A nemzeti felsõoktatásról szóló törvénymódosítás alkotmányellenessége mellett érvelõ memorandumot küld Magyarország köztársasági elnökének a CEU. A Közép-európai Egyetem (CEU) a mai napon a nemzeti felsõoktatásról
Azért ellentmondásos, mert nem valódi, hanem kitalált történet, amin túl keveset dolgozott a szerzője, ezért bennemaradt pár inkonzisztencia, mint pl a "40 év álma", holott a CEU sokkal fiatalabb. Kár, hogy ezt te nem bírod megérteni.
"A mai nap 40 év munkája és álma omlott össze bennem" - dehát a CEU-nak nincs is 40 év jelenléte Magyarországon :) máshol még annyi sem, kereken 0, még az USA-ban is, ahol pedig érvényes diplomát ad ki, magyarországi tanulmányok után. Ez tehát valamiféle pátosz-retorika, egy kamuhelyzet kreálása és bőbeszédű, ámde néhol ellentmondásos leírása, mint amikor egy vérbeli libsi kijelenti egy-egy számára kedvezőtlenebb törvénykezés után, hogy nála betelt a pohár, telement a hócipő, egy pillanatig sem marad ilyen országban, legkésőbb 1 héten belül elköltözik, lehetőleg minél messzebbre, aztán egy év múlva is itt méltatlankodik egy másik törvénykezés után :) És miközben egy-egy ilyen kiakadás végén nem is annyira rejtetten arra buzdít mindenkit, hogy az elköltözésben kövessék példáját, fennhangon siránkozik, hogy a legjobb szakik elhagyják az országot, és megró mindenki mást, aki nem próbál akár lasszóval és a röghözkötés különböző eszközeivel itthon tartani mindenkit.
Csak a "tüntetők" kiáltozzák, hogy EURÓPA? EURÓPA! Nem azt, hogy Magyarország!Működik az a kettős mérce, csak oda kell figyelni és máris lebukik a használója.
Igen tökéletesen igazuk lehet!Ha a CEU szerint Magyarországon nincs demokrácia akkor a CEU sem demokráciában folytathatta az oktatással álcázott demokrácia ellenes tevékenységét.
Elemes a 9#. pontban részben elég érhető magyarázatot adott az amerikai szemléletre.
„Ugyan az elmúlt 20 év jó részét GYES-en töltöttem otthon 7 gyermekem nevelésével, a CEU támogatásával nagyon sokat sikerült elérni ezekből az álmokból, célokból, főleg éjszakánként dolgozva.[...]
Világ életemben FIDESZ szavazó voltam, kormánytisztelő polgárokként férjemmel keresztény-nemzeti értékrendek alapján neveljük 7 gyermekünk, egyházi iskolába járatjuk őket.
Egy beteljesült álom – ezt gondolhatja mindenki, és jogosan.Egészen 2017 április 4-ig.
Amikor ezt az álmot szembeköpték, durván széttörték. Egyszeriben egy »törvényszegő, külföldi érdekeket képviselő és Magyarország belügyeibe beleavatkozó« intézet része lettem, és a 20 év alatt sok munkával, verejtékkel és virrasztással felépített erős alapokat egyik napról a másikra kihúzták a lábam alól. Az intézet, amit sikerült ennyi idő alatt a világ egyik legkívánatosabb, elit oktatási intézményévé tennünk, ahova sokan sokezer dollárt fizetnek évente, hogy oda járhassanak – pár perc alatt egy bizonytalan, kiszámíthatatlan hellyé vált, ahova akár diák, akár professzor, alaposan meg fogja gondolni, merje-e reszkírozni, hogy ide jöjjön-e, a pénzét itt kockáztassa-e.
De talán a legeslegrosszabb azt volt látni, ahogy kollegák, barátok, család csak nagyon mérsékelten álltak mellénk. »Hát a törvényt azt be kell tartani!« - felkiáltással elmarasztaló pillantások jöttek a régi elismerések helyett. Vagy csak »ne haragudj, nem merek, mert esetleg feletelistára kerülök«.[...]
A mai nap 40 év munkája és álma omlott össze bennem. Ma úgy érzem, nem érdemel meg ez az ország, sem engem, sem a sok többi, az ország fejlődése érdekében a tehetségét, szorgalmát, verejtékét a nehézségek ellenére itthon szolgálatba állító kiemelkedő, becsületes szakembert, orvost, tanárt, üzletembert.”
Putyinnak nyilván, de itt azért többről van szó, DIREKT botrányt akartak kavarni, hadd szóljon minél nagyobbat.
A trump értelmezésre gondoltam már: "hé, donald, látod, mi is kibaszunk az obama féle libsi vonallal, vegyél már engem is komolyan"
De vannak egy alternatív következmény: az amerikai egyetemek hálózata relatív védettséget élvezett a világban (csak putyin merte eddig kiebrudalni leningrádból az ottanit), pedig sok helyi diktátornak bassza a csőrét, hogy saját értelmiségéből képez USA iránt lojális értelmiséget a saját hátsó udvarában az amerikai egyetem (index elemzésben írtak erről).
Szóval ez elég kétesélyes, mert ha Donald Twitter egyszemélyi böffenésén múlik, akkor tényleg be lehet nála vágódni ezzel, de az is lehet, hogy ez hosszabb távú stratégiai kérdés, amiben esetleg egy higgadtabb stáb álláspontját is figyelembe veszi, és akkor Trumpnál is feketepontot kap.
Meg ugye, ahhoz, hogy Trump figyelmét felhívja, nem kellett volna EKKORA cirkuszt csinálni, szándékosan.
Putyinnak akar gondolom benyalni a Bonsai Duce.Meg elérni, hogy végre fogadja már Trump, ha már az egész tavalyi évet azzal töltötte, hogy benyalt neki :D
Ezen nemes célokért nem ár egy olyan apróság, mint Mo egyik legjobb egyeteme.
Szerintem kicsit túltolták (a tanszabadságra hivatkozás bőven elég lett volna), de hát színes a világ, nem csak a parlamentben ülhetnek indulatos emberek.
Ettől persze Áder még alá fogja írni (sőt) -- legfeljebb (fügefalevél) előbb visszaküldi a parlamentnek és a második körben már nincs mérlegelési lehetősége.
Az egész hajcihő mögötti "root cause" nem világos még számomra.
A CEU szerint Magyarország nem demokratikus jogállam
Ugrás a cikkhez