Topiknyitó: _Macika_ 2021. 10. 28. 16:51

Kötelező oltás- Védd magad és a környezeted  

mért kell
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 17. 10:45
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#680
Marcipán CukrászdaDecember 13., 9:49 ·
 Drága Szilvikénk! Tragikusan hirtelen mentél el közülünk, nem találunk szavakat a fájdalmunkra. 25 év együtt, ennyi jutott nekünk. A szemünk láttára váltál copfos kislányból egy csodálatos, okos, érzékeny felnőtt nővé. A Marcipán Cukrászda ma elveszítette Szilvikéjét. Sohasem felejtünk el, köszönünk neked mindent! Isten áldjon Szilvike!
Törölt felhasználó 2021. 12. 17. 10:43
Előzmény: #676  _Macika_
#679

A széles mosolyt arra értem, hogy oltás nélkül is tökéletesen egészséges vagyok.
Az szomorú, hogy ennyien belehalnak, ráadásul többen olyanok is akik már a második és harmadik oltást is hónapokkal ezelőtt megkapták.
Más.
Nővérem tanár, egy hónapja adta be a felmondását a kötelező oltás miatt.
Barátom fia Németországból jött haza és mondott fel munkahelyén a kötelező oltás miatt. Tervezi, hogy olyan országba megy ahol nem kötelezik oltásra.
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 17. 10:37
#678
„A világ legostobább feltételezése, hogy az Országos Mentőszolgálatnál önkéntesen szolgáló egyetemisták azért mennek mintát venni a Covid-gyanús betegekhez, mert előre megfertőzött tesztekkel szeretnék fenntartani a koronavírus-járvány látszatát” – írja Facebook-oldalán az Országos Mentőszolgálat. A megállapítás megtörtént eseten alapul: mint írták, egy Somogy megyei férfi ezt feltételezte csütörtökön, rá is támadt két fiatal, mintavevő önkéntesre.
.
„A vírusszkeptikus férfi az utcán lépett oda a védőruhába öltözött fiatalokhoz és azt követelte, hogy adják át neki a levett mintákat. Erre nem került sor, ezért rájuk támadt” – írták. Az egyetemisták a szolgálati autóban húzták meg magukat, ezt azonban a férfi percekig püfölte ordítva ököllel. A mintákat azonban így sem tudta megszerezni, végül saját autójában távozott a helyszínről.
Az eset a mentők szerint hatalmas felháborodást váltott ki, a rendőrök pedig hamar beazonosították a férfit, aki ellen már elindult az eljárás.
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 17. 10:26
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#676
tudja ebbe a vírusba belehalnak sokan, nálunk 38e ember
többségében idősek. nagymamák, nagypapák, apukák és anyukák
nem értem miért kellene széles mosollyal örvendeni
mire?
Törölt felhasználó 2021. 12. 17. 10:00
Előzmény: #672  _Macika_
#675

Beszarok, ez komoly?
A francnak nem mentem tengerészgyalogosnak az etióp sivatagba.
Amúgy meg vagyok maci, kicsattanó egészségemnek és immunrendszeremnek köszönhetően még a nátha is elkerül.
Továbbra sem szándékozom csatlakozni az oltottakhoz, oltás nélkül még a mosolyom is szélesebb.
Amikor a huszonhetedik oltásnál jártok majd jelentkezem, csak az miatt, hogy maximális együttérzésemről biztosítsalak benneteket.
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 17. 09:59
#674
Az új fertőzöttek mindössze 1,7%-a került kórházba a második héten a negyedik, omikron okozta hullámban, a delta által kiváltott harmadik hullámban ez az aránya még 19% volt szintén a második héten - jelentette be Joe Phaahla helyi egészségügyi miniszter.
Az esetszámok ugyanakkor döbbenetese magasak Dél-Afrikában, amióta az omikron a domináns variáns: a második héten már 20 ezer új fertőzöttnél jár a napi adat, a delta-hullámban ugyanez 4000 új fertőzött volt. Jó hír viszont, hogy a miniszter szerint az omikronnal először sújtott tartományban, Gautengben már tetőzhetett a járvány.
Az omikronnal kapcsolatban továbbra is az a nagy kérdés, hogy mennyivel enyhébb a kórlefolyása (ha enyhébb egyáltalán) mint a deltánál. A dél-afrikai adatok biztatóak, és egy hongkongi tanulmány is azt mutatja, hogy az omikron kórlefolyása kevésbé súlyos, de volt, aki ellentétes következtetésre jutott. AZt is fontos tudni, hogy az egészségügyi rendszeren nőhet a terhelés akkor is, ha az átlagos kórlefolyás ugyan enyhébb, de egyszerre sokkal többen betegednek meg.
-bubu-
-bubu- 2021. 12. 17. 08:46
Előzmény: #672  _Macika_
#673
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 17. 08:18
#672
Borkai-nex
Borkai-nex 2021. 12. 17. 06:11
#671
Unalmas.
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 16. 16:01
Előzmény: #668  sulykaponka
#669
én nem foglalkozom azzal hogy te hogyan szuggerálod magad a képzetteddel.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 16. 15:57
Előzmény: #664  _Macika_
#668
"Az eddigi adatok szerint az omikron variáns nem okozott súlyosabb lefolyást és az ezzel fertőzöttek többsége nem igényelt kórházi ellátást"
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211215/jo-hirt-kozoltek-a-kutatok-az-omikron-terjedeserol-a-tudoben-de-megsem-orulhetunk-516380
"mégsem örülhetünk"... - én örülök neki, akkor is, ha próbálják belémszugerálni, hogy féljek jobban a kevésbé veszélyes vírustól.
_Macika_
_Macika_ 2021. 12. 16. 15:06
Előzmény: #665  kukker
#666
igen 
ez halálos vírus
kukker 2021. 12. 16. 15:01
Előzmény: #664  _Macika_
#665
"Ugyanakkor Michael Chan Chi-wai, aki a vizsgálatot vezette, azt mondja, hogy az eredményt óvatosan kell értelmezni, mert a súlyos betegséget nemcsak a vírus replikációjának gyorsasága határozza meg, hanem az ember immunválasza is, különösen az, hogy vajon túlzottan reagál-e rá, azaz citokinvihart okoz vagy sem."

Most már az immunválasz is gond.
Megalol.
Kellene valami oltás rá.....
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 16. 14:42
Előzmény: #662  -bubu-
#663
ez a vírus annyira pusztító, hogy sarcolássla kell védekezni ellene.
-bubu-
-bubu- 2021. 12. 16. 12:15
Előzmény: #660  _Macika_
#661

Topik gazda

_Macika_
_Macika_
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek