Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 12. 09:24
#700
"A 2009. január 1. előtt vezetett intézményi várólisták 2009. január 1-jén e törvény erejénél fogva megszűnnek, azzal, hogy a törvény szerinti pénztári várólistára való felkerülés időpontja megegyezik a 2009. január 1. előtt vezetett intézményi várólistára való felkerülés időpontjával. A törvény szerint a pénztártag EBP-je által vezetett pénztári várólistára valamennyi, a 2009. január 1. előtt vezetett intézményi várólistán szereplő biztosítottat fel kell venni."
Törölt felhasználó 2008. 02. 12. 09:20
#699
Az Országgyűlés által népszavazásra bocsátott kérdés a következő: „Megerősíti-e Ön az
Országgyűlés által 2008. február 11-én elfogadott, az egészségbiztosítási pénztárakról
szóló törvényt?”
link
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 16:47
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#698
link

Írországban alig van háziorvos. Az orvosszövetségek véleménye szerint a kormány az ír állami alapellátásban kirajzolódó ellátási nehézségek ellenére nem tesz elegendő lépéseket annak érdekében, hogy gondoskodjon a megfelelő ellátásról.
Az ír kormány és az „Egészségügyi Szolgáltatások Hivatala” (Health Service Executive, HSE) adatai szerint az elkövetkezendő 7 évben a háziorvosok akár 50%-a nyugdíjazás miatt elhagyhatja a szakmáját. Ezen háziorvosok többsége jelenleg heti 70 órát dolgozik a HSE szóvivőjének közlése szerint. Ugyanakkor az is problémát jelent, hogy nem képzenek elegendő háziorvost.
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 16:41
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#697
"Magyarországon a lakosság fele - 48 százaléka - nagyon elégedett, illetve elégedett az ingyenes egészségügyi szolgáltatások színvonalával..."

"Magyarországon a lakosság negyedének - 24 százalék - van kiegészítő egészségbiztosítása - ebből 17 százalékot a munkaadók finanszíroznak. Kiemelkedően magas a kiegészítő egészségpénztárak szolgáltatását igénybe vevők aránya a 30-39 évesek körében (43 százalék), a 60 éven felüliek viszont alig (7 százalék) élnek ezzel a lehetőséggel."

link
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 16:36
#696
azt mindenki vágja, hogy nincs ingyen, de azt is , hogy 2x nem fizeti ki ugyanazt, 1x amit el vonnak, 1x azt amit cash be kell,

"mert, hülye azért nem vagyok"
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 16:25
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#695
" "A kérdés nem arról szól, hogy ingyen vagy nem ingyen..."

Valóban nem, arról, hogy fizessünk-e vizitdíjat, vagy sem. Sajnos, nem a modellről. "

Ez a tévedés, ez a gyurcsányi hazugság!
A vizitdíj és az ingyenesség nem függ össze, a legkisebb mértékben sem!

Akkor sincs ingyen, ha nincs vizitdíj, hiszen az adónkból, járulékunkból fizetjük a díjat!!!
És a Kádár-diktatúra alatt sem volt ingyen, hiszen akkor az elvont jövedlemekből fedezték, azaz ugyanaz volt, mint az adóreform után és ami van mai is, azaz fizetünk az ellátásért, csak ma már láthatjuk, hogy mennyit vonnak le a bérből, mennyit fizet a munkáltató közvetlenül, és aki elmélyül, még azt is láthatja, hogy az egyéb állami bevételekből, ami a mi munkánk eredménye, mennyi az, amit az eü-re fordít a mindenkori kormányzat.

Ingyen akkor lenne, ha nem lenne adó, nem lenne szja, nem lenne áfa és mégis, egyéb fizetség nélkül is, megkapná mindenki az ellátást...
De nem így van, fizetünk az eü. ellátásért is.

Van aki többet, mint amit ráköltenek, van aki kevesebbet...

(Persze olyan is van aki kijátsza a fizetési kötelezettségét, azaz lop, de ezt elnézi neki a kormányzat... Sajnos!)
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 16:05
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#694
Sajnos nem találom az ingyenesség alátámasztására írt hsz-dat.

Pedig kíváncsi lennék arra, hogy mi, amit ingyen tud adni az állam, vagy bárki, hiszen ingyen semmi nincs, különösen nem az, ami az adónkból van!!! (Vagy ha az adónkól ingyen lehet adni valamit, akkor adják vissza az adónkat ;) )

---

Én nem azt mondtam, hogy gyurcsányista vagy, hanem azt, hogy az egészségügy ingyenességét kurjongatók leginkább a gyurcsányista hazug maszalagnak bedőlők szájából hallható...

---

A vizitdíj valóban csak egy egyszerű adóteher emelés. Sem több sem kevesebb, leglábbis, ahogyan azt a gyakorlatban gyurcsányék bevezették. Ezért kell elsöpörni azt, mint minden más törvényesített hazugságot.
Kár, hogy erre kényszeríti a társadalmat gyurcsány, hiszen van olyan működőképes modell, ahol lenne helye az önrésznek, de ha azt csak köztehernövelés érdekében vezetik be, akkor nincs helye annak. Vagy szerinted a mai vizitdíj betölti azt a szerepét amire való, mint önrész? (Persze, egy lépés egy működőképes modell felé, csak az a baj, hogy nincs ilyen kormányzati terv....)

---

Az, pedig, hogy szavazzunk-e a modellről, minden más helyett, az a kormány kezében van ma. Meg van a lehetősége arra, hogy felhatalmazást kapjon. Akár a mostani rossz törvényre, akár egy jó törvényre, csak kérje a felhatalmazást, népszavazással, vagy új választásokkal (utóbbi esztelenség lenne 2008-ban..., akárcsak a törvénytervezetük!).

Szóval, hogy vizitdíjról vitázunk és nem a lényegről, arról pont gyurcsány tehet és a reformdiktatúrája.

Elk@rta, ezt is? De miért megint a köz fizessen és mehessen tovább...???

---

A tegnap megfogalmazott kérdésedre melegében reagálta, miszerint ma az sem álná meg pontosan a helyét, akárcsak a mostani 3, majd az 1 népszavazási kérdés...
De nehéz is pontosan megfogalmazott kérdést feltenni, mikor közel két év kell, amig szavazható lesz, illetve közben átkeresztelik a biztosítót pénztárra...

---

Jut eszembe, mit fogcsinálni a pénztár azon túl, hogy folyósít és hogy leveszi a jutalákát?
Mi lesz, ha többet kell fizetnie, mint amennyi befolyik?
Nem lesz biztosítói jogviszonya, azaz ugyanúgy szavatolja majd az állam, mint eddig...?!

De akkor minek is több pénztár???
(Legalább az utolsó kérdésre adj választ, ha van rá egyáltalán... Kösz!)

Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 16:04
#693
Itt szavazhattok:

viccesvideok.blogspot.com
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:47
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#692
A sz@r az sz@a marad, legfeljebb megszokod az ízét!
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:44
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#691
LET,

Talán már rájöhettél volna, hogy engem marhára nem érdekel, hogy valamit KI mond, sokkal jobban izgat, hogy MIT mond.

Ezért kikérem magamnak a gyurcsányistázást, és sem orbánistázlak le, pedig jóval több okom lenne rá....

"És a vizitdíj és kórházi napi díj mögött nem azért nincs támogatottság, mert nincs létjogosultsága egy jó rendszerben az önrésznek, akárhogyan is hívják, hanem azért, mert az MSZP-SZDSZ képviselők és a kormány kivételével mindenki által rossznak tartott új egészségpénztári(?) rendszernek az alappillére."

A vizitdíjnak semmi, de semmi köze sincs a pénztári modellhez. A két dolog csak annyiban függ össze, hogy egy nagy rendszer részelemei.

A modellről - hiába a kormánypártok rakták össze - minden rosszat elmondtam már az elmúlt 10 hónapban, viszont a vizitdíj alapelvei mellet - holott közel ugyanazok vezették azt be -, annál többet érveltem.

Az ingyenességről pedig, javaslom, olvasd el az eü reform topicban az általam imént írtakat!

"Tegye lehetővé a kormány, hogy az ellátórendszer jövőbeni jogállásáról az aktulalitsá szerint szavazzon a nép, ahogyan az egy ilyen esetben pl. Svájcban történne, és akkor okafogyottá válna a vizitdíj és a kórházi napidíj kérdése."

Szerintem is, de ezt kikényszeríteni nem az én dolgom. Arra ott van az ellenzék, azért kapják a fizetésüket. Csak az ellenzék nem ezt teszi, hanem az eü reform szinte egyetlen pozitív "vívmánya" ellen szítanak.

Na, ez lagalább akkora hazugság, mint bármi más, ami ebben az országban a rendszerváltás óta történik.

"A kérdés nem arról szól, hogy ingyen vagy nem ingyen..."

Valóban nem, arról, hogy fizessünk-e vizitdíjat, vagy sem. Sajnos, nem a modellről.

Tegnap pontosan megfogalmaztam, hogy milyen kérdést lehetne szerintem föltenni a népszavazáson. Ezt a kérdést már egy évvel ezelőtt is feltehették volna, mert a modell ezen része (tehát, hogy mindenki számára kötelezően választandó az "üzleti" modell) már tavaly ilyenkor is teljesen nyilvánvaló volt.

Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:41
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#690
Lesz még páréved megszeretni a Gyurcsány úrat.
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:39
Előzmény: #686  Törölt felhasználó
#689
És látsz valamit akira, ami a kormányzat intézkedéseiből erre mutat?

Én nem!

Nem is gondolom, hogy gyurcsány ere képes lenne.
És ha még sokáig marad, akkor más sem lesz képes erre, mert nem lesz módja rá...
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:35
#688
A magántőke , csak egyben érdekelt, magamból kiindúlva a profitban, és min van profitom, hát nem a betegeken, mert ahoz , hogy betegeket gyógyítsak, nagy infra strúktúra kell és én kis befektetéssel akarok nagy hasznot, tehát , el lehet adni mindent , de azért egy kiszolgáltatott beteg ne legyen áldozat egy profit éhes világban.
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:35
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#687
Mint azt a minap fejtegettem, 2006 óta 2%-ponttal emelték a TB járulékokat (43,5%-ra), úgy, hogy közben az egészségbiztosítás hányadát csökkentették (2008-ra).

Szóval itt nem arról szól a történet, hogy a járulékból legyen meg a szükséges pénz, hanem arról, hogy a jövben keletkező hiányt pl. vizitdíjal fizettesse meg majd a kórház, minekután az állami egészségbiztosító olyan összeget fog meghatározni az egyes tevékenységere, ami nem fedezi majd a tényleges költséget.

(Ugyanez a helyzet a felsőoktatásban is, többet von el, mint ami a tandíjból (nevezzék bárhogyan is!) befolyik, azaz ha majd ellehetetlenedijk a felsőoktatás anyagi helyzete azt mondják, hogy, többet nem adunk, de kérhetsz tandíjból kétszer ennyit is... Ennek középtávon (demográfiai állapotnál jobban) csökkenő felsőoktatásban részvevői létszám lesz, ami kapacitás leépítésre kényszeríti majd az oktatást, ami végérvényes lesz (mert felépíteni valamit nehezebb, mint megtartani azt... ...)

Pedig az MSZP-SZDSZ kampányújságjából is látható, hogy az oktatásba fektetett pénz jó befektetés... Csak akkor azt nem értem, hogy a társadalomnak miért nem jó? Vagy ez egy olyan dolog, ami csak az egyénnek jó, a társadalomnak közömbös, vagy inkább rossz? De akkor miért nem ezzel a hazugsággal kampányol az MSZP-SZDSZ???
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:26
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#686
pampa,

Éppen ezért kell az egészségügybe a magántőke, meg a polgárjogi szerződés alapján működő magán-biztosítók.

Adóként/járulékként már nem bír el többet a lakosság teherbírása, de valódi, hasznos és értékes szolgáltatási díjként igen.

Ez azt jelenti, hogy én pl. szívesen fizetnék sokkal többet a jelenleginél, de csak akkor, ha én magam választhatom ki a szolgáltatás színvonalát, és természetesen az sokkal magasabb lenne, mint a ma hivatalosan elérhető színvonal.

Biztos vagyok benne, hogy sokan gondolkodnak hasonlóképpen, így az egészségügybe ennek eredőjeként több pénz tud áramlani. Vagy arra, hogy a legmodernebb gyógyító eljárások mihamarabb meggyökeresedjenek nálunk is, vagy arra, hogy a profi ápoló és orvos személyzet fizetése a többszörösére emelkedhessen.

Szerintem ez a fejlődés útja, így lehet több pénz pumpálni az egészségügybe, nem állami járulékemeléssel. Úgy csak a járulékelkerülők száma növekedne...
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:25
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#685
Azért ne süllyedj a gyurcsányisták alacsony szintjére!
A tej és a kenyér árának kérdése más, mint a társadalmi elosztórendszereké...

És a vizitdíj és kórházi napi díj mögött nem azért nincs támogatottság, mert nincs létjogosultsága egy jó rendszerben az önrésznek, akárhogyan is hívják, hanem azért, mert az MSZP-SZDSZ képviselők és a kormány kivételével mindenki által rossznak tartott új egészségpénztári(?) rendszernek az alappillére.
Tegye lehetővé a kormány, hogy az ellátórendszer jövőbeni jogállásáról az aktulalitsá szerint szavazzon a nép, ahogyan az egy ilyen esetben pl. Svájcban történne, és akkor okafogyottá válna a vizitdíj és a kórházi napidíj kérdése.

Amig azonban a kormány nem a megoldást, hanem a kibúvót keresi, nem érdekelve őket az, hogy az új modell jó lesz-e vagy sem, addig azon a fronton kell kifejezni az akaratot, amin lehet.

Az meg a leggusztustalanabb hazugság (ezért lep meg, hogy te is ezt a gyurgyányi hazug populizmust veszed át), hogy az eü. ingyen van. Nincs ingyen és sohasem volt ingyen!!! És senki nem kéri, várja, hogy ingyen legyen, peig az valóban népszerűbb lenne, mint az ingyeneség hamis állításának
demagógiája!

A kérdés nem arról szól, hogy ingyen vagy nem ingyen, hanem arról, hogy akarunk-e többet fizetni a rosszabbért (a vizitdíj és 2008 esete egymásal, nem más!), illetve arról, hogy akarjuk-e, hogy nyeresérdekelt magán égészségpénztárak fizessék ki a szolgáltatóknak az állami egészségbiztó által kezelt pénzt.

És miözben az emberek arról vitáznak, hogy a vizitdíjról van-e szó vagy sokkal többről, addig a rossz kormányzati elképzelésből nagyon rossz törvény lesz...
Ezt nem szabad hagyni, ezért kell IGEN-nek szavazni, még akkor is, ha a kérdések már nem fedik majd le a valóságot, hiszen ha csak emiatt nem szavazunk, vagy nem IGEN-nel szavazunk, akkor másnap hátbatámad a gyurcsány-kormány...
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:23
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#684
drop,
Ok, értem.

És kösz a párbeszédet :)
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:12
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#683
tőzsdenyúl és akira,
természetesen nem hiszem, hogy a TB járulék 2x-esre emelése könnyen mehet.
Csupán annyit állítok, hogy egy jobb egészségügynek ez a szükséges és elégséges feltétele.
A TB privatizálás még egy jó törvénnyel sem lenne megoldás semmire.
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:09
#682
hencegnek, hogy + van a kassza, de miből , abból, amit befizettünk, nem fizették ki, hanem rá dobtunk, még mi egy kicsit, így könnyü + lenni, ez kb olyan, hogy kapok x-ft fizut és még kérek napi díjat is azon felűl és útánna verem a mellem, hogy a fizut meg sporólatm!
Törölt felhasználó 2008. 02. 11. 15:06
#681
nekem bizonyíték kell, nem igéret, ez a kormány, már túl ígérte magát, de én nem fogok 2 felé fizetni

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek