Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 12:01
Előzmény: #3559  Törölt felhasználó
#3560
Na de könnyen kapom én itt a Ricsit!

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:39
Előzmény: #3558  Törölt felhasználó
#3559
:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:32
Előzmény: #3556  Törölt felhasználó
#3558
Sajnos mostanság is marha kevés időm van, nemsokára mennem is kell, egy oldalt olvastam csak el a pengeváltásból. A (kendőzetlen) véleményem: konki egy jellemtelen fasz, neked meg nem kéne ennyi időt szánnod erre a marhára, annyi sok szép dolog van a világon (könyvek, zene, rügyező tavasz stb.). Magyarán meg kell tudni válogatni, hogy kire reflektálsz, s kire nem, bár tudom, hogy bizonyos beírások vérlázítóak, amire kinyílik a bicska az ember zsebében.

Még annak idején vetettem egy pillantást a topikjára (k. szerint a világ), de pár hrsz elolvasása után megállapítottam, hogy annyi időm, türelmem nincs, hogy ennek a gerinctelen féregnek a sok ostobaságát végigolvassam, bár kétségtelen, reggel, kávé helyett, kitűnő, mert rögtön felviszi az ember vérnyomását.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:26
Előzmény: #3556  Törölt felhasználó
#3557
USD/JPY cibálják le-fel, de összességében jól tartja magát, sőt picit kúszik felfelé.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:23
Előzmény: #3555  Törölt felhasználó
#3556
Szia !:))

Hogy vagy? Rég beszéltünk.
Olvastad a legújabb Konki vs. DLPH szösszeneteket?
No politika itt, csak kérdem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:17
Előzmény: #3554  Törölt felhasználó
#3555
DLPH, nagyon jó, hogy beírod (magyarázattal!!!) a stratégiád, sokat lehet belőle tanulni. Kösz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:04
Előzmény: #3553  Törölt felhasználó
#3554
Má mé?
Attól függ hol lesz a vége nem?
44 K nál nem mindegy pár száz forint?
Ez csak erősen hipotetikus példa volt :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:00
Előzmény: #3552  Törölt felhasználó
#3553
ja, gyogyókról lemaradtam
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:59
Előzmény: #3551  Törölt felhasználó
#3552
Azt nem tudom még, de Ricsi próbavételeim elindultak. Meglássuk.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 09:30
Előzmény: #3550  Törölt felhasználó
#3551
DLPH most akkor mi lesz az econettel?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 07:50
#3550
Akkor lássuk:
22% East Eu részvényalap 2004 óta van, a nyereségeim egy része itt landol...
12% émász cca 19400-as beker árral, tartom. Stop nincs . Osztalék miatt vettem, csendes nyugodt papír az utóbbi időben.
A nagy esés ( már ha lehet így mondani kis forgalmú volt, ezért nem hittem benne)
9% syni 1312 -es beker árral
57% CASH
Jelenlegi figyelt részvényeim:
Synergon , hogyan sikerül átszervezni a céget, mit fognak kommunikálni 1400-nél dobom ha addig visszanéz. ( +5% ). Ha biztató eredményeket publikál, nem kizárt, hogy még veszek hozzá .
OTP:
Adatgyűjtés fázisában, jelenleg rossz a nemzetközi banki megitélés, nem tudni, az átalakítás mikéntjét. Hosszabb távon biztosan jó lehet. Várom az új adatokat a gyj-ben, addig csak speki. Nagyon nem akar felfelémenni, ezért óvatos vagyok.
Nem feljetendő, hogy Rahimkulovnak 9800 és 10K között megvan az 50% . Persze lehet, hogy többet szeretne, de neki valahogy mindig jó infói vannak és 100mrd-dal ül benne ott már igencsak észnél kell lenni.
EGIS- Richter:
Jelentős korekción vannak túl, szintén adatgyűjtős fázis. Az a baj, hogy többször időben széthúzva jelentek meg gyógyszerár csökkentési bejelentések 20-40MRD forintos megtakarítást hangoztatva. Az összetételét ezeknek nem lehet tudni, az OEP-nél meg nincs senkim aki tudna súgni. Óvatos becsléseim szerint ezen gyogyók 40% -a ezen két cégtől van, ergó 8-16 mrd -al érinti őket bejelentésenként.
Nem eszem azért olyan forón, mert a legutóbbi gyj-ben az értékesítés költségei soron elég vastag ricsi esetén közel 50mrd-os tétel szerepelt, ennek az összetétele az érdekes. ( ügynökök, repi cuccok, egyéb orvosi jóléti finanszírozás, stb) , összességében azt várom, hogy a ricsi esetében a 25 %-os nettó eredmény árbevételhez mérten 20%-ra esik vissza a tavalyi számok alapján. Bizonytalan a külföldi értékesítés volumene valamint a fedezeti ügyletek sikeressége ( kiderül hamarosan)
Az egisnél bizonytalanabb vagyok, egyrészt nem tudni , hogy Orbán Úr halála után mennyire sikeres az új vezír?
Számomra ez is fő kérdés, ugyanis még nem látom, hogy mi az ő személyes stratégiája, lehet ez is a nagy esés egyik összetevője ?
Várok várok és várok...
Egyéb más szempontok: továbbra sem tetszik, ez a fene nagy hurrá optimizmus
aki hirtelen nő hamar szédül - ez egy örök igazság, a tőszdén is érvényes.
Az USA gazdaság akkor is a legnagyobb , ha a kutya kopasz is. Vannak bajok az ingatlan hitelezésben , továbbra sem látom, hogy valaki tenne annak érdekében , hogy ezek a gondok megoldódjanak, magától majd az idő megoldja - sajnos nem hiszek, ( abban , hogy az jó lesz) . Realistán nézve fájdalmas lesz a megoldás, mert az a leghatékonyabb.
Erős a gyanúm egy utolsó nagy roham jelenlegi megélésére, ezért nagy a cash állományom.
A kelet eu-s országokról megpróbálok egy kis saját véleményt kialakítani, mert meglepően jól fejlődnek- surranópályás feeling. Az alapkezelő is jól csinálja, ezért érdekel komolyabban. ???? érdemes-e növelni a bef alap súlyát , - nincs vele annnyi gond mégis jól hoz. ????
Harmatos derűs napot.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 01:02
Előzmény: #3548  Törölt felhasználó
#3549
38 % Mol

Nullában : 20016
Stop : 20890 -től aktív
Tartom.
Stoppot emelem, amíg az árfolyammal össze nem ütközöm.
Vegy 2 hónap után
felülvizsgálom a helyzetet.

10 % Rába
Nullában : 1533
Stop 1397-től aktív
Kitörés utáni hullámlovaglás. Nem jó beszállással értelemszerűen.
Kérdéses az életbenmaradása a pozíciónak.
A napokban eldől, ha a hullám ennyi volt, búcsú.

52 % Készpénz
----------------------------------------------------------
Terveim:

1, Richter vétel kb 25 %
feltételek :
törje át az ereszkedő csatorna tetejét szignifikánsan , meggyőző legyen a vételi oldal ereje, ami nem csak az agresszivitásából vagy a volumenéből következik, hanem a napi kereskedés más jellemzőiből (ez egy szubjektum)
/// 3, vagy 6 hónapos távlatban szerintem eredményes lehet a belépés, a menedzserei szvsz nagyon jók, a kérdés, hogy az első negyedéves jelentése és az új piaci körülmények beárazódtak-e, vagy további
nagy kiszállások várhatóak egy rövid emelkedés után///

Technikai szempontból (olvasva az elemzéseket)ellentmondásosan ítélik meg.
30K alatti célárakról ugyanúgy olvasok, mint 34 -35 közötti kötelező vételekről.
Neomodel pro-kontra érveit várom, ha van kedve hozzá.

A mai nap természetesen látszatra a belépést indokolná.

2, Egis vétel kb 10 %
feltételek :
a piac valóban árazza be az új helyzetet, mostanában nem látok nagy kiszállókat,
de vevőket sem, állandó csorgással ereszkedik folyamatosan
Nagyon közel jár a 20K lélektani határhoz, ha töri, begyorsulhat az esés.
Fundamentálisan mennyit érhet tényleg most egy részvény?
Szerintem az igazi vesztes ő, nem a Richter.
Nem tudom mennyire. Amilyen erősen visszakapták nemrég ha 30K alá ment véletlenül, annyira nem kell senkinek most.
Volt egy nagy kiszállás 28K magasságában, de ezzel vége?
/// 3, hónapos távlatban szerintem eredményes lehet a belépés de csakis jó helyen,ha az első negyedéves jelentése és az új piaci körülmények még nem árazódtak be, óriási zuhét is el tudok képzelni innentől///

Technikai szempontból (olvasva az elemzéseket) egyáltalán nem ellentmondásosak, mindenhonnan a felejtős, és ezzel kompattibilis szövegeket olvasok..
Neomodel pro-kontra érveit várom, ha van kedve hozzá.

A mai nap látszatra egy elkésett belépést
mutat.

3 , Econet visszaszállás megfelelő időben.
Ebben sem funda, sem TA nem érdekel, mint egy TDT-ben, csak figyelnem kell.
-------------------------------------------------------------
Problémák:

1, Mi folyik a Humet háza táján?
( de valóban)

2, Mire ez a nagy USA optimizmus?
/ az USD/YEN 118 körül stabilizálódni látszik, ami kellően nyugodt magasság./
Ahogy láttam, nem feltételen jó makroadatok jöttek ki ma sem. Erre sem csökken.
Érdemes a startégiámat ehhez igazítanom?
Vagy a lesbenállás maradjon?

Ez lenne a másodlagos jelzálogpiac beesése előtti utolsó nagy bull?
Aztán vízözön?
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 13:31
#3548
Kapkodás kapkodás hátán.
Senki sem ért semmit csak megy a tömegbe, hát igen ez az egyik legfőbb tényező a csordaszellem.
Veszélyes ez, ezek alapján csapongani, ez ugyanolyan mint amit már említettem ( ha jól emlékszem...) a mohóság a legnagyobb bukófaktor ( nálam..)
Saját stratégia, adatgyűjtés, elemzés, módosítás csakis megfontoltan.
Ahogy itt olvasgattam a topikokat félelmetes mennyire átsüt a pancserság és a mohóság ( elnézést kérek mindenkitől , minden bizonnyal nem pont Rád gondoltam, hanem a másik ismeretlenre...)
Hát jó sok szerencsét, mindenkinek.
Ha egyszer látnám, hogy elindul egy diskurzus valami olyasmiről, hogy mi egy egis könyv szerinti értéke, milyen hatások vannak tényszerűen a reformok miatt - kalkulációval alátámasztva, esetleg megtámogatja egy két TA szakértő a diskurzust, már megérte volna itt tépni a billentyűzetet, majd egyszer talán holnap.
MIvel is foglalkozom most: húha megpróbálok valami nagyon nagy long -szerű lépést tenni , irány kelet-európa , valami nagyot kéne dobni ha már lesz egy unokám....A formáját még nem tudom, de a célországaim: románia, bulgária, kazahsztán, törökország, türkménisztán, szíria, oroszország, ukrajna, ja és szerbia.

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 12:00
Előzmény: #3546  Törölt felhasználó
#3547
BUX hatiban milyen jelentősége van annak, hogy DT vagy Normál? Hiszen 1K-nak fix összege van broki díj szempontjából
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:35
Előzmény: #3545  Törölt felhasználó
#3546
Na, kicsit banom, hogy nem vettem erzesem szerint Ricsit 34700on a minap. Vajon most megfordult? Szep forgalmat csinalt...
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:45
Előzmény: #3544  Törölt felhasználó
#3545
És ezzel jó éjszakát is kívánok!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:43
Előzmény: #3543  Törölt felhasználó
#3544
Na végre valaki azt is meggondolja, hogy a TA önbeteljesítő is lehet és nemcsak okozat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:27
Előzmény: #3542  Törölt felhasználó
#3543
BatDavid engem elsősörban azért érdekel, mert sokan e szerint kereskednek.
Ezért nem lehet figyelmen kívül hagyni. Az a kérdés, hogy milyen mértékben vegyem figyelembe, erre sokáig nem volt megoldásom.

Néhány péda:
A stop szintek 50 MA 200MA alatt picivel
nagyon jó helyen vannak.
A Fibo szintek már sokkal felejtősebbek. de akkor is megnézem, hogy közvetlenül föléjük, ha nem muszáj, ne álljak be.

A Forexen észrevettem, hogy ha egy csatornában mozog egy devizapár, akkor alul-felül ha megsérti a csatornát de nem töri szignifikánsan, akkor visszatér oda.
Az esetek zömében ezek pillanatnyi kiesések, kis hányadukból lesz később szignifikáns kiesés, így trendváltozás.

Illikvid a BÉT, ez itt nem működik.
Amúgy ez a legfőbb gond szerintem.
Egy ilyen illikvid piacon nem hatékony a TA. Ahhoz elég sok játékos kell.
De a belépési pontjaim meghatározásához azért ezt is figyelembe veszem.
A cselédlányhossz kezdete és kifutása még látható valamennyire, erre is jó.

Ez nem sok, még néhány esetben érdekes, de a jelentőségük kicsi.
Abban hasznos, hogy mit gondolhatnak mások egy papírról.
Valahonnan tudom, hogy a növekedési alapok egy része ez alapján is kereskedik. Ez is számít.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:07
Előzmény: #3541  Törölt felhasználó
#3542
K-mezon mit szeretnél mondani?
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:06
Előzmény: #3537  Törölt felhasználó
#3541
ja, csakis (!) asszimmetria -:)
KK

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek