Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:22
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
KATA neked volt humeted?

Miért van a humet mellé odaírva zárójelben ,hogy 6 ft : HUMET (6ft) , nem tudod?

Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:18
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#59
a 151. sor ír valamit a költségről, aztán visszahivatkozik a 148-ra... nem éppen egyszerű, mert a 148-on költségről nincs szó, a 151-en viszont igenDDD
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:13
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
yes, amit írtam az a részvényekre vonatkozik,
én nem hatizom, úgyhogy azt nem tudom hogy kell számolni
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:11
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#57
Tévedtek, de nagyot.

Mivel a hati elszámolás napi, ezért amikor záráskor jóváírnak, vagy levesznek a számládról, az nem jelenik meg az elszámolásba, a nyereség veszteség rovatba!!!!!!!!
mezuska
mezuska 2007. 02. 04. 19:08
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
még nem értem rá vele foglalkozni csak
megjegyeztem hogy én is csak egy lajstromot kaptam, de Kata már reagált rá
köszi Kata
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:08
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Ahogy mondja szemesi úr, hát hova jut így ez a világ :DD
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:07
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
Elmondom, hogy tudod a legegyszerűbben összesíteni! Megnyitod a Webbrókert, és azon belül a nyereség/veszteség oldalt. Ott a listádon szereplő minden instrumentumra le tudod szűkíteni a keresést. Pl: Fent beállítod az időt: 2006.09.01-2006.12.31. Instrumentum: Mondjuk Rába. Utána Enter vagy OK. Kikeresi a megadott instrumentumra az összes kötést az adott időintervallumon belül. Szét lesz bontva nyereséges és veszteséges üzletekre valamint a jutalék is ott lesz. Szembefordítod a nyerőt és a vesztőt egymással. ha a nyerő több akkor levonod a brokidíjjat és annyi nyerőd maradt amilyen összeget ezután kapsz. Ha a veszteség több akkor ahhoz még hozzászámítod a brokidíjjat és annyi lesz az össz bukód annál az instrumentumnál. Minden más papírnál is megcsinálhatod ugyanezt ,és a legvégén összesíted az eredményt. Amit kapsz az lesz az egyenleged az adózott időszakra. egyébként lehetne úgy is, hogy csak az időt állítod be, és minden instrumentumot ömlesztve nézel. Akkor is ki lehet számolni a nyerő vesztő arányt, csak úgy nem tudod ellenőrizni, az EQ által küldött adatok az pontosságát . Ha van számlavezetési díj azt még levonhatod. Viszont a real adat vagy a markers díj nem vonható le, tehát nem növelheted a veszteség oldalt vele. Innetől ha pozitív az egyenleged akkor a különbség 20%-át befizeted és kész. Ennyi kb. Ja persze az adóbevallást se árt kitölteni. :))
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 19:03
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
szemesi, az equ webbrokeréből nagyon egyszeren lekérdezheted az adatokat, korábban már leírtam, de mégeccer
lekérdezed a nyereség/veszteségelszámolást szept. 1 -dec. 31. között
látod mennyi a nyereség, ebből levonod a jutalékát, a veszteséget és annak jutalékát
kapsz egy összeget
ezután megnézed, melyek azok a tételek amiket aug.31-n és azelőtt vásároltál, és ha az aug 31- záró magasabb, mint a beker vételárad, akkor azt a pár tételt lestornózod, és az aug záróval átszámolva hozzáadod
excel táblával pillanatok alatt meg lehet oldani, a jutikat nem kell átszámolnod, hiszen azokat már levonták
az equ nem fogja neked átszámolni, hiszen az van, hogy választható hogy melyik beker árat alkalmazod
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:57
Előzmény: #51  mezuska
#52
És hogyan fogod belőle kiszámolni, hogy hogy állsz???????????????????
mezuska
mezuska 2007. 02. 04. 18:56
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
szemi
Én az Erste-töl kaptam meg az 1méteres
listámat, nevetséges, én is meglepödtem,
átnézni sem volt kedvem még.Ebben az évben kezdtem ujra a tözsdézést, de a 90-es
évek elején amikor kezdtem emlékszem
nagyon korrekt összesitéseket kaptam .
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:40
#50
Sziasztok.

Kapott már valaki az Equitas-tól elszámolást a tavalyi évről?
Én megkaptam, egy nagy adathalmazt, semmi összesítés a végén arról, hogy mennyi a nyereség, veszteség, jutalék!!!

Felhívtam őket, és közölték, hogy a törvényi előírást teljesítették, és ennyi.
Nem hiszem, hogy azért a pénzért, amit egész évben beszedtek tőlem jutalék jogcímen nem fért volna rá az összesítés..
Van valakinek ilyen tapasztalata?????
Hogyan számolja ki a könyvelőm a kb 50 oldalból??????????? Na erre kiváncsi leszek..
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:03
Előzmény: #34  megint
#49
a költségről vagyis nettó tőzsdei árf.nyereségről csak az előzetes tájékoztatásban volt szó...........
a 148 és 152 sor magyarázata már semmit nem tud a költségről, hiába kapsz (v nem kapsz) a brokitól elszámolást, de van egy tétel, amelyik az eladásnál a számfejtett összeget - eladási ár minusz ktsg - tartalmazza, de úgy vélem ezzel az adattal kitörölheted......

nekem is itt volt gondom, különösen az 1-3% körüli elérhető eredmény mellett - hacsak el nem csiptél valami 15-30 %-os elmozdulást , de akkor meg a tétel nagyságától függő költség nem elhanyagolható.
ez van........
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 17:49
Előzmény: #47  csuloktata
#48
Igazad! Nem kell fizetni, mert amikor kifizetik a cégek, már levonják az adót!
De elszámolni sem kell??
csuloktata 2007. 02. 04. 17:41
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Tőzsdei osztalék után eddig sem és ezután sem kell.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 15:59
Előzmény: #42  Hasse
#46
A 2006-os tőzsdei osztalékok után, amit tavaly kaptunk OTP, Ricsi.... kell 4% EHO-ot fizetni?

Ez még nem tiszta nekem.
PImre 2007. 02. 04. 15:37
Előzmény: #44  Hasse
#45
A megadott linken belül a 12. oldalon található 15. paragrafus írja le mindezeket pontosan. Pontosabban ez egészíti ki az SZJA törvényt.
És szerintem elég pontosan fogalmaz.

Már csak egy dolgot nem találok benne, hogy hol kapom meg a lehetőséget arra, hogy a szeptember 1 előtt kötött ügyleteknél az augusztus 31-i árfolyamot tekinthetem bekerülési árnak. Sőt azt sem tudom, hogy ilyenkor ennek a vételnek a jutaléka elszámolható-e. Úgy érzem, hogy ebben az esetben sajnos nem, de azért szívesebben látnám törvényben leírva. Hasse, tudsz segíteni?
Hasse 2007. 02. 04. 11:28
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
törvény: link

Az EU/OECD tőzsdéken elért árfolyamnyereség-jellegű bevétel számít ide, feltéve, hogy nem kamat (BUX-ETF pl. kamat, Xetra-ETF-re mondjuk én is kíváncsi lennék, minek számít), ez az, amit 060901-től vezettek be, 20 % az adója és van veszteségelszámolás is.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 09:16
Előzmény: #42  Hasse
#43
Szia!
Kérlek pontosítsd, hogy mik tartoznak a tőzsdei ügyletből származó jövedelmek közé.
Hasse 2007. 02. 04. 00:50
Előzmény: #34  megint
#42
Az számolható el, amiről a brókercég küld írásos járulékosköltség-igazolást, ez pedig a számlavezetési díj (vagyis a real nem). EHO-t fizetni olyan jövedelem után kell, amit a törvény nevesít, a tőzsdei ügyletből származó jövedelem és a 10 %-os osztalék nincs a listában, tehát ezek után nem. 25 % osztalék és árfolyamnyereség (a nem EU/OECD) ott van, tehát ezek után igen.
csuloktata 2007. 02. 03. 23:43
Előzmény: #40  megint
#41
Az a gobd, hogy a kérdés után 2 évvel adnak tuti választ, a bevallást 0,5 évre be kel adni.

Itt van gyilkos KÁDÁR és az ő is bandája.

Jugend is a parancsra hivatkozott!!!
Undorító!
Hol?
Mikor?

???

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek