesen törvénykeznek, mert tehetségtelenek, és embertelenek a problémák törvényes megoldásában?
Ha ezekre a kérdésekre választ tudsz adni, akkor talán majd te is másként látod a helyzetet. Nem akarlak megsérteni, de szerintem nem fogsz olyan válaszokat megfogalmazni, ami miatt én ezeket a kérdéseket feltettem. Ennek semmi közre nincs a dezertáláshoz, bár én sem vagyok híve annak, hogy valaki elhagyja a hazáját. Gyakorlatilag csak ilyen emberekkel volt dolgom a munkám során.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:39
#161
Úgy tűnik, parkinson kolléga nem jutott túl a kiscsoportos szinten. A tudok valamit, de nem mondom meg szöveget egy játszótéren is kinevetik.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek