Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 12:48
Előzmény: #3499  Törölt felhasználó
#3500
DLPH, szerintem nyugodtan vágd ki az ecot, ne várj 150 alattig
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 00:22
Előzmény: #3498  Törölt felhasználó
#3499
Volt ma valami para Usa nyitást követően.
Csak annyit vagyok bátor roppan szerényen és visszafogottan javasolni, hogy mielőtt valaki eladna egy ilyen külföldi hiszti miatt, a főbb devizapárok arányait REAL AZONNAL nézze meg, mert azoknak is változniuk kell .
Akkor van min gondolkodni. (eladjam? ne adjam? )
Ha ott minden a régi, nincs min gondolkodni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 23:39
Előzmény: #3494  Törölt felhasználó
#3498
megtiltod? neked meg lehetne tiltani? :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:35
Előzmény: #3494  Törölt felhasználó
#3497
Nincs annyi tapasztalatom, mint zuzzonak, és szerintem nem is lesz...
De odáig én is eljutottam, hogy napi szinten nem csinálom - nem is tudom, idő hiányában, meg az idő többet is ér, és nagyon kell figyelni, és elég egy kihagyott nap vagy hír és elveszted amit addig elértél.

A Tdt-s korszakom elején buktam rendesen, aztán mára elértem azt, hogy több a siker, mint a bukta.
De nem bízom el magam - olyankor mindig jön egy pofon. Másrészt nem is csinálom a fentiek miatt. Pedig tényleg jobban érzi a tőzsdét az ember, ha napizott, de a továbbiakban nem csinálom majd intenzíven.

Ahogy egy klasszikus mondta: néha ki kell venned a pénzt és érezned a kezeid között, hogy tudd az értékét. A bukódnak is. Máskülönben csak számok lesznek a szemeid előtt, meg chartok - és tényleg szenvedély...

Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 21:09
#3496
az "öreg" szót nem piszkálodásbol irtam
inkább tiszteletböl :)))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 21:06
#3495
szerintem az "öreg " tözsdések 99%-a nem csak a pénzért üzik ezt a játékot, sztem sokkal többet jelent egy sikeres tranzakcio, mint maga az eredmény!
legalábbis én így gondolom:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 17:18
#3494
Nagyon nem vagyok elégedett magammal , pedig azt mondtam nem régen, hogy megérte, hát igen valóban nem banki kamat az igaz, meg ez így összerakva , visszanézve honnan indultam hajdanán remek, de most kételyeim vannak, néha érzem, hogy elég.
Elmenni külföldre? minek az is tőzsde... csak ott mindent elölről kell kezdened.
Hú tuti üzlet, száguldás - ismerős, most nem jött be, egy másik papírral majd igen, aztán az sem. Mindenhol vannak bohócok akik valamleyest rángatják a kanócot - ezzel lehet őrületbe kergetni a spekiket ez általános tapsztalat ... itt van ez a paannonplast szépen megy fölfelé ez az új főnök adott egyet a rendnek, de hát ez egy kis tőzsdei spekiként kezdte, szépen elmondta mit akar a cégből csinálni megújuló energia meg mifrász értem én, és szépen kis forgalommal ku...ja felfelé az árfolyamot, lehetett belevenni 100-200 darabokat, na de ezt figyelni hónapokon át veszegetni ilyen kis csomagokat csak úgy spekire? hát igen aztán jön a kis kedves megnézi valahol hú bazz ez milyen szép chartot rajzolt, és megveszi, majd lehet jól nyakonöntik egyszer és szaladhat a pénze után.
Miért lényeges ez?hát mert lehet, hogy 1-2 hétig lebetegszel nem leszel magadnál, vagy nem látsz ki a búrádból és ha addig elmegy a hajó hát szevasz havaztak...félek kimondani, de lehet, hogy az unokámnak megtiltom a direkt tőzsdézést.
ez most szar érzés- de lehet csak részeg vagyok- de őszinte az tuti.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:57
#3493
Bármi is lehet az emberrel a portfóliót valamelyest mindig terítettem, (4-5) általában szektor szerint is próbáltam szétrakni, ... ez valamelyest sikerült is kivéve mikor mohó voltam ( ez egy fontos tényező és a legjobb bukóindikátor is!!!!)
Az a mély megdöbbenésem és arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy ez egy büdösül nehéz szakma a lehető legösszetettebb és minden erődet kiszívja.
Hiába van jó shared,ami hoz egy hónap alatt 10-12%-ot, az az egész portfóliódra nézve egy fél gyíkpisire sem elég, mert mi van a többivel?
hát azzal is foglalkozni kell és nem mindegyik repeszt ekkorát valamelyik csak egy év alatt megy annyit szépen lassan csigatempóban, de azt is meg kell becsülni ,meg minden egyes 1%-ot meg kell becsülni, és nem kell lefagyipénzezni!
folyt köv...
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:51
#3492
A juhfark erősebb a tőzsdénél, látom az UH képet és valami bazi jó érzésem van...
Na jó elkezdem...
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:48
Előzmény: #3490  Törölt felhasználó
#3491
1 órája várom a folytatást, már az ülésbe gyógyultam :)

Nem jön?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:35
Előzmény: #3489  Törölt felhasználó
#3490
Igazad van Zuzzo, egyet értek!

Köszi
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:12
#3489
Sokat gondolkodtam a hétvégén befektetéseken stratégián, a múlt történésein
a jövő lehetőségein. Devizák erősségén, világ globális fejlődésén, stb.
Egy befektetőnek kell hogy legyen agya - tudása ill. arra való hajlama akarjon megtudni róla mindent, ideje, egy kevés pénze, jó idegzete.
Legyen lelketlen, tudjon belerúgni a földön fekvőbe is.
Bátorság is kell, nem ahhoz, hogy vegyen 100 db humet-et, hanem ahhoz, hogy feltegyen 10millát egy részvényre. Nincs mindenkinek 10 millája de legyen 1, ha ez az össz megtakarítása, akkor ennek legalább a felét fel kell tudni tennie, ez a tét.
És belátom rögös ez az út, de még mennyire, apám a palikék sivatagi sója ehhez képest menyország.
Volt egy kis apropója, hogy egy kicsit sokat merengtem olyanokon amin már régen nem,
miért is? csak halkan írom, mert jólesik - ha a mindenki úgy akarja nagyapó leszek még az idén pont a mikulásrally idején.
Elgondolkodtam azon, ha még bírom és látom az unokámat sihederként mit tanítok meg neki a pénzről , a befektetésről. Hát ez volt a nagy motiváció.
Csináltam egy nagy leltárt is - persze nem egyenletes az adminisztrációm választékossága, de már gynaús volt amit csináltam...
Hát nem semmi volt egy k.va nagy kérdésem megérte ez neked - hát ha őszinte leszek nem!
Ősszességében pozitív a mérleg nem erről van szó, na de milyen árat fizettem érte? mennyi időm ment rá? lehettem volna többet a családdal, lehettem volna kevésbé stresszes , a járulékos költségeket nem is beszélve.
Ez olyan mint valami kábítószer egyszer megízleled és érzed hogy ez neked kell és hiányzik ha nincs. Ha azt nézzük, hogy valaki hegyi kecskéket megy etetni mert arra vágyik és mit meg nem tesz ezért, hát így ok.
Ha csak pusztán a számokat a forintokat, vagy dollárokat akkor nem olyan fess az a gyerek.
Vannak roszz periódusok, ezt érzi az ember nem tud olyankor összpontosítani , szétesett az élete, olyankor inkább nem szabad csinálni ezek az én eredményeim.
Most elmondom mit tanácsolok mai fejemmel az unokámnak miután nyitok neki egy értékpapír számlát , NE TŐZSDÉZZ NAPI SZINTEN mert elrontod az életed magával ragad és nem menekülsz, de legyenek részvényeid, vagy részvényalapú befektetéseid. Folyt köv..
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 07:50
Előzmény: #3481  Törölt felhasználó
#3488
köszönöm!
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 22:37
Előzmény: #3485  Törölt felhasználó
#3487
szerintem meg jól tetted hogy eladtad! :))
kissherceg 2007. 04. 01. 22:01
Törölt hozzászólás
#3486
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 21:20
#3485
bocs hogy csak így beirogatok ide
de kezdő lévén egy ideje olvasom és próbálom megfogadni az "öregek" tanácsait megérteni a stratégiájukat stb. Sztem jobban járok mintha a saját
börömön tapasztalom meg az összes hibát
most pl. a molom korai /20700/ eladását :(
banyaiz 2007. 04. 01. 18:15
#3484

Egyetértek!

A világon tényleg az egyik legjobb üzlet az egészségügy, és az elöregedő társadalom miatt egyre inkább az lesz.

Szerintem Richter, Egis trendforduló akkor lehet, ha megítélhető az eredményességük ténylegesen milyen mértékben változott. Komoly problémák vannak, vagy csak "műbalhéról" van szó. Amíg ez konkrét számokkal nem alátámasztható, addíg csak
rövid távú technikai korrekciót tudok elképzelni, de a trend oldalazó, vagy eső (persze a nemzetközi helyzet is bekavarhat). Persze az általam technikainak nevezett korrekción is szép pénzt lehet szakítani, csak soha nem tudhatom, hogy egy alapkezelőnél mikor szakad el a cérna és nyomja meg az eladás gombot (lásd péntek Ricter). Ezért ez a számomra túl kockázatos. Ezért írtam, hogy elsősorban nem az árfolyamot hanem a konkrét pénzügyi helyzetre vonatkozó adatokat figyelem. Amennyiben ezek azt látszatot keltik, hogy nincs is olyan nagy baj (egyenlőre csak nagyon különböző becslések vannak) akkor gondolkozom el először a vételen függetlenül attól, hogy a Richter árfolyama éppen 25.200,-Ft, vagy 18.000,-Ft, vagy 39.500,-Ft. Mivel ha vennék azt hosszú távra tenném.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:55
Előzmény: #3482  Törölt felhasználó
#3483
Havi04 még valamit, mert sajnos elfelejtettem : zuzzo irásait is melegen ajánlom, roppant jók. Nehéz megmagyaráznom itt és most Neked, hogy miért olyan fontos a tapasztalat, de az biztos , hogy régi motoros, és roppant figyelemre méltó dolgokat ír.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:50
Előzmény: #3480  banyaiz
#3482
Banyaiz hasonlóan gondolom én is, de tévedhetek.
Az bizonyos, hogy mindenki tudja, ezt a hazai szektort most az ág is húzza.
Amit nem tudni : MENNYIRE és MEDDIG?

Ez az amit érdemes kivárni.
Persze ha azt látom a kereskedésből, hogy fordult a helyzet, azonnal belevágok.

Szvsz nem szabad elfelejteni, hogy a világ egyik legnagyobb üzlete ma a gyógyszergyártás. (Sajnos-nem sajnos, az most mindegy).
Meggyőződésem továbbá, hogy nagyot akarok szakítani ebből és remélem fogok is, ha eljön az ideje. Mindkét részvény lesz még az egekben is, ami nem mindegy, hogy mikor, (még idén, vagy 3 év múlva) és nem mindegy honnan fordul (Egis 10K vagy hamarabb? Richer holnaptól vagy 25K nál?) .
Nagyon nem mellékes dolgok ezek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:43
Előzmény: #3475  Törölt felhasználó
#3481
Szia havi04 !

Szvsz tőzsdés könyvet minden mennyiségben érdemes olvasni, ha jó, ha rossz, de bármit is olvasol, mondanak, csak az igaz, amit igaznak érzel, csak a magad feje után menj,
csak a saját egyéni jól kialakított taktikád, startégiád lehet a nyerő. Ezt pedig az évek során folyamatosan javítani kell szerintem.
Javaslom Vakmajom és Nyilasi Attila írásait is amihez itt a neten könnyen hozzáférsz. Továbbá Kosztolányi írásai egy érdekes nézőpontot adnak , erre nagyon hasznos szerintem. Javaslom még David C. Korten A tőkés társaságok világuralma című könyvét, nem "egyetértés-nem egyetértés" szintjén, hanem egy új megvilágításba helyez alapvetéseket, és gondolkodásra késztet.
A jövőt a könyvekből nem fogod megtudni, de gondolkodni és észrevenni a lényeges dolgokat, szerintem segítenenek.
A tőzsde ha bejön, csak hosszútávon jön be, rövidtávon még nem dőlt el , lesz-e majd kipottyanás.
Kellő bölcsesség és érettség ugyanúgy kell hozzá, mint megfelelő jellem.
Ha kaptam bennfenntes infókat is valaha, azokat olyan ezeréves barátaimtól kaptam, akik szerte a világban nagy ismeretséggel rendelkeznek. Utoljára pl. Fotex, vagy FHB.
Ugyanakkor azok sem mindíg jönnek be.
Viszont ha fejest ugrik egy ilyen miatt az ember valamibe, és mégsem jön be (nincs az bebetonozva sehova, hogy a legfelső vezetés holnap nem hoz egy érdekes döntést...) akkor nagy a bukta.
Nekem nincs lehetőségem állandóan kapni ilyen biztos információkat, emiatt ez felejtős. És jól elvagyok enélkül is.
Ha egy céghez odamész azzal, hogy részvényes vagy, akkor majd 5 % felett lesz rálátásod a történetre, addig szerintem ez a módszer semmit sem ér.
Figyeld szvsz a kereskedés menetét is prompt, az nagyon informatív tud lenni.

Hosszútávon akkor jön be szerintem Neked, ha kialakítod a saját, egyéni startégiádat, erről régebben sokat írtam, nem akarom ismételgetni. ezt javítod, elemzed, értékeled, jobbítod. Megfigyeled mit miért tettél, ezt is elemzed, a jellemünk nagyon fontos, hiába határozunk el bármit, ha türelmetlen, pánikolós, hebehurgya habitusunk nem engedi megcselekedni a tervezettet, és állandóan eltérünk emiatt ettől.
Stop nélkül már rég kiestem volna, ez statisztikailag bizonyítható , itt van az orrom előtt. A rossz pozit ott kell hagyni szívfájdalom nélkül, nem pedig várni a csodára.
De erről is írtam már sokat,visszamenőleg ha érdekel, megtalálod a véleményemet.
Nem mint a tutit, hanem egy véleményt.

Még valami . hajdan rengeteget TDT-em, nagy tőkeáttételekkel. Keresni ugyan nem kerestem semmit, talán a sokéves egyenlegem most nulla közelében van, (ez nem semmi, mert a búkóim zöme ebből keletkezett), amit viszont el kell ismernem, hogy a részvények prompt viselkedéséből leszűrni a várható jövőt, ebben az egyben felbecsülhetetlen segítséget nyújtott.
Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de a téma egész estét betöltő, messzire vezető kérdés.
Természetesen semmi extrával is lehet sikert elérni a tőzsdén hosszútávon. De a kisbüfik zöme bukó. Rajtad áll, hova akarsz tartozni. Minden lehetőség a kezedben van, élj vele, ha akarsz.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek