Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
simonzoli13 2026. 06. 09. 15:43
Előzmény: #14139  todi
#14140
Talán, esésben kell inkább venni?
todi 2026. 06. 09. 15:32
Előzmény: #14137  TheSnake2020
#14139
“ A legbutább ok a részvényvásárlásra az, hogy az árfolyama emelkedik.” – Warren Buffett
TheSnake2020 2026. 06. 09. 14:33
Előzmény: #14135  todi
#14138
Nos ez a tulajdonosi szemlélet.  Szembe vele a populizmus..már az is risk, hogy szóba került...
TheSnake2020 2026. 06. 09. 14:31
Előzmény: #14133  Goldstein17
#14137
Persze.  Csak az a kérdés,  hogy milyen áron.  Legyen egy stratégiai, legyen risk management. Én jelenleg jól érzem magam a Vonoviaban. Ettől függetlenül nem veszek többet.  A piac új éves aljat ütött.  Ez azt jelenti,  hogy komoly esés is jöhet benne.  Bizony simán megnezhetjuk a másik topikban írt 16 körüli szintet.  Ez hosszú papír.  Nem kell vele sietni egy down trendben. Az alsó negyedéves bollinger 18,85. Negyedéves bollinger alsó enyhén megtolva.  50 hónapos mozgó 4 honap múlva ér le. Napos, hetes chart szörnyű .
todi 2026. 06. 09. 14:24
Előzmény: #14135  todi
#14136
todi 2026. 06. 09. 14:20
Előzmény: #14134  todi
#14135
“Gregor Rosinger, a Rosinger Csoport vezérigazgatója a Börsenradiónak adott interjúkban optimizmusát fejezte ki a Vonovia iránt, hangsúlyozva, hogy nem hiszi, hogy a lakásépítő ipari vállalatot az elkövetkező években államosítják (kisajátítják). Befektetéseinek és értékeléseinek részletei: Befektetés és ellentmondások: Rosinger bejelentette, hogy Vonovia-részvényeket vásárolt, amikor az ingatlanóriás részvényei a korábbi rekordmagasságok körüli 50%-kal alatt forogtak. Politikai értékelés: Rosinger kritikusan viszonyul a politikusok kisajátítási fantáziáihoz és az államosítási vitákhoz. Véleménye szerint az ilyen tervek sértik a magántulajdonhoz fűződő jogok”
todi 2026. 06. 09. 14:15
Előzmény: #14132  TheSnake2020
#14134
A funda a lényeg ha nem vagy trader.
A gazdasági kockázatokat már ezerszer kitárgyaltuk: amíg a bevételek jobban nőnek mint a kiadások addig nincs semmiféle kockázat. De konkrét számításokkal bárki benizonyíthatja nekem az elkenkezőjét.
Politikai kockázat: Mucic elmondta az earnings callon , hogy az őszi választásokig Berlinben fokozódik a színjáték aztán a választásokkal vége.
Amikor tavaly beszállt a Vonoviába az egyik legnagyobb osztrák magánbefektető (Rosinger) akkor megkérdezték erről egy rádióinterjúban. Ő is elmondta, hogy ezzel nem kell foglalkozni és az európai charta szilárdan rögzíti a magántulajdonhoz való jogot. Az egész egy választási bohóckodás.
Goldstein17 2026. 06. 09. 13:59
Előzmény: #14132  TheSnake2020
#14133
A robotokat biztosan nem technikai alapon és nem napi vagy heti szinten lehet megverni. Csak a fundaval szabad foglalkozni és ha mar így alakult örülni kell hogy indokolatlanul alacsony az arfolyam es lehet venni.
TheSnake2020 2026. 06. 09. 13:50
Előzmény: #14131  todi
#14132
Nem is kell. Teljesen felesleges jelenleg.  A funda senkit nem érdekel. Ott, ahol robotok kereskednek teljesen felesleges fundaval fárasztani magad. A funda csak annak érdekes, aki tudja ezt a részvényt legalább 3+ évig tartani. Különben ez nem részvény, hanem inkább kötvény,  mint megbeszéltük.  Jelenleg kb 6% os Euro hozammal. Gazdasági és politikai kockázatokkal,  de betonnak tűnő alapokkal.  Ha a hetes gapet nem tölti be, akkor kritikus.  Tudom technika,  de akkor megyünk lentebb.  Jelenleg várakozás.  Várom , hogy a technikai képe javuljon, mert megint nagyon szörnyű. 
todi 2026. 06. 09. 13:26
Előzmény: #14129  TheSnake2020
#14131
A stock3 cikk egy technikai elemzés amit te is csinálsz. A cég fundáról gyakorlatilag semmi.
todi 2026. 06. 09. 13:23
Előzmény: #14128  andras-80
#14130
Az a piac ami a Siemens Energyt ledobta 2-3 nap alatt 23-ról 6€-ra najd mist hol áll?
Az a piac ami a BATS-ot lenyomta 26€-ra most pedig 53€ , az a puac ahol a BAYER 17€ lett most több mint a duplája, stb…..
TheSnake2020 2026. 06. 09. 12:58
Előzmény: #14127  todi
#14129
Azért ma a stock3.com  ad egy részletes elemzést. A főcím elérhető csak elofizetes nélkül,  ami nem hízelgő.  Gondolkodtam a további bővítésen,  de jelenleg inkább nem. Szeretnék látni egy fehér negyedéves gyertyát.  Ez nagyon úgy néz ki, hogy csak a 3. negyedéves lehet először.  Adja isten , hogy ne legyen EU kamat emelés és  akkor talán van egy kis rally lehetőség.  Ha a hetes gap megmarad az veszélyes nagyon. Nem mi fordítjuk a piacot, bármennyire is alulertekelt a részvény szerintünk.  
andras-80 2026. 06. 09. 12:37
Előzmény: #14112  todi
#14128
Nem én mondom, hanem a piac...
todi 2026. 06. 09. 08:23
#14127
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20260609/amerikai-elemzes-megallithatatlanul-tor-utat-az-ai-gyokeres-fordulat-jon-az-ingatlanpiacon-841866
“A lakóingatlanok piacán smart home technológiák válhatnak a mindennapok természetes részévé. Az otthonok nemcsak energiahatékonyabbá, hanem személyre szabottabbá és prediktívebbé is válhatnak: az AI-alapú rendszerek a lakók szokásaihoz igazodva optimalizálhatják a fűtést, hűtést, biztonságot vagy akár a karbantartási folyamatokat. A kiskereskedelemben az AI pontosabb kereslet-előrejelzést, jobb készletgazdálkodást és hatékonyabb működést tehet lehetővé. A click-and-collect modell – vagyis az online rendelés és bolti átvétel kombinációja – tovább fejlődhet, miközben a prémium élményt kínáló bevásárló- és szórakoztató központok pozíciója erősödhet.A legjobb helyszínek tudásra, energiára és adatra épülnekA teljes transzformáció egyik legfontosabb következménye, hogy a helyszínek, lokációk közötti verseny is átalakul. Azok a városok, térségek és ingatlanpiaci központok teljesíthetnek felül, amelyek hozzáférnek a megfelelő tudáshoz, technológiai infrastruktúrához, energiakapacitáshoz és képzett munkaerőhöz.Az AI-alapú digitális ikrek szintén egyre nagyobb szerepet kaphatnak az ingatlanfejlesztésben, a bérbeadásban és az üzemeltetésben. Ezek a virtuális modellek pontosabb tervezést, hatékonyabb működtetést és jobb döntéshozatalt tesznek lehetővé. Emellett a klímakockázatok értékelésében is nagyobb transzparenciát hozhatnak, ami a befektetői és finanszírozói döntésekben is egyre fontosabb szemponttá válik.ÖsszességébenAZ AI NEM EGYSZERŰEN EGY ÚJ TECHNOLÓGIAI RÉTEGKÉNT JELENHET MEG AZ INGATLANPIACON, HANEM OLYAN ERŐKÉNT, AMELY FOKOZATOSAN ÁTÍRHATJA A KERESLETET, AZ ÜZEMELTETÉST, A FEJLESZTÉSI LOGIKÁT ÉS LOKÁCIÓK ÉRTÉKÉT.A kérdés már nem az, hogy hatással lesz-e az ingatlanpiacra, hanem az, hogy ez a hatás mennyire lesz gyors, mély és átfogó.”
5000 2026. 06. 08. 21:12
Előzmény: #14123  TheSnake2020
#14126
Van politikai kockázat, de szerintem perelni is lehet, ha olyan döntést hoznak.
todi 2026. 06. 08. 20:53
Előzmény: #14119  TheSnake2020
#14125
15,3€ körül volt az alja március vége felé. Tudom
Mert benne voltam. Az osztalék 17€ körül volt.
todi 2026. 06. 08. 20:52
Előzmény: #14120  oldrider
#14124
Én nem megyek egyik irányba sem. Szilárdan tartom a pozíciómat mert a számításaimnak hiszek. Az algók és shortosok ugyan idegesítenek de nem befolyásolnak.
TheSnake2020 2026. 06. 08. 20:09
Előzmény: #14121  5000
#14123
A legnagyobb kockázat nekem ebben a cégben politikai.  2029 ig talán elmegy a hónapos gapre. 
buythedip 2026. 06. 08. 19:58
Előzmény: #14119  TheSnake2020
#14122
Március 28-29. Tradingviewn-n, investingen annyi, amit mondasz.
Lehet, hogy az osztalék miatt van, mert investingen elvesztette a 2026 márciusi aljat ma, TW-n meg nem. Eszem megáll.
5000 2026. 06. 08. 19:51
Előzmény: #14119  TheSnake2020
#14121
Szépen jön le az átlagom, de lassan tényleg enyém a cég.
Lehetne egy fel, mondjuk 24-25ig.

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek