Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
B Gabor 2009. 03. 16. 07:41
Előzmény: #14417  Törölt felhasználó
#14420
Ha lehetne karácsonyra kérni, én Hugo Chávezt kérném Magyar miniszterelnöknek!
Hátha kitakarítaná innen a liberális szemetet!
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 01:18
Előzmény: #14418  Törölt felhasználó
#14419
Amúgy a többségi társadalomnak már régen alkalmaznia kellett volna a STOP-LOSS-t...
Csak hát azt hiszi a buta réteg, hogy fordulni fog az ország-short.
Pedig ők tudják, hogy mi tudjuk, hogy ők tudják, hogy mit tudjuk...
Hogy nem fog egyhamar.
Ez az "ejtőernyős" pedig már régen rászolgált.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 23:55
Előzmény: #14408  Törölt felhasználó
#14418
"Ezzel, a következő választásokon Te is szembesülni fogsz! "

A trükkök százai közül egy, ezt is ki fogja váltani...
A többség fog szembesülni. Nem kicsit, nagyon.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 22:57
#14417
Venezuelában katonák veszik át a kikötőket és reptereket

* MTI

| 2009. március 15., vasárnap 20:05 | Frissítve: 2 órája

Hugo Chávez baloldali elnök a szokásos vasárnapi üzenetében kijelentette: "átvesszük a kikötőket és a reptereket a köztársaságban. Aki akarja, ellenezheti ezt, de ez a köztársaság törvénye".

Venezuelában az államfő vasárnap parancsot adott a hadseregnek, hogy vegye át az ország kikötőinek és repülőtereinek az ellenőrzését.

Előzőleg a törvényhozás elfogadott egy rendelkezést, ami a központi kormányra bízza a "nem megfelelő módon irányított" tartományi létesítmények működtetését. Az ellenzékiek szerint a kormány ezt azért erőlteti, mert így akarja a saját ellenőrzése alá vonni azokat a tartományokat, ahol választott ellenzéki tisztségviselők vannak.

Hugo Chávez név szerint megemlített három ellenzéki tartományt, köztük Zuliát, ahol korábban a legfőbb politikai ellenfele, Manuel Rosales volt a kormányzó. A törvényhozásban a múlt héten felmerült az is, hogy hozzanak létre külön posztot a főváros, Caracas vezetésére, amely most az ellenzék kezében van. A múlt hónapban már kivették a helyi vezetők irányítása alól a kórházakat és a tartományi rendőri szerveket."

Hát így lehet egy demokráciából törvényes keretek között diktatúrát csinálni.
Pont ezért félek Orbán Viktortól...
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 22:30
Előzmény: #14414  Törölt felhasználó
#14416
"Szeretném közölni, hogy a tüntetésekkel egyet értek, de a rongálásokat, erőszakot egyik oldalról sem tudom elfogadni!"

Ez korrekt. Természetesen elfogadom és egyetértek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 22:29
Előzmény: #14414  Törölt felhasználó
#14415
"Nem tudom, hogy tudod-e, de itt volt egy francia redőri csoport, s képezte a magyarokat.
Ezek a beléptető kapuk, motozás, a háromszoros kordon, a magán védelmi szolgálat, a terület szakszerű bemikrofonázása, a szakszerű felvételek készítése meghozta az "eredményt".
Persze nem tudom, hogy ez az eredmény valójában eredmény-e?"
Az, hogy nem rombolják szét a belvárost, hogy nem gyújtanak fel x más, vétlen állampolgár autóját, hogy nem kerülünk egy tankkal megint a CNN headline-jára, az eredmény szerintem. Vagy szerinted nem? Kérdezem. Válaszolj kérlek.

Ez a dolga (többek között) a rendőrségnek. És mőbiusnak volt nagyon igaza, hogy a történetben az a legszomorúbb, hogy (itteni hozzászólok esetében egyébként tanult embereknél) politikai hovatartozás függvénye lett a rend fogalma.

(kiegészítem, sajnos nem csak a rend, az állampolgári kötelezettség, a szabályosság, törvényesség fogalma is - lásd, ezeknek a mocskoknak nem adózom szöveg)
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 21:06
Előzmény: #14409  Törölt felhasználó
#14414
Kedves penznyelo!

Nem tudom, hogy tudod-e, de itt volt egy francia redőri csoport, s képezte a magyarokat.
Ezek a beléptető kapuk, motozás, a háromszoros kordon, a magán védelmi szolgálat, a terület szakszerű bemikrofonázása, a szakszerű felvételek készítése meghozta az "eredményt".
Persze nem tudom, hogy ez az eredmény valójában eredmény-e?
A Kossuth térre még azt a pár főből álló híveit sem engedték be, csak azokat akiknek meghívója volt.

Szeretném közölni, hogy a tüntetésekkel egyet értek, de a rongálásokat, erőszakot egyik oldalról sem tudom elfogadni!

Tehát, szerintem a rendőrség fejlődött, profibban viselkedik, ennek eredményét látjuk, illetve már közeledik a választások ideje.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 21:06
Előzmény: #14412  Törölt felhasználó
#14413
Morvai egyezkedik a rendőrökkel

A Bazilikánál tüntető maroknyi csoport már hazamenne, miután őrizetbe vették Toroczkait, de egyelőre a rendőrök sorfala miatt nem tudnak mozdulni. Tudósítónk jelentése szerint jelenleg Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti listavezetője egyezkedik a rendőrökkel az elvonulásukról. Felmerült annak a lehetősége, hogy egyéni átvizsgálás után az emberek hazamehetnek.
Index

"Ezt a Morvait is jól meg kéne gyepálni."
(Ismeretlen szerző)
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 21:02
Előzmény: #14410  Törölt felhasználó
#14412
Toroczkait is előállították

Toroczkai nem tudja kiszabadítani hétfőn Budaházyt, mivel őt is elvitték, vagy inkább elkísérték a rendőrök. Nem ellenkezett. A tömeg össze van zavarodva.
Index
kiegyezo 2009. 03. 15. 20:46
Előzmény: #14409  Törölt felhasználó
#14411
Sziasztok!

Egyrészt, szerintem elszomorító, hogy emberek képtelenek elfogadni azt, hogy mások szeretnék esetleg meghallgatni olyan valakit, akik ők nem. Ez a polgártársaikkal szembeni tiszteletlenség.

Másrészt, marhára nem tetszenek az olyan korlátozások, hogy kiabálásért elvezetnek, meg transzparensért. Ez valóban megcsúfolása a rendszerváltásnak. Igaz, a "Gyurcsány, takarodj!" meg március tizenötödike megcsúfolása.

Harmadrészt, ez a módi _nem_ 2006-ban kezdődött. Hanem mondjuk 1992-ben, amikor Gönczöt fütyülték ki a Parlamentnél. Vagy 2002-ben, az Erzsébet-hídon?
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 20:41
#14410
Kurucinfon olvastam:
"19.50: Toroczkai László szerint mára ennyi volt, az ünneplést holnap kell folytatnunk, mert ma a rendőrterror miatt ez nem sikerült. Ő holnap délelőtt 10 órára a Gyorskocsi utcába megy, megnézni mi történt Budaházyval. Aki akar, vele tarthat!"
Ebben 2 dolog kiemelendő:
- "Rendőrterror", persze, mert megakadályozták a nagyobb balhét. Ezek szerint a Kurucinfo és Toroczkai számára ez az "ünneplés". Ugyanis rendesen tudtak volna ünnepelni.
- "Holnap délelőtt 10 órára a Gyorskocsi utcába megy, megnézni mi történt Budaházyval. Aki akar, vele tarthat". Hétfőn délelőtt. Na igen, rendes, dolgos (és így adófizető) ember lehet mind, aki ott lesz...
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 20:18
Előzmény: #14405  Törölt felhasználó
#14409
"Értsétek meg amiket idéztem azokat nem lehet elfelejteni, erre nincs bocsánat!!!!
Ezért vannak ma is tüntetések, zavargások."

Oké puritan, induljunk ki abból, amit írsz. Azért voltak / vannak a tüntetések meg zavargások, mert az emberek felháborodtak, elégedetlenek, elkeseredettek. (ezt írta koistván is, aki azóta nem válaszol). Akkor ezek szerint az, hogy ma is sokkal enyhébb volt a tüntetés (eddig szerencsére), mint korábban, azt jelenti, hogy kevesebb a felháborodott és elégedetlen? A te logikád szerint igen. Vagy ugyanannyi, de kevésbé felháborodottak, meg kevésbé akarják, amit 2006-ban jobban akartak. A te gondolatmeneted alapján így van.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 19:51
Előzmény: #14407  watson
#14408
Kedves watson!

Engedd meg, hogy a leírtakat úgy értelmezzem, értelmezzük, ahogy az le van írva!
Ez a beírás számomra egyértelmű, valószínűleg sok millió ember számára is az.

2006. szeptember 17-én került napvilágra a beszéd, s már este Budapesten és számos magyarországi városban tüntetéssorozatot váltott ki. A tüntetések az óta sem csitulnak.
Vajon miért?

Én azt megértem, hogy ezt a szöveget ki akarjátok forgatni, de ezt már nem hiszi el nektek senki. Én tudom, hogy az MSZP ideológusai mindent megtettek azért, hogy kitalálják valami magyarázatot, de ez igen, igen nehéz feladat bárki számára is. Nem hiszem, hogy ebbe az egyszerű szövegbe hathatósan bele tudtok valami mást is magyarázni, de azért csak próbálkozz, próbálkozzatok!!!

Mennyivel egyszerűbb és egyben korrektebb lett volna kiállni a tömegek elé és bocsánatot kérni az elmondottaké, majd lemondani egy sokkal normálisabb MSZP-s politikus javára, aki egyben úr is.
De a hatalom megtartása, az a párt érdekeinél is fontosabb számára.
Hát, ezért jutott ide az MSZP.
Ezzel, a következő választásokon Te is szembesülni fogsz!
watson
watson 2009. 03. 15. 19:24
Előzmény: #14405  Törölt felhasználó
#14407
puritan, a nagy ló...szt! Máig nem érted mit mondott akkor GyF. Házon belül szidta a szoci aparátsikjait, de ezt mondhatta volna a fiszövös aparátsikokról is akik jelenleg is "azon szarakodnak, hogy a megyei önkormányzatban lesz-e majd helyük".
Mit kell ezen megbocsátani??? esetleg azt hogy az ávós fideszes lehallgatta?

Igaza volt GyFnek. Te is hazudsz saját magadnak amikor azt a beszédet okolod, amihez amúgy semmi közöd nincs. Nem hozzád beszélt és nem nyilvánosan beszélt (amúgy csúnyán/ de egy idegbetegtől ne várj mást...).
watson
watson 2009. 03. 15. 19:11
Előzmény: #14377  pampa
#14406
"A más vélemény nyilvánítás büntetendő? Hol vannak ilyenkor a liberálisok?"

Nagyobb kommunizmus bontakozik ki mint volt valaha. Nemcsak azzal bántak el aki transzparenst mutogatott a kordonon kívül, de már zászlót sem lehetett vinni. Demszky elvtárs baromságait is csak kussban szabad végighallgatni, különben lecsuknak az ávósok.

"ünnepet nem illik megzavarni" :DD
Ha ünnepelni sem lehet, nincs is mit megzavarni. Az lenne az ünnep, hogy az elvtársak tapsoltatnak maguknak???

Milyen képviselet az amikor két buzi hozhat egy törvényt hogy a csoffadt valagát bűntett legyen tojással megdobálni???
A tömegek érdekeiben meg nem hoznak törvényeket??? Lehet uborkát lopni, szociális lakást szétverni, rendőrként 40 évesen nyugdíjba menni... bűntetlenül.
Szerintem senki nem kérdőjelezné meg ha egy rögtön ítélő népbíróság börtönözné be az ilyen törvényalkotókat (ellenzékieket is).
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 19:01
Előzmény: #14404  Törölt felhasználó
#14405
Kitől is idézek?

(„[…] elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon.”;
„Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet.”;
„Jöttek páran, akik nem szarakodtak azon, hogy a megyei önkormányzatban lesz-e majd helyük, vagy nem, hanem megértették, hogy másról szól ez a kurva ország.”)

Értsétek meg amiket idéztem azokat nem lehet elfelejteni, erre nincs bocsánat!!!!
Ezért vannak ma is tüntetések, zavargások.
Őket a jogszabályi változások sem érdeklik.

Ezek után semmiféle összefogásról szó nem lehet, bárhogy is szeretnék egyesek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 18:54
Előzmény: #14403  Törölt felhasználó
#14404
Kitől is idézek?

„Lesznek tüntetések a Parlament előtt. Majd megunják és hazamennek.”
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 18:15
Előzmény: #14402  Törölt felhasználó
#14403
"a problema, hogy ez egy kovetkezmeny
(mostansag jott csak divatba)

a kordonok megfogjak oldani a problemat?
nem kellene cselekedni? es nem "eros embert" jatszani?"

A legdurvább tüntetések 2006-ban voltak, azóta az összes többi jóval enyhébb. A fenti szövegednél fogva tehát vagy az okok csökkentek és/vagy mégiscsak jól lettek ezek az ünnepek kezelve. (Kiegészítem egy harmadikkal: a garázdaság háttere fogyott.)
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 18:08
Előzmény: #14394  Törölt felhasználó
#14402
vandalkodast, gyujtogatast, stb.en sem tamogatom
a problema, hogy ez egy kovetkezmeny
(mostansag jott csak divatba)

a kordonok megfogjak oldani a problemat?
nem kellene cselekedni? es nem "eros embert" jatszani?

ha igy halad minden, mint az elmult egy evben, az ev vegeig kaoszba fog fulladni az orszag
es nem csak gazdasagiba

kellemes napot, mar igy is tul sok idot toltottem itt
Törölt felhasználó 2009. 03. 15. 18:05
Előzmény: #14400  Törölt felhasználó
#14401
Erre válaszoltam.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók