gepida
"A probléma az, hogy az a -25% még az utóbbi idők hatalmas esésével sem árazódott be teljesen"
Értem, de mit nevezel "teljes" beárazódásnak?
Ha valaki esélyt lát a 3 éven belüli visszarendeződésre, és az index csak 10%-ot esett, az is 3%, plusz egy évben, és erre jön rá az infláció, amit a vállalatok eredményei is előbb-utóbb hoznak. (vagyis a visszarendeződés tulajdonképpen magasabb index szintet jelent, mint amiről esni kezdett!)
Ez a hozam pedig már jobb, mint a kötvény.
Megjegyzem ezért (is) omlik nehezen össze a tőzsde. Idő kell a teljes bizalomvesztéshez, és az esetek nagy részében erre nem kerül sor.
"A probléma az, hogy az a -25% még az utóbbi idők hatalmas esésével sem árazódott be teljesen"
Értem, de mit nevezel "teljes" beárazódásnak?
Ha valaki esélyt lát a 3 éven belüli visszarendeződésre, és az index csak 10%-ot esett, az is 3%, plusz egy évben, és erre jön rá az infláció, amit a vállalatok eredményei is előbb-utóbb hoznak. (vagyis a visszarendeződés tulajdonképpen magasabb index szintet jelent, mint amiről esni kezdett!)
Ez a hozam pedig már jobb, mint a kötvény.
Megjegyzem ezért (is) omlik nehezen össze a tőzsde. Idő kell a teljes bizalomvesztéshez, és az esetek nagy részében erre nem kerül sor.
0812 hullám v.