Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 02. 08:06
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1100
Sziasztok!
Több jó hír kellene a novóról.
Valaki kikaphatná már 500.-ig.:-))
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 17:39
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1099
A Novotrade Részvénytársaságot 1983 január 6-án hozták létre az alapító vállalatok, szövetkezetek, bankok és menedzsment a mai tözsde épületében, ami akkor az Állami Fejlesztési Bank épülete volt. Ezért adtam meg a novotr/ novoka freemail adatai között a Novotrade születési idejét.
93 részvényes 133 millió Forint-tal inditotta utjának a céget, ennek már 23 éve.
A Minisztertanács 1984 októberében adott engedélyt arra, hogy az 1860 évi kereskedelmi törvény alapján a Novotrade Rt. bejegyeztessék, mint cég, ugyanis az 1975-ös , az un. vállalatokról szoló törvény nem ismerte ezt a fogalmat, hogy részvénytársaság.
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 14:33
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1098
Természetesen még bőven Névérték felett is az. De azért remélem, hogy nem sokára(1-2 hét) szebb könyvet is láthatunk.
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 12:10
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1097
Miért a 409 nem ?
Franfurtban 1,45 EUR.
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:34
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1096
Ez a 380 azért csalódás
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:15
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1095
Hogymivan?
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 14:56
#1094
Novodrukker

nagyobb
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 14:55
#1093
Sziasztok!

Egyetértek Novodrikkerrel!
Szerintem nem kell már olyan sok idő a nagyonn növekedés beindulásához!
Legfeljebb 2-3 hónap, az őszi alaptőke-emelésekkor legkésőbb nagyot fog ez még durranni!!!
Még augusztusban is lehet benne egy nagyobb növekedés!!
Ez az én véleményem!
Türelem rózsát terem!
:-))
Rényi Úr hozzászólásai is elég biztatóak!
Azt írta még múlt héten, hogy a 2000 Ft-on bentragadt befektetőknek sem lesz rossz üzlet!! :-)

Hajrá Novo!
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 14:45
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1092
Novodrukker Ámen a prognózisodra, bár csak már ott lennénk. :-))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 14:35
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1091
Szokásos... vki karban tartja..... egyszer meg fog indulni 5-10%-kal pár napon keresztül, aztán vmelyik nap rakétaként fogja megdönteni az éves csúcsot.
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 09:12
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1090
Tippek, várakozások a hétre?
Törölt felhasználó 2006. 07. 29. 15:15
#1089
Tisztelt Elnök Úr!

Köszönöm megtisztelő válaszát és a hasznos információkat!
Hozzásegített abban, hogy jobban átlássam a jövőbeli terveket! :-)

Üdvözlettel:

BigBroker24

Novodrukkernek üzenem:

A jelszót azért kellett itt a topicban leírni, hogy a közös Novotrade-es e-mail cím tartalmát bármilyen érdeklődő megnézhesse, hasznos infókhoz juthasson!
Pl., ha Rényi Úrnak van vmi új infója, vagy dokumentuma, vagy bármilyen hosszabb szöveges dokumentum, akkor egyből elküldi a közös e-mail címre, és láthatja minden Novo-befektető a tartalmat!
Persze csakis olyan dokumentumot küld majd el Rényi Úr, ami publikus lehet és nem okoz a Cégnek problémát, annak közlése!
Így sokkal egyszerűbb, hatékonyabb az információkhoz történő hozzájutás, mintha mindenki egyenként utána keresgélne!
Nem fontos mindenkinek a közös e-mail címre levelet küldeni, aki nem akarja, hogy megtudja a másik az e-mail címét!
Aki akar és segíteni szeretne másik befektető tárásának, az küld e-mailt!
Aki meg nem akar, az nem küld! Semmi sem kötelező természetesen!
Az biztos én, ha találok bármikor vmi új infót, vagy a BÉT honlapján dokumentumot a Novotrade-del kapcsolatban, egyből elküldöm a novotr@freemail.hu címre!!!

Például. : Egyszerűbb a közös címről megnézni pl. a tulajdonosi struktúrát, mintha egyenként letöltögetnénk a BÉT honlapjáról!
Ez lenne a közös címnek a lényege, és emiatt kell minden Novotrade-részvényesnek, érdeklődőnek tudnia a jelszót, így bármikor beléphetnek a címre!!

Figyelem!!!
Kérek szépen mindenkit, hogy a közös novotr@freemail.hu címre kizárólag Novotrade-del, tőzsdével kapcsolatos híreket, infókat küldjetek!

A születési dátum pedig, azért 1983 január, mivel a Novotrade Rt.-t ebben az évben alapította Dr. Rényi Gábor!

Cégalapítás: 1983

Dr. Rényi Gábor szerintem találékony, ötletgazdag volt, amikor az e-mail létrehozásánál a születési idő rublikához a Cég alapítási dátumát írta be!
Ügyes!! :-)

Persze, ha rosszul gondolom a születési év magyarázatát a cégalapítással, akkor várom a helyesbítést, vagy megerősítést Rényi Gábortól!!

Szóval ennyi a lényeg Novodrukker!
Remélem a válaszom kielégítette az érdeklődésed!

Kellemes Hétvégét Kívánok Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 18:36
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1088
A napelem gyárnak semmi köze az alternativ energiákkal kapcsolatos kormányzati preferenciákkal, illetve csak annyiban van, hogy meglévő kormányzati alternativ energiatermelést elősegitő program segítené a napelemek hazai piacának bövülését.
Mi elsősorban exportra kivánunk termelni, mert néhány fejlettebb országban már vannak olyan kiterjedt kormányzati programok, amelyek keretében az állam részben megtériti a hagyományos energiaforrásokból előállított elektromos áram piaci értéke és az alternativ energiatermelés költségének különbségét.
A mi általunk megcélzott állami támogatás elsősorban a munkahelyteremtés, az átképzés , a beruházás nagyságrendje és az exportra gyakorolt hatása miatt számithat magyar állami és esetleg brüsszeli támogatásra.
Remélem az információ segít az eligazodásban.
Üdvözlettel
Rényi Gábor
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 15:40
Előzmény: #1082  Törölt felhasználó
#1087
Jó, de hogy kerül oda a jelszó, előtte pedig fura, hogy '83-mas születési idő, szal Novot Rt. első embere 23 éves lenne? Vagy ez csak egy "fake" születési dátum?
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 14:48
#1086
A többi hozzászoló és magam nevében is köszönöm, hogy létrehozta a közös Novotrade-es e-mail címet!!

Ha van valami fontosinfom, én is küldöm egyből az új címre!! Mindenki láthatja! :-))

Üdvözletem!
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 14:44
#1085
Tisztelt Rényi Úr!

Nagyon örültem, elég pozitív üzenetet hordozó válaszainak!

Nagyon meg vagyok elégedve az Ön jó természetével, mivel elég kevés cégvezető, vezérigazgató válaszol személyesen a befektetők által feltett kérdésekre! :-))

Lenne egy újabb kérdésem:
Ha jól tudom, ebben az évben a Gazdasági Minisztérium megszűntette a napelemekkel kapcsolatos berhuházásokra elkülönített pályázati keretösszegeket. A jövő évtől újraindítaná a Minisztérium ezt a keretösszeget, csak kissé leszűkített forrással!
A kérdés: Jól tudom-e ezt az információt?
Ha igen, akkor elég jelentős forrásmegvonásról van-e szó, ami érdemben csökkentheti a napelemekbe beruházó vállalatok elnyerhető állami támogatását a következő években?

Én kicsit szkeptikus vagyok jelen pillanatban azzal kapcsolatban, hogy az állam ilyen célokra kellő mértékű állami támogatást tudna nyújtani.

Ön hogy gondolja ezt?
A következő években bővítve lesznek az állami támogatások keretösszegei?

Sajnos a jelenlegi helyzetet nézve nem úgy tűnik! Persze lehet, csak én tudom rosszul a dolgokat.. Szeretnék bővebb információkat kapni Öntől ezzel a témával kapcsolatban!

Persze tudom, ott van az EU is, és 2007-től jelentős mennyiségű pénzek jönnek majd!
2007-ben 1000 mrd EUR
2008-ban is 1000 mrd EUR

Ez optimizmusra ad okot azért!! :-)))))))

Előre is köszönöm megtisztelő válaszát és jó egészséget kívánok a sikeres üzlethez!

BigBroker24

Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 12:20
#1084
jaj de szép is lenne,csak jönnének a vevők is
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 12:20
Előzmény: #1082  Törölt felhasználó
#1083
novotr@freemail.hu
Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 12:20
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1082
Ellenőrizze adatait!

Vezetéknév: novotrade

Keresztnév: novotrade

Megjelenített név: novotrade novotrade

A kívánt azonosító: novotr

Születési idő: 1983. jan. 6.

Irányítószám: 1137

Iskolai végzettség, foglalkozás felsőfokú

Foglalkozás: felsővezető

Terület: egyéb szolgáltatás

Van mobiltelefonja? nem

Honnan internetezik? otthonról

Milyen gyakran internetezik (havonta)? 30 -

Mely terület(ek) érdekli(k) a legjobban? - üzlet / befektetés / pénz / gazdaság


Jelszó: novoka




Törölt felhasználó 2006. 07. 28. 12:07
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1081

Kedves Bigbroker24!

szeretném eloszlatni az összes csettelő kételyeit, személyesen irom a kommentárokat.

A Bigbroker 24 első, nagyon helyénvaló kérdésére az a válaszom, hogy a cél az, hogy üzletileg nekünk kifizetődő, azaz magas reputációval rendelkező intézményi és privát befektetők feltétlenül a jelenlegi árfolyamnál magasabb felárral jöjjenek be, azaz a Genesis-t és társait, pl. engem és érdekeltségemet nem felhígitva, hanem az egy részvényre jutó tőke jelentős növekedésével jöjjenek be az összes tervezett tőkeemelésnél.Ez egy teljesen természetes törekvés annak a részéről , aki az üzlet kitalálója, a know –how tulajdonosa, szponzora és megálmodója. Ha megnézzük, hogy a német tőzsdén 20 szoros price /earning egy általánosan elfogadott képlet, akkor aki ma részese ennek az üzletnek és 400 forinton jött be, az egyáltalán nem járhat rosszul, hisz az egy részvényre jutó tőke is több már ennél, különösen akkor , hogy a Novotrade részvényeseinek egy jelentős része 2000 ft-körül jegyzett hosszú évekkel ezelőtt. Meggyözödésem szerint azoknak sem lesz rossz ez az üzlet, akik a papírt ilyen magas bekerülési árral tartják portfoliójukban.
Második kérdésre nem tudok még válaszolni.
Harmadik kérdésre, a gyár komplett beinditása a pénzügyi biztonság, azaz a tőke fedezet és az állami támogatások megteremtésétől számított maximum 14-16 hónap. Utána kezdődik a termelés és a cash flow-ja onnan kezdődően pozitiv és várhatóan nyereséges lesz attól kezdve, hogy eléri a tervezett kapacitást.

Remélem megfelel a válasz,
személyes megkeresesékre is válaszolok:
grenyi@novotrade.hu

Mindenkinek köszönöm a sok pozítiv érdeklődést, jó így dolgozni.
Kösz
Rényi Gábor

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek