Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 09:00
#25520
Jó Gilfada,

nincs titok, klikkeljen rá a honlapunkra és megtekintheted kik/mik a "barátságos kezek" (www.humet.hu).

őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 08:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#25519
Civin ÚR Amerikai barátai üzleti vagy baráti
látogatáson a vendégei ?
Gondolom ,összekötik a kellemest a hasznossal !!!!!!!!
Szerintem nem véletlen ,hogy 15-ig maradnak (SZERZŐDÉS).
kissherceg 2008. 05. 12. 19:47
Törölt hozzászólás
#25518
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 19:44
Előzmény: #25516  Törölt felhasználó
#25517
Igen Laca,kisiskolás vagy ha nem veszed észre mi folyik a Humetnél.
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 18:43
Előzmény: #25515  Törölt felhasználó
#25516
Ajaj! Kezd egyre kisiskolássá válni a fórum.

Reméljük Civin Úr nem sokat olvasgat most bele, mert az egy esetleges negatív szocializációs hatást válthat ki, s egy későbbi esetleges döntésére maradandó visszafordíthatatlan következménnyel járhatna. Ez persze ok okozati hatást magával vonná ami a te pénztárcádra is negatív hatással lehet. Ezért kérem csak megfontolt dolgokat írjatok ide le!

:-D

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 17:13
Előzmény: #25513  Törölt felhasználó
#25515
Civin úr!
Szeretném tudni hol és mikor jött létre a "baráti kezek" és kik a tagjai?Tegye hozzáférhetővé az adatokat,hiszen "törvényes ügyletről" van szó,akár összehívhatna egy rendkivüli közgyűlést ebből az alkalomból!Betekintési lehetőséggel,titoktartás mellett.
szalatibi 2008. 05. 12. 17:06
Előzmény: #25513  Törölt felhasználó
#25514
Kedves penznyelo!

A Matávból felveszed a lóvét, másnap zuhan mint a kő:kikerül az árából. Én azt mondtam, hogy a zárt körben való emelés bizalomromboló hatását nekem dobott morzsákkal lehetne enyhíteni. Ez növelné szerintem az árat, bizalmat és azok számát, akik egyszerűen vennének belőle valamennyit, aztán 5 év múlva ránéznének, mert amúgy nem a daytradelésből kívánnak megélni. Az 1-2 éves eladási tilalom miatt pedig nem kerülne ki az árából az a nyomorult 3%(legalábbis csak 1-2 év múlva)vagy nincs jelentősége, mert manapság is ezt teszi magától is.Üdv.
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 16:55
Előzmény: #25512  szalatibi
#25513
Szalatibi: oké, akkor írd le, ki az aki "komolyan" tart egy részvényt. Egyébként jó az osztalékos példa is. Ha ugyanis mindenki kap papírt, akkor pont az történik mint az osztaléknál: önmagában nem nyersz vele semmit, mert utána kikerül az árából.
szalatibi 2008. 05. 12. 16:51
Előzmény: #25510  Törölt felhasználó
#25512
Kedves penznyelo!
"Ki az aki "komolyan" tartja? Ki dönti el? Te? Te komolyan tartod? Ki a "speki"? Ezeket nem megfogható és jogilag egyértelműen meghatározható kifejezések"
Ne haragudjál, de megjegyezném, hogy a részvény tulajdonlása jogilag teljesen szabályozott. Szerintem Te is tudod, hogy péntek este milyen részvényeid voltak, hidd el, hogy holnap reggel 7-kor is azok lesznek a tulajdonodban.
Továbbá nem tudom, hogy kaptál e már osztalékot és mi alapján voltál rá jogosult, de nem én döntöttem el, abban biztos lehetsz. A 3 %-ot felvetettem lehet vitatkozni és röhögni is rajta, mindenesetre ez évi 3 tőkeemelésnél akkor is 9 %(mutass kérlek jobb osztalékpapírt). De ez nem kerülne a cégnek pénzébe (én fizetnék 6 Ft-ot a cégnek, míg a cég egy gombot nyomna válaszul)
És most látom utolsó válaszod. Erre pedig azt mondanám, hogy a jövőt árazzuk.
"Ha majd teljesen beárazódnak a számok" (120,27 Ft ideális esetben?)és
"feltéve (elég szigorú feltétel a Humi esetében), hogy további zártkörű alaptőkeemelés nem lesz"
Nos erre nincs semmi garancia. Legalábbis úgy érzékelem, hogy a piac most így gondolja.
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 16:49
Előzmény: #25510  Törölt felhasználó
#25511
De a nyers számok (eredmény, saját tőke) szerinti árazás mellett továbbra is elég erős diszkontként marad a váratlan és jelentős hígítás kockázata. Tehát ha a Civin által írt éves eredmény be is következik, a Humet reális árát ez után is kb. 100Ft-ra tenném a jelenlegi infók alapján. Ez alapján itt, 75Ft környékén spekulatíve lehet venni, csak nem reménykedni kell a csodákban, hanem kiszállni könyörtelenül egy 120-as túllövésben majd, ami majd akkor lesz, amikor megjelennek a már konszolidált negyedéves számok. Először kb. 90-100-ig várom, a következőnél tovább. Ez az én tippem.

Nem szabad összekeverni: a Humet nem jó befektetés továbbra sem, viszont jó spekipapír, így álljatok hozzá.
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 16:42
Előzmény: #25509  szalatibi
#25510
Szalatibi, értsd meg, nincsenek csodák. Jelenleg a piac kb. 4.5 yadra értékeli a Humet csoportot a rendelkezésre álló infók alapján egy már biztos akvizíció után, de még nem látott, csak becslés szintjén létező éves várható eredmények mellett.
Ha majd teljesen beárazódnak a számok, mert már a következő negyedéves jelentéskor már belekonszolidálják, akkor ez reálisan még felmehet kb. 6-7 milliárdig. Ez azt jelenti, hogy innen még lehet a Humiban idén kb. 30-40% felfelé potenciál (sőt, akár kb. 120Ft is elérhető lehet): feltéve (elég szigorú feltétel a Humi esetében), hogy további zártkörű alaptőkeemelés nem lesz és a megvásárolt cég hozza a korábbi időszak, illetve Civin által becsült számokat, ez két negyedév alatt elég jól látszik majd, azaz kb. november végére.
szalatibi 2008. 05. 12. 16:29
Előzmény: #25506  stacstac
#25509
stacstac!
" megszűnt, megvette más, az is 2-3-szorosára emelkedett stb! "
Erre én is mondhatom, hogy az én megoldásommal 150-ről 200-ra ment volna a papír és nem 75-re, azaz most pont elég lenne az adott akvira a 10 millió rv. stb.
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 16:26
Előzmény: #25502  szalatibi
#25508
És 3%-al mire mennél, ne őríts már meg. Akkor lenne minden 100db-od után 3. Pont olyan, mintha emelkedne 3%-ot a papír. Nagy cucc... Ennyi erővel osztalékot is fizethetne, kb. ugyanaz.
Ez meg csúcs: "Javasolom, hogy csak a papírt komolyan tartók jegyezhessenek(erre lenne az x) és még ezt a 600 ezret se(ami persze a spekik miatt jóval kevesebb lenne) lehessen"
Ki az aki "komolyan" tartja? Ki dönti el? Te? Te komolyan tartod? Ki a "speki"? Ezeket nem megfogható és jogilag egyértelműen meghatározható kifejezések.

Álmodozni lehet, de ne írjunk már ennyir naiv butaságot...
stacstac 2008. 05. 12. 16:23
#25507
szalatibi!

te mire mennél 3%-nyi plusz részvénnyel???

ha van most 100 k-d akkor lenne 103 k-d!

ez azért valljuk be hogy nem valami nagy növekmény figyelembe véve azt a tényt hogy a cég értéke ettől még nem fog nőni!

hiszen az csak a már részben beárazott akvizíciók megvalósulása esetén nő tovább!

üdv:
stacstac 2008. 05. 12. 16:20
#25506
szalatibi!

pénznyelő már részben reagált én annyival egészíteném ki hogy mire a HUMET papírjai 2-3-szor ennyit érnének - (és a piac el is hiszi hogy nem esik vissza!) és már csak 10 M rv-t kellene fizetni az akvira - már rég nem lehetne megvenni az akvizíciós célpontot mert: megszűnt, megvette más, az is 2-3-szorosára emelkedett stb!

penznyelo!

ez nem nyomda hanem gyakorlatilag az akvizíciós cépont tulajdonrészt kap a HUMET-ben de a tárgyalási pozíció ebben az esetben jobb mivel azonnal megkapja a részvényeket és nem kell várni míg az apportos tőkeemelést bejegyzi a cégbíróság mert a papírok (most például 23 Millió) már létre lettek hozva!

tehát ha valaki elfogadja a HUMET részvényt fizettségül akkor azonnal át lehet neki adni a megfelelő részvénymennyiséget!

sok pénz lesz ebből idén a türelmeseknek!

továbbra is mondom aki nem bízik benne adja el!

lesz rá vevő!

üdv:
szalatibi 2008. 05. 12. 16:14
Előzmény: #25503  Törölt felhasználó
#25505
Kedves penznyelo!
"mondjuk minden 3 papírja után 2-őt": ez pontosan 66 %, én beszéltem 3 % ról. Ez nem ugyanaz szerintem, sőt teljesen más. A papírral szemben elveszett, elveszik éppen és el fog veszni a bizalom. Ezt óhajtanám valahogy orvosolni úgy, hogy a cégnek is jó legyen és nekem is. Vagy érdekeink ellentétesek netán? Nem hiszem.
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 16:08
Előzmény: #25503  Törölt felhasználó
#25504
A Civin féle "nyomda" tulajdonképpen hasonlít a korábbi leginkább háborús időszakokban kormányok által alkalmazott bankópréshez. A kormány egy ideig pluszpénzhez jut így, persze ha elég mohón, meg ügyetlenül és gazdasági teljesítmény nélkül teszi, akkor hamar nagy inflát gerjeszt (egyenlő értékteleníti a pénzt)... Ha viszont mindenki kapna a pénzből, már az elején semmit nem érne az egész, azonnal minden drágább is lenne...
Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 16:00
Előzmény: #25502  szalatibi
#25503
Szalatibi. Ha mindenki jegyezhet 6Ft-osat, mondjuk minden 3 papírja után 2-őt, akkor abból úgy lesz 23 millióval több, hogy annak csak egy része van Civinéknél a másik része pl. rajtad keresztül a piacra kerül... Ha mindenki jegyezhetne, az pontosan olyan lenne mint egy split. Volt 36 millió és ért 80Ft-ot, jött hozzá 24 millió 6Ft-os, eredmény: lesz 60 millió db és ér 50.4 Ft-ot. Csodák nincsenek. Ugyanaz, mintha pl. mindenki kapna minden papírjaután egy ajándékpapírt, lefeleződne az egész.
szalatibi 2008. 05. 12. 15:52
Előzmény: #25499  stacstac
#25502
Kedves stacstac!

Elfogadhatatlan a logikád számomra. Ugyanis tegyük fel, hogy 36 millió rv. van a piacon. Mondjuk 20 millió "ellenséges kezekben"(mint én is). Javasoltam y-ra 2-3%-ot, ami 600 ezer db(3 %-al). Javasolom, hogy csak a papírt komolyan tartók jegyezhessenek(erre lenne az x) és még ezt a 600 ezret se(ami persze a spekik miatt jóval kevesebb lenne) lehessen 1-2 éven belül a piacra "zúdítani". Ez-vagy valami hasonló eljárás- a papírt kiemelhetné sokak számára a mutyi kategóriából, esetleges tőkeemelés félelme miatt nem szabadulnának azonnal a papírtól, sőt vennék, hogy joguk legyen a 6 Ft-osra is, ami az én hitem szerint minimum megkétszerezné az árát, de a bizalom megjelenésével akár háromszorozná is. Ebben az esetben felteszem, hogy ugyanazért a bekebelezendő cégért nem 23 millió, csak mondjuk 10 millió részvényt kellene kibocsájtani zárt körben. Így a számításom szerint 13 millióval kevesebb baráti, 600 ezerrel több "ellenséges" papír lenne, tehát jóval kevesebb(12,4 millióval), miközben pont ugyanazt a céget vennénk meg,azaz (BOCSÁNAT!!!)
"rv értéke=cégérték/részvényszám"! képleted alapján a cégérték ugyanaaz, a rv. szám kevesebb, azaz a rv értéke nő. Üdv: Szalai Tibor

Törölt felhasználó 2008. 05. 12. 15:02
Előzmény: #25455  Törölt felhasználó
#25501
jonasjozsef ! :O))))))))

pw a Humetnél :-(((((((
Infó a GR-ban :-(((((((

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek