Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 13:44
Előzmény: #25499  stacstac
#25500
Holnap mikor lesz az interjú?
stacstac 2008. 05. 12. 11:06
#25499
szalatibi!

ha te is jegyezhetsz 6 Ft-os papírt akkor az egy részvényre eső cégérték csökkenni fog hiszen te ezeket a papírokat nem a cég érdekében használod fel (nem fizetsz vele akvizíció esetén) hanem egy év múlva eladod és kész!

tehát nem nő a cég értéke csak a részvényszám és ugye "rv értéke=cégérték/részvényszám"!

a cégérték akkor nőne ha mondjuk egy akvizíció esetén te 6 Ft-ért eladnád a 6 Ft-on jegyzett részvényedet a HUMET Nyrt-nek aki ezzel a részvénnyel fizetné ki egy cégvásárlás esetén a vételárat (mondjuk 1 Mrd Ft-os vételár esetén adna 13 M db HUMET részvényt az eladónak)!

te így is vállalnád a 6-Ft-os részvény lejegyzését???? (tehát hogy 6 Ft-on visszaadod a részvényeket a HUMET-nek ha kell az akvira) mert csak ebben az esetben tudna nőni a te portfoliód értéke, különben nem!!! (mert ugye te nem növelnéd a cég piaci értékét)

sok pénzt mindenkinek!

Civin Úr!

az enerex megvételéhez kapcsolódó HUMET PBC tőkeemelés után (1.8 M CAD) mennyi lesz a HUMET Nyrt részesedése a HUMET PBC-ben???

gondolkodtam a kérdésen és ha a részesedésünk (HUMET Nyrt részesedése a PBC-ben) növekedne az hosszú távon jelentős árfolyamnövekedést generálna!

és persze a PBC tulajdonosok is jól járhatnának ha van még HUMET részvényük!

válaszát előre is köszönöm!

tisztelettel egy befektetője:

El_Kebir
El_Kebir 2008. 05. 12. 02:46
Előzmény: #25495  szalatibi
#25498
felejtsd el, a 6 Ft-os jegyzésnek csak akkor van értelme, ha nem áll rendelkezésére mindenkinek, mert ez arra kell, hogy a kimaradtak tulajdonrésze csökkenjen, és/vagy arra, hogy a "zárt kör" úgy jusson pénzhez a részvényértékesítéssekkel, hogy közben ne csökkenjen a tulajdonrésze (a jegyzés előtti szint alá)...

Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 02:03
Előzmény: #25496  szalatibi
#25497
szalatibi 2008. 05. 12. 00:26
Előzmény: #25495  szalatibi
#25496
És talán búcsuzóul még mottónak javasolnám a következő szólást:
A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.
Jó éjt!
szalatibi 2008. 05. 11. 23:56
Előzmény: #25494  Törölt felhasználó
#25495
Tisztelt Civin Úr és Tulajtársaim!
Egy egyszerű felvetéssel élnék itt a fórumon, sokan megpendítették már ezt a húrt, eddig hiába. Szóval a cégnek pénzre van szüksége a fejlődéshez, szerintem ez rendben van mindenkinél. Fejlődik is szépen, de higítással, ami Civin Úr szerint "baráti kezekben" landol, de Ő is lát(hat)ja, Mi is érezzük, hogy problémás ez a dolog. Én vállalom a kritikát, amit kaphatok, de bevallom, hogy én konkrétan azért fektetek be, mert pénzt akarok keresni vele. Ebbe nekem belefér a day-trade is, ha 23 milliós kibocsátás híre jelenik meg, azonnal eladok, mert a vak is látja , mi lesz a hatás. Szóval néha shortolok. Közben dupla-tripla... a haszon?: nem érdekes. Azt hiszem nem egyedül csinálom ezt, rá kell nézni a chartokra. Szóval egy tiszteletteljes javaslatom lenne: ha a vezetést tényleg érdekli a mi véleményünk, akkor fogadjuk el képviselőjének Civin János Úrat itt a fórumon. Ha tényleg fontos a cég számára az értékteremtés, jelenjen meg ez az árfolyamban is. Szóval egyszerűen azt javasolnám, hogy próbáljunk megegyezni valami olyasféle dologban, hogy a teljesen VÁRATLAN 6Ft-os kibocsátás hírére azt érezhessem, hogy milyen jó, hogy x nappal ezelőtt is Humet tulaj voltam, így jogom van részvényeim y százalékát 6 Ft-on lejegyezni azzal a feltétellel, hogy z ideig nem adhatom el vagy nem kapom meg a részvényeket. Ez stabilizálhatná az árfolyamot, türelmesebbé tenne egy-két spekulánst is, bizalmat ébreszthetne a cég és a papír iránt ...Természetesen x,y,z összefügg,miattam lehetne több paraméter is és ledumálhatnánk itt azt is, hogy miről szavazzunk a kgy-n, pl y 2 vagy 3% legyen, z 1 vagy 2 év legyen .(Vagy bármely hasonló ötlet-akár Civin Úr részéről-feltétlenül érdekelne. )Ez nekem jól esne és a cégnek pár gombnyomással további tőkét eredményezne(ha nem is sokat). Merem ezt annak ellenére kérni, hogy nem vagyok amerikai cégtulajdonos, akinek garancia kell a hamburgerhez is, hanem egy magyar , aki szeretné a gyerekei jövöjét megalapozni és ezért a bőrét is a vásárra viszi. Tisztelettel:
Szalai Tibor
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:44
#25494
Jó Spade,

elnézést kérek, ha túlzásokra ragadtattam volna magam. A körömrágós fajtákat nem szeretem, ezért ütött szíven a dolog. Felejtsük el, kérem, ha lehet.

Ezt a közgyűlési határozatot nem vonja vissza csak egy újabb közgyűlés. A meghívók melletti hozzájáruló nyilatkozat visszaküldésével bizonyosan sok információhoz jutunk, de nem döntés, amit a helyszínen hoznak, józan beszélgetés és érvelés, vita, magyarázatok után. Talán emlékszik arra, amit a jelen lévő négy kisrészvényes szavazatáról írtam, egy ellene… egy tartózkodás, kettő mellette. 50% igen, ha darabra mérem, de nagyon kérem, hagyjuk ezt.

Ostobának nevezi a döntésemet, nyilván engem ismételve és csak a hatás kedvéért és nem bántóan. Uram, akceptálom, hogy a sok jó döntésem mellett az a döntésem ostobának tűnik Önnek. Szíves engedelmével erről csak annyit, hogy a tulajdonos (részvényes) joga az Alapszabályunkban le van írva, részt vehet a közgyűlésen, ott észrevételt tehet, szavazhat stb. és mi még. Bírósági úton támadhat egy határozatot, ha oka van rá, vagy az jogsértő.
Oka lehet, elismerem, el van szegény keseredve, mert a döntés hírére (nem a döntés végrehajtásának hatására) esett az árfolyam.
Hadd jegyezzem meg a kettőnk álláspontjának meghatározó különbségeként, hogy ez az ötödik olyan kibocsátás, ami a névértéken, vagy a tőzsdei ár alatt (29 forint) történt, ezeket senki nem támadta, a cégbíróság bejegyezte, a PSZÁF és a tőzsde akceptálta.
Ha nekem drukkol, akkor miért akarja belőlem kihozni a jogászt (újra), ahelyett, hogy – magamat idézve „hazahordhatnám az Észak Amerikában keletkező profitot (lásd a 2007 december 31-iki mérlegünket – www.humet.hu)”

Jó Mindenki,

köszönöm szépen mindenkinek, aki ma velem volt itt, de mára virradó éjjel elég későig kellett dolgoznom, úgyhogy most a pihenés ideje jött el, úgy vélem Mi az én Boriskámmal kinyitunk egy flaska vörösbort, a kompjútert meg ezennel bezárom.

A legjobbakat kívánva, őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:31
Előzmény: #25486  Törölt felhasználó
#25493
6 ft felett már minden 1Ft magasabb és magasabb csúcs!

Hány Ft a lehetetlenül magas csúcs?

Ezt válaszolja meg valaki.

Itt csak azok szivták meg akik befeltetőként viselkedtek, mert mi még 100 Ft-nál azt hittük, hogy nem lehetetlenül magas csúcs!

Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:27
#25492
Jó Pénznyelő,

egyszer már valakinek írtam erről, hogy kifejezetten nem szimpatikus, amikor nem arra hivatkoznak, amit leírok. A 130 forintos árfolyam nem extrém, mert nem extrém az árfolyam 73 és 146 között. Ezt írtam, nem többet. A reális árfolyam kérdésében is nyilatkoztam, mégpedig azt, hogy a 73 és a 146 forint közötti közbenső pozíció az 110 forint körül van, ezért aki 100 alatt vesz és aki 110 forint fölött elgondolkodik az eladáson, az jár el helyesen.

Őszinte híve (ha nem forgatja ki a szavaimat)
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:26
#25491
Jó Pénznyelő,

egyszer már valakinek írtam erről, hogy kifejezetten nem szimpatikus, amikor nem arra hivatkoznak, amit leírok. A 130 forintos árfolyam nem extrém, mert nem extrém az árfolyam 73 és 146 között. Ezt írtam, nem többet. A reális árfolyam kérdésében is nyilatkoztam, mégpedig azt, hogy a 73 és a 146 forint közötti közbenső pozíció az 110 forint körül van, ezért aki 100 alatt vesz és aki 110 forint fölött elgondolkodik az eladáson, az jár el helyesen.

Őszinte híve (ha nem forgatja ki a szavaimat)
kissherceg 2008. 05. 11. 20:25
Törölt hozzászólás
#25490
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:23
Előzmény: #25488  Törölt felhasználó
#25489
Ez fel se tűnt:
"bezsákolnak a lehetetlenül magas árfolyamcsúcson"
Szóval a 100 feletti tartomány "lehetetlenül magas" kategória? Érdekes, amikor arról van szó, mennyire megéri a kicsiknek bízni a cégben, akkor a 143 is reális...
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:19
Előzmény: #25486  Törölt felhasználó
#25488
"a pánikolók lassan távoznak, a józanok vesznek, a mostani pánikolók megint bezsákolnak a lehetetlenül magas árfolyamcsúcson és aztán várják, hogy Ön miként kritizál engem. Ez a tőzsde, meg a Portfólió.hu"
:)
Én nem kritizálni szoktam. Csak a naivaknak elhesegetni a rózsaszín ködöket a szeme elől. Mert sok van belőlük, ahogy Ön is tudja.
spade 2008. 05. 11. 20:09
Előzmény: #25482  Törölt felhasználó
#25487
Tisztelt Civin úr,

A „körömrágás hasonlat” amolyan feszültségoldás volt, az amúgy komoly témához, nyilván nem szó szerint értendő. Önnek aki ért a metafórákhoz ezt gondolom nem kell magyaráznom. A közgyűlési értesítéssel együtt ki lehetett volna küldeni a hozzájárulást kérő levelet is.
Viszont egy tulajdonosi jog érvényesítése soha nem lehet ostoba, főleg ha a bíróság is igazat ad. Szerintem. inkább az ezt kiváltó döntés lehet ostoba, feltéve hogy a bíróság a keresetet jogosnak találja. És egy tulajdonosi jog elismerése nem is hasonlítható a múlt APEH pereskedéseihez. Ezt Ön is tudja mivel Ön is tulajdonos, és nem is előbbre való mint a többi kisbefektető, legfeljebb több szavazata van, de joga ugyanannyi.
Amúgy én a Humet tehenét szép kövérnek szeretném látni, a javaslatom is ezt célozza, amit érdemben meg sem fontolt, azaz a határozat visszavonását, megváltoztatását. Mert e vitáknak mégis csak ez a kiváltó oka, és nem a kisbefektetők akadékoskodása netán ostobasága vagy számolni nem tudása.
Én nem bujtogatok, sokkal inkább Önnek drukkolok.
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 20:06
#25486
Jó Jovi,

azt írom, hogy „ez egy lehetőség, amivel élni kell, ha szükséges”. Ami most van az egy felhatalmazás, amivel akkor élünk majd, ha szükséges. (A közgyűlés határozatait lásd: www.humet.hu).

Jó kérdés, dolgozni fogunk az ügyön, hogy a HUMET-PBC North America többi tulajdonosa is vegyen részt a vállalatfelvásárlások finanszírozásában.

Jó Pénznyelő,

az árfolyam azért nem emelkedik, mert egy hírre néhány ember pánikba esett, ahelyett, hogy számolna, vagy figyelmesen követné a számításaimat. Amikor a tanítás szerint „valami esik, annak emelkednie kell”; a pánikolók lassan távoznak, a józanok vesznek, a mostani pánikolók megint bezsákolnak a lehetetlenül magas árfolyamcsúcson és aztán várják, hogy Ön miként kritizál engem. Ez a tőzsde, meg a Portfólió.hu

Őszinte hívük
kissherceg 2008. 05. 11. 19:57
Törölt hozzászólás
#25485
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 19:50
Előzmény: #25482  Törölt felhasználó
#25484
"Erre van szüksége a részvényeseknek, vagy arra, hogy a vállalatcsoport azon a növekedési pályán maradjon, amin már van ma is?"
Civin Úr, egyről "feledkezik" meg mindig: szépen hangzik a növekedési pálya, de csak a cég van növekedési pályán, meg a részvényszám. A kisrészvényesek portfóliója nem. Ők drukkolhatnak Önnek, virtuálisan vállbaveregethetik itt naponta százszor, hogy de jó munkátt végzett, juj de jó, de ahogy Önt a cég növekedése érdekli elsősorban, őket pedig az árfolyamemelkedés. És ők ebből eddig semmit nem láttak. És ennek elég konkrét oka van. Ez ilyen egyszerű.
Jovi 2008. 05. 11. 19:47
Előzmény: #25482  Törölt felhasználó
#25483
Köszönöm a válaszát, Civin úr. Rosszul tettem fel a kérdést. A jövőre gondoltam, nem a pillanatnyi helyzetre.Magyarul: a HUMET-PBC többi tulajdonosa is beszáll készpénzzel vagy egyéb módon az akvizíciókba?A másik: nem lehetne akkor tőkét emelni, amikor megvan a szerződés? Okot mindíg lehet találni az emelésre( "majd jó lesz valamire"), viszont nem látni a végét, egyre több részvény lesz és ez így nagyon lehangoló a kisrészvényeseknek.
Tisztelettel
Törölt felhasználó 2008. 05. 11. 19:25
#25482
Jó Jovi,

de igen, a bonitásunk elegendő a 15-20 millió dolláros árbevételig így is, de a feltételeket ahhoz a helyzethez kell igazítani, amit magunk előtt látok. Az amerikai piacon a helyzet a véleményem szerint 2009 tavaszáig-nyaráig (a választásokat követő 100-200 napig) nagyban nem változik és nem erősödik a dollár. Ha további piac vehető, márpedig ezt nem szabad kizárni, akkor szükség lehet szabad készpénzre is (az 5 millión felül), tehát ez egy lehetőség, amivel élni kell, ha szükséges.

A HUMET® részesedése a Reanal üzlet első részletének megfizetése miatt nőtt a HUMET-PBC North America Inc-ben. A változás igen csekély.

Jó Spade,

a kisrészvényeseknek vannak jogaik, többek között az is, hogy bíróságon támadják egy közgyűlés határozatát, valóban.
By the way, a HUMET® részvényeseinek száma valahol 1200 és 2000 között lehet a becslésem szerint és én nem küldözgetek leveleket a közgyűlésre és megjegyzem a körmömet sem rágtam soha.
(Egyébként hadd kérdezzem meg, minek ír ilyeneket, hogy „… tövig rágta a körmét izgalmában…” Mondja mire jó ez? Felteszem piszkálna, de minek? A javára volt ez valaha, ha bárkiről így írt – nota bene: névtelenül?)

Visszatérve az ötletére érdemes elgondolkodni azon, hogy ennek mi az értelme. Mi lehet itt egy helyes döntés? Minden bizonnyal ebben az esetben valamennyi erre vonatkozó (négy) közgyűlési és négy igazgatósági határozatot érvényteleníteni kell, 2005 őszéig visszamenően, aminek következtében be kell vonni minden ilyen jogon kibocsátott részvényt, azaz 22 millió darabot.
A kérdés az, hogy kitől? Be lehet vonatni ezeket bírósági úton, paritásos alapon, pl. lehet úgy dönteni, hogy akinek most 36 darab részvénye van, az le kell adjon 22 darabot, marad neki 14. De ez mikor lesz? Az árfolyam fel fog menni ettől? Feltételezve, de meg nem engedve, egy ilyen keresetet bárki megindít, a kereset indítását követően jelentős lesz az esés, hiszen mindenki megszabadulna a per alatt a részvényeitől, páran kezdenék felvásárolni a minimálisra csökkent áron, ettől ismét emelkedne aztán megint csökkenne a jogerős ítéletig – talán többször és minden bizonnyal különböző mendemondák hatására. Ez a HUMET® csoport ma uram? Erre van szüksége a részvényeseknek, vagy arra, hogy a vállalatcsoport azon a növekedési pályán maradjon, amin már van ma is?

Ez a cirkusz volt az adóhivatali ügy idején is, az is pont annyira volt jogos támadás a HUMET® ellen, mint ez lenne. Én speciel nem kívánom vissza ezeket az időket, de az biztos, hogy Ön sem, meg senki sem. Nem lenne egyszerűbb visszalapozni oda, ahol a növekedésről írok és a HUMET®-et (engem) hagyni dolgozni?
Az adóhivatali cirkusz öt évünkbe telt, jó Spade, és ha bárki belevágna ez is el fog tartani egy darabig, de a brand, amit Észak Amerikában felépítettem újra és átmenetileg pocsékba megy….
Legyen esze, kérem és ne bujtogasson itt ostoba módon; igen elegem volt ebből a fajta magyaros „dögöljön meg a más tehene” figurából 2002 és 2005 között….

Érdemesnek tartom azt az időszakot is maga elé képzelnie, jó Spade, amikor a keresetindítást és a pert követően a bíróság a HUMET® javára ítél, hiszen eléggé ötlettelen lenne egy elmarasztaló ítélet indoklása, meg aztán minden per kétesélyes, tudja… Ha ezt felmérte, írja majd ide – ezen a fórumon, kérem.
Annyi bizonyos, hogy megint eltelik öt év felesleges és ostoba cirkusszal, ahelyett, hogy hazahordhatnám az Észak Amerikában keletkező profitot (lásd a 2007 december 31-iki mérlegünket – www.humet.hu)

Még egyszer, csak Önnek, csak itt és csak most: ÉN TUDOM, HOGY MIT CSINÁLOK és azt valamennyi jelenlegi és jövőbeli HUMET® részvényes érdekében teszem, és jól is csinálom… Ha valakinek ez ellen kifogása van, nézzen az árfolyamokra két hónap múlva, aztán írjon ide belátása szerint.

Őszinte hívük
kissherceg 2008. 05. 11. 19:14
Törölt hozzászólás
#25481

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek