Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PImre 2007. 02. 02. 11:53
Előzmény: #1  PImre
#2
És még valamit kifelejtettem: A szeptember 1. előtt vett részvényeknél az árfolyamnyereség korrigálandó az augusztus 31-i záróárral.

Azért kérnék egy errejáró adószakértőt, erősítse meg az általam leírtakat, illetve pontosítson, ha valamit rosszul írtam volna, illetve kihagytam!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 11:56
Előzmény: #2  PImre
#3
Köszi imre, ez is segítség!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 11:57
Előzmény: #1  PImre
#4
nagyon jo hogy nyitottad ezt a topikot!

en is megkaptam az equitastol tegnap, a kiszamitassal nem volt gond...
szakszerubben, bemasolom.
Részvények: szeptember 1-jétől adózni kell a tőzsdei ügyleten elért árfolyamnyereség után, viszont a részvény tulajdonosa automatikusan választhat, hogy a bekerülési ára (tehát a részvény megvásárlása kori ára), vagy az augusztus 31-én érvényes részvényár legyen a mérvadó a nyereség kiszámításakor azon részvények esetében, amelyek 2006. szeptember 1. előtt kerültek megvásárlásra

tehat vagy nyereseg-veszteseg, vagy nyereseg-aug 31.-ar...

amit nem ertek az viszont ez:

Az adózó döntése szerint az adóévet közvetlenül megelőző év, illetve az adóévet megelőző két év veszteségei állíthatók szembe az adott adóév nyereségével. Így először a 2007. adóév nyereségével állítható szembe az idei veszteség, majd a 2008. adóévvel az idei és a jövő évi veszteség.

(BEt honlaprol masoltam)
Tehat a 2007-ben majd mikor adozom, akkor levonhatom a 2006 veszteseget? de 2006 veszteseget most vonom le!!, 2x meg gondolom nem irhatom le, meg nem adozok 2x....
vagyis 2007ben mit vonhatok le es mit nem?

elore is koszi a segitseget!

Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:01
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
lilia gondolom úgy müködik , hogy mondjuk 2006-ban volt veszteséges üzleted, több mint nyereséges ergo most nem fizetsz adót, a "fennmaradó" minuszt vihetetd át 2007 re elszámolni!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:05
Előzmény: #1  PImre
#6
Pimre!
ha nyitsz egy excel táblát, csak beleírod a nyereség és veszteség ÖSSZESEN sorait, a stornó és korrekciós tételeket meg már úgyis ide írod, nem kell a formátummal cicózni
PImre 2007. 02. 02. 12:06
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#7
lilia, az én értelmezésem szerint (a kitöltési útmutató 48. oldal) a megmaradt veszteséget viheted át jövőre:

"Amennyiben Önnek a 2006. augusztus 31. napját követôen kötött tôzsdei ügyletbôl származó jövedelme nem nyújt fedezetet az ugyanilyen ügyleteken elszenvedett veszteségre, akkor a jövedelemmel szemben elszámolni nem tudott veszteséget a 2007. évi tôzsdei ügyletbôl származó jövedelmével szemben érvényesítheti. Ennek feltétele, hogy az adóbevallásában e sor „a” oszlopában az erre szolgáló helyen az elhatárolt veszteségének összegét feltünteti. "
PImre 2007. 02. 02. 12:07
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Sőt a számológépbe írva még az Excel táblával sem kell cicózni:-)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:13
Előzmény: #8  PImre
#9
És szerintetek, amenniyben nincs befizetni való ,mert a veszteség több volt a nyereségnél (tegyük fel :))) )

akkor a bevallásban szerepelnie kell azért az adatoknak, cska éppen 0 befizetnivalóval, vagy mivel nincs mit befizetni, nicns mit bevallani, így nem is kell vele foglalkozni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:22
Előzmény: #8  PImre
#10
jólvannaaaa
azért jó ha le tudod bizonylatolni, sose tudod mikor másznak rád :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:32
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
több veszteség = 0 profit, és te a profit (netto) után adózol!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:35
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
nincs jövedelmed belőle tehát szerintem nem kell szerepeltetni!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:36
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Üdv.

Mi van akkor, ha tárgy évben(2006)
szept. 1. elött több a veszteség, mint a nyereség, szept. 1. után pedig a nyereség több.
Előzővel nem csökkenthető az adó mértéke?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:41
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Szerintem ha jól értem akkor a szept 1.-után keletkezett haszonra vonatkozik az adó, ezért a veszteség is csak a szept utáni számíthat be
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:44
#15
Azon elmelkedtem, hogy az adoalap megallapitasanal levonhato-e vajon a real-time adatszolgaltatas dija. A torveny nem fogalmaz egyertelmuen.

Szerintetek?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:48
#16
Sziasztok!
1.Számlavezetési díj, amit negyedévente kell fizetni, azt költségként/veszteségként el lehet számolni? Ezen a számlán tartom a részvényeimet, tehát költség...
2.megbízási díj, amit kifizettem vétel és eladás során, csökkenti az adó alapot - ez fix, azonban a kérdés:csak annak a részvénynek a vételre fordított jutalékát számíthatom adóalap csökkentésre, amit már eladtam 2006-ban? (Remélem érthetõen tettem fel a kérdést, mert visszaolvasva nekem bonyolultul gangzik és nem tudom hirtelen jobban megfogalmazni mire gondolok)
Elõre is köszönöm, aki segít választ találni a kérdéseimre
Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:50
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
levonható, okosfiúk mndták
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:52
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Én úgy tudom, hogy minden költség elszá-molható, ami bizonyíthatóan a tevékenységhez kapcsolódik.
pl. internet előfiz.(ha netes a tranzakció),
real time,gazdasági folyóiratok,
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:53
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
head!
csak azt a jutalékot számolhatod el költségként, amit realizáltál, (a bekerülésit is) mert hiszen ha még nyitott tétel, nem képződött rajta sem nyereséged, sem veszteséged.
ha a későbbiek során eladod, akkor számolhatod el a be- és kikerülési jutit
balta
balta 2007. 02. 02. 13:45
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#20
Jgy és kardj: Jgy hozzászólása előtt kettővel olvassátok el PImre beírását! Ha a tavalyi veszteséget szembe akarod állítani az esetleges idei nyereséggel, akkor igenis szerepeltetni kell a veszteséget! Ha a tavalyi veszteséget lenyeled, és nem akarod legfeljebb két évig továbbvinni, szerintem csak akkor nincs teendőd.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 13:51
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Azért ez érdekes lenne:

Elszámolom ezek alapján:
-net előfizetést
-laptopom árát
-telefon előfizetésem, mert kell az adsl-hez
-áramszámlám 10%-át mert azzal megy a laptop
- 2 benzinszámlát mert évente 2-szer be kell mennem a brókercéghez is forgalmazni

Elvileg a határ a csillagos ég, abból élek hogy ráfizetek...
PImre 2007. 02. 02. 16:49
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Baltával értek egyet, de nem az én beírásom az érdemi hivatkozási alap, hanem az adóbevallás útmutatójának 151. sorához leírtak, kiegészítve a 148. sor kapcsán leírtakkal. Abból számomra az derül ki, hogy a brókerdíj levonható (feltéve, hogy lezárult már az ügylet), de egyéb költségek a tranzakció kapcsán nem számolhatók el.

Egyébként nem vagyok adószakértő, ezért javaslom, hogy ne az én véleményemre alapozzatok, sőt még csak ne is arra, amit Kata írt nemrég, hogy "az okosak mondták".

Aki tud törvényt értelmezni, az nézze meg az SZJA törvény megfelelő fejezeteit, de a legcélszerűbb lenne egy szakember véleménye. Ha nem keveredik ide olyan, és a t. portfolio munkatársai sem teszik helyre a kérdést, akkor javaslom hogy a leadás előtt mutassátok meg az adóhivatal munkatársainak. Úgy tudom, hogy az irodákban ingyenesen segítenek. Jabb az, mint utólag fizetni a büntetést.
PImre 2007. 02. 02. 16:50
Előzmény: #22  PImre
#23
Jabb=jobb
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 17:00
Előzmény: #22  PImre
#24
PImre, a tőzsdei adatszolgáltatás díja az egyértelműen a tőzsdézéshez - vagyis ahol a 20% adót megtermeled - köthető.
nem pókerezhetsz vele, nem tölhetsz le zenét vele, nem költöd a barátnődre, nem viszed az uszodába, stb, ez kizárólag tőzsdei ktg, nem?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 17:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Amikor megkaptam az értesítőt csak a brokidíj és a számlavezetési díj volt rajta a Real-Time nem, akkor sztem az nem vonható le! Az egyebeket nem tom
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:03
#26
Javaslom elolvasni:
link

nem egyèrtelmü ès nem teljes de valamilyen ùtmutatò
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:14
#27
Én nem kaptam Ieb-től semmit igaz hogy 400 minsuzban vagyok augusztus óta dea sok brokidíj maitt nem amiatt emrt veszettetm tehát brokidíj nélkül pluszban lennék.De enm akptam semmilyen papirt tőlük?Akkor nicns mtia dóznom?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:34
#28
A költsègekkel kapcsolatban talàltam:
link
Hasse 2007. 02. 02. 21:14
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#29
Szept 1 előtt nem érdekes mi volt, nem csökkenthető (pedig jó lenne, ld. május-június). Veszteségként az számolható el, ami aug 39 utáni eladással keletkezett, vagy korábbi években veszteségként beírtad az adóbevallásodba (ezt most lehet először). Ha 2006-os évben (szept 1-től) veszteséged volt és beírod most, akkor azt a 2007-es vagy 2008-as adóév bevallásakor vonhatod le.
PImre 2007. 02. 02. 23:50
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#30
Kedves Kata, velem könnyű dolgod lesz a vitában, tudniillik nem értek hozzá, tehát akár egyet is érthetünk.

De nem is az a lényeg, hogy mi mit gondolunk, hanem az, hogy mit gondolt a törvényhozó (SZJA Tv.), és mit gondol az APEH. Az utóbbi még a törvénynél is fontosabb. Az egyik fővárosi kerületi önkormányzatunk, ahol az ügyekbe belelátok, azért kénytelen másfél milliárdot pótlólag befizetni az APEH felé, mert egy 10 évvel ezelőtti beruházásnál, az akkori törvények szerint (és több tucat jogász szerint is) jogos ÁFA visszaigénylési konstrukciót az APEH utólag nem ismeri el. Mindez persze több éves vitában zajlott, de végül vesztett a kerület. Szóval csak csínján a saját józan paraszti eszünkkel!

Szerintem, ha ilyen költséget akarsz érvényesíteni, kérdezz meg előtte egy adószakértőt!

Egy mentség lehet. Ha az egész bevallásod után befizetésed keletkezik, akkor szerencsés esetben nem fog zaklatni az APEH, és talán sose derül ki, hogy a delikvens mit sumákolt a részvényének nyereségével. Persze nem tudom, mit kell a brókercégnek jelentenie rólunk.

Ha viszont visszaigényelsz, akkor jön a nemulass. Korábban 200-300ezer, tavaly csak 100ezer forintot igényeltem vissza, és minden esetben behívtak tételes ellenőrzésre. Minden rendben volt, de ellenőrizték.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 00:02
#31
Jól gondolom, hogy 2007 áprilisában csak a 2006. szeptember 1 és december 31 közötti nyereséget és vesztességet kell elszámolni?A 2007. január 1 utáni nyereséget, majd csak 2008-ban kell bevallani. Abba a 4 hónapban legalábbis nekem alig volt üzletkötés, így nem lesz nagy munka összeszámolni. A Démász kivezetésen kívül más akcióm nem is nagyon volt.
Hasse 2007. 02. 03. 00:44
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Igen, gyakorlatilag a brókeráj küld neked trédlistát és jobb esetben igazolást, az alapján kell dolgozni, ha pozitív, akkor adózol, ha negatív, akkor elhatárolsz veszteséget.

Osztalékról kaptatok már igazolást az összes érintett cégtől? (Nekem Borsodchem+FHB megvolt, OTP-re még várok.)
Hasse 2007. 02. 03. 00:47
#33
És a félreértések elkerülése végett, az árfolyamnyereség és a tőzsdei ügyletből származó jövedelem adóját nem szabad keverni.
megint 2007. 02. 03. 21:58
#34
A könyvelõm szerint :
Elszámolható minden a tõkeszámlán kimutatható közvetken költség azaz : számlavezrtési díj,real timme díj, broki díj,vaszteség stb.

Azt nem tudta egyértelmûen megmondani hogy terheli e még jjárulékfizetésikötelezettség is( nagyon remélem nem) nem tud valaki errõl valamit ?
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 22:14
Előzmény: #34  megint
#35
Az APEH nem hivatalosan nekem azt mondta nem lehet a real-time adatot elszámolni mert az nem egy konkrét tőzsde ügylet költsége és lehet real-time nélkül is tőzsdézni elvileg!!!!
csuloktata 2007. 02. 03. 22:18
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
APEH szerint!
csuloktata 2007. 02. 03. 22:23
Előzmény: #36  csuloktata
#37
APEH- tő lte kaptál már kettő egyforma válszt???
megint 2007. 02. 03. 23:22
Előzmény: #37  csuloktata
#38
Az APEH még a hívatalos állásfoglalásáért sem vállal felelősséget, csak kiadja , és ha úri kedve úgy tartja akkor jól megszívat később aztán pereskedhetsz vagy fizethetsz ( de hogy idegeskedni fogsz az tuti )...
csuloktata 2007. 02. 03. 23:33
Előzmény: #38  megint
#39
Hívj fel 3 igazgatóságot ugyanazzal a kérdéssel!
Ez a való világ!!!
megint 2007. 02. 03. 23:36
Előzmény: #39  csuloktata
#40
Nagy pénz, nagy duma, semmi felelősség....
Próbálnánk ezt a tőzsdén ( biztos nem kapnánk 10 millás végkielégítést utána)
csuloktata 2007. 02. 03. 23:43
Előzmény: #40  megint
#41
Az a gobd, hogy a kérdés után 2 évvel adnak tuti választ, a bevallást 0,5 évre be kel adni.

Itt van gyilkos KÁDÁR és az ő is bandája.

Jugend is a parancsra hivatkozott!!!
Undorító!
Hol?
Mikor?

???
Hasse 2007. 02. 04. 00:50
Előzmény: #34  megint
#42
Az számolható el, amiről a brókercég küld írásos járulékosköltség-igazolást, ez pedig a számlavezetési díj (vagyis a real nem). EHO-t fizetni olyan jövedelem után kell, amit a törvény nevesít, a tőzsdei ügyletből származó jövedelem és a 10 %-os osztalék nincs a listában, tehát ezek után nem. 25 % osztalék és árfolyamnyereség (a nem EU/OECD) ott van, tehát ezek után igen.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 09:16
Előzmény: #42  Hasse
#43
Szia!
Kérlek pontosítsd, hogy mik tartoznak a tőzsdei ügyletből származó jövedelmek közé.
Hasse 2007. 02. 04. 11:28
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
törvény: link

Az EU/OECD tőzsdéken elért árfolyamnyereség-jellegű bevétel számít ide, feltéve, hogy nem kamat (BUX-ETF pl. kamat, Xetra-ETF-re mondjuk én is kíváncsi lennék, minek számít), ez az, amit 060901-től vezettek be, 20 % az adója és van veszteségelszámolás is.
PImre 2007. 02. 04. 15:37
Előzmény: #44  Hasse
#45
A megadott linken belül a 12. oldalon található 15. paragrafus írja le mindezeket pontosan. Pontosabban ez egészíti ki az SZJA törvényt.
És szerintem elég pontosan fogalmaz.

Már csak egy dolgot nem találok benne, hogy hol kapom meg a lehetőséget arra, hogy a szeptember 1 előtt kötött ügyleteknél az augusztus 31-i árfolyamot tekinthetem bekerülési árnak. Sőt azt sem tudom, hogy ilyenkor ennek a vételnek a jutaléka elszámolható-e. Úgy érzem, hogy ebben az esetben sajnos nem, de azért szívesebben látnám törvényben leírva. Hasse, tudsz segíteni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 15:59
Előzmény: #42  Hasse
#46
A 2006-os tőzsdei osztalékok után, amit tavaly kaptunk OTP, Ricsi.... kell 4% EHO-ot fizetni?

Ez még nem tiszta nekem.
csuloktata 2007. 02. 04. 17:41
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Tőzsdei osztalék után eddig sem és ezután sem kell.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 17:49
Előzmény: #47  csuloktata
#48
Igazad! Nem kell fizetni, mert amikor kifizetik a cégek, már levonják az adót!
De elszámolni sem kell??
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:03
Előzmény: #34  megint
#49
a költségről vagyis nettó tőzsdei árf.nyereségről csak az előzetes tájékoztatásban volt szó...........
a 148 és 152 sor magyarázata már semmit nem tud a költségről, hiába kapsz (v nem kapsz) a brokitól elszámolást, de van egy tétel, amelyik az eladásnál a számfejtett összeget - eladási ár minusz ktsg - tartalmazza, de úgy vélem ezzel az adattal kitörölheted......

nekem is itt volt gondom, különösen az 1-3% körüli elérhető eredmény mellett - hacsak el nem csiptél valami 15-30 %-os elmozdulást , de akkor meg a tétel nagyságától függő költség nem elhanyagolható.
ez van........
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:40
#50
Sziasztok.

Kapott már valaki az Equitas-tól elszámolást a tavalyi évről?
Én megkaptam, egy nagy adathalmazt, semmi összesítés a végén arról, hogy mennyi a nyereség, veszteség, jutalék!!!

Felhívtam őket, és közölték, hogy a törvényi előírást teljesítették, és ennyi.
Nem hiszem, hogy azért a pénzért, amit egész évben beszedtek tőlem jutalék jogcímen nem fért volna rá az összesítés..
Van valakinek ilyen tapasztalata?????
Hogyan számolja ki a könyvelőm a kb 50 oldalból??????????? Na erre kiváncsi leszek..
mezuska
mezuska 2007. 02. 04. 18:56
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
szemi
Én az Erste-töl kaptam meg az 1méteres
listámat, nevetséges, én is meglepödtem,
átnézni sem volt kedvem még.Ebben az évben kezdtem ujra a tözsdézést, de a 90-es
évek elején amikor kezdtem emlékszem
nagyon korrekt összesitéseket kaptam .
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:57
Előzmény: #51  mezuska
#52
És hogyan fogod belőle kiszámolni, hogy hogy állsz???????????????????
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:03
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
szemesi, az equ webbrokeréből nagyon egyszeren lekérdezheted az adatokat, korábban már leírtam, de mégeccer
lekérdezed a nyereség/veszteségelszámolást szept. 1 -dec. 31. között
látod mennyi a nyereség, ebből levonod a jutalékát, a veszteséget és annak jutalékát
kapsz egy összeget
ezután megnézed, melyek azok a tételek amiket aug.31-n és azelőtt vásároltál, és ha az aug 31- záró magasabb, mint a beker vételárad, akkor azt a pár tételt lestornózod, és az aug záróval átszámolva hozzáadod
excel táblával pillanatok alatt meg lehet oldani, a jutikat nem kell átszámolnod, hiszen azokat már levonták
az equ nem fogja neked átszámolni, hiszen az van, hogy választható hogy melyik beker árat alkalmazod
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:07
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
Elmondom, hogy tudod a legegyszerűbben összesíteni! Megnyitod a Webbrókert, és azon belül a nyereség/veszteség oldalt. Ott a listádon szereplő minden instrumentumra le tudod szűkíteni a keresést. Pl: Fent beállítod az időt: 2006.09.01-2006.12.31. Instrumentum: Mondjuk Rába. Utána Enter vagy OK. Kikeresi a megadott instrumentumra az összes kötést az adott időintervallumon belül. Szét lesz bontva nyereséges és veszteséges üzletekre valamint a jutalék is ott lesz. Szembefordítod a nyerőt és a vesztőt egymással. ha a nyerő több akkor levonod a brokidíjjat és annyi nyerőd maradt amilyen összeget ezután kapsz. Ha a veszteség több akkor ahhoz még hozzászámítod a brokidíjjat és annyi lesz az össz bukód annál az instrumentumnál. Minden más papírnál is megcsinálhatod ugyanezt ,és a legvégén összesíted az eredményt. Amit kapsz az lesz az egyenleged az adózott időszakra. egyébként lehetne úgy is, hogy csak az időt állítod be, és minden instrumentumot ömlesztve nézel. Akkor is ki lehet számolni a nyerő vesztő arányt, csak úgy nem tudod ellenőrizni, az EQ által küldött adatok az pontosságát . Ha van számlavezetési díj azt még levonhatod. Viszont a real adat vagy a markers díj nem vonható le, tehát nem növelheted a veszteség oldalt vele. Innetől ha pozitív az egyenleged akkor a különbség 20%-át befizeted és kész. Ennyi kb. Ja persze az adóbevallást se árt kitölteni. :))
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:08
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Ahogy mondja szemesi úr, hát hova jut így ez a világ :DD
mezuska
mezuska 2007. 02. 04. 19:08
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
még nem értem rá vele foglalkozni csak
megjegyeztem hogy én is csak egy lajstromot kaptam, de Kata már reagált rá
köszi Kata
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:11
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#57
Tévedtek, de nagyot.

Mivel a hati elszámolás napi, ezért amikor záráskor jóváírnak, vagy levesznek a számládról, az nem jelenik meg az elszámolásba, a nyereség veszteség rovatba!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:13
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
yes, amit írtam az a részvényekre vonatkozik,
én nem hatizom, úgyhogy azt nem tudom hogy kell számolni
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:18
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#59
a 151. sor ír valamit a költségről, aztán visszahivatkozik a 148-ra... nem éppen egyszerű, mert a 148-on költségről nincs szó, a 151-en viszont igenDDD
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:22
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
KATA neked volt humeted?

Miért van a humet mellé odaírva zárójelben ,hogy 6 ft : HUMET (6ft) , nem tudod?

Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:26
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
nem volt humetem, sajnos most van, 69-en vettem kicsit, én se vok nóóóóóórmális!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:43
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
66 de detto :D
Hasse 2007. 02. 04. 20:46
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
6 Ft mintha a névértéke lenne a Humetnek.
Hasse 2007. 02. 04. 21:04
Előzmény: #51  mezuska
#64
Úgy látom, eddig csak a repülősök tudták kiszámolni a végeredményt is.
Hasse 2007. 02. 04. 21:08
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#65
Most én úgy gondolnám, hogy 25 %-os osztaléknál volt EHO és ha jelezted, hogy nem éred el a 400000 rugót, akkor vonta a brókercég a 4 %-ot. Nekem mondjuk csak a magyartakonynál vontak januárban, ami most franc tudja mi nek számít.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 21:12
#66
Az equitas ezért elmehetne a francba azzal a köteg szarral amit kipostázott. Bebaszták a kötéslistát egy borítékba, aztán ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 21:21
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Kipostázta?Az erste küldött egy e-mailt és ennyi!!
balta
balta 2007. 02. 04. 21:41
Előzmény: #45  PImre
#68
PImre: Azt jól eldugták a Záró rendelkezések közé: 223. § (14) bekezdés
PImre 2007. 02. 04. 22:36
Előzmény: #68  balta
#69
Balta, kösz! Egyébként a kodifikációs technika szempontjából érthető az "eldugás". Ugyanis a hatálybaléptető rendelkezéseket, valamint a törvény megszületése pillanatában alkalmazható egyszeri eltérések lehetőségét általában a törvények záró rendelkezései között szokták meghozni. Kerestem is ott, csakhogy most nagyon hosszú a záró rendelkezések szakasza is.
PImre 2007. 02. 04. 22:48
#70
Látom, többen bosszankodnak, hogy a brókercég (Equitas, Erste, stb.) nem adott részletes adatokat. Először én is szentségeltem, aztán leültem és a Kata által az imént ismertetett módon kiszámoltam magamnak.

Azért értsetek meg valamit! A brókercég most nem számolhatja ki helyetted az adót, mivel a törvény alternatívákat enged meg. Képzeld el, ha a cég kiszámolná, Te meg másképp akarod számolni. Akkor milyen dühös lennél! És ha pont emiatt a különbség miatt hivat be az APEH ellenőrzésre.

Egy része a panasznak jogos: Helyes lett volna, ha a brókercég a levelében leírta volna a technika lényegét, és azt, hogy az egyes adatokat a bevallás melyik sorába kell majd írni.
Hasse 2007. 02. 04. 22:59
Előzmény: #70  PImre
#71
Most az alternatívák közül ki lehet választani a lehető legkisebb árfolyamnyereséget eredményezőt, ezt volt aki ki is tudta számolni. Behívnak adóellenőrzésre, egyszerűbb odarakni a bevallás mellé az igazolást, mint számolgatni.
Törölt felhasználó 2007. 02. 05. 16:36
#72
Azt nem tudjátok, hogy a járulékos költségekhez be lehet -e számítani a 2006 aug.31 elõtt vett részvények jutalékát is?
Hasse 2007. 02. 05. 19:19
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Igen, ha azt az adott időszakban eladtad.
Törölt felhasználó 2007. 02. 05. 20:42
#74
Üdv!

A fórum hozzászólásai alapján nem derült ki számomra a következő dolog: adott évben (2006) több a veszteségem, mint a nyereségem. 2006.09.01 utáni időszak érdekes, tehát nem kell ezzel bonyolítanom a dolgot szerencsére. Szembe tudom-e állítani az X Ft nyereségemmel szemben az Y-X Ft veszteséget (+egyéb ktségek), amelyet 2006-ban értem el? Azért kérdem, mert kétféle dolgot olvastam.

Az egyik az APEH 0653.pdf-nek (link 48.oldalán a Tôzsdei ügyletbôl származó jövedelem
és adója rész alatt olvasható:
"A tôzsdei ügyletbôl származó jövedelem csökkenthetô –
legfeljebb annak mértékéig – az elôzôek szerinti tôzsdén
2006. augusztus 31. napját követôen kötött ügyletek során
elszenvedett árfolyamveszteséggel és az összetett vagy származtatott
ügyleten elszenvedett veszteséggel."

Egy másik olvasmány szerint (BÉT oldalán: link a következő az eljárás:
"Lényeges momentumként szerepel, hogy a tőzsdei ügyletek esetén a nyereséggel szembe
állítható a veszteség. Az adózó döntése szerint az adóévet közvetlenül megelőző év, illetve
az adóévet megelőző két év veszteségei állíthatók szembe az adott adóév nyereségével. Így
először a 2007. adóév nyereségével állítható szembe az idei veszteség, majd a 2008. adóévvel
az idei és a jövő évi veszteség."

Szerintetek melyik az igaz? Mindkettő?

Köszönöm előre is a választ
Törölt felhasználó 2007. 02. 05. 20:44
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Bocsi, a linkek mégegyszer:
APEH: link
BÉT: link

PImre 2007. 02. 05. 22:03
Előzmény: #73  Hasse
#76
Hasse, ezt nem érzem ilyen egyszerűnek. Az én logikám szerint (aminek persze nincs köze az APEH logikájához) az augusztus 31. előtti jutalék akkor számolható el, ha a tényleges (augusztus 31. előtti) vételárat tekintem kiindulópontnak. Ha viszont az augusztus 31-i árfolyamot tekintem szerzési értéknek, akkor nem hinném, hogy az annál korábbi jutalék elszámolható.
Jaj de jó lenne erre egy szakértő válasza!
Törölt felhasználó 2007. 02. 05. 23:13
Előzmény: #76  PImre
#77
imruska, ha ezt a logikát követnénk, akkor az aug 31 előtti beker árat sem vehetnéd figyelembe, hiszen az is kívül esik a nevezett időponton
tehát ha vettél otit kb 6000-ért, azért többet fizettél a juti összegével, tehát a nyereséged annyival is kevesebb
Törölt felhasználó 2007. 02. 05. 23:44
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Üdv!

Az lenne a kérdés, hogy az évelején Januártól-szeptemberi időszakig nagyobb veszteség volt , mint szeptember után, azt le lehet írni?
Mert az e-broker a kimutatást csak szeptembertől küldött az pedig nem a legjobb

Törölt felhasználó 2007. 02. 06. 00:30
#79
Nem értem a szenvedést az eq által kiküldött adatokkal.

Webbrokiban van olyan hogy nyereség/veszteség beállítod az időt (2006 szept 1- 2006 dec 31) és minden ki van köpve brokidíjjal, nyereséggel, veszteséggel.

Az egészet ki is nyomtathatod, és az apeh nem fog belekötni (nekem már volt ilyen behívásom ahol nem tudták értelmezni hogy csak nyereségem volt, mert beírtam a nyereség-veszteség értéket)

Amit meg küldtek azt nyugodtan lehet kukázni :)
PImre 2007. 02. 06. 09:09
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#80
Kata, maradjunk az Imrénél, jó! :-). De én az útmutató szövegéből indultam ki, és úgy értelmeztem (lehet, hogy akár tévesen), hogy amennyiben a bekerülési ár helyett a fordulónapi árfolyamot tekinted beszerzési árnak, azt azért teszed, mert időközben emelkedett. Mégpedig többel, mint a brókerdíj. Tehát szvsz fiktív bekerülési árhoz nem rendelhetsz tényleges költséget.

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek