Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#460
"Mert feltaláltam az örökmozgót"

Hát pont ez az. A szembenyitott pozi és az, hogy "ezzel neked mindkét irány jó" az pontosan az örökmozgó kategória.

Nincs ingyen pénz. Ahogyan nem keletkezik energia sem a semmiből.

Kiváló a hasonlatod. De azt se vetted észre, hogy ezzel magadat szívattad meg...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:21
Előzmény: #451  Phylaxa
#459
"1 otp eladás és 1 otp vétel ugyanazon az árfolyamon úgy, hogy nincs semmid csak pénzed. Majd hasonlítsd össze a számukat. Két külön pozid lesz. Te egyáltalán miről beszélsz?"

És van értelme az 1 OTP vétel + 1 OTP eladás pozinak?

Létrehozod a 0-át dupla jutalékkal.

Komolyan nem érted?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:21
Törölt hozzászólás
#458
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:19
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#457
"Legyel olyan kedves es magyarazd el ezt az osszes opcio kereskedonek, es nehany penzugyi cegnek akik eleg komoly tokevel toljak, nagyon hasonlo dolgokat...."

Ők nem ugyanabban az instrumentumban és egyidőben nyitnak ellenirányú pozikat. Az ugyanis teljesen értelmetlen.

"1 short + 1 long az nem mindig nulla...."

De. Ugyanabban az instrumentumban az. Ha érted, ha nem.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:14
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#456
igazad van es megsincs....
;)

Legyel olyan kedves es magyarazd el ezt az osszes opcio kereskedonek, es nehany penzugyi cegnek akik eleg komoly tokevel toljak, nagyon hasonlo dolgokat....
most Hedge Fundokat hadjuk mert az kulon tortenet....
1 short + 1 long az nem mindig nulla....
(azt ertem hogy nalad igen,de nem mindenkinel)...
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:14
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#455
igazad van es megsincs....
;)

Legyel olyan kedves es magyarazd el ezt az osszes opcio kereskedonek, es nehany penzugyi cegnek akik eleg komoly tokevel toljak, nagyon hasonlo dolgokat....
most Hedge Fundokat hadjuk mert az kulon tortenet....
1 short + 1 long az nem mindig nulla....
(azt ertem hogy nalad igen,de nem mindenkinel)...
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:49
Törölt hozzászólás
#454
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:44
Törölt hozzászólás
#453
Phylaxa 2014. 10. 11. 21:39
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#452
Igen, neked egy nagy nullád lesz, míg én lekereskedem oda-vissza. Tényleg abbahagyom. Jó éjt!
Phylaxa 2014. 10. 11. 21:34
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#451
Figyelj! Üsd már be a kereskedő rendszeredbe, hogy 1 otp eladás és 1 otp vétel ugyanazon az árfolyamon úgy, hogy nincs semmid csak pénzed. Majd hasonlítsd össze a számukat. Két külön pozid lesz. Te egyáltalán miről beszélsz?

Vedd és add végig mindig csak egyetlen üzlettel a grafikont amit bemásoltatok 500 pontonként. Mennyi üzleted lesz?

Nekem pontosan ugyanannyi + 6 nyitott pozi. Ennél dedósabban nem megy. Sajnálom.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:20
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
"Szepen elment a topic...
A tanulo penzt egyebkent mindenkinek meg kell fizetni.....
Azt viszont erdekesnek tartom, hogy milyen heves vita alakult ki arrol, hogy valaki igy valaki pedig ugy akar ervenyesulni....
(nyilvan mindenkinek a sajat elkepzelese a legzsenialisabb)."

Itt nem az így vagy úgy-ról volt szó. Világos, hogy a tőzsdé en az a szép (ettől működik!!), hogy minden pillanatban vannak, akik ellentétesen gondolják a jövőt (ezért van kötés).

Itt nem erről volt szó. Hanem arról, hogy vannak olyan alap matematika, pénzügyi szükségszerűségek, amik piaci mozgástól, várakozásoktól, egyéni szubjektivitástól függetlenek. Ilyen az, hogy 1 short + 1 long = 0. Nincs ezen mit tovább ragozni. A szembenyitott pozi felesleges pluszköltség és saját magad értelmetlen átverése. Igen, átverés, mert látod, azt nyomják itt, hogy "mindkét irány jó nekem" - lófaszt jó, amíg mindkét pozid megvan, addig semmit nem keresel, mintha semmit nem csináltál volna, amikor meg csinálsz valamit, azt megtehetted volna úgyis, hogy előtte nem hozod létre a 0-át két ellentétes pozival csak úgy odadobva egy dupla jutalékot a brokidnak.

Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:13
#449
Szepen elment a topic...
A tanulo penzt egyebkent mindenkinek meg kell fizetni.....
Azt viszont erdekesnek tartom, hogy milyen heves vita alakult ki arrol, hogy valaki igy valaki pedig ugy akar ervenyesulni....
(nyilvan mindenkinek a sajat elkepzelese a legzsenialisabb)....eppen ugy mind az emberek 90%-a azt hiszi, hogy o jobb vezeto mint az atlag......
;)
persze matematikailag ugye ez nem igazan allja meg a helyet....
;)

Legyen szep hete mindenkinek es sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:52
Előzmény: #441  Phylaxa
#448
"Hagyok köztük egy kis átfedést. Tehát feljebb adom mint veszem, de csak minimálisat. mire gondolsz? Hogyan nyomom a gombot? :)"

És nem tűnik fel, hogy ha nyitsz egy shortot és longot, akkor tulajdonképpen ugyanott vagy, mint előtte (0 pozi), ha nem párosítottad őket, akkor is olyan, mintha zártál volna egy ügyletet (jutalék oda-vissza + megkerested/elbuktad a kettő közötti különbséget)? Nem tűnt fel?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#447
"Speciális Fedezett Pozició Ügylet"

Amit ti itt Phyllel írogattok, ugyanabban az instrumentumban egymással szembenyitni az nem fedezett ügylet, hanem szimpla marhaság!

Abból is látszik, hogy az, hogy Phyl ma 3-szor javított a példáján, nem csoda, az első kettőről üvöltött a sok értelmetlen szembenyitás. Egyszer nem volt hajlandó végigmenni a leírt példáján lépésenként, hogy az mit jelent nettó poziban, eredményben. Pedig akkor rájött volna talán micsoda baromság, amit írtok.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#446
"Hát basszki, ennyi idő alatt nyitottam volna két frankó LONG pozit, tSHORT-al fedezve! :)"

2 long + 1 short = 1 long.

Nektek az általános iskolai matek nem megy? Belezavarodtok a mínusz számokba, vagy mi van?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:42
Előzmény: #442  Phylaxa
#445
"Nem tudsz ettől szabadulni. Nem írod le lépésenként a kereskedést."

Baszki. Te 2 napja csak írsz, de nem olvasol? Kb. 4-en egyenként is vagy tucatszor leírtuk a lépéseidet, annak eredményét, a nettó pozidat, mindent. Te nem értetted meg, hogy SEMMI ÉRTELME a szembenyitott poziknak (1 long meg 1 short együtt 0). Csak feleslegesen kiadsz dupla jutalékot.
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#444
Bárcsak lehetne a sikeredre játszani!

Full tőkével, teljes tőkeáttétellel shortolnálak!

Nem kellene a piac előtt ennyi időt eltöltenem!

Ha kapod a margin call-t jusson eszedbe, volt aki szólt!

off
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 19:38
Törölt hozzászólás
#443
Phylaxa 2014. 10. 11. 19:35
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#442
Nem tudsz ettől szabadulni. Nem írod le lépésenként a kereskedést. Ha megteszed, akkor rájösssz. Nincs mit tovább bogozni ezen. Csináld meg azt az ábrát! 20 lépés. Csináld meg a hülye módszerrel és csináld meg a magadéval!

Nincs értelme ugyanazt írogatni 100-szor. Egyébként nem az én módszerem. Szerintem a történelem folyamán baromi sokan csinálták. Fingom sincs kinek a módszere. Szerintem egyszerűen csak létezik és használják. Tehát semmi közöm hozzá. :)
Phylaxa 2014. 10. 11. 19:29
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
Hagyok köztük egy kis átfedést. Tehát feljebb adom mint veszem, de csak minimálisat. mire gondolsz? Hogyan nyomom a gombot? :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek