Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 24. 18:52
Előzmény: #5339  Törölt felhasználó
#5340
2 mail ment.
Törölt felhasználó 2007. 06. 24. 17:46
Előzmény: #5338  Törölt felhasználó
#5339
Szia Józsi. Pénteken überoptimista hangulat volt 5-ig. Este már osztották az amcsikat .
Mást, ami számítana én nem tudok erre mondani. Kölcsönkapott részvények , egyéb tényezők, hát....

Ritkán megy a kettő együtt sokat, emiatt a nagy felhördülés. Mol veszi saját magát, oroszok veszik a Molt, veszik az Otp-t 6000 óta.

Felvásárlásháború? Lehet. De lehet hogy nem , és itt mindenki tudja akit illet a meccs végeredményét, minden beavatott politikus bevásárolt 20K -nál és várja a harmincat.
Ja meg technikailag most aztán minden mehet az egekbe innentől.

Én túl óvatos vagyok, rám ne hallgass.
Csak ha amcsik is megindulnak , akkor foglalkozom ezekkel. Addig nem.
Törölt felhasználó 2007. 06. 24. 11:02
Előzmény: #5337  Törölt felhasználó
#5338
Szia DLPH.
A véleményed érdekelne.
Van e valami összefüggés a Mol és az Otp emelkedésében?
Azt tudjuk,hogy az Otp-nek adta kölcsön a részvényeit a Mol.
De ettől miért indult el az Otp is?
Lehet itt valami összefüggés?
Esetleg az oroszok belepiszkálnak az Otp-be is?
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 23:51
Előzmény: #5334  Törölt felhasználó
#5337
Yesterday a hírekből szerintem is ez jön le.
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 23:48
Előzmény: #5334  Törölt felhasználó
#5336
Dow 1,37 %-ot esik, napi minimumon zár, és mindenki gigabullt emleget. Logikus. Én részemről semmi jót nem várok, de lehet, hogy Bux egy ideig még immunis lesz, asszem tényleg ez van "na józsi kereskedj".
Én nem. Várok.Yen gyengülésre áll, forinterősödésről süvölt a média, usa nem számít hadd essen kit érdekel.Szerintem a fák nem az égig nőnek. Ha mégis, nem fogok pénzt keresni. Igaz bukni sem.

Most aztán tényleg azt érzem, itt senki el nem bírja képzelni, hogy bármely részvény csökkenhet is......
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 21:58
Előzmény: #5333  Törölt felhasználó
#5335
Azt hiszem egy kis időre eltűnök, jobb lesz úgy mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 21:08
Előzmény: #5333  Törölt felhasználó
#5334
Nem értem ezt az egész MOL-ügyet, ha felvilágosítanátok, jól értem-e a híreket?

Adott egy cég, amelyiknek rengeteg készpénze gyűlt össze, mert képtelen volt egy normális akvizíciót megejteni, holott regionális szerepének erősítésében ez jelentette volna a kitörési lehetőséget. A lehetőségek azonban szépen elmentek mellette, ami nem kis mértékben a menedzsment töketlenségének tudható be. Majd a cég menedzsmentje megneszelte, hogy a Nagy Testvér, id est a Gazprom esetleg felvásárolná őket - s akkor bizony lőttek volna a zsíros igazgatósági állásoknak, melyek révén a vezetőség tagjai beléphettek a milliárdos parvenük klubjába. Ugyan a szavazati jog limitálva van 10%-ban, de ha a Gazprom összefogott volna Rahimkulov kollégával meg néhány más kóborló ritterrel, 30%-kal már kirúghatták volna a menedzsmentet.

Problémaként adódik, hogy nem lehet 10%-nál több sajátrészvénye a cégnek, ezért jogilag erősen megkérdőjelezhető módon "kölcsönadták" az OTP-nek a meglévő saját részvényeiket, hogy így "kikerülték" a vásárlási korlátot. (Ezt egyébként joggal való visszaélésnek nevezi a jogi terminológia.) Hogy az OTP mit fog/tud vele kezdeni az már egészen más tészta, sőt lehet, hogy ez lesz a legérdekesebb az egész történetben.

S láss csodát, a MOL árfolyama megtáltosodott, s egy nap alatt 7,7%-kal nőtt az árfolyam, pusztán azért, mert megjelent egy tőkeerős biztos vevő - a cég saját maga. Fundamentálisan persze semmi sem változott, a cég minden szempontból ugyanabban a pozícióban van, de hála annak, hogy a vezetőség tagjai féltik a kivételes meggazdagodási lehetőséget biztosító állásukat, néhány részvényes nagyon jól járt a pénteki nap folyamán.
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 20:41
Előzmény: #5332  Törölt felhasználó
#5333
Én-e? Má mé? Az a baj, hogy ...mindegy. Mondtam mi a baj.
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 16:39
Előzmény: #5331  Törölt felhasználó
#5332
Kérlek, ne haragudj!!!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 06:46
Előzmény: #5329  Törölt felhasználó
#5331
Borsodchemet ha jól emlékszem 2400 körül kezdte le nagyban venni R.
majd felszaladt 2680-ra ott sok balek mint én is vettem. (igazi kitörés volt).
akkor jött a levél a vezértől Borsodchem vissza 2400-2200-2000-es szintre, ahol R. csak vett csak vett...
ja és ahogy emlékszem R. tartotta az árfolyamot lent amíg be nem vásárolt (Borsodchemmel ezt meg lehetett csinálni)
OTP persze likvidebb, nehezebb falat
meglátjuk
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 00:25
Előzmény: #5329  Törölt felhasználó
#5330
Örülok hogy nem vagyok egyedül a tanácstalanságommal :)
Sajnos a devizákhoz nem értek.
Marad a bux short
Majdcsak lesz valami.
joo hétvégét
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 23:56
Előzmény: #5328  Törölt felhasználó
#5329
Érdekes, le van itt tojva minden. Az oroszokon meg a "tetőn szeretek venni" - kisbüfiken kívül ki longol itt még? Ha meg oroszok abbahagyják......a forint begyengül de rendesen..... vagy nem.
Erről a Mol ralliról lemaradtam a gyávaságom miatt. Hát evvan.
Genesis sem immunis, szvsz csak óvatosan.....láttatok már igazi zakót?

Nem mondom hogy lesz, de ez nem szép ami itt folyik. Ma már downt nagyobb hevességgel adták, mint előzőleg.
De van aki alááll nem kevés. Már a belehúzások halványan ugyan, de nem olyan erősek mint múltkor.

Vagy áttöri a topot a dow nagy erővel, vagy megvárom míg rendesen minden kiesi magát.

Addig eldevizázgatok. Shortolni meg bírok bármit. A bux és papírjai egyelőre felejtős.
Majd ha kiismerhető lesz (számomra is) a piac, lépek valami vélhetően hasznosat.
Addig nem. Ha meg sávozás lesz, legyen. Csak lássam (én is) ne csak a sok nagytudású.

Kelemes hétvégét minden "lelkibeteg"-nek.
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 23:46
Előzmény: #5327  Törölt felhasználó
#5328
Na ma csak 185 pontot esett usa.
Kit érdekel? Hajrá előre. Na befizetek a bux meddig immunis.A fák nem az égig nőnek.
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 16:34
#5327
Köszi !
Szerintem te is jól látod a zöldséges helyzetét !
Olvasgatom időnként ezt a fórumot és szeretném megkérni majd DLPH-t, ha ráér és nem teher, a véleményét ossza meg velünk a saját szemszögéből a mostani hazai és nemzetközi tözsdékről , folyamatokról!?!?!? Előre is köszi.
Mindenkinek jó hétvégét!!!!
banyaiz 2007. 06. 22. 16:32
Előzmény: #5324  Törölt felhasználó
#5326
Sziasztok!

Ahogy nézem rendesen elkalkuláltam a dolgokat.

Esésre, vagy oldalazásra számítottam. Nem számoltam az oroszokkal. Végülis sokat nem akarnak a srácok csak a Molt és az OTP-t vinnék, csekélység.

Egy dolognak örülök, hogy nem shortoltam 27000-nél a határidőt.

Ma is erősen gondolkodtam 27700-nél a BUX hati shorton. Úgy tűnik szerencsére, de végül nem léptem meg.

Szerintetek meddig tépik a piacot ?
neomodel 2007. 06. 22. 16:25
Előzmény: #5324  Törölt felhasználó
#5325
Tovaris Rahim, nehogy megsértsük.
Az almával az a baj, különösen mostanság, hogy gyorsan romlik, a zöldségesnek meg korán kell kelnie. Egyébként a zöldségest szétkapják, de csak akkor, ha T. Rahim arra jár. És akkor a zöldséges eladja az összes rothadó cuccost is, és a nép boldogan viszi , és egészen hazáig boldog, és a zöldséges is boldog. De van másnap is, és T. Rahim nem jön mindennap, és az alma megint elkezd romlani...
Nem is olyan jó zöldségesboltot nyitni. Szvsz.
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 16:08
#5324
Üdv mindenkinek!
Azon rágom magam ha Mr. Rahim kimegy a piacra és vesz egy kis almát, akkor másnap szétkapják-e a zöldségest????? Azért remélem hamar helyére kerülnek a dolgok, vagy nyítok egy boltot !!!
neomodel 2007. 06. 22. 16:02
Előzmény: #5322  Törölt felhasználó
#5323
Üdv Mindenkinek !
A magam részéről ma full cash-ig eladtam mindent. Az én rövid 1 éves pályafutásom tapasztalata, hogy az eufória rövidebb ideig tart mint a kijózanodás, és inkább megtartom a profitot. OTP 10000-nél, TVK 8125, Fotex 950 (hét elején a stopom gondoskodott rólam) és Phyl 100 (szintén stop, ez bukóval) elment.
Jó hétvégét, várom a szakkantyút (DLPH után szabadon).
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 15:29
#5322
Ez szinte hihetetlen ami ezen a kis piacon zajlik.
Nyugaton ég a talaj a befektetők lába alatt, hát a kis feltörekvőket széjjel- szedik.
Na "józsi" kereskedj!
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 13:57
Előzmény: #5320  Törölt felhasználó
#5321
Forintunk meg hova erősődik még??

Valaki képben van itt vagy napozni mentetek?:o))

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek