Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:25
Előzmény: #1039  Kraccer
#1040
MIT nevezel te Jo talalati aranynak?????

(Ha a talalati arany novelese a celod, szerintem rossz osvenyre keveredtel)
De ez csak szemelyes velemeny.....,
Kraccer 2014. 05. 19. 13:15
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Ezekben mind igazad van, de a sikeres kereskedéshez kell a jó találati irány, utána már csak a költségcsökkentés a cél! :)

Mellesleg most ugrik a majom a vízbe! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 12:23
Előzmény: #1035  Kraccer
#1038
Mindenki ugy kereskedik amiben fantaziat lat.....
A profit az elonybol szarmazik.....
En is vegigjartam az utat mint a legtobb kereskedo....
kerestem a leheto legkisebb kockazatot....
probaltam 20pip stoppal, 30-cal aztan persze az ember rajon, hogy 30pip nem ugyanazt jelenti USD/JPY paron mint mondjuk GBP/JPY-en....
Utana meg felmerul az emberben, hogy jo lenne egyseges kockazatot felvenni kulonbozo poziciokon....
onnan mar csak 1 ugras a volatility ill. ATR stop hasznalata......

Szerintem 1 masik erdekes dolog amin erdekes elgondolkodni az pedig az idotav, ahol kereskedik az ember.....
Ez nagy mertekben meghatarozza a kockazat ill. min. celarat.....
Visszaterve USD/JPY-hez....

Tegyuk fel (kereskedo1) oras grafikonon kereskedik....
Stop 12pip , min. target 2,5*12=30 pip
veszteseges kereskedes 100 poziciobol
60 60*12=720pip , nyereseges 40 pozico;
40*30=1200pip

profit: 1200pip-720pip= 480pips
brokernek fizetett spread 0.8*100= 80pips
a kereskedes koltsege 16.666%
(ez tul magas!!!!)

(kereskedo2)
napos grafikon, stop 30pip, celar 2,5*30=75pips

veszteseg: 60*30=1800pips
nyereseg: 40*75=3000pips
profit; 1200pips
spread koltseg: 80pips
tehat itt a kereskedes koltsege:
csak 6.66%

Tudom a legtobb kereskedot nem erdekli az elejen a koltsegek, de hosszutavon igen is szamitanak.....
mert nyilvan a koltsegeket is meg kell keresni....(persze csak ha komolyan gondolod)

En probalom a koltsegeket 1% alatt tartani es meg az is rengeteg penz....
Kraccer 2014. 05. 19. 12:06
Előzmény: #1036  emerald
#1037
Bizony jó az RR! :) Egy próbát megér.
Véleményem szerintem csütörtökig jöhet egy lejtmenet mondjuk az említett 1270-74 ig és után indulhat egy hosszabb long.

Ezt csak egy elképzelés: (persze nagyon leegyszerűsítve

link

emerald 2014. 05. 19. 11:56
Előzmény: #1032  Kraccer
#1036
Szia!
Néztem h óráson alakul az alakzat, azon akár működhet is. Szűk stpoppal, érdemes lehet megpróbálni. Jó az RR

Azt figyeltem meg h mostanában usa alatt nagyon leverik az arany árát, de minimum megjárják a napi minimumot, még ha vissza is jön.

Kraccer 2014. 05. 19. 11:43
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1035
Köszi,de mi eltérő stratégián vagyunk, úgy mint akkor amikor 1289 es longot beütöttem! :) (mert a stratégiám ezt kívánta meg)

De köszönöm a válaszod, mert ha nyugodtabb kereskedést folytatok, akkor megfontolom ezt a megközelítést!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 11:36
Előzmény: #1029  pomperj
#1034
Kosz a hasznos informaciokat...
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 11:21
Előzmény: #1032  Kraccer
#1033
:)?
az en szemelyes velemenyem, ha ugy kereskedsz, hogy a stoppod kisebb mint 1ATR(daily)
a kozelebb all a szerencsejatekhoz mint kereskedeshez....
a te esetedben ez kb. 0.2ATR.....

Sok szerencset!
Kraccer 2014. 05. 19. 09:54
Előzmény: #1008  Kraccer
#1032
Zárva a long, ment a short, szerintem fej váll lesz...

link

Vélemény?
emerald 2014. 05. 19. 06:30
Előzmény: #1029  pomperj
#1031
Szia!
Szeretném megkérdezni mit jelent hogy az ezüst price-fix megszünik augusztusban?

Arany fedezeti alapokról grafikon:
link
a technikai kép igazolja a gondolatmenetet!

Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 21:43
Előzmény: #1029  pomperj
#1030
Nekem sajnos egyre rosszabb eloerzetem van...
Attol felek a tortenelem egyik legnagyobb Lufijaba kerultunk...,de itt most nem 1 orszag ill. 1 termek kerult lufiba, hanem az egesz penzugyi rendszer....
Allamkotveny lufik nem nehany orszag, hanem szinte a teljes nyugati vilagban megjelentek ebben pedig szinte mindenki reszt vesz akarva akaratlanul.....
pomperj
pomperj 2014. 05. 18. 21:24
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1029
1)A GoFo mar nagyjabol 30 napja negativ; fizikai arany hiany van a piacon.

2)Ehhez kepest India a valasztas utan van, es visszajon az arany piacra. Nyilvan azonnal elkezd nagy lendulettel venni, fizikait es nem papirt, mert nagyjabol 1000t arany "elmaradasa" van;
vegulis 6 honapja alig vettek.

3)Ha kinaban a honapok ota harangozott esetleges penzugyi zavar, shadow-banking problemak, tenyleg felbukkannak, ott is sokan akarnak majd aranyat. Ugy mellekesen, a shadow-bankok boldogan elfogadjak az arany-leteti igazolasokat, vagy fizikai aranyat hitel- biztositekkent.

4)Az ezust price-fix megszunik Augusztusban.

Ez a 4 tenyezo szerintem egesz jo bull kilatasokkal kecsegtet. A nagy kerdes az, hogy ha a FED taper befejezezodik novemberben ahogy varhato, nos, mikor kezdi a piac bearazni a QE vasarlasok hianyat. Nagyon sok ido nem lehet addig.

Van par ok feltetelezni, hogy elvezetes idok jonnek. Nem marad a VIX volatilitas 7 eves minimumon sokaig; a mostani nagy nyugalmat alighanem eros volatilitas, gyors mozgas fogja kovetni.
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 17:11
Előzmény: #1025  budoire
#1028
link

1 erdekes video......
;)
emerald 2014. 05. 18. 11:58
Előzmény: #1026  Törölt felhasználó
#1027
Szia!
Köszi a linket! Áttanulmányozom majd és demón próbálgatom.

"Covered call strategy-t hasznaljak CFD kereskedessel kombinalva is ez meg jobban noveli a hozamot az egyik iranyba.....(a masik oldalon nyilvan a kockazatot)
(en megjegyeznem, hogy alacsony kamatoknal a CFD koltsege csokkenti a profitabilitast, magassabb kamatoknal, ahol mondjuk CFD shortnal mar te kapsz kamat kulonbozotet ott pedig novelheti a profitabilitast)..... "
Ez bizony nagyon jó meglátás és mivel változó a kamat, nem árt hosszabb távú pozicióknál ezt is figyelembe venni. Sokáig én nem figyeltem ezekre, de rájöttem bizony kell!

Azt nem tudom milyen rendszert használ Nella pontosan mert Ő is fejleszti, ha jól tudom. Az amit leírtam az meg az én kisérleti rendszerem, de még "gyerekcipőben" .....:))
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 11:27
Előzmény: #1024  emerald
#1026
Szia emerald,

olvastam a Dax-ban, hogy szeretned Nella fele rendszert hasznalni....

link

a neten talalhatsz rengeteg informaciot errol.......

azert nepszeru a befektetok koreben, mert rendszeres kisebb jovedelmet kepes biztositani....

Covered call strategy-t hasznaljak CFD kereskedessel kombinalva is ez meg jobban noveli a hozamot az egyik iranyba.....(a masik oldalon nyilvan a kockazatot)
(en megjegyeznem, hogy alacsony kamatoknal a CFD koltsege csokkenti a profitabilitast, magassabb kamatoknal, ahol mondjuk CFD shortnal mar te kapsz kamat kulonbozotet ott pedig novelheti a profitabilitast).....

mindenesetre en szerintem ez nem kezdoknek valo strategia....
es szerintem nem art ha rendszeresen figyelni tudod a poziciodat........

Szerintem az alapokat celszeru jol elsajatitani, utana pedig lehet szepen epitgetni ra......
budoire 2014. 05. 17. 18:27
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1025
jaa, a 200$-ban már én is látnék fantáziát :D
egyébként épp ez a jó a fizikai vásárlásban, hogy az tényleg l.o.n.g., nincs eladási kényszered, nem ugrabugrálsz, és előbb-utóbb tényleg felspekulálja valami Soros-féle 50 dolcsi magasságába, mert az ezüst nem létezhet spekuláció és lufik nélkül; jó lesz az X+1 év múlva...
míg ha demateriális nemesfémed van, akkor rághatod a kefét, hogy mikor ütik ki a stoppodat
az utóbbi pár héten-hónapban meg annyira primkó "stratégiám" volt, hogy az már szégyen. 20 alatt vesz, 20 fölött elad. Most legutóbb mázlimra 19,8-nál kidobtam.
emerald 2014. 05. 17. 18:14
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1024
"Szerintem az inflacio nem kerdes"
Nos ezzel mélységesen eggyetértek, ebben a cikkben Zsidai jól megfogalmazta(jobban mint én azt tudnám):
link

De magyar forintális összefüggésben, inflációról
Pomperj írt erről egy jó hsz.-t nem is olyan rég ha jól emlékszem buyandhold-nak.
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 17:28
Előzmény: #1022  budoire
#1023
Nezd en nem allitom, hogy nem eshet, mert mint tudjuk, semmmi sem garantalt sem a tozsden sem az eletben....
Az is elofordulhat, hogy a kovetkezo 10-20 evben beall 18-22$ koze es onnan meg se moccan......
Persze en ennek kisebb eselyet latom,de lehet, elofordulhat...

En abban latok fantazaiat, hogyha a kovetkezo 10-20 evben mondjuk elmenne 60-200$ koze...., mert ahogy el tudott menni $4-rol 40-re, gondolom elobb utobb el tud menni 20-rol 200-ra...ha pedig nem kell hozza 20 ev hanem csak mondjuk 6-8 ev akkor az hab a tortan.......

Mindenesetre sok sikert es jo szorakozast!
budoire 2014. 05. 17. 14:37
Előzmény: #1021  Törölt felhasználó
#1022
köszönöm a megfigyeléseidet!
hát igen, tudom jól, hogy risky a tőkeáttét, igyekszem óvatosan kockáztatn... épp ezért nem is short irányban próbálkozom, viszont ha valamiért - technikai okokból, mittudomén - lejjebb nyomnák, annál bátrabban longolnám, rövid távon is

fizikailag pedig folyamatosan veszem, de én inkább a szó szoros értelmében családi ezüstnek, gyerekeknek, a gyereknek szánt belvárosi kecó mellé, csak úgy; na ez tényleg longlonglong időtáv, de nem én szeretném lezárni

a nemfizikai meg saját magam szórakoztatására
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 13:20
Előzmény: #1020  budoire
#1021
Az elmult 3 evben 2-szer is elofordult, hogy 25%- nal tobbet mozdult, tehat nagyon vigyazz, az egyik leg nagyobb ha jol emlekszem kb. 40%-os leszuras volt, tehat aki akkor eppen benne volt ill. Tobb mint 3szoros tokeattetelt hasznalt azt kipucoltak a szamlajabol.....

Nyersanyagokat kicsit mashogy kell nezni mint reszvenyeket.....
80-as evekben kb. 3$ korul volt a kitermeles, 2000 korul 4-6$ ha jol emlekszem.... Most ha jol emlekszem 7.96-ot , de az all in cost amirol meg gyujtom az adatokat az cegeknel 14,8 ill. 17$ koruli , persze itt is talaltam mar 20-22$-os jelenleg is termelo banyakrol...( bar Ezeknel masodlagos termekkent szerepel az ezust)

Szoval nem allitom, hogy nem eshet 17$ ala , de 1 Elore eleg keves ceget talaltam aki 15$ ala tudna vinni termelest....
Es az en megfigyelesem alapjan 18$ koruli aron eddig mindig megpattant....az elmult Nehany honapban....

Tudom sokan nezik a chartot es nehany indikator elegge shortot mutat, de szerintem ovatosan, mert szerintem az arany chartja arulkodik, hogy valami azert itt nincs rendben....

Es mint korabban irtam en szepen elkezdek gyujtogetni....
Szeretnek osz elott 1 kisebb pakot osszegyujteni, de en most fizikairol beszelek.....
Mert abba latok fantaziat...
budoire 2014. 05. 17. 12:50
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1020
én éppen az egyre gyakoribb pattogás miatt nézegetem, és azt is feltűnt, hogy egyre laposabbat pattan erről a támaszról

ps. csak úgy mondom, hogy nagyon nagy idősíkon, havi bontásban nézvést azért kiderül, hogy az 50 dollár körüli buborékot leszámítva, és 2010 előtt alapvetően 19 alatt volt.
Sőt, 1984 és 2006 között ki se jött 10 dollár alól.

(én tőkeáttéttel nyomom, de mindig csak egy gyors dugás erejéig, szóval pont nem hosszútávon)
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 12:21
Előzmény: #1018  pomperj
#1019
Szia,

koszi a valaszt, mert nem igazan vagyok ott meg 1elore a fizikai nyersanyanyag vasarlasban ill. kereskedesben...
Pl. nem reg tudtam meg, hogy itt Au-ban ha maganszemely vasarol fizikai aranyat,ezustot,platiniumot, palladiumot es ezen profitot er el nem kell utana nyereseg adot fizetni......
ha viszont a tozsdei tranzakciokent (papiron) veszed es adod, akkor kell a nyereseg utan adot fizetned....
Szoval kicsit erdekes....az ugy.....
beszelni is fogok errol hamarosan a konyveloimmel, ill. azt is meg akarom tudni, hogy milyen jogszabalyok vonatkoznak cegekre, befektetesi alapokra....

Nagyon erdekes cikket linkeltel be.....
koszi

Arra emlekeztem hogy Paulsonnak nagy kitetettsege van arany fele, nem is ertettem regebben, miert tartogatja...
talan az elmult par honapban kezdtem kapsigalni....
Soros aranybanya reszvenyeket vasarolt azert az meglepett 1 kicsit....
bar mint irtam Van Eck Association nagy mertekben kezdett vasarolni az elozo negyedevben itt Au-ban....es azert ok sem a piac legkisebb szereploi....
A szamomra rendelkezesre allo adatok alapjan:

NST.asx-ben 60MA$ V.Eck ill. BlackRock Group 98MA$
NCM.asx-ben 465MA$ V.Eck ill. BlackRock 722MA$
OGC.asx-ben 132MA$ V.Eck
SAR.asx-ben 28MA$ V.Eck
SBM.asx-ben 8MA$ V.Eck
SLR.asx-ben 20MA$ V.Eck
TRY.asx-ben 20MA$ V.Eck
EVN.asx-ben 58MA$ V.Eck ill. NCM 201MA$
RSG.asx-ben 20MA$ V.Eck ill. Allience Group 139MA$

Szoval eddig csak V. Eck-ek 810MA$ felett koltottek marcius vegeig aranybanyakra....
BlackRock Group pedig 820MA$ .....
Allience Insurance Group pedig majdnem eltorpul az o kis 139MA$......

Az ugyet azert is tartom erdekesnek, mert ezek kozul az aranybanyak kozul nehanynak a piaci erteke kb. 70-500MA$ jelenleg....szoval amikor ezek a cegek bevasarolnak csak 20-50M-ert akkor a cegben eleg nagy reszesedest 10-15%-ot is elerik.......

Jelenleg az ezust fele kacsingatok ill. probalok errol informaciokat beszerezni....

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2014. 05. 17. 07:28
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1018
1)Az ar 1306 volt, ez kb. 1.1% premium, Zurich, 50-100-200-1000 gr-os rudakban. Ha nagyobbakat veszel, talan picit kisebb a premium, de eladni amikor majd egyszer sorra kerul, szabad piacon is konnyebb.

2)Hir
link
Soros György alapja a banki befektetéseitől inkább szabadult, és technológiai cégek, illetve aranybányák részvényeiből vásárolt az első negyedévben - derül ki a top amerikai hedge fundok riportjaiból.

A portfóliójelentés szerint John Paulson alapja immár harmadik negyedéve tartotta részesedését a világ legnagyobb arany fedezetű tőzsdén kereskedett alapjában, az SPDR Gold Trustban, amint a rúdarany ára visszatért 32 éve nem látott mélyrepüléséből. Paulson a március 31-i állás szerint a 10,2 millió darab ETF-fel (Exchange Traded Fund) rendelkezett az alapban, amelynek értéke 1,27 milliárd dollár. Ez az arany árának 6,5 százalékos növekedésével mintegy 76 millió dolláros pluszt jelent a tavalyi negyedik negyedéves 9 százalékos esést követően.

Mit csinált Soros?

Ami Soros György befektetéseit illeti, a magyar származású amerikai milliárdos növelte részesedését a Barrick Gold Corp.-ban és más aranybányák ETF-jeiben, ami a Reuters szerint azt is jelenti, hogy a nagy hedge fundok nagy nevei ki tudták használni az alacsony aranyárakat pozícióik növelésére. A MarketWatch blogja szerint a Soros Fund Management portfoliójában jelenlegi a legnagyobb részesedéssel, azaz körülbelül 5,4 százalékkal a Teva Pharmaceuticals szerepel.

Soros a bankrészvényektől szabadult, technológiai és aranybánya-részvényeket viszont vásárolt. Ennek nyomán például eladta a Citigroup-, JPMorgan- és Bank of Amerika-részvényeit, ezzel szemben RF Micro Devices, Nuance Communications, Marvel Technology Group, Nokia, és Cypress Semiconductor papírjaiból bevásárolt. Emellett növelte részesedését a Herbalife-ban és új pozíciókat nyitott a Yamaha Gold, AuRico Gold, valamint New Gold Inc. részvényekkel. A Herbalife-ban a Soros Fund Management 1,7 millió részvénnyel 4,9 millióra növelte a részesedését, ezzel az ötödik legnagyobb tulajdonos lett a Herbalife-ban 5 százalékos részesedéssel.

Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 01:26
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Persze itt most fizikai ezustrol beszelgetunk, szerintem majdnem ongyilkosaggal er fel, ha valaki az ezuston tokeattetelt hasznal, a rendelkezesemre allo adatok alapjan ezt meg jobban manipulalgatjak mint az aranyat....
Ha jol emlekszem Jim Sinclair mondta hogy az ezust olyan, mint az arany steroidon....
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 00:20
Előzmény: #1011  budoire
#1016
En azt kernem a Jezuskatol karacsonyra, hogy savozgasson 17-19$ kozott..meg iden...
bar az utobbi napok fenyebe 18$-rol altalaba megpattan....
persze semmi sem kizart ...
Ha esetleg beesne 15$-ra arra azert betolnek 1 panel lakas arat az ezustbe....
addig csak csondben gyujtogetes.....
(de aztan az is elofordulhat, hogy ez nem nekem jutott eloszor eszembe es ez tortenik 18-20$ kozott most.....izlesek es pofonok)

;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 23:11
Előzmény: #1013  pomperj
#1015
pomperj,

megkerdezhetem mennyi (hany %-os premiumot) kellett fizetned a spot price-on felul????
mert itt 1-2%-ot szamitanak fel a spot price-on felul, ill. ha tombot vesz az ember akkor ott meg van egy ontesi koltseg....
Bar ugy emlekszem emerald emlitette ezt....
emerald 2014. 05. 16. 23:11
Előzmény: #1013  pomperj
#1014
Jó nap az ilyen....:)))

Az jutott eszembe, mikor a férjem mindig mondta, minek ez....meg minek az....mindaddig míg egyszer meg nem ilyedt.
Azóta tetszik neki....:)))
pomperj
pomperj 2014. 05. 16. 21:43
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1013
"nem art valami biztonsagos helyet talalni a tokenek".

Egyetertek;-)
Hm...veletlenul epp ma noveltem a portfolioban a fizikai arany reszaranyat
1%-al.
emerald 2014. 05. 16. 19:38
Előzmény: #1008  Kraccer
#1012
Jaj de jó hogy írod....! Köszi szépen!
Olyan ez most mint éhezőnek egy falat kenyér....:))
Segít a kitartásban....;)
budoire 2014. 05. 16. 18:57
#1011
link

ez alapján nem látjátok esélyét, hogy beszakad ez a 19 dolláros padló?
Én elképzelhetőnek tartok egy 17 és 19 dollár közötti sávozást (egy hektikusabb csapkodás után), kb olyat, mint amilyen 2010 márciusa és augusztusa között volt.
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 16:26
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1010
Kitoresre varva:

AGS.asx
NST.asx
OGC.asx
es csatlakozott a csoporthoz:
EVN.asx

persze az 5ft kerdes, hogy mikor mert lehet, hogy jovo heten,de akar szeptemberben is.........

Egy ujabb erdekes gondolat Jim Rickards-tol:
( China hedging USD/GOLD vagy akinek jobban tetszik Gold/USD ha esetleg az a 4 trillio$ amit a FED benyomott a penzugyi rendszerbe elinditana 1 kisebb inflaciot)

Szerintem az inflacio nem kerdes:

US 4Trillio$
Japanba mar korlatlan penzugyi stimulusrol beszelnek, de 1 Trillio mar biztos benn van a gazdasagban......(igaz ott mar volt 25-30% leertekelodes USD/JPY)
BOE nem reg fejezte be a vasarlast, egyelore tartogatjak ....
most pedig az ECB ill. Draghi h@lyiti a nepet..., hogy ok is ha szukseg lesz.....(neki latnak es beizitjak a "nyomdagepet"...

Szoval ha esetleg valakinek, valakiknek vannak megtakaritasai...nem art valami biztonsagos helyet talalni a tokenek...:

Fold, mutargy,nemesfemek valami ami megorzi a penz erteket es nem csak virtualisan lehet teremtgetni...
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 15:59
Előzmény: #1008  Kraccer
#1009
Sok sikert....
Kraccer 2014. 05. 16. 15:04
Előzmény: #1007  emerald
#1008
Én belevettem 1289-en, első target-em 1303
emerald 2014. 05. 16. 11:31
Előzmény: #1005  pomperj
#1007
1) eur-usd párra sokan emelkedést várnak 1.4körülig.
Onnan megint le, főképp ha tényleg lessz EU lazítás. Amit én nem tudok, de valahogy nem hiszek benne, legalábbis nem júniustól.

3) Nos ebben reménykedem, és félek is h ne lefele törjön ki.
1290alá ha menne az már nem túl jó jel. De most ki kell még várni.
Milyen nehéz...:))) de ráültem a kezemre.

Törölt felhasználó 2014. 05. 15. 10:55
Előzmény: #1005  pomperj
#1006
EUR/USD beszakadt....
en kicsit ovatosabban fogalmaznek, mondjuk eso trendbe van...
en meg emlekszem a regi szep idokre amikor az euro tudott menni 100-150pontot 1 iranyba naponta....(olyan is volt hogy 100-at fel majd majdnem 200-at esett onnan,na en azt nevezem beszakadasnak
ezzel szemben most mar a 50-70 mozgas mar atlagosnak nevezheto.....
en is a USD erosodeset varnam, varom ....
de nekem ez csak euro gyengulesnek latszik.....
mert USD nem erosodik minden massal szemben....
ha viszont az euro-t viszonyitjuk a tobbi parhoz...
akkor euro esik mindennel szemben.....
pomperj
pomperj 2014. 05. 15. 10:28
Előzmény: #1003  emerald
#1005
1)Az vilagos, hogy EUR/USD beszakadt. Mar 1.367 fele jar.
Tehat szerintem megindult egy EURO gyengules, Dollar erosodesi trend, ami akar 1 evig is tarthat, es a vegere EUR/USD 1.24 a cel.
Ezzel parallel sok mas deviza-par is uj iranyba fordult; ott most van mit keresni.

2)Csakhogy. Altalaban es normalis esetben az USD erosodes, az egyenlo GOLD gyengulessel, es ez nem lesz jo a gold/banyasz szektornak.
Normalisan igy van; csakhogy most aligha normalis a helyzet (extrem tulertekeltseg plusz top optimizmus a piacok egy nagy reszen, masutt meg extrem pesszimizmus, nos aligha normalis),
szoval,
a Dollar cash inkabb menekulo deviza lesz, es vele Gold is "biztos kikoto" szerepet jatszhat inkabb, mint nyugodt es bekes arany-nyaklanc vasarlasokat.

3)A Gold oldalaz, oscillal szuk haromszogben, es ha nem koveti Ezust kitorest felfele, akkor a vegen meg lefele fordulhat es 1235 iranyaba indul, ahhelyett hogy 1390-et venne celba.

A kovetkezo 2-3 nap donto lesz.
Egyelore a felfele fordulast valoszinusitem; tegnap BHP, a vilag legnagyobb banyasz cege nagyon eros volt.
Törölt felhasználó 2014. 05. 15. 04:41
Előzmény: #999  pomperj
#1004
Turelmmel ulni es varni, hogy mikor vehetsz hozza a nyero poziciohoz.....
na azt se konnyu megtanulni, mert ismerjuk el az emberek tobbsege hajlamos a cost avareging -re.....
ulni es varni, hogy mikor jon el a legalkalmasabb pillanat nem konnyu....
aztan az esetek tobbsegeben 1 kisebb elmeleti profit utan az ar visszateszteli az elozo savot......
Tehat sajnos az esetek tobbsegeben nem az tortenik, hogy megveszuk 1 ceg reszvenyeit es meg az nap 18% feljebb zar....
(bar olyan is van,de sajnos nem minden nap...)

link
link
link

Mindenkinek szep napot kivanok!
emerald 2014. 05. 14. 20:07
Előzmény: #999  pomperj
#1003
Hát az én bányászaim még nem dolgozták le az esést....., de sebaj, kivárok.
A Te ezüst vételeid viszont szépen nézhetnek ki...:) gratulálok!
Az ezüst-arany arányok álltalában kiegyenlítődnek mindig, de nem sokan figyelik ezt az összefüggést! Mindig meglepsz....:))

Amit spy-ról írtál az reménykeltő...annak roppant mód örülnék ha indexeknek sikerülne beszakadni, mivel azokat shortolom...:))
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 19:21
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1002
csak ha megigered, hogy vegig nezed a filmet Lulo, mert kb. 5 percembe kerult meg megtalaltam magyar felirattal....
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 19:19
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1001
most akkor nem mész aludni? hihetetlen egy figura vagy :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 19:16
Előzmény: #999  pomperj
#1000
Ezustke varhatna 1 kicsit, mert tudod ember tervez....
es kicsit korulmenyesebb fizikai ezustot venni, mint elsore gondoltam.....
ez az 5% emelkedes tobb mint amit a baratnom keress 1 heten
es o ra szivesebben koltenem a penzt mint az ezustke aranak kulonbozetere....

Yen gyengulesere szamitok hosszutavon, mar kb. 3-4 eve es valoszinuleg meg 1 par evig amig tonkre nem mennek.....hivatalosan.....
Gorogoknek is kellett 1 par ev, a Japanokhoz picit tobb ido kell,de annal nagyobb lesz a felfordulas.....
kerdes, sikerul-e felalni belole es ha igen hogyan....

GLD... arany es Iamgold-ot nem bannam ha mennem mert emerald orulne neki es en se panaszkodnek a banyaimra,de azert kicsit szurkolok, hogy a nyari honapokban ha nem is lesz eses szepen osszetudom gyujteni amire szuksegem van ezustkebol...egyre tobb fantaziat latok benne...., persze csak 5-15% erejeig a portfoliomnak....

Szovalj kerlek szurkolj, hogy manipulalgassak meg 1 darabbig, mert nem szeretnek tul sokat fizetni erte......
pomperj
pomperj 2014. 05. 14. 19:00
Előzmény: #998  Törölt felhasználó
#999
Nem nagyon ertem; eddig nekem ugy tunt, SLV emelkedesere, es YEN gyengulesre szamitasz; es nem is alap nelkul.
Es be is kovetkezett, ma 19.8 felett is jart Ezust. Mar csak 0.4 USD, azaz 2% emelkedes kell, es 20.20 felett kitores volna az aprilis csucsok fole; onnan meg mar egyertelmu a helyzet.

Arany ugyan ma szepen emelkedett 10 pontot, de nem tort ki. En kitartok amellett, hogy 1-2 nap mulva egy ujabb 10 pontos emelkedessel meglesz ott is a breakup.
SPY mai kinlodasa ezt alatamasztani latszik, mert ma ket kezzel kapaszkodik megis minuszban van, es nyilvan beszakad annyira par napon belul, hogy a 4 nappal ezelotti GAP-et betoltse...es akkor a szembemozgasi szabaly szerint GLD szepen ugrana egyet felfele.

Vagy felre ertettem?
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 14:12
Előzmény: #997  Törölt felhasználó
#998
Hat ebbol sem lett profit ;(

Kozben az ezust mar lassan 5% pluszban van a heten mielott sikerult volna megvenni a biztositast........
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 01:36
Előzmény: #996  Törölt felhasználó
#997
102.9-103.2 korul lesz 1 kis ellenallas ott volt majusban a csucs, decemberben meg az folott tortunk ki....
szoval ott erdemes lesz figyelni, hogyan viselkedik...
102.9-nel en zarom az egyik oldalat a pozinak, a masikat benthagyom, mert latni akarom, hogyan mozog az arfolyam...
101.5-103.2 ill. 103.2-105 kozott....
igy pedig lehet kockazat nelkuli kereskedes, raadasul USD/JPY-en nekem positive az interest.....
nem szeretnek lemaradni 1 nagyobb elmozdulasrol...
ha mondjuk attornenk 105 utans konyen mehetunk 1.1 ill 1.2-ig siman akar mar iden.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 22:08
Előzmény: #991  Törölt felhasználó
#996
Ugy nézem naposon elmehet a márciusi csucsig 104 dupla csucs buy 1 lot 102.16nál szűk stoppal 102.05 majd kiderül.
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 22:37
Előzmény: #994  Törölt felhasználó
#995
nincs mit,de ne haragudj ma kicsit elfoglalt leszek, mert budget day van, jon ki a koltsegvetes itt, ill. hogyan valtoznak az adok es egyeb jarulekok....
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 21:44
Előzmény: #993  Törölt felhasználó
#994
köszönöm
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 21:25
Előzmény: #992  Törölt felhasználó
#993
Szia Gtrader,

oogway88@gmail.com itt elerhetsz....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 21:10
#992
Sziasztok!
Kisvuk-hoz szólnék tisztelettel.Olvasgatom egy ideje a hozzászólásokat itt,illetve a Dax fórumban,jobbára én azzal kereskedem éles számlán.Néhány kérdésem lenne hozzád,ha van rá időd,esetleg e-mailben válaszolnál?Vagy,van valamilyen publikus elérhetőséged?
Bocsánat,hogy itt az arany topikban...
Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 16:45
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#991
nem tudom figyelted-e az USD/JPY-t ma????

link

link

;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 16:16
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#990
usa nyitva ....arany esik ;)
elobb utobb ebbol nagy baj lesz......
mert mi tortenik ha nehanyan nem kernek az elszamolasbol, hanem kerik a szallitast
:o.......
mint Kyle Bass
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 15:59
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#989
Raadasul felutotte a pletyka a piacon es nem QE4, hanem QE5-rol szolnak a pletykak.........
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 15:55
Előzmény: #987  pomperj
#988
Vannak regebbrol arany-ezust ermeim...
Azokon aranylag Nagy a premium...
Arany fele mondhatnam eleg a mostani pozicioim ...
Ma itt 702AU$-706/kg a menyisegtol fuggoen...
100ounces bar 2180AU$/DB, Szoval ezeken 3-4% premium volt,de ugye ez fizikai ezust bar/ certificate-tel...
pomperj
pomperj 2014. 05. 12. 15:32
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#987
En nem veszek fizikai ezustot,
annal az 1 uncias Gold ermek kisebbek es hasznalhatobbak lesznek, meg konnyebb szallitani, eltuntetni, stb.;)

Viszont, ha megnezed a hosszutavu chartot Au-SLV osszehasonlito viszonyarol, akkor most SLV van relative diszkontban; a hanyados nagyjabol 50-es aranya mostanaban 60 folott van, szoval, relative jobb az SLV.

Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 15:06
Előzmény: #985  pomperj
#986
nem kereskedesre gondoltam, hanem biztositaskent, ha esetleg ez a penznyomtatas 1 kisebb kaoszba fordulna....
(van meg 35-40 evem a nyugdijig, hacsak elobb el nem kuldom magam....)
gondoltam a portfolio-m 5-10%-ert vennek ezustot is biztositaskeppen, szoval vennem kene 10-20kg, persze ez az ezust artol es a portfoliomtol is fugg...
pomperj
pomperj 2014. 05. 12. 14:57
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#985
Nos, ezust 10 honap alatt haromszor tesztelte a 19 USD (mostanra nagyon erosse valt) support szintet.
Es NEM esett ala.

A febr.3-maj.7 ket utolso teszt szepen ul ezen a vonalon; klasszikus double bottomnak nez ki, epp most lendul el onnan.
Konnyen megeshet, hogy a budos eletbe nem esik tobbe 19 ala; de ugy 1 eves tavlatban vegkepp nem fogadnek arra, hogy ala esne.

Elindult fel. Go long SLV, tripla leverage, stoploss 18;-)
Ha 20 fole ment, az confirm, es poziciot onnan nyugodtam duplazhatod.
Itt egy chart:
link
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:42
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#984
en fizikaira gondoltam, szerda csutortok ota nezegetem az ezustot, raadasul 1elore aranyba ill. banyakbol van eleg.., gondoltam az iden biztositaskeppen veszek 10-20kg ezustot,
eppen csak a tarolason kellet gondolkodnom, Perth mint 5000$ felett tarolna, csak ami nem tetszik, hogy kolcsonveszik idonkent.....
(akkor pedig mi ertelme a fizikainak, ha 1szer amikor igazan nagy a ban nem tallow a vault-ba)...
illetve meg azt se dontottem el, hogy kg-os vagy 100ounces kiszerelesben vennem, van 20 ounces,de nem tudom milyen mennyisegben.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:34
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#983
Köszi mindenképpen megnézem,ezüst talán kitör a sávbol 21 USD után talán érdekes lehet naposon átviszi a 200 MA t.
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:33
Előzmény: #980  Törölt felhasználó
#982
ugy latszik nem csak mi varjuk az arany erosodeset.....
(azert 1 kicsit az ezust bosszant, mert akartam venni nehany kilot...702-706AUD/kg volt ma,de sajnos az atutalas csak holnap ill. holnap utan lesz hozzaferheto....szerintem szerda-csutortokon mar kell maid erte fizetnem 720 folott....
:(
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:30
Előzmény: #979  Törölt felhasználó
#981
1305 ig mehet igy elso korben igaz?:)
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:27
Előzmény: #979  Törölt felhasználó
#980
:):)
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:25
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#979
hip-hop....
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:24
Előzmény: #977  pomperj
#978
Kivancsi lennek mi a velemenyed az ezustrol????
pomperj
pomperj 2014. 05. 12. 14:21
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#977
A Draghi-fele ECB elhuzodo tehetetlenkedes es gyavasag kiverte a biztositekot mar IMF-nel is; es Lagarde ma jol meg is mondta a velemenyet ECB-rol. Nem gondoltam volna, hogy ez az olasz bankster ennyire keptelen donteni; ideje volna szolni, tudja-e, miert is kapja a jo vastag fizeteset?

Egyebkent a Gold Spot megindult felfele, a hetvegi 1282-rol eddig +15 pontot.

Ha az Azsia rally tart--- es jo esely van hogy tart---, akkor GOLD szepen mozoghat a kovetkezo par hetben. India rallyban van, Kina meg epp ma lendult neki.

TA szempontbol is tovabb tisztul a kep. Mostanra nyilvanvalo a rengeteg atfedes miatt, hogy Gold Aprilis-Majusban nem impulzusban volt lefele, hanem korrekcioban; aminek alighanem megerositeetten vege van.
Az Apr.24-Maj.12. ket melypont egesz jo ket tamasz-pont a felfele meno csatorna also vonalanak.

Szoval, tovabbra is van par ok optimistan nezni a sargra relikviat.
Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:08
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#976
Szia arizona01,

ha van a heten 1 kis idid ajanlanek 1 videot lassan indue de egesz kialakul a vegere, jo szorakozast...

link

arizona01 van valami gyakorlati infod az ezustrol?
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:05
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#975
ja statisztikailag 51% felett van az esely ;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:04
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#974
ha angliaba vagy probalkozhatsz IG-vel (nem olcsok,de soha nem volt problema itt Au-ban amikor a profitot utaltam vissza a sajat bankszamlara...
ha 11ora elott utaltam vissza a penzt meg az nap a bankszamlamon volt a penz, ha 11ora utan akkor masnap....
a kis bucket shoppokkal egyebkent vigyazni kell mert regenyeket lehetne irni roluk....
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 14:04
#973
200 napos felett vagyunk ez jonak tűnik a longosoknak.
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:57
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#972
nem art hozza 1 normalis broker szamla....

en Interactive Brokers-t hasznalom 80%-ban....

(kiveve ha nincs ido az atutalassal szorakozni)
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:51
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#971
s ezzekkel milyen oldalon lehet kereskedni?:)
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:38
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#970
NST.asx
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:38
Előzmény: #968  Törölt felhasználó
#969
link

AGS.asx
EVN.asx
NCM.asx
OGC.asx
RSG.asx
SAR.asx
SBM.asx
SLR.asx
TGZ.asx
TRY.asx
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:33
Előzmény: #962  Törölt felhasználó
#968
kisvuktol kerdeztem,hogy milyen arany banya reszvenyei vannak :)
Kraccer 2014. 05. 12. 13:31
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#967
nekem nincs 1db sem!
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:29
Előzmény: #965  Kraccer
#966
meglatjuk:)egyebkent milyen aranybanya reszvenyeid vannak?:)
Kraccer 2014. 05. 12. 13:26
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#965
1297,2
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:23
Előzmény: #961  Kraccer
#964
s hol tervezed a stop loss-t beallitani a shortodra mondjuk?
Kraccer 2014. 05. 12. 13:22
Előzmény: #961  Kraccer
#963
Jelen állás szerint, de ez könnyen változhat...
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 13:22
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#962
koszi en nem demozom, nem latom ertelmet....
csak kivancsi voltam mennyi kamatot szamitanak fel....
en nem kereskedek arannyal, de van 1 kisebb pakkom ( jelenleg 11 aranybanyaban)......
ja es pozinkent tobbet mozog 1 nap le ill. fol mint 150font
;)
Kraccer 2014. 05. 12. 13:20
Előzmény: #960  Törölt felhasználó
#961
Mennyiségtől nem függ a trade, ezt vésd az eszedbe... :)

Ez a mai tervem:

link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek