Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
asphalt
asphalt 2023. 06. 16. 20:40
Előzmény: #49679  ANTARES
#49680
Repesve várjuk a folytatást. Kezdetnek jó, a rv olcsó, tessenek tovább zsákolni nagyobb tételben. 
rice2 2023. 06. 16. 14:48
Előzmény: #49677  sonos
#49678

Köszi szépen. Cég jobban járt így, hogy az Invitechen nem osztozkodott.
642ft és 34milla
dd87 2023. 06. 16. 12:49
Előzmény: #49675  rice2
#49676
mi is rendeltünk a nagyszülőknek
rice2 2023. 06. 16. 12:14
Előzmény: #49674  sonos
#49675

Szerintem pontos Edison elemzés akkor lesz, ha a cég kéri, persze ahhoz 1-3 éves várakozásait is közölni kéne,de hallgatnak.
Invitechkes opcióra nem emlékszem.
https://www.penzcentrum.hu/tech/20230615/minden-65-ev-feletti-magyarnak-ingyen-jar-ez-az-okoseszkoz-igy-kell-igenyelni-1138090
Talán elfogyott az eladói pakk és fordul a papír???
Gyorsan 700 felett kéne lennünk :D
649ft és 29milla
sonos 2023. 06. 15. 22:36
Előzmény: #49666  rice2
#49674
valami miatt nem jön edison elemzés sem,  edison célárról pedig álmodni sem merek:), pedig nagyon kíváncsi vagyok mennyit érhet szerintük a cég. (valamiért ezt az információt is nagyon visszatartják)én nem látok pánikot a kicsik részéről, ha pánik lenne akkor zuhanna az árfolyam nagy forgalommal (tsys akvi elmaradás, Kertész ügyvéd úr eladásai, covid, önkormányzati választások, háború.....) itt most nincs forgalom, de vevő sincs az árfolyam pedig csordogál lefele! - bár ennek ellentmond a mai záró! szerencsére zöld lett:)
gyorsjelentésből látszik hogy a hitelekkel nem lesz gond, mivel a cég már nem közbeszerzésekből él! Ha pedig gond lenne akkor pedig megjelenik az állam és segítő jobbot nyújt majd. A közelmúltban erre is láttunk már példát a Mátrában is, de Zuglóban is akadt rá példa mostanában:)
Ha jól emlékszem JG 880-as és 733,5 ös vételénél az árfolyam a két vételi ár alatt volt! JG sem a saját pénzének ellensége, ha a piacon vette volna a cég vagy valamelyik alapkezelője akkor a megvásárolt mennyiség az árfolyamot elröpítette volna 1000 környékére vagyis a magyarázat nem volt más választása, meg kellett vennie az eladó által meghatározott áron (szerintem a portugál újból jelezhette eladási szándékát ezért is gondolom azt, hogy miatta nyomják lefele a árfolyamot)
ne felejtsük el hogy a 2. tőkeemelésnél a portugálnak volt egy opciós joga az invitech 50%-ra, ami egy hirtelen mozdulattal megszüntetésre került:)
sonos 2023. 06. 15. 21:55
Előzmény: #49665  Aral4
#49673
köszönöm hogy igy gondolod, és igazad van, a közkéz nagy részén ülünk.
voltam már közgyűlésen, és talán annyit elmondhatok hogy részvénykönyv igen vaskos, főleg az a része ahol magánbefektetők vannak! átlapozva en kb 15-30 fő között akik nagyobb (200-250 k feletti mennyiséggel rendelkeznek) ami feltünt, hogy 4-5 fő vásárolt komolyabb mennyiséget az elmúlt egy évben, ezt szerintem BandoKapitány is megtudja erőssíteni:)
sonos 2023. 06. 15. 21:44
Előzmény: #49663  Metis_papa
#49672
én nem gondolom azt, hogy el akarják adatni a részvénycsomagját, pont az ellenkezője történik. A portugál minden lock-up periódus után csökkentett a tulajdonából, és sajnos nem azért mert az árfolyam kilőtt és az eladott részvény mennyiséggel  értelmezhető nyereséget realizálni tudott volna.
pénzügyi befektetőként az 1 éves időtáv, igencsak rövidtávnak számít. mivel ismert a portugál politikai hátszele, ezért nekem az a meglátásom, hogy az ő befektetése a 4ig-be inkább valamilyen politikai szívesség viszonzása Index - Gazdaság - Nehéz időszakban állt ki Orbán mellett, meg is hálálták
sonos 2023. 06. 15. 21:30
Előzmény: #49662  dd87
#49671
az emelkedéshez vevők kellenek (kellenének) ami sajnos nincs:(
ezért is gondolom azt, hogy a kicsik realizálnak mert vevői oldal egyre lejjebb kerül, az eladási ár fölött pedig valaki (k) egyből dugózzák, nehogy emelkedni tudjon az árfolyam
orbitalis
orbitalis 2023. 06. 15. 18:23
Előzmény: #49660  rice2
#49670
en a szemelyi allomanyrol nem teoriat irtam hanem amit kozbetlen hallottam illetve ugyfelkent talasztalok.
bence88 2023. 06. 15. 15:05
#49669
Koszi!
Picit olyan, mintha ma nem lenne olyan aktiv az elado...meg zoldben is vagyunk meglepo modon...v csak nincs aki vegye?
rice2 2023. 06. 15. 14:38
Előzmény: #49667  bence88
#49668

Kötelező.
Mikor eladta a 2,9millió db-ot akkor is jelentett és sávváltás nem történt, mert 6% feletti tulaj maradt.
Mikor Jászai csipegetett 30edb- és 80edb-okat akkor is jelentett naponta.
bence88 2023. 06. 15. 14:22
#49667
A nagyoknak kotelezo minden tranzakciot jelenteni, vagy csak ami tulajdonlasban savvaltashoz vezet?
(Lehet, h csak akkor szolnanak a portugalok, ha mar eladtak annyit, h 5 ala essenek?)
rice2 2023. 06. 15. 14:18
Előzmény: #49661  sonos
#49666

Ez is lehet. Egyébként erre én is gondoltam.
Az is lehet, hogy a portugál a bejelentése alapján eladott kb.2,9millió db részvényt, amiből a cég
533edb-ot vett meg 733,5ft-ért. A másik részét pedig a vevő adogatja a piacon, ami lassan elfogy szvsz, mert az eladás lassan 4 hónapja volt. Portugál most is 6% feletti tulaj és most ő nem adja, mert neki jelentenie kéne. Egyébként én nem gondolnám, hogy eladná az összes részvényét.
A "lenyomás" egyébként szerintem lehet akár a kicsik folyamatos eladása is. Sokan csalódtak, mert nincs osztalék és veszteséges a cég, ezért másba mehetnek át. Nem indok nélkül esik. Kicsik nem veszik, mert a cég nagyon hallgat és azt sejtik, hogy gond lesz a rengeteg hitel fizetésével. Vezérek többször magabiztosan kijelentették, hogy "jó lesz a matek" és eddig gyűjtötték folyamatosan,de most hallgatnak és nem veszik.
Persze majd utólag fog kiderülni, hogy miért.
Metis Nem emlékszem pontosan, de valamelyik vezér nyilatkozatában volt, már több hónapja, hogy a Digi már nyereséget termel. Az is lehet, hogy tavaly nov-decemberi volt a riport.
Egyébként Montenegróban és Albániában is nyereséget termel a cég idéntől és az Invitech is nyereséges. Már "csak" a Vodafont kell rendbe tenni.
631ft és 10milla
Én nagyon hiányolok a cégtől 1 komolyabb prezit a 2-3 éves tervekről és természetesen a saját részvény vásárlást is. Mi lehet a magyarázat arra, hogy 733,5ft-ért nagy pakkot vettek és itt 100ft-al olcsóbban még nem is csipkedik??? Na erre nincs válaszom.
Aral4 2023. 06. 15. 12:48
Előzmény: #49661  sonos
#49665
Végre egy higgadt nagyobb pakkal rendelkező stratéga. Én is nagyobb darabszámot tartok már néhány éve, szerencsére jobb átlaggal. Lefelé menetben mindig tettem hozzá, de most én sem erőltetem.Kiváncsi lennék, hogy hányan vagyunk többx100 k pakkal. Mert az is lehet, hogy a közkéz nagy részén ülünk és nem mozdítjuk.Ebben az esetben  szinte alig van forgalomban lévő rv. Ezért megyünk nulla forgalommal.Érthető,hogy venni nem akar senki, mert belátható időn belül nem fognak még jó adatok jönni. Eladó meg mindig akad néhány db. Kitartás! 
Metis_papa
Metis_papa 2023. 06. 15. 12:18
Előzmény: #49660  rice2
#49664
Hol olvastad, hogy a DIGI már nyereséges?
Metis_papa
Metis_papa 2023. 06. 15. 12:16
Előzmény: #49661  sonos
#49663
Csak azt nem értem, hogy ha pl. a portugál 600-on emelt tőkét a 4iG-ben, akkor miért adatják el vele 600 körül a csomagját, miért nem hagyják, hogy értelmezhető nyereséggel adja el? Akkor már egyszerűbb lett volna, ha be se veszik a portugált, nem?
A portugál részéről se nagyon tűnik logikusnak, mert így szinte alig realizál nyereséget (illetve ha a kisbefektetőkkel veteti meg a csomagját, az hosszadalmas és körülményes), biztosan lett volna számára jobb befektetési lehetőség nagyjából bárhol a világon. 
dd87 2023. 06. 15. 11:45
Előzmény: #49661  sonos
#49662
vélemény: ha így lenne, akkor a portugál is tudná felfele vinni az árfolyamot, akkora tőkével már lehet felrántani és tömni (de itt ez elmaradt)
egyre több pakkot tesznek be egyre lentebb
de abban egyetértek, hogy úgy tűnik ezt a cég direkt hagyja
sonos 2023. 06. 15. 11:32
#49661
Szia rice2! Üdv mindenkinek!   
Magamról annyit, hogy kis büfik között nagy vagyok, a nagyok között pedig jelentéktelen!  2019-ben a nagy FOMO-ban vettem 4-igt, a jelenleginél jóval magasabb árfolyamon.
Volumen tekintetében megközelítőleg akkora mennyiségem van, mint neked. Egy biztos, nem ugrálok a papírba ki és be, mint egyesek, hanem tartom mint Te!  
Mivel itt a főrumon senki sem bennfentes, (én sem vagyok az) mindenki csak tapogatózik arról hogy mi állhat a háttérben. Én is csak tapogatózok, elmélkedek.   
Az én elméletem az, hogy ez a mostani árfolyam lenyomás azért van, meg az elmúlt 1 évben láthattuk, hogy az egyik nagy tulaj (portugál) több ütemben is csökkentett a részvény mennyiségén, és minden esetben JG egyik magántőke alapítványa volt a vevő!  
Mivel a portugál egy pénzügyi befektető, aki szeretne hozzájutni nem csak a tőkéjéhez, hanem az általa megálmodott nyereséghez is, ezért felajánlhatta megvételre JG részére a részvény pakkját OTC-n. Az ár sztm jóval a legutóbbi 880 Ft felett van. Mivel nagy mennyiség van a portugálnál a vételár nem kevés. Ez az ár sztm a jelenlegi helyzetben JG-nél is kiverhette a biztosítékot, ezért kezdett el LASSAN csökkeni az árfolyam! 
JG tudja indokolni a portugál részére, hogy adja olcsóbban a részvény pakkját hiszen a piacon is ennyit ér.    A cég sem veheti a jelenlegi sztm nagyon olcsó árfolyamon a saját részvényét, mert akkor a lassú csökkenés nem lenne hiteles, és egyben el is ismerné hogy nagyon alacsony az árfolyam!  
Én úgy gondolom hogy emelkedést akkor fogunk látni, ha megállapodás történik a részvény csomag OTC-n történő átadásáról.   
A fenti gondolatmenet egy magyarázat (saját magam megnyugtatása részére), hogy miért csökkenhet minden indok nélkül az árfolyam! 
Ha a fenti gondolatom nyomokban tartalmaz igazságtartalmat, akkor JG helyében én addig nyomnám le az árat amíg meg nem állapodok a portugállal, majd saját részvény vásárlással egy perc alatt visszahúznám az árfolyamot minimum a 700-as szintre.
Te mit gondolsz erről?     
Véleményem szerint egyébként csak a kicsik realizálnak és veszik vissza olcsóbban a papírokat. Számomra az pedig nem magyarázat, hogy azért, csökken az árfolyam mert NER cég, mivel a BÉT-en lévő cégek  65-70%-a NER érdekeltségi körbe tartozik.     
Sonos

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek