Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 13:14
Előzmény: #14379  kiegyezo
#14380
Szerintem nem erre gondolt. Meglátta a hírben, hogy emberek nem akarnak fizetni és ebből mindig azt vonja le, hogy "mert az emberek elszegényedtek". Szerintem. De kérdezzük meg őt. Saru, értelmeznéd a szóbanforgó hozzászólásodat? Köszi.
kiegyezo 2009. 03. 15. 13:09
Előzmény: #14371  Törölt felhasználó
#14379
Szerintem Saru arra gondolt, hogy a véges darab 1350 Ft helyett végtelenszer 500 forintot fognak fizetni és ettől szegényednek el.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 12:44
Előzmény: #14377  pampa
#14378
Erről röviden a véleményem:
- Aki március 15-én ilyen módon ünnepel, az csak mondja magáról, hogy mekkora magyar.
- A transzparens mutogatókat kordonon kívül simán hagytam volna a fenébe, ráadásul a szövegben sem volt semmi olyan, ami indokolttá tenné az eltávolítást és eljárást. A kiabálókat, rendzavarókat meg kitolta volna kordonon kívülre és csak ha súlyosabb rendzavarást követnek el, akkor állítottam volna elő őket.

Ezt gondolom az esetről, de minden Józsiról és Feriről nem fogok véleményt írni, nyilván lesz még ma jópár ügy.
pampa 2009. 03. 15. 10:46
Előzmény: #14376  Törölt felhasználó
#14377
Már csak a tapsolás engedélyezett????

A más vélemény nyilvánítás büntetendő? Hol vannak ilyenkor a liberálisok?

", további két ember ellen pedig szabálysértési feljelentést tesznek, ők transzparenseket tartottak maguknál"

link
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 10:11
#14376
büszkék lehetünk rájuk!
saru 2009. 03. 15. 09:47
Előzmény: #14374  saru
#14375
éljen március 15. !!!
saru 2009. 03. 15. 09:46
Előzmény: #14373  exley
#14374
nem tudott repólővel menni, ment gpk-val, a nagy havazásban tartotta beszédét, hitet adva a magyarságnak, ezt sohasem felejtem el az elnök úrnak, nagyon szép és megható volt...!
______________________________________________________________________________ _____________

Kopjafát állított Nyergestetőn Sólyom László
2009. március 14. 21:00

Saját kopjafát állított a székelyföldi Nyergestetőn Sólyom László köztársasági elnök az 1848-49-es forradalomban és szabadságharcban elesettek emlékére szombaton. Az államfőt szállító gépkocsikonvoj helyi idő szerint délután valamivel négy óra után érkezett meg a Hargita megyében lévő Nyergestetőre. Addigra már jelentős tömeg - a szervezők szerint több mint kétezer ember - gyűlt össze a hegytetőn, a gépkocsik a hegy mindkét oldalán hosszú sorokban parkoltak a szűk út mentén. A sűrű hóesésben és a hideg szélben nagy tapssal fogadták a magyar államfőt és kíséretét.

Az ünnepségen jelen volt Markó Béla, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) és Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke is. Hargita és Kovászna megye önkormányzati vezetői, a környező városok és falvak polgármesterei ugyancsak részt vettek az ünnepségen, számos településről csoportosan, küldöttségben érkeztek a magyarok.

Az egybegyűltekhez nemcsak Sólyom László szólt, hanem a romániai magyarság két vezető személyisége is. Markó Béla a március 15-i ünnep minden nemzet számára fontos üzenetére, a szabadság, egyenlőség, testvériség elvére hívta fel a figyelmet. Tőkés László úgy fogalmazott: Sólyom László jelenlétével az anyaország egészének a szolidaritását fejezi ki a székelyföldi magyarsággal.

Sólyom László a román és magyar sajtó képviselői előtt kifejezte meggyőződését, hogy amikor egy államfő egy másik országban élő nemzeti kisebbség tagjaival együtt emlékezik meg egy nemzeti ünnepről, az hozzájárul a két ország kapcsolatának javulásához. Újságírók mostani utazásának körülményeiről kérdezték az államfőt, aki így felelt: "Furcsának tartom a történteket, de hát itt vagyok. Ezt majd a két külügyminisztérium tisztázza egymással. Arra kérdésre, hogy miként értékeli, hogy a román hatóságok visszavonták leszállási engedélyét, az elnök azt mondta: "Nagyon furcsának tartom". Hozzáfűzte: ezt barátságtalan gesztusként értékeli.

(MTI)
exley 2009. 03. 14. 18:31
Előzmény: #14372  Törölt felhasználó
#14373
...........magán látogatáson, állami kocsi konvojjal, szegény Románok megijedtek, hogy el akarja foglalni Erdélyt a solymos kari, naná, hogy bekeményítettek. A Specnaz ugyan ennyi emberrel elfoglalta Kabult. resszkessetk romnyeskuk. Szegények jól beijedtek, valszeg a madárnak sem tudna ártani, remélem vitte a lepke fogó hálóját.
Törölt felhasználó 2009. 03. 14. 18:14
Előzmény: #14370  saru
#14372
elég logikusnak tűnik, a saját szemszögükből
1350 Ft helyett 500 Ft
Létavértes meg nem rózsadomb
Törölt felhasználó 2009. 03. 14. 16:53
Előzmény: #14370  saru
#14371
Semmi meglepő nincs ezen, 300Ft nem fizetése miatt is elmentek szavazni...
Ez nem feltétlenül elszegényedés, nem szegényedés kérdése. Amit inkább a statisztikákból kellene lemérni. Javaslom, azt is tanulmányozd néha.
saru 2009. 03. 14. 10:21
Előzmény: #14367  kiegyezo
#14370
a Kossuth-adón most hallottam, hogy Létavértesen nem készül el a milliárd feletti szennyvízhálózat, mert a lakosok nem fizetnék a havi 1.350 Ft törlesztést.
A munka ktg-ét úniós pályázaton megnyerték, az emésztők ürítése, cca 500 Ft/hó-ra tehető...!

Így elszegényedtek az állampolgárok...!
pampa 2009. 03. 14. 09:55
Előzmény: #14368  treff
#14369
???????

Sólyom László köztársasági elnök szombat reggel Borsnál gépkocsival átlépte a román-magyar határt. Konvojának minden autóját és kíséretének minden tagját egyesével ellenőrizték.
A távirati iroda úgy értesült, hogy a román oldalon az átléptetés csaknem negyed órán át tartott, s a román határrendészek a konvoj minden gépkocsiját külön-külön ellenőrizték, beleértve az elnöki autót is. A magánlátogatásra utazó Sólyom László köztársasági elnök és kísérete minden tagjától egyenként kérték el az úti okmányokat ellenőrzésre.

Kapcsolódó írások
Sólyom nem szállhat le Romániában
Az államfő eredetileg vasárnap utazott volna Erdélybe, hogy Nyergestetőn részt vegyen egy kopjafaavatáson, majd Csíkszeredában az ottani március 15-i ünnepségen. Gépe Marosvásárhelyen szállt volna le, onnan utazott volna tovább az említett helyszínekre. A román légügyi hatóságok azonban visszavonták a köztársasági elnök gépének leszállási engedélyét. Előzőleg a román külügyminisztérium szóbeli jegyzékben fejezte ki aggályát az államfő március 15-re tervezett székelyföldi látogatása miatt. Emiatt Sólyom László nyergestetői programját szombatra tette át.
treff
treff 2009. 03. 14. 00:13
Előzmény: #14349  saru
#14368
Ott állok melletted én is középen.

De óhatatlanul vagy picit jobbra, vagy picit balra tőled, mert ugye másképpen fizikálisan nem állhatok melletted. :D
kiegyezo 2009. 03. 13. 21:32
Előzmény: #14366  pampa
#14367
A kérdésedre egy-két válasz:

-nem házasodhatnak (ez egy ceremónia, lehet, hogy szeretnének ilyet)
-a végrendeletileg történő öröklés tudtommal magasabb illetékkel jár
-életszerűtlen, hogy 25 éves emberek végrendelkezzenek, márpedig ilyen korban is elpatkolhatnak

Én simán megengedném, mert szerintem senkire semmilyen hátránnyal nem jár. Nekem az örökbefogadás a határ.
pampa 2009. 03. 13. 18:35
Előzmény: #14364  Törölt felhasználó
#14366
Szerintem itt van a kutya elásva. Az egyiket az alkotmány szabályozza még a másikat egy törvény.
Én megitélésem szerint a törvény az alkotmányban rögzített résszel ütközik.
És mivel nem vagyok alkotmány jogász ezért nem tudok dönteni csak véleményem van. Fogunk még erről hallani szakeberektől.

Én eleve azt sem értem,hogy miért akarnak házasodni?
Nem üldözik őket,együtt lakhatnak,végrendelkezhetnek egymás javára, mi az amit nem tehetnek meg így?
Törölt felhasználó 2009. 03. 13. 18:16
Előzmény: #14364  Törölt felhasználó
#14365
De lépek is, mert még a végén az lesz, hogy melegjogvédő vagyok, pedig csak a te értelmezési problémádon akartam segíteni.
Törölt felhasználó 2009. 03. 13. 18:12
Előzmény: #14362  pampa
#14364
Pedig kiderül a cikkből.

Egyrészt, mert ilyen eddig nem volt:
"bejegyzett élettársi kapcsolatban, melyet anyakönyvvezető törvényesítene, és felbontására csak közjegyzői vagy bírósági úton lenne mód"

Másérszt, hogy megmarad a régi:
"Az élettársak – és itt már nem csak az egyneműek – közjegyző előtt tett nyilatkozattal egységes közjegyzői nyilvántartásba is bekerülhetnek."
.
Törölt felhasználó 2009. 03. 13. 18:08
Előzmény: #14362  pampa
#14363
"Házasságot a külön neműek köthetnek Magyarországon."
Ez pont ugyanaz, mint, hogy:
Jogilag bejegyzett élettársi kapcsolatot meg csak melegek.
Mindkettő ugyanúgy egy csoport érint.
pampa 2009. 03. 13. 18:06
Előzmény: #14361  Törölt felhasználó
#14362
Ezt megint nem értem. Miért diszkriminál a házasság kategória? Házasságot a külön neműek köthetnek Magyarországon.

És a legelső hozzászóláshoz még annyit,hogy én a "kizárólag egyneműek" részt kifogásoltam.
A cikkből nem derült ki,hogy ez egy új kategória nyitás.
Törölt felhasználó 2009. 03. 13. 17:59
Előzmény: #14359  pampa
#14361
Egyébként alkotmányossági aggályod azért kétséges, mert ilyen alapon a meglévő házasság kategóriája is diszkriminál. (a melegek egyik legfőbb érve ez egyébként)

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek