Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 10:45
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1080
Isten óvja, aki 415-ért karban tartja :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 10:01
#1079
200-ért vett csomagomat eladtam,maradt még
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 09:01
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1078
Szerintem ha hisztek a Novotrade sztoriban, akkor inkább az alábbi részvényeket vegyétek (on-line a xetra-n könnyen és alacsony jutalékkal meg lehet vásárolni):
Q-CELLS AG, SOLARWORLD, CONERGY, SOLON AG (ezek többnyire a solar energy-vel foglalkoznak), valamint NORDEX (ez szélerőműveket tervez és állít elő).
Továbbá javaslom még figyelmetekbe a xetra-n szintén olcsón megvásárolható BIOPETROL nevű cég részvényét. A Novotrade meg ráér...
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 05:25
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1077
Jaja, Exbus is jó lesz, abban vagyok, de a jelentés előtt Humetre váltok, aztán ha a Humet rally idején nem indul meg az Exbus, akkor vissza fogom venni. De sajna általában egyszerre mozog a Humival, pedig a kettőt egymás után elkapni, az egy jó kis álom.:)
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 22:58
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1076
távol álljon tőlem ,hogy Rényi Úrtól elvegyen a szót, de az ő beírásából vett idézet véletlenül nem válasz az egyik kérdésedre?

"- Pozitív cash flow a a beruházás befejezését követően, a projekt 3-dik évében
"
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 22:32
#1075
Tisztelt Rényi Úr!

Nagyon megköszönném és hálás lennék Önnek, ha válaszolna a következő kérdéseimre:

1. A Genesis Capital Management Ltd.-n kívül mennyi nagybefektető megjelenése várható még a napkollektor gyár befektetésébe?
Vagy az ősz folyamán kibocsátandó részvényeket is valószínűleg a Genesis C. M. jegyzi majd le?

2. Körülbelül hány db alaptőke-emelésre lehet számítani az ősz folyamán és milyen mértékben?

3. A múltkori egyik interjúban azt mondta, hogy a gyár 2008-ben megépül és az első évben nyereséges termelést várnak. Nem szó szerint idéztem Önt. A kérdés, hogy ezt az időpontot hogy érti? 2008 év végén lesz kész a gyár és 2009-ben várnak nyereséges termelést, szóval a 2009-es év számít az első évnek?
Vagy 2008 év elején már állni fog a gyár és már ebben az évben nyereséges termelést várnak?

Elnézést a kissé naívnak tűnő kérdésért, de e nekem valahogy nem volt teljesen egyértelmű. Másokat is lehet érdekelne e kérdésre adott válasz is..

4. A következő alaptőke-emelések is névértéken történnek majd?
Nem várható a névérték 100 Ft-ra történő csökkentése a közeljövőben, az ősz folyamán vagy később?

Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!!

Még lesz 1-2 kérdésem, de még átgondolok 1-2 dolgot..

Szívélyes köszönettel:

BirgBroker24, egy hűséges Novotrade-ista! :-)
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 22:12
#1074
Sziasztok!

Lennox_22-nek üzenem: Természetesen tudom, hogy Rényi Gábor Úr a Novotrade vezérigazgatója! Csak nem gondoltam rá, hogy ide a topicba konkrétan Ő írogat ilyen fontos infokat! :-)
Ennek örülök viszont! Elég rendes emberke, ha nyíltan fel lehet Neki tenni bármilyen kérdést és válaszol is rá legjobb tudása szerint! Becsülendő dolog!
Humetről annyit, hogy megpróbálkoznék én vele kisebb mennyiségben, de most Novotrade-ben utazom, és megérzésem szerint nem kell it tolyan sokat várni, hogy beinduljon!! Most hülye lennék eladni!!!!
Jó lesz ez, ki tudja lehet vele kezdődik az augusztusi rally! :-)

Humeten egyelőre nem látni, hogy veszegetnék... Elég kicsi volt ma is a fogalma, de ettől még rallyzhat persze..
Maradok hű a Novotrade-hez!
Amúgy meg, ha jobban belegondolok az Exbusban nagyobb növekedési potenciál lehet hamarosan (Humethez mérve), mivel alaptőke-emelésről szóló közgyűlés is várható aug.-ban és eléggé gyűjtögették az elmúlt hetekben a befektetők és nem is kis tételekben!
Néztem ám a kötéslistákat!!

Hajrá Novotrade!!! :-))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 19:46
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1073
Azt biztos tudtad hogy Rényi Úr a Novi elnök-vezérigazgatója, ha nem, akkor most súgtam. Frankón ő ír, úgyhogy bármire tud Neked válaszolni, amire még más nem. 6-8 éve is szerettük, hogy mindig válaszolt a kérdéseinkre a fórumon, rajta kívül csak Civin Mester volt ilyen rendes.

Humet rally lesz, nyugodtan vegyél Te is, nem fogsz csalódni, még 14-18 nap van addig.

Magam részéről figyelem a Novot, amíg nincs up, nem nyúlok bele, nélkülem is elég sokan ülnek már benne, a rallyt észre fogja venni mindenki ha lesz, de ez még sajna nem az.
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 16:09
#1072
Kedves Grenyi!!

Köszi szépen a hasznos és érdekes infokat!
Nagyjából átolvastam, azért 1-2 kifejezést megnézek még a szótárban! :-)
Légy szíves küldd el nekem a Novotrade PP-bemutatóját!
Előre is köszi szépen!!

E-mailem: brokerjoker@freemail.hu

Örülnék neki, biztos hasznos tudnivalók szerepelnek benne!

Majd írok én is Neked!

Figyelem Kedves Novo-befektetők!
Van egy jó ötletem!! Mit szólnátok hozzá, ha létrehoznánk egy közös Novotrade-es e-mail címet?? pl. novotrade@freemail.hu
lenne a cím, és a jelszót ide leírnánk a topicba!!
Ha valakinek valami fontos dokumentuma, hosszabb szöveges infoja lenne a Novo-ról elküldhetn a létrehozandóé közös Novo-s e-mailre!
És bárki bármikor megnézhetné az e-mailt!!
Ha bármit találunk a bet.hu, vagy má honlapokon Novoról, lementjük és egyből elküldjük a közös mail címre!
Szerintem jó ötlet, csak így könnyebb lenne tájékozódni, és ha Grenyinek is valami fontos infoja, vagy más egyéb dokumentuma van Novorol egyből elküldhetné a közös mail címre!

Na várom a reakciókat az ötletemre!!

Minden jót mindekinek!

Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 15:55
#1071
Sziasztok!

Úgy látszik 1 db-os kötésekkel mindig felhúzza valaki az árfolyamot! Végülis nem baj ez, most néztem a Humet kötéslistáját, ott is egyes befektetők 5 db-os és 1 db-os kötésekkel húzogatják felfelé (tartják karban), bár a Humi rosszabbul néz ki, mint a Novoka, mivel kb. 30 ezerrel több eladó van a Humiban, mint vevő! A Noviban pedig mostanában mindig a vevői oladal van túlsúlyban, ha nem is mindig nagyon sokkal, de akkor is! :-)
Hát, nem tudom várható-e Econet, Humet rally, én nem tartom olyan biztosnak!
Az Econet eladói oldalán 200 ezer db körüli mennyiség van, míg vevői oldalon kb. 70 valahány ezer db! Az eladói oldal majdnem háromszorosa a vevőinek!
Ha valaki gyorsan felkapkodja az eladói tételeket akkor beindulhat az Eco, de szerintem egyhamar nem fog!
Majd meglátjuk! Azért a novo előnyben van ezekhez képest!

Hajrá Novoka!
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 14:24
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1070
A tegnapi nap forgalmát meg tudja magyarázni valaki? Nem mint ha probléma lenne, csak érdekel,hogy az unalmas napok közé, hogyan keveredett egy ilyen forgalmas nap?
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 12:17
#1069
400-as tétel nincsen,de sajna nem vesz senki,hír kellene drágáim,hír
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 11:03
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1068
Jó lenne, ha nem lenne kötés most már 400-on nap vége felé... :-/ Itt ez a kis karbantartó 418-ról, vagy ez maradjon, vagy menjen följebb. Köszi mindenkinek! :))
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 10:34
Előzmény: #1017  Törölt felhasználó
#1067
Kedves Bigbroker
egy prognózist mellékelek, teljesen egyetértek Veled, hogy az alternatív energiáké a jövő:

A Q-Cell Ag-t figyelmedbe ajánlom:In 2005, four of five solar modules were installed in Germany, Japan and the U.S. The global market grew by 35 %, to 1,460 MW, compared to 1,086 MW in 2004. In Germany, the market monitoring company Solarbuzz estimates an average market growth of 25 % per year until 2010. In Japan, growth is said to be 25 % annually. New markets, such as Spain, South Korea and China are joining: therefore solar energy is a booming sector – and will remain so even beyond 2010.

Today the technology of multicrystalline and monocrystalline silicon cells dominates the solar market. In 2005 its share was over 90 %. In addition to these established technologies, more and more new technologies are being developed which use far less or no silicon at all anymore, but which still have relatively low efficiencies. To remain a leader in new developments, Q-Cells AG already invests in the CSG technology and other innovative methods. Furthermore, Q-Cells does research in thin-film technologies.
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 10:16
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1066
Hello grenyi!

Megkérhetnélek ,hogy küld el nekem a ppt-t emailben?

penzszerzes@freemail.hu

előre is köszi!

u.i. kiváncsi vagyok ,tényleg enniyszer szerepel -e benne az attraktív szó :DDD
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 10:00
Előzmény: #1064  Törölt felhasználó
#1065
kössz
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 09:55
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1064
A Novotrade Befektetési Nyilvános Részvénytársaság közli, hogy a 2006. június 27.-én a részvényesek által elhatározott 2.400.000.000 HUF értékü tőkeemelés sikeresen lezárult. Az újonnan kibocsátott részvények nagy többségét a Genesis Investment Fund Ltd. egy Subfund-ja jegyezte le.

A Genesis Investment Fund Ltd. alapkezelője, a Genesis Capital Management ismertette, hogy terveik szerint egy fotó-voltaikus napelem gyártó üzemet fognak Magyarországon építeni.

Ennek érdekében a Novotrade Befektetési NyRt. még ez év őszén egy vagy több tőkeemelést fog végrehajtani.

Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 09:43
Előzmény: #1061  werkaz
#1063
És a kibocsátás mikor lesz ?
Törölt felhasználó 2006. 07. 27. 09:43
Előzmény: #1061  werkaz
#1062
Igen werkaz, ez is igaz, nagyon kell népszerűsíteni a Novit hogy a sok új részvényt felszívja majd a piac, de a mostani nagybefektető valszeg nem azért tette bele a pénzt, hogy rögtön el is adja. Őt nem számítva pedig csak 2 millával nőtt a kapitalizáció, azt még elbírja a Novo piac.:) Azt mondjuk gondoltam hogy főleg az állami meg az Eu támogatás a legnagyobb buli ebben az egészben.
werkaz 2006. 07. 27. 09:38
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1061
szép szép, engem csupán a tervezett kibocsátás rémít egy kissé... attól nem szokott nagyon nekilódulni egy papír.. (hígulás)

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek