Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:38
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#360
... én kérek, ... s mellé egy Jagert ... :9
:)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:37
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#359
molt?

hát már rég eladtam!
egisben voltam egy kicsit!
pénteken elbasztam hogy nem figyeltem oda és nem vettem bele egisbe!
pedig írták is hogy hullámokban esik!
aztán meg volt a tüskés gyertya de ott meg nem rajzoltam be a csökenő csatornát még reggel!igy hát volt rajta valami de nem sok!
molban látszot már az elején hogy csak lötyögni fog egész nap.
otp töl megilyedtem én is egy kicsit hogy na ez most el fog menni waze és már megint nem vagyok benne.
de hát agybeteg otp t csak ugy lehet legyürni mint guriga molbol ki és nem nézni semmit csak vakon át otp be oszt jó napot!
egyszer be kell állni otp be mert igy csak nézük kintröl és csak bámuljuk!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:32
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
Kér valaki egy hideg sört?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:31
Előzmény: #354  PImre
#357
hallotál te olyat hogy iá iá iá ??????

én nem! :))))

a tranzakciot az elemzökkel hozták összefügésbe én meg a mollal!
de nem hoztam összefügésben a tranzakcios dij gykoriságát a 20% adóval és annak intervallumárol! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:29
#356
Kedves Béláim!

Fejezzük be a veszekedést, mert már a sarki késdobálóban is kultúráltabban balhéznak mint itt a topikban jópáran!

Megértésetek előre is köszönöm, stb. stb. .....
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:26
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#355
Á! Szia Koi!
Kibírtad, hogy nem vágtad a szemük közé oda nekik Molocskádat?
PImre 2007. 01. 22. 17:23
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#354
Koi, ne beszélj szamárságot! a 20%-ot az éves nyereséged után fizeted (ha van), és nem a tranzakciókért.
Olyan világ valamikor 2001 körül volt, hogy 25% fizettél minden nyereségből azonnal, aztán a következő évben állíthattad vele szembe a veszteségeket.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:17
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#353
Értem én (mostmár).
Azt sem tudtam kiknek a szentélyébe hatolok, olvastam valamit, reagáltam rá.

Erre kiderül, a TA elemzők klubjába tévedtem, és az elemzőt mertem elemezni.
Jóslatai nem jöttek be , ráadásul azt állítja, hogy a Rába és a Synergon szerinte 2007 BUX indikátora? Nem semmi.

Erre a kisbüfi (ha megy a kettőből valamelyik) jól bevásárol Otp-t itt, egy kis Richter-t ott.. Aztán néz mint a moziba, amikor látja, hogy ugyan ez a (jelenleg) két illikvid részvény tényleg megy mint golyó, csak épp a BUX zuhan szépen de biztosan, köztük az ő papírjai.

Hogy lehet felelősen totál illikvid papírokat indikátornak nevezni?

Na erre felfigyelve mertem alaposan végignézni minden egyes állítást, aztán leírtam a véleméynem. A zöme szerintem nem helytálló.

Erre most ez van.

Komolyan, mint az ókori Egyiptom papjai.
Szentek és sérthetetlenek, "tudásuk" földi halandónak érthetetlen és nem hozzáférhető.
A tudatlan nép meg vakon követi.

Hogy egyáltalán megszólalok itt valaha is, azt még nem tudom. De az eddigiekről azt gondolom, ha akár egyetlen befektető a hsz-eim miatt ezentúl gondolkodik mielőtt cselekszik és leszokik a kereskedési kényszerről, így neki több marad ( a brokiknak sajna kevesebb) , megérte írogatnom.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:14
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#352
és hol játszik be a kormány?????
na hol?
hát a molban! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:04
#351
...kihagytam a kepletbol, milyen igaz :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:01
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#350
"Viszont azert azt lassuk be, szakirodalom is van errol sok, hogy a TA alapvetoen arra osztonzi az embert, hogy minel tobb tranzakciot hajtson vegre, ami nyilvan a brokerek "

szerintem mostmár a kormánynak is hiszen 20% adót fizetsz! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:00
Előzmény: #347  bpmcwap
#349
Mondtam eleget. Nem elég?
Ennyi a válasz?
A magadfajta nem kapna máshol munkát ekkora hatékonysággal.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 16:59
#348
hogy DLPH allandoan a stopjarol ill. annak helyes beallitasarol irogatott. Nekem legalabbis ugy tunt hangsulyos eleme ez az o uzenetenek. Nekem at is jott. Ergo az ilyen majusi jellegu dolgok szepen elkerulhetoek.

Viszont azert azt lassuk be, szakirodalom is van errol sok, hogy a TA alapvetoen arra osztonzi az embert, hogy minel tobb tranzakciot hajtson vegre, ami nyilvan a brokerek erdeke.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 16:22
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#347
Megint mondtál valamit de nem mondtál semmit... Politikusnak készültél vagy az is vagy???
Csak egy dolog: az általam "ismert" felhasználok nevében is elutasitom ezt a gyanusitgatást, hogy mi más pénzével játszunk!

Egy dolog amiben viszont tévedtem... a topik cime valoban frappáns és találó...
Na további sok sikert a néphujitésre... Nem sok maradt meg ebből a fórumbol a fénykorához képest, de te még a maradékot is sikeresen szét fogod bombázni...
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 16:15
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#346
ez a topik tényleg lelkisegély lett!

szerintem nyitni kéne egy másikat ,hogy hová tart a tözsde címmal ,és akkor ketté tudnánk választani a személyes dolgokat ,a tözsdétöl! :)))

vagy ez nem fog menni????
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 15:49
Előzmény: #336  bpmcwap
#345
Kezdő kijelentésedre :

Valami ehhez hasonlót javasoltam annak, aki erre rákérdezett, nem egyszer. Nem világos, hogy ez most nekem ellentmondó példa?

Idézel tőlem ha jól látom kétszer:

Az első két idézetem noha nem prognózisnak szántam eleddig megvalósulni látszik.
Azt állítod azért nem helytálló, mert a 2-3E ft-os Syn 350-en rondán festene.
Tévedsz.
E topicban visszemenőleg nem egyszer írtam: a stoppot nem módosítom le, ha rosszul döntöttem, hadd menjen.
Új pozíció felvétele más műfaj, erről kevés szó esett eddíg. Nem volt rá senki kíváncsi.

Hogy itt mindenki spekuláns:

Mivel ez a pénzügyi befektetések egyik típusa, az ehhez értők állítják, hogy éven belül aztán feltétlen csak spekuláció bármely pénzügyi manőver. De ez szemantikai kérdés, szerintem mindegy, nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy kiről mennyi jutalékot gombolnak le az ebből élők.

A Matáv-os példáddal megint az a baj, hogy a soppot kifelejted. Holott nem győztem a múltban eleget hangsúlyozni. A tőlem idézett példa pedig valós, ki lehet számolni.

Utána azt írod, hogy én ajánlom: vegyenek papírokat, és üljenek bennük évekig.
Senkinek soha nem ajánlottam semmilyen papír megvételét. Ha találsz ilyet, ollózd már ide!
Ellenkezőleg. Többször felhívtam a figyelmet, létezik igazi medve piac is. Olvasd el.

Aztán gúnyolódva közlöd: én lenni nagy fundamentalista.
Többször írtam, 3 hónapra tervezek. Kőkemény spekuláció az ilyen.
Ugra-bugra ellenes vagyok. nem összekeverendő a kettő.

Fundamentális elemzést nem adok neked.
Ha érdekel ilyen, kérj mástól.

A jósdáról :
Altalánosítok? Hülyítés. De minden vonalon. Most pl a dollár erősödéséről beszélnek a nagytiszteletű elemzők a jövőre. Nézzük meg 3 héttel ezelőtt mit mondtak erre az évre. Jó?
Vagy nézzük csak naponta az elérhető elemzéseket.
40-55 % hatékony . Megvizsgáltam nem kis időintervallumra, több elemző "tevékenységet" folytató szövetkezés kapcsán. Bocs, de ez jött ki.
Ha én így dolgoznék, nem lenne munkám.
Ha egy orvos így operálna, börtönben lenne, nemhogy munkája volna.
Nektek van. Most erre mit mondjak?
A minden nő .... hasonlatod (sem) jó. Nem erkölcstelennek tituláltam az elemzéseket (tisztelet a kivételnek, ha vannak) hanem haszontalan manipulációnak, amivel a kisbefektetők érdeke sérül, pénzük egyre fogy.
Persze ez sem túl erkölcsös, igaz ami igaz.

A Rába példa mutatja,. ,hogy a kérdezőnek nem bősz baromságot mondtam.
Tudom, szándékosan csúsztatsz. Hogy milyen sikerrel, azt sosem fogom megtudni.
Ha egyszer 3 hónapokban gondolkodom, akkor mirét is vagyok "fundaisten"?
Egyszrűbben: a 2-3-4 napos pánik van, eladok, hurrá van veszek ellen vagyok. Erre azt állítod, mindenkit arra bíztatok, üljön a papírjában, mindegy mi lesz. Ez egyszerűen hazugság. A bizonyíték itt van ebben a topicban, olvasd el.

Idézet tőled:
"
3, A stop loss kísérje a papírt, de ügyesen ! Tudni kell, hogy melyik árf. -tól kezdve szakadhat. DE ! A jó fundamentum megállítja a szakadást is. ”
Ja, de hol??? OTP???Dereng valami??? úgy tavaly május környékéről...
"
Most mit szerettél volna mondani?
Nem értem. De ezt is úgy adtad elő, mint rám nézve negatívumot. Ügyes.

Az utolsó bekezdés nagyon jó, sok lényeges van benne.

"Kibuktál". Ja. Akkor mégsem én fogtam fel hiúsági szempontból?
ARP-t leszpultam. Nos, nagyon komolyan momndom. Olyat állíts, ami igaz. Most ebben a pillanatban "XY bácsi szalonja" vagy ilyesmi nevű topicban elolvasható PONTOSAN ARP 2 db elemzése és erre válaszul PONTOSAN az én 2 reakcióm. Mivel zömmel rosszakat mond és modott, és az idő ( a józan észt hagyjuk) is ezt igazolta, volt rá reális alapom. A Rába és a Synergont kinevezte 2007-re a BUX indikátorainak , ez bődült marhaság. Hogy szerintem miért, odaírtam.

Ti ezt 2 éve csináljátok? Ez nagyon szomorú...

Az egyetlen ember, aki érdemben reagált a véleményemre, az ARP volt. Te és társaid kezdtetek itt valami .... nem is tudom mi ez... ovi?

Bizonyíték ebben és abban a topicban benne van, csak el kell olvasni.
Nem szaroztam le a véleményét. ollózd már ide jó ?

Azt állítod, nem mutattam fel alternatívát .

Dehogynem Nem figyeltél? Ott van, olvasd el. Ide ismétlem :
Ha már elemeztek, tegyétek azt felelősséggel.
Vagy ne tegyetek semmit.
Ez az alternatíva.
A semmi jobb, mint a manipula.
Hogy én alapvetéseket állítok? (Zöld fű kék ég s.t.b.) Számomra azok, de mégis sok olvasónak - így írták - segítség volt. Számodra is azok? Nagyszerű. Mindíg olyat mondj, amire a másik kíváncsi. És úgy mondd el, hogy megértse.
Ha mindjárt derívatívákról hadoválsz, egy szót sem fog megérteni belőle. De az biztos hogy nagy gurunak fog gondolni.

Amúgy ez az egész nem egy úri huncutság, és nem is túl bonyolult. Csak sokan agyonbonyolítják. Így aztán belterjes agyonmisztifikált tudomány látszatát kelti.

Végül : köpködtél ugyan (mint írod) de nekem nincs levesem. Sejtésem van, hová céloztál.

Legvégül : érdemben szóltam hozzá pontról-pontra ahhoz, amiket ARP írt.

Hangsúlyozom, az ottani állításaimat eleddig a világon senki nem cáfolta meg.

Hogy ez egy szakma? a 10% selejt már kritikus bármely vállalatnál.

Az én szakmámban sajnos a 100% pontosság a követelmény.

Tán ezért fura egy ilyen találati aránnyal jövendölő és ebből jól megélő, összetartó társaság mértéktelen pökhendiségével és önbizalmával találkoznom. De ha legalább nem a kisbefektetők pénzével játszadoznátok!

Csak neked, csak itt és csak most : kedves,
tudod mi a különbség a buta és a bölcs között?

A buta senkiről nem feltételezi , hogy bölcs lehet. A bölcs még a butáról iS képest ezt feltételezni.

Gyertek nyugodtan csőstől, nem gond. Érdemi kritikára érdemben válaszolni fogok.

bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 14:56
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
jajajajjj!!!Neee!! Köszönöm szépen de engedd meg hogy visszautasitsalak és megelőzzem atovábbi hszeket melyben ujdonsult kiskakasnak akarnak itt negem kinevezni... Kérlek szépen ne vedd sértésnek vagy tiszteletlenségnek, de részemről tényleg nem arról szólt hogy ki itt a domináns him, sőt, valoban találtam értékelhető hszt ,mert sajna van itt akinek el kell mondani hogy igen a föld valoban gömbölyü, noha NEM értek vele egyet, hiszen ez szvsz olyan mintha valaki megmondta volna hogy a futyidet meg kell fogni pisilés kozben... kétlem hogy ne jott volna rá magátol egyik kis gézeguz sem... ;) Szal az hogy a föld gömbölyü, azt tessék megtanulni, azt hogy miért az már megvitatás tárgya lehet, vagy hogy mi ennek a következményei az is(lásd az ég kék...) ;)
Én maradok a kis waposcsávo aki teszi amit ugy érez hogy jó és közben igyexem minnél kevesebb embert porig gyalázni és minnél többnek segiteni, de nem mártirt vagy istent jácani, vagy ki ha én nemet... Én is tévedek, jaj hányszor!!!SŐŐŐŐT van mikor azokat a szabályokat is megszegem amiket másoknak szentirásként emlitek, szal ne nézzen itt rám senki se úr ként, se guruként, egyszerüen volt egy HSZ ami mellett nem tudtam elmenni, csak ez sajnos idáig fajult, bár szvsz megmaradtunk a kulturált anyazas mellett... :))) És remélem hogy azért DLPH lelkébe sem tiportam földig a gabona csirájit... Én csak a magam igazát probáltam leirni és alátámasztani mindenféle rossz indulatoktól mentesen!!!!
(nem véletlenül nem irtam semmit az ilyen %os találatokra... Aki követi az ugyis tudja aki nem azt meg nem érdekli és amugy is kivagyokságnak érezném, ami szintén távolál tőlem)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 14:43
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
Értem DLPH, tehát csak udvarias fordulat volt az Úr megnevezés. Maradjunk viszont a wapos suhanc helyett BPMCWAP úrnál.
Megtisztelő válaszodat köszönöm, nem akarlak zavarni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 14:34
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#342
Xy úrnak nevezni valakit, teljesen természetes a számomra.
Elemzéseiben rendre csökkenést, szakadást jósol. Ritkán up-ot, azok viszont az átlag elemzéseknél (40-50% ) meghökkentően magassbb arányban jönnek be. Ergo informatív.
Így van ez.
Knight Tyris 2007. 01. 22. 14:32
Előzmény: #338  bpmcwap
#341
Hát Bp, -jaj bocs mindenkitől "wap-os suhanc" :o) :o) :o)- neked aztán van lelkierőd, szép kontra volt. Ráadásul a saját fegyverével... :o)

---

És ha még mindig nem értené valaki mért most jöttek DLPH-val kapcsolatban ezek a hozzászólások.
Legyen elég annyi, hogy DLPH minden előzmény nélkül, teljesen alaptalanul belekötött egy olyan személybe (nem Bp-be), aki nem 2 hete, hanem legalább 2 ÉVE próbál segíteni tanítani minket.
Tehát, ha ő vette a bátorságot egy ilyen cselekedethez, akkor most ne sírjon itt, hogy kapott néhány jogos kritikai észrevételt.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek