Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McLain 2011. 06. 21. 10:21
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#1100
hkr, köszönöm a válaszodat!
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 10:19
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
Szeretném megkérdezni, van olyan KBC-s, aki megkapta már az OTP osztalékot?
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 10:15
Előzmény: #1091  watson
#1098
Egész pontosan a K86-os bevallás az (tavalyi évre értelemszerűen a 10K86):
"A kifizetőnek minősülő befektetési szolgáltató adatszolgáltatása a magánszemély részére a 2010. évben megvalósult ellenőrzött tőkepiaci ügyletről kiállított bizonylat tartalmáról"
De ebben csak a bevételeket lehet feltüntetni, a kiadásokat (vásárlásokat) nem. Csak azt nem értem az APEH ez alapján hogy tud nyereséget számolni?! Szerintem sehogy.
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 08:41
#1097
Tisztelt Equitas,

miyen árfolyamon fog történni a deviza konverzió? Ehhez be tudné ezt linkelni?

Köszönöm!

Knight Tyris 2011. 06. 21. 01:11
Előzmény: #1095  copa
#1096
Na ezzel má csak az a baj, hogy a real-time adatokat meg nem lehet a NyESZ-ről fizetni, tehát, a társ normál számlán kell lennie némi összegnek, ahonnét levonhatják. (mert a nyesz-ről csak és kizárólag a számlavezetési díj "emelhető le")

Kíváncsi leszek a végére
copa 2011. 06. 20. 21:30
Előzmény: #1067  Knight Tyris
#1095
Úgy látom pofozgatják a kondíciós listát, mert a régebbi változathoz képest már az is belekerült, hogy:
"Amennyiben a normál és TBSZ számla összesített egyenlege nulla, úgy számlavezetési díjat nem számítunk fel."

Ha például valakinek a NYESZ számla mellett van egy kényszerből nyitott normál számla, de nincs rajta semmi, nem kell a normál számla után számlavezetési díjat fizetni, csak a NYESZ után az eddigi díjat.

A NYESZ daytrade-et viszont még nem tették bele a kondíciós listába, ahogy igérték.
copa 2011. 06. 20. 21:12
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1094

link

Itt van, az új kondíciós listában, első oldal lap alján az apró betűs részben a 2-es számhoz tartozó szövegben.

Micsoda trükkös! :-)
A nagybetűs részben szerepel, hogy a TBSZ számlavezetés ingyenes, majd az apróbetűsben leírja, hogy a TBSZ számlán lévő értékpapírok után, a normál számlán fizeted a számlavezetési díjat, ami az értékpapírok értékének 0,01%-a/hó.
Vajon kitől lehet ilyen "zseniális" trükköket ellesni?
copa 2011. 06. 20. 20:57
Előzmény: #1083  copa
#1093
Közben rájöttem, régi volt az Acrobat, de a Foxit Reader megnyitotta.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 20:24
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1092
lesz naluk nyesz?!? Na végre, akkor mar a hazai dolgaimat szinte 1 cegnel tudom intezni.
watson
watson 2011. 06. 20. 19:43
Előzmény: #1089  stock33
#1091
"meglepődnék, ha nem a nekem küldött IGAZOLÁST kapnák meg ők is. "

Elhiszem hogy kapsz részletes kimutatást, de én inkább azon lepődnék meg ha különböző tartalmú bevallást küldenének a cégek, vagy maguktól találnák ki a bevallani valót, vagy nem lenne elérhető a bevallási űrlapjuk az APEH oldaláról.
Az APEH oldalán minden bevallást feltesznek, és én ezt találtam ami erre szolgál: 10K90. Ebben pedig logikusan a papír és az ár, azaz a jövedelem van benne, és nincs nyereség vagy veszteség.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 19:41
Előzmény: #1082  copa
#1090
"A főszámla és a TBSZ számlavezetési díja pedig úgy lesz, hogy a két számlán lévő összes papír értékét összeadják és ennek x%-a a számlavezetési díj."
Ezt honnan veszed?
stock33
stock33 2011. 06. 20. 17:32
Előzmény: #1084  watson
#1089
a brókercégek nekem részletes kimutatást küldtek a forgalmamról, és a végén kimutatták a nyereséget/veszteséget. az ERSTE-s számlámnál pl. még azt is leírják az igazolásban, hogy az adóbevallás melyik sorába, melyik oszlopába kell beírnom az általuk kimutatott nyereséget. tulajdonképp egy jövedelemigazolás szerűséget kaptam tőlük. nem tudom, hogy az apeh-nek mit küld a brókercég, de meglepődnék, ha nem a nekem küldött IGAZOLÁST kapnák meg ők is.


apek szja ellenőrzésem: épp hogy nem tudtam önellenőrizni, még előtte rángattak be. valamikor május elején beadtam a bevallást, és a papírok elpakolásakor, rendezésekor találtam rá még egy jövedelemigazolásra, amit kihagytam.
gondoltam nem baj, önellenőrzök, de mint kiderült, május 20-ig erre nincs törvényi lehetőség, azaz ha elrontok valamit, akkor izgulhatok (azóta május 20 előtt 1-2 nappal adom csak le a bevallásom). ez persze nem tul szerencsés, és külön ki is hangsúlyoztam ezt a későbbiekben (az állampolgár nem hibázhat, mert ha hibázik, akkor azt nem javíthatja... a földön nincs még ilyen hülye szabályozás)
egy hét se telt el, jött az ajánlott levél, és hívtak otthonról, hogy szja ellenőrzésre rendeltek be... én meg egyből hívtam az apeh-hos ügyintézőt, magyarázkodni. szerencsére normálisak voltak, és nem büntettek meg a párezer Ft-nyi be nem vallott adó miatt. még a vizsgálat is lezárult május 20-a előtt, annyi feltétellel, hogy 21-én küldjem be az önellenőrzést és hívjam fel utána az ügyintézőt, hogy ő ezt ellenőrizhesse.
copa 2011. 06. 20. 17:29
Előzmény: #1087  Commodore64
#1088

link

Itt leírja.
Commodore64
Commodore64 2011. 06. 20. 17:24
Előzmény: #1086  watson
#1087
A teljes bizalomvesztés tönkre tehet egy céget. Így lépésre kényszerülök.
Le tudja valaki írni pontosan, hogy működik az értékpapírtranszfer? Mármint el az Equitastól? Meg kell jelenni személyesen, vagy esetleg megy telefonon is? Ha valakinek már volt benne része kérem ossza meg velünk a teljes folyamatot érthetően! Köszönöm.
watson
watson 2011. 06. 20. 17:02
Előzmény: #1084  watson
#1086
de ha nem önellenőriztél is bekerülhettél egy ellenőrzési szórásba.
Én mondhatom neked hogy volt akinek néhány ezres forgalmát véletlenül be sem vallottuk és nem lett belőle semmi, rá sem néztek.

Szerintem ezen szolgáltatnak adatot:
"10K90 Befektetési szolgáltató adatszolgáltatása értékpapír átruházásról" link
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 16:55
Előzmény: #1082  copa
#1085
Izgatottan várom, holnap visszahívnak a randomtól, mert holnapra lesz meg a nyesz számlájuk konstrukciója, kíváncsi leszek majad az ottani nyesz díjakra, de már most látatlanba gonodlom, hogy jobb lesz mint az Equitasnál:)
watson
watson 2011. 06. 20. 16:50
Előzmény: #1070  stock33
#1084
"a brókercég által megküldött IGAZOLÁSban mondjuk van 3,5M nyereség"
Szerintem nem küld nyereségről adatot (ahogy az ingatlaneladásnál egy ügyvéd sem küld nyereségről adatot) csak az eladás tényéről és áráról.

Így nemtom miért kéne magyarázkodni?

Szerintem az önellenőrzéssel verhetted ki a biztosítékot ha jól értettelek.

wyl, igen visszalép a KBC hogy a nagy mamlasz tulajdonos ostobaságát (csak FIFO) ráhúzza az Equitasos elszámolására ;)
copa 2011. 06. 20. 16:48
#1083
Nem tudom megnézni a jul 1 utáni Üzletszabályzatot sem, mert amikor a honlapon lévő pdf-et megnyitnám, kis ablakban azt írja: A fájl sérült és nem sikerült megjavítani.

Nálatok is ilyen? Vagy ti látjátok az Üzletszabályzatot? Esetleg nincs meg valakinek HTML-ben?
copa 2011. 06. 20. 16:24
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1082

"A főszámla díját kell csak fizetni szerintem, mert a nyesz az ennek alszámlája. Gondolom itt is az van, ami a tbsz-nál, nekem erre ezt írták."

Nem, mert a KBC Equitas honlapján szerepel, hogy a NYESZ számla számlavezetési díja nem változik, jul 1 után is 2000Ft/év.
A főszámla és a TBSZ számlavezetési díja pedig úgy lesz, hogy a két számlán lévő összes papír értékét összeadják és ennek x%-a a számlavezetési díj.
kata311
kata311 2011. 06. 20. 16:22
Előzmény: #1071  wyl
#1081
pláne........
link

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek