Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2008. 05. 11. 08:16
Előzmény: #25459  Törölt felhasználó
#25460
Jó Civin!

Nem, nem várok választ a kérdésre. Viccből kérdeztem.
Egyébként nem az én kérdésem volt, hanem Watsoné, de a múlt héten is sikeresen átlépte és nem válaszolt rá, ezért ismételtem meg.
Látom, nem volt véletlen, hogy nem kapott válszt Ő sem.

Kedd lesz az utolsó nap, hogy nekem valaha is lesz ebből a "részvényből".
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 07:23
Előzmény: #25454  Törölt felhasználó
#25459
Pénznyelő!

:))
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 07:17
Előzmény: #25457  Törölt felhasználó
#25458
Tisztelt Civin Úr!

Akkor ha jól értem, kgy-ről igazolatlanul hiányzó kis büfik a felelősek, a 6 Ft-os zárt körű tőkeemelésért?! Óvódás védekezés, a mostani reakciók miatt! Nem gondolja?
De ez még nem elég bümtetés ám! Tessék 1-2..... millió dartabot a nyakukba is önteni!
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 00:37
#25457
Jó Pénznyelő,

ha hiszi, ha nem így tettünk volna. Tény, hogy akkor én biztos, de pár igazgatósági tag leköszönt volna... Engem újra kellett választani, a mandátumom lejárt.

A lényege ennek az volt (lett volna), hogy ha van értékelhető nagyságú kisrészvényesi közeg és az érvekkel nem meggyőzhető,akkor tényleg baj van. De persze azt is tudtuk, hogy egész más az emberek reakciója, ha szemtől-szemben tárgyalunk, vagy ha a Portfolion névtelenül írogatnak.

Most sajnálom igazán, hogy nem voltak ott 40-en.

Őszinte híve
kissherceg 2008. 05. 10. 23:41
Törölt hozzászólás
#25456
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 23:39
Előzmény: #25454  Törölt felhasználó
#25455
Kedden pw a Humetnél...........
Civin úr nyilatkozik a Gazdasági Rádióban :))))
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 22:35
Előzmény: #25441  Törölt felhasználó
#25454
Civin úr, én sok mindenért nagyra értékelem Önt, amit csinál, azt ügyesen teszi. De, ilyet miért kell?

"Az egyik fontos téma a kibocsátás kérdése. A dolog kritikáját nem volt nehéz előre látni. Egy dologban tévedtem. Abban, hogy hányan jönnek el a közgyűlésünkre április 30-án; nagy csalódás volt, én 30-40 kisrészvényesre fogadtam volna, a lelkem mélyén 60 főre számítottam.
Szóval egy komplett délutánt végigvitatkoztunk (Cserekeli, CTeréz, és dr. Ágoston Attila, aki az Igazgatóság alelnöke), ugyanis én azt mondtam, hogy a kibocsátások kérdésében valamilyen technikával döntsön az a 30-40 kisrészvényes, aki eljön; ha a logika nem győzi meg őket, hagyjuk az egészet a fenébe. Azt hiszem, megállapodtunk abban, hogy miképpen dönt majd a kisrészvényesi „tömeg”, amely azonban négy főben manifesztálódott, ebből – a szavazatok alapján kiderült – hármat meggyőztem/meggyőztünk, meggyőzték egymást, egy fő pedig azt mondta, hogy azért nem szavazta (múlt idő) meg, mert ő szívesen venne 6 forintért és adná el a papírjait… ő valószínűleg az egészből semmit sem értett meg. Négy emberre azért nem bíztam volna egy ilyen horderejű döntést, azért minden ment a maga medrében és nem volt külön-külön szavazás (vagy mi a fene, már nem emlékszem pontosan a metódusra, azt nem én vezényeltem volna).
Szumma-szummárum jó vita volt, és képesek voltunk (képesek lettünk volna) megoldást kínálni arra, hogy ezt a „hígítós” döntést ne a nagyrészvényesek (menedzsment) hozza meg.

Azt hiszem nagyon fontos, hogy ezt is kiírtam magamból, aki hallja, adja át."

Értem én, hogy emberileg pozitív színben szeretné magát feltüntetni itt a fórumon. Ez tök jó. De a fentivel Ön/cége inkább nevetségessé teszi magát. Most már egy 4.5 milliárdos cég irányítója. Nekem ne mondja, hogy ezt komolyból írta: "képesek voltunk (képesek lettünk volna) megoldást kínálni arra, hogy ezt a „hígítós” döntést ne a nagyrészvényesek (menedzsment) hozza meg.". Mert ha igen, akkor az a baj. Éppen a 4.5 milliárdos cégre nézve. Ilyen döntéseket (amin közvetlenül 100, közvetve ezer milliók múlnak) nem hoz meg senki olyan formában és körülmények között, ahogyan ezt sugallani próbálta. Eljön még 15 ember és ha azt mondja, inkább ne, akkor nem emelnek... Ilyet ne mondjon már.
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 22:04
Előzmény: #25450  Törölt felhasználó
#25453
Udvozlom Civin ur !

Abban az ominozus idoszakban amikor " phylaxian gondlokodtak", rendelkeztek phylaxia reszvenyekkel is ?

Koszonettel:
roy 2008. 05. 10. 22:03
Előzmény: #25451  lighthouse
#25452
Köszönjük az infókat!
Jó pihenést!
lighthouse 2008. 05. 10. 22:01
Előzmény: #25450  Törölt felhasználó
#25451
Köszönöm az információkat,

üdv,
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 21:56
#25450
Kellemes Ünnepet, boldog hétvégét

őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 21:53
#25449
Jó Lighthouse

és hosszú hónapok munkájával a honlapunk is megújul, kész a HUMET-PBC North America Inc honlapja is rövid időn belül (szerdán már fényképezkedni megyünk, fehér ing, nyakkendő...) remélem jól mutat a csapat az új honlapokon, amely tartalmilag közel azonos lesz, mint a régi, csak a forma lesz profibb.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 21:50
#25448
Pardon

a Gazdasági Rádió a rádió neve és nem PCP, hanem Capital Pool Company, azaz CPC.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 21:49
#25447
Igen,

kapcsolatunk már van a Canada News Wire-rel, egy igen jó gazdasági magazin kért interjút Enerex ügyben (ACQ) itthon pedig ír rólunk (újra) a Bloomberg, talán a Napi Gazdaság és kedden nyilatkozom újra a gazdasági rádiónak.
Vancouverben kialakult egy igen fontos kapcsolatom egy tőzsdeguruval (jóval 60 feletti korban jár), aki PCP-k alapításában sikeres és remélem elnyerjük a bizalmát és segít a továbbiakban.

Őszinte híve
lighthouse 2008. 05. 10. 21:45
Előzmény: #25445  Törölt felhasználó
#25446
Civin úr,

köszönöm a linket.

"A teljes körű transzparencia megteremtése alapvető feladat, a szükséges szerződések létrejöttek, a HUMET® csoport vállalatainak eseményeiről jelentős gazdasági portálokon lehet tájékozódni heteken belül."

Ezek között van esetleg jelentős külföldi portál is?
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 21:30
#25445
Jó Roy,

nem újak a lehetőségek, hanem igen sok a részlet és Ön azt érezheti, hogy a tárgyalások során igen sok részlet tisztázódott. A lehetőségekről a számok nyelvén írok, de egy növekvő vállalatcsoport-rész épülhet ki, amely egy 30 milliárd dolláros piac szereplője…. Itt egy ezrelék is 30 millió dollár… a fene essen bele, már én is álmodozom.

----------
Jó Lighthouse,

íme az üzletpolitikánk URL-je: link

----------------
Jó Ingcapa

nem tévedett, csak Polzunov és Stephenson sem beszélgettek egymással – mindketten feltalálták a gőzmozdonyt. Az ötlet kiváló, csak a körülmények nem alkalmasak.

-----------------
Az előbb félbe hagytam a blogszerű részét a dolognak.

A másik fontos téma, amiről valóban van mit írni, az az üzletpolitikánk azon része, miszerint praktikusan az összes céget (amelyiket érdemes) tőzsdén szeretném látni. A folyamatos akvizíciók folyamatosan pénzt igényelnek majd és ennek forrása a tőzsde. Értékes, értékelt részvények alkalmasak a cserére is; ezzel a technikával eljuthatunk egy olyan cégmérethez, hogy Amerikában is egy valóban értékelhető tőzsde szintjére kerülünk. Szegény Fejér Zoltán, Isten nyugtassa; meg Kovács Döme interjúvoltak ebben a kérdésben valamilyen rádióban 2002 márciusában-áprilisában és akkor kuncogtak rajtam, mert kimondtam: ez az igazi cél. Elment öt év feleslegesen, de újra reálisnak tűnik, talán 2010 őszére valóra válik.

Őszinte hívük
roy 2008. 05. 10. 21:22
Előzmény: #25441  Törölt felhasználó
#25444
Miért van olyan érzésem,hogy jól sikerült a genfi kirándulás ,és újabb lehetőségek nyíltak meg a Humet előtt??-:))))
ingcapa 2008. 05. 10. 21:19
Előzmény: #25441  Törölt felhasználó
#25443
Akkor csak 3 hónapot tévedtem.

Én megvettem volna őket...

Ha már bux komponensek...

További sok sikert!
lighthouse 2008. 05. 10. 21:18
Előzmény: #25441  Törölt felhasználó
#25442
Civin úr,

néhány napja írta hogy a cég honlapján megtalálható a 2008-2009-es stratégia, pontosan hol találom?

Üdv,
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 21:08
#25441
Nagy a csönd, nekem meg írhatnékom van, ezért e pár gondolat még.

Három napot töltöttünk Genfben, ahol összejött a Vitafoods kiállítás okán a szakma apraja nagyja és a kanadai barátaimmal eltöltött két nap után ők utánunk jöttek Budapestre, ma fél hétkor zártuk le a megbeszélések napi adagját. Holnap 11 után folytatjuk, csütörtökig Európában vannak.
Másfél óra alatt sikerült a postámat is feldolgozni. Válaszoltam Vad úrnak, de nem írtam ki magamból mindent, ahogy látom így is túl hosszúra sikeredett.

No mi maradt még?

Az egyik fontos téma a kibocsátás kérdése. A dolog kritikáját nem volt nehéz előre látni. Egy dologban tévedtem. Abban, hogy hányan jönnek el a közgyűlésünkre április 30-án; nagy csalódás volt, én 30-40 kisrészvényesre fogadtam volna, a lelkem mélyén 60 főre számítottam.
Szóval egy komplett délutánt végigvitatkoztunk (Cserekeli, CTeréz, és dr. Ágoston Attila, aki az Igazgatóság alelnöke), ugyanis én azt mondtam, hogy a kibocsátások kérdésében valamilyen technikával döntsön az a 30-40 kisrészvényes, aki eljön; ha a logika nem győzi meg őket, hagyjuk az egészet a fenébe. Azt hiszem, megállapodtunk abban, hogy miképpen dönt majd a kisrészvényesi „tömeg”, amely azonban négy főben manifesztálódott, ebből – a szavazatok alapján kiderült – hármat meggyőztem/meggyőztünk, meggyőzték egymást, egy fő pedig azt mondta, hogy azért nem szavazta (múlt idő) meg, mert ő szívesen venne 6 forintért és adná el a papírjait… ő valószínűleg az egészből semmit sem értett meg. Négy emberre azért nem bíztam volna egy ilyen horderejű döntést, azért minden ment a maga medrében és nem volt külön-külön szavazás (vagy mi a fene, már nem emlékszem pontosan a metódusra, azt nem én vezényeltem volna).
Szumma-szummárum jó vita volt, és képesek voltunk (képesek lettünk volna) megoldást kínálni arra, hogy ezt a „hígítós” döntést ne a nagyrészvényesek (menedzsment) hozza meg.

Azt hiszem nagyon fontos, hogy ezt is kiírtam magamból, aki hallja, adja át.

Őszinte hívük

Jó Ingcapa,

valóban volt egy olyan verziónk februárban, hogy a nyilvános alaptőke-emelés során befogadunk négy/öt/hat Phylaxia részvényt egy HUMET®-ért cserébe és vagy átvesszük ott a direkciót, vagy ha ez nem menne eladjuk a tőzsdén az így begyűjtött papírokat. Szívesen átvettük volna, mert Észak Amerikában szinte nagyobb üzlet a háziállatok (ide értve a tenyészállatokat is) eledele, mint az élelmsizerkiegészítő-biznisz. Tetszett a sikeres alaptőke emelésük, és az, hogy van egymilliárd készpénzük. Mire oda kerültek volna a dolgok, hogy felhívjam dr. Tóth Pétert, már „csak” 400 milliójuk volt és úgy hírlett, hogy a Phylaxia új tulajdonosai között igen erős a politikai befolyás, ezért erről én letettem, ugyanis 1992 (!) óta elvem, hogy ha politikus kerül az üzletbe, azonnal ki kell szállni.

Őszinte hívük

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek