Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:15
Előzmény: #657  kislajos
#660
A számlavezetési díj az év végén levonható... nem értem, h miért olyan nagy baj ez... a hangsúly elsődlegesen a készletértékelés változásán van... erre kellene valami rendes magyarázatot kapni a KBC-től...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:13
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#659
bocs, de nem.
éppen arról írtam hogy aki beáll és 1 darabot vesznek ki tőle a jól szórakozók.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:12
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#658
Tehát egyetlen hátrány h akik manipuláni akarják a kispapírokat 1db-okkal 150 helyett 199 forintot kell fizetniük. Hát akinek arra van esze h 1 db okkal manipuláljon az fizessen.
kislajos 2011. 06. 17. 10:12
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#657
Én a profi csomagot választottam, mert ott a legkisebbek a prompt díjak és az esetemben gyakorlatilag megegyezik a jelenlegi árakkal.

Nekem az Erste-nél is van számlám. Ott természetes az 500 ft-os számlavezetési díj, ami itt is megjelenik minimumként. Ha jól számolok ez 5 milliós értékpapír zárókészlet alatti számlákra vonatkozik.
Nem tudom, hogy fogok-e kereskedni a külföldi piacokon, de lehet, hogy megpróbálom, ha már ilyen egyszerű lehetőség adatik.

Vannak ismerőseim, akik az év néhány hónapjában kereskednek csak néhány százezer forinttal. Azt hiszem ők meg fogják szüntetni a számláikat, hisz a havi 500 ft-os fenntartási költsége esetükben gazdaságtalanná teszi ezt a kis játékot. De gondolom nem igazából nekik van kitalálva a tőzsde.
Vagy talán éppen őket akarják kiszórni?

Megnéztem az elmúlt 1 évben kb. 300eFt tranzakciós költséget fizettem ehhez képest a 6 eFt jelentéktelen összeg leginkább csak bosszant.

A véleményem végül is egyszerűnek tűnik. Nem örülök a számlavezetési díjnak, de ha már muszáj, akkor legyen.
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 10:12
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#656
Meg a NYESZ számlán nem 0,1% a kereskedési díj hanem 0,25%, mert ott nincs dt sem.
Meg nem 500 forint a számlavezetési díj (mivel nincs maximálva), hanem 1000 ft, ha 10 millás forgalmat csinálok.
Meg stb.
Tomti 2011. 06. 17. 10:10
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#655
Hali

Vajon a TBSZ számlát lehet utalni ?

Nekem ez a változtatás min 50K forintba fájna!!! (havidíj+jutalék)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:09
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#654
ez így nem igaz, mert a kevésbé likvid papírokban van amikor a sok marha 1 darabokat vesz, és így eddig is lement a 150...néha.
mondjuk nem értem mikor így mikor úgy, mert hol töredéket vont hol minimumdíjat.
ez egy 20 Ft-os papírnál különösen kínos.

persze így ez nem tűnik soknak, de hónapos, éves szinten kemény tízezreket jelent kisbüfi esetén is.

vagy mostmár csak OTP-vel meg MOL-lal érdemes kereskedni?
mondjuk én csatlakozom hogy a vacak illikvid tolvajpapírokat tiltsák ki.

Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:04
Előzmény: #649  jvgb
#653
"Equitas Profi" csomag

Annyi változás van, h nem 150 hanem 199 a minimum díj + 500 ft havidíj. A minimumdíj kb embert nem érint, tehát 500 ft havonta... FELHÁBORÍTÓ
pioca
pioca 2011. 06. 17. 10:01
Előzmény: #650  wyl
#652
A RANDIT próbálta már valaki letölteni?
Nekem valahogy nem sikerül.
Bár lehet, hogy a céges gép nem engedi.
rigusz 2011. 06. 17. 09:59
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#651
T Equitas!

Azt tényleg elmagyarázhatnák, hogy miért kell a FIFO-n kívül megszüntetni minden más lehetőséget. A díjemelésekkel még csak-csak együtt tudnék élni, főleg mivel úgyis leírható az adóból, de ez jelentősen csökkenti a mozgásteret. Számomra ez lehet az utolsó csepp...

Köszi a választ!
wyl 2011. 06. 17. 09:58
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#650
Ezzekkel a változtatásokkal véleményem szerint óngólt sikerült rúgni….
Nem ezt kérte tőletek senki, hogy emeljétek az árakat plusz szolgáltatások nélkül. Sőt inkább mínusz szolgáltatást kapnánk több pénzért. Ezt köszönjük nem kérjük.
Az egy dícséretes dolog, hogy be lettek rakva külföldi rv-ek, talán még az ára is jó valaki(k)nek, (nekem biztos nem),deeee azért a hazai jutalékokat nem kellett volna ezen az egypapíros hazai tőzsdén 20-25%-al megemelni + ráadásként még havidíjjal is terhelni
Az ingyenes oktatásokat és Babics féle rémlátomásokat azokkal kellene megfizetni, akiknek erre szükségük igényük van.
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 09:58
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#649
Akit nem érdekel a külföldi tőzsde azoknak csináljatok egy külön csomagot az eddigi kondíciókkal!
pioca
pioca 2011. 06. 17. 09:55
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#648
Most egy kicsit ganéj leszek.
A Magyar tőzsde is emelte az árait?
Miért a belföldi papírokkal kereskedő fizesse meg a nemzetközi kereskedők díjjait?
Ki kérte a digipasst? Jó, hogy eddig ingyé volt.
Véletlenül nem a bankadó burkolt áthárítása ez?
Viktor mi szól majd hozzá ha megtudja?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 09:55
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#647
jogos, de miért az fizesse meg aki nem akar külföldön kereskedni?

bár nem is merem az itthonról külföldre kereskedés díjait más cégeknél, de azért nem olyan olcsó ez, lévén iszonyat kockázatos...kisbefektetőnek meg nem is éri meg.benne van az a díjakban, miért fizesse az aki nem kereskedik ott?

apropó egy idevágó technikai kérdés:
A KÜLFÖLDI TŐZSDÉKEN IS OLYAN FORMÁBAN ONLINE REALTIME-BAN LEHET KERESKEDNI MINT A BÉTEN?

köszönöm.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 09:49
#646
Sziasztok!
 
Teljesen érthetőek az észrevételeitek, és számítottunk is ezekre a kritikákra, de néhány dolgot nem árt leszögezni:
 
Ennyi külföldi részvényt (nem CFD, nem spread, nem hókuszpókusz) és a magyar piacot egyetlen számláról, egyetlen rendszerből kevés brókercég ér el. Magyarországról a világ vezető tőzsdéin kereskedni nem olcsó dolog, beruházás, IT fejlesztés, humánerőforrás, stb. kell hozzá.

Olyan tartalomszolgáltatást, mint a miénk (ingyenes oktatások, egyedülállóan széles elemzési bázis, stb) kevés helyen kaphatnak az ügyfelek. Mindemellett a díjaink még 2011. július 1. után is versenyképesnek számítanak majd a piacon, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy aki nálunk számlával rendelkezik, az a fenti szolgáltatásokra automatikusan jogosult.
 
Nagyon sajnáljuk, ha bárki a változások miatt elhagy minket, de szerencsére eddig több pozitív visszacsatolást kapunk, mint negatívat. A kritikákból ettől függetlenül igyekszünk tanulni.
 
Természetesen nem valószínű, hogy minden egyes hozzászólást követni tudunk, de itt vagyunk, és szívesen válaszolunk, ha kérdés merül fel. Azt is garantáljuk, hogy nem fogunk a fórum lehetőségeivel visszaélve mindenféle egyedi név alatt hozzászólni, a KBC Equitas csak ezen a felhasználón keresztül szólal meg.
 
Üdv,
 
A KBC Equitas csapata
pioca
pioca 2011. 06. 17. 09:45
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#645
Nem tudom mit vagytok oda ezzel a készletértékeléssel? Egy nagy hülyeség volt eddig is. Felesleges, mert az adóbevallásnál a te nyilvántartásod a mérvadó, nem pedig az övék.
Amúgy én megkezdtem a menekülést. Kisbüfiknek ez már drága, főleg aki napon túl és ritkán játszik. 5 milla alatt gazdaságtalan.
wyl 2011. 06. 17. 09:44
Előzmény: #643  totoro
#644
Randomnak van demója?
Lehet txt adatokat menteni a platformról, mint a petiről?
totoro
totoro 2011. 06. 17. 09:37
#643
Random automatikusan kezelte, be sem kellett állítani. Ha volt 100 db részvényed tegnapról, és ma vettél majd eladtál 100-at automatikusan dt ügyletnek könyvelték. Szerintem ezt a brókercég dönti el, nem a BÉT.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 09:35
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#642
erről írtam, a tiszta FIFO bevezetése kinyírja a daytrédet.
LIFO lenne a korrekt ha már...

de lehet éppen ez a cél, hogy ne daytrédelgessenek itt az emberek...TDT-ről ne is szólva..
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 09:31
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#641
Szia Brumex !
Én el sem tudom képzelni, hogyan fogják ezt megvalósítani a gyakorlatban.
Ha veszek DT-re 10 db Richtert, de már egy hónapja ott van a számlámon másik 10 db, akkor az utóbbi fogják eladni ?????
Bár a KBC-nél már a megbízás adásánál be kell jelölni, hogy normál vétel vagy DT... de mi van akkor, ha csak délután döntök úgy, hogy a reggel vásárolt papíromat mégis el akarom adni aznap ???
Áááá... nagy káosz lesz ebből szerintem.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek