Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2011. 06. 18. 10:49
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#980
Nem akarok beledumálni, de azért nem árt végig gondolni hogy jársz jobban.
1 variáció:
transzferáltatod a rv-ket instrumentum x 1.000 huf
Elönye, hogy a jelenlegi beker áradon kerül át keleren belül a randomos szládra 1-2 napon belül.
2.variáció
EQ eladási jutalék + utalási költség + random vételi költség.
Hátránya, ha netán azalatt az idő alatt emelkedik a rv-ek árfolyama.
Előnye , ha az utalási időszak alatt csökken a rv-ek árfolyama.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:49
#979
A legcikibbnek az tűnik, hogy ott van náluk a NYESZ... Ha felmondom az alapszámlát, ugrik a NYESZ is.

Azzal mit lehetne csinálni? Ki lehet szimplán venni, ami rajta van, csak le kell adózni, ha netán volt nyereség rajta, vagy egyéb bukó is van? Állami támogatás még nem érkezett rá, csak saját befizetés.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:41
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#978
transzfer költsége 1000 ft, átfutási ideje 1 nap. olcsóbb, gyorsabb, biztonságosabb, kényelmesebb.
wyl 2011. 06. 18. 10:40
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#977
Szerencséd volt, mert olyan előadóhoz kerültél, aki vagy nem értett hozzá, vagy nem akart belebonyolódni, vagy olyannal aki esetleg megsajnált, hogy szegény trader milyen sokat melózott, stb...
Persze kerülhettél volna olyanhoz is, aki rendesen megfingat heteken hónapokon keresztül, mert a bizonyítás ténye nálad volt/van/lesz.....
Elküldhet, hogy ezt hozd még be,azt magyarázd meg stb.
Nekem erre nincs időm, eenergiám főleg azon oknál fogva, ha egyszerűbb lehetőséggel ,magyarázkodások nélkül is mindez megoldható.
A tied is egy kivitelezhető álláspont, amit tiszteletben tartok, de nekem az egyszerűbb megodás nyújt kisebb melót és egyben nagyobb biztosnágot. Nekem is volt anno ezzel a témával kapcsolatos vizsgálatom, tehát megalapozottan mondom a véleményemet/álláspontomat ezzel kapcsolatosan.
Persze kinek a pap kinek a papné....:-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:32
#976
hétfőn eladom a kbc és rv ket, a random számlámon visszaveszem. T+3 nap után utalás haza, majd a randomhoz. Utána vége a KBC s pályafutásomnak
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:30
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#975
majdnem 4 szeres :-) 100 ft odavissza vs 380 ft odavissza
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:29
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#974
link

Randomnál használható telefonok listája Mobilbrókerhez
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:29
Előzmény: #968  wyl
#973
ohh mar 6-8 éve annak?! én meg azt hittem hogy csak kb 5 :)
kereskedjen retro árakon!! :) Milyen kis mókásak voltak a KBCs fiuk, azt hittek, hogy majd ezt is szépen beveszi a magyar, hiszen olyan lusta volt eddig, simán lesarcolhattak őket akar a HAROMSZOROS határidős jutalékkal is, még ez is simán belefér! Haat ez van, ez most nem jött össze.

Egon igazi Kamikaze, ha ismered személyesen, akkor szerintem csak mosolyognál a "jelenségen". :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:27
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#972
A mobil kereskedési rendszer letölthető és megy samsung galaxy s esetében, az meg ugye androidos. Külön androidos alkalmazás tudtommal még nincs.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:21
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#971
errol beszelek, szerintem olyan 5 evvel vannak elmaradva a piactol!! :)
Az olyan nagy ugyfelek fognak ott maradni, akiket kulon hiv a broki, hogy most ezt vedd meg azt vedd, de a kicsiknek ezen az aron mar tenyleg horror. szerintem.

a dkj transzfer olcsobb, mint a penz transzfer. jelenleg. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:20
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#970
errol beszelek, szerintem olyan 5 evvel vannak elmaradva a piactol!! :)
Az olyan nagy ugyfelek fognak ott maradni, akiket kulon hiv a broki, hogy most ezt vedd meg azt vedd, de a kicsiknek ezen az aron mar tenyleg horror. szerintem.

a dkj transzfer olcsobb, mint a penz transzfer. jelenleg. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:17
Előzmény: #962  wyl
#969
en azzal tamasztottam ala, hogy megmondtam nekik, hogy 3200 forintrol van az OTPm még mindig, es ők nem kerdeztek es nem is kellett olyan papirt bevinnem amin barki által le lett volna irva, hogy ez honnan van! a brokercegek csak az eladasokat kozlik, a veteleket soha!!
En megneveztem a 4 ceget, ok ha akarjak leelenorzik, hogy minden nap vegen az elmult 2 evben valoban megvolt a reszvenyem, aztan ennyi.
en tudom, hogy megvolt ha az apeh ellenőrizni akarja akkor nyugodtan megteheti, en allok elebe!! az hogy ebbol a 4 cegbol 2nel sosem volt ilyen fifo rendszer az eddig sem erdekelt, es ezutan sem fog.
wyl 2011. 06. 18. 10:15
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#968
Ez a külföldi rv.vásárlási lehetőség ilyen kondíciók mellett amolyan parasztvakítás a köbön.:)
Lehet, hogy több száz külföldi rv. kereskedésére ad lehetőséget a rendszer, de milyen áron.?
Biztos sokan örülnek a német amerikai, stb részvény vásárlási lehetőségeknek, de irreálisan magas a jutalékuk és konverziós (1, 2, 3, esetleg 4% ???) költségek is terhelik és továbbra is egyirányú (LONG) kereskedési rendszert dt lehetőség nélkül kínál. Tehát shortolni day-tradelni ezeknél nincs lehetőség!!! Ellentétben egy fx piaccal, amit irásaikban burkoltan lefikáznakak a KBC-sek.
Pedig sztem tök mindegy melyik (kbc, fx) piacot választja valaki, ha nem képes a kockázatait kezelni bármelyikkel pórul járhat, csak az időtartam a kérdéses…..
Véleményem szerint sok kisbefektető fog beleragadni, esetleg ha mostanság magasabb szinteken longol bele. A real árakról nem találtam tájákoztatót,habár az usa rv-ek realja általában több szolgáltatónál is elérhetők. (pl yahoo, stb) Szóval nemtudom kinek is éri meg ez, de majd az idő megmutatja.
Ezekkel a külföldi részvényekkel kb 6-8 éve az ebrokernél kereskedtem hasonló kondíciók mellett, mint amit most nyújt újdonságként július 01.-től a KBC
Amúgy az elemzéseikhez pár szót: Nem akarom bántani az Equitas elemzőjüket, de volt alkalmam nekem és másoknak is megismerni a (BudaCash nyilvános fx versenyek 2007 és 2010 alkalmából is), ahol 1-2 hét alatt sikerült leamortizálnia nullára a számláját. Az ilyen elemzőknek sztem nincs hitelessége, legalábbis az én értékrendemben biztosan nincs. De bárki is elemezget a „közös pénzen”, mert ugye semmi sincs ingyen, így ezek a szolgáltatások sem, akármennyire is annak kiáltják ki.
Véleményem szerint az fizessen elemzésekre, aki hisz benne, igénye van stb. Ezt nem demokratikus, ha az is viseli a terheit akinek nincs szüksége rá.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:09
Előzmény: #953  bronz
#967
ha neked a brokerceged azt mutatja ki, hogy azt adtad el, akkor az ugy is tortent?!? ne már!! ez hol van leirva?!?
ha en az X brokercegnel 1000 forinton veszek piros reszvenyt, es az Y brokercegnel 2000 forinton veszek piros reszvenyt majd eladom az Y brokercegnel a reszvenyemet, akkor a jelenlegi szabalyok szerint ÉN dontom el, hogy melyik reszvenyem lett eladva!! azaz irhatom az adobevallasba, hogy nekem 2000ftrol van meg az 1e piros reszvenyem!
a brokercegek csak eladasokat kuldenek az APEH felé SOHA nem kuldenek beker arat!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:07
Előzmény: #848  McLain
#966
Még csak egy napja vagyok randomos :)

Beregisztráltam online, elmentem a sarki Tescóba. Kislány mondta, hogy már hónapok óta nem regisztrált senkit, de tegnap már én voltam a harmadik. Naszóval, az online kitöltés kb 5 perc, a Tescóban újabb 5, és amikor eljöttem, már aktív is volt a hozzáférésem. Beléptem, egyből felkínált egy START nevű alszámlát, amire felpakolnak 5000 Ft-ot, amivel játszhatsz, próbálkozhatsz. Erre a számlára nem tölthetsz fel, és levenni is csak 5000 Ft ellenében tudsz, de ha nyereséged van az 5000 Ft-on felül, az a tied, ha elbukod, max azt az ötezret bukod, ami úgyse a tied. Kipróbálásra jó.

Nem kell Digipass, amivel az Equiotasnál nyűglődtem (sose volt épp nálam, amikor kellett volna).

A normál számlád egyenlegét fel lehet tölteni kis felár ellenében bankkártyával, van mobil kliens iOS-re és Symbianra (egy Androidosat azért értékelni tudnék). A felületek szerintem szépen meg vannak csinálva, szebb, színesebb, mint az Equitasé. Ennyit tudok elsőre mondani, tranzakciót még nem hajtottam végre.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:04
Előzmény: #952  szigma
#965
Orr a lenyeg! Nekem elfogadta a papirfuzetes verziot! Ha tudod, hogy a reszvenyed megvan 3 eve, es csak ugy dtzel vele, hogy az minden korulmenyek kozott megmaradt, akkor nincs ilyennel gond!!
es itt most a 3200 forintos otprol beszelunk. a keszletertekelesemben jelenleg 5801rol van meg, de kit erdekel?!? en 3200rol tartom es kesz. A brokercegnek nem kell, es nem is tud kiadni ehhez igazolast, mivel nyugodtan kereskedhetek egyszerre 4 cegnel es ugy még jobban tudom varialni a dolgokat.
nem tudom anno melyik ceg vezette be ezt, dehogy pl ez fontosabb legyen, mint a jutalek merteke azt azert kotve hiszem! :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 09:37
#964
a készletértékelési probléma engem annyira nem zavar, de ezekkel a jutalékokkal kivel akarnak versenyképesek lenni???

link

0.45% külföldi részvényre? Noooormális???
Ez vételre+eladásra 0.9%, ami több, mint egy NyEU index átlagos változása egy nap, tehát daytrade-del ki se lehet termelni ezt. A forgalmuk így 0 lesz.

Még a külföldi díjcsomagban is magas a 0.25%/0.3% forgalomtól függően, de ebben a csomagban a bux lesz irreálisan drága.

Vártam, hogy mikor vezetik be a külföldi kereskedést, de így marhára nem jó. Még megvárom, hogy lejárjon a DKJ-m, aztán én is lelépek.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 09:25
Előzmény: #962  wyl
#963
Adót az EQ alapján fizetek. Egyébként jelenleg EQ nál csak tbsz en kereskedem (hétfő reggelig), és ott csak fifo van. A normál EQ számlámon van a többi készletértékelési lehetőség
wyl 2011. 06. 18. 08:47
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#962
Ok, ez egy dícséretes dolog,ha így csinálod, De arra nem gondoltál, hogy egy esetleges apeh ellenőrzés során a bizonyítás a Te feladatod. Mivel támasztod alá az igazadat amikoris az Equitas renszere tök más adatokat mutat nyereség szempontjából?
Megkérdezik, hogy miért is fizetsz kevesebb adót?
Na ez a teljesen fölösleges dolog. Ez, hogy van jelenleg készletértékesítési rendszer az EQ-nak és ez nekik nem jelent semmilyen téren többletet.. sem rendszerfejlesztésben, sem költség terén...ugyanis megvan már…….Viszont a tradernek előnyt jelent, ha van, mert alkalmasint megkíméli a fölösleges munkáktól és és a magyarázkodásoktól....
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 08:45
Előzmény: #953  bronz
#961
Bronz:

"nem mindegy, hogy mikor realizálod azt az adó miatt."

Olvass figyelmesebben, ugyanis azt írtam, hogy tök mindegy melyik pakkot adod el, ugyanannyi a nyerőd, egyedül adóhatása lehet a dolognak, ha a különböző eladások között év váltás van. (az adókuegyenlítés miatt összességében az adó is ugyanannyi leszámítva azt az esetet ha a két eladás között 3 év telik el).

Egyébként a példád:

Volt 7.500.000 Ft-od, vettél 100 db Richtert 40k-n, meg még 100-at 35k-n. Most 38k az árfolyam. Eladsz 100 db-ot.
A.) A 35k-n vetteket adod el. Portfólió: 100 db Richter, 3.800.000 Ft pénz. Egyenleg: 7.600.000 Ft.
B.) A 40k-n vetteket adod el. Portfólió: 100 db Richter, 3.800.000 Ft pénz. Egyenleg: 7.600.000 Ft.

Mindkét esetben ugyanannyi Richtered, ugyanannyi szabad pénzed van és mindkét esetben ugyanúgy 100e Ft-al nőtt az egyenleged.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek