Topiknyitó: user01 2018. 10. 24. 19:01

CyBERG Corp. Nyrt. "f.a."  

Újabb cég a tőzsdén.
Nem tűnik valami nagy durranásnak.
182 milliós bevétel mellett 32 milliós veszteséget könyvelt el 2017-ben, és a korábbi évei se voltak fényesek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tanaka 2020. 09. 15. 09:57
Előzmény: #338  senkise1
#340
Ettol tartok en is. A kockazatokkal is maximalisan egyetertek. Ezert en ebben az emelkedesben meg is szabadultam a papirtol. Ha latunk vegre valami konkretumot is, akkor visszaszallok, de jelenleg vannak olcsobb arazasu es sokkal alacsonyabb kockazatu reszvenyek, amiket erdemesebb megvenni. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 13. 23:00
Törölt hozzászólás
#339
senkise1 2020. 09. 13. 19:26
Előzmény: #337  Tanaka
#338
Az a baj ezzel a 10,3%-al, hogy ez a mai környezetben szinte már csődárazás. Nekem olyan benyomást kelt, mintha a piacról nem kaptak volna finanszírozást (pedig se szeri se száma az államilag támogatott válság hiteleknek) maradt az állami MFB Invest de az is milyen áron. Ennyiért már tőkét adnak nem hitelt.  Ennek a kötvénynek csak kamata kb. évi 50M egy olyan cégben aminek kevesebb mint 250M az éves árbevétele, és 261M a vesztesége...és akkor visszafizetésről még szó se volt.
Biztos, valami nagyon innovatív amit kitaláltak és szívből kívánom, hogy jöjjön be nekik legalább nullára mert ha nem, nagy nevek ide - oda meglesz a Xtend első csődje...
Tanaka 2020. 09. 06. 08:22
Előzmény: #334  bitKain
#337
Nyilvan ezert. Bennfentes vetel, arfolyam karbantartas lehetett, vagy csak szivattak a korabbi eladokat. 
Atveszik, megveszik, vagy a nagyobbak lefejlesztenek valami hasonlot. Bar lehet jobban megeri nekik atvenni/megvenni a licenszet. Mindenkeppen szintet kell lepniuk, kulonben gyorsan valtozik az altalad irt 49/51 % arany a masik iranyba. A management ultra magabiztos ezzel az 10.3 %-os kotveny finanszirozassal, ellenben a tulajdonosok es a “nagy nevek” nem biztos, kulonben miert nem ok finansziroztak meg ilyen vagy alacsonyabb kamattal a ceget?
A nagyszeru hirek utan viszont most mar szeretnem latni a 2020-as feleves jelentest is!   
Tanaka 2020. 09. 06. 08:15
Előzmény: #333  bitKain
#336
Jol latod. Kajahu Kuka. Legalabb az etterem nem noveli tovabb a vesztesegeket, ami szerintem iden is combos lesz. Szerintem egy alig mukodo etterem bezarasa a jelenlegi kornyezetben kifejezetten jo hir. 
Remelem az itt leairtakbol valami vegre megvalosul, kulonben a szuper draga finanszirozassal is max 1-1,5 evig huzzak ki. Annak idejen a nagy franchise terveket, az osztrak etterem nyitast, Nyul Sandor erkezeset, stb is hasonlo kitoro lelkesedessel kommunikaltak. PR-ban erosek :-)... lehet ilyen vonalat is inditaniuk kellene, hatha az is bejon.
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 22:32
Törölt hozzászólás
#335
bitKain
bitKain 2020. 09. 02. 09:55
Előzmény: #333  bitKain
#334
Nem értettem miért veszi valaki nagy tételben (Cyberges viszonylatban nagy tételben) a részvényeket. Egy vizsgálatot megérne. (kb 1 héttel később jött az AnyUpp bevezetése a CoffesShopban.)
Szerintem ez egy jó ötlet volt, hogy résztulajdont vettek egy működő kávézóláncban. Így az alkalmazásuknak egy éles "bemutató" környezetet tudnak biztosítani. Ha itt jól bevállik, akkor más láncok is könnyebben átveszik/megveszik.
Lehet, hogy bemegy 1000 alá, de most kicsi a valószínűsége, mert rövid távon a csőd veszélye, az MFBs hitel miatt, elhárult. Az igazgatótanácsban elég nagy nevek vannak, akiknek van tapasztalata a nemzetközi terjeszkedésben. Lehet, hogy bebukik, de most 51% esélyt látok az árfolyam többszörözésre és 49%-ot a csődre.
bitKain
bitKain 2020. 09. 02. 09:35
Előzmény: #332  user01
#333
.. és itt a pf.-es cikk is:
https://www.portfolio.hu/arfolyam/CYBERG/CYBERG
.
Ez a vonal már kezd jobban tetszeni: inkább technológia beszállításra erősít, mint a Kajahura.
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a Kajahu megy a kukába. (Legalábbis remélem.)
user01
user01 2020. 09. 02. 08:24
#332
2020. szept. 01. 21:22
Szerző: CyBERG Corp. Nyrt.
Indul a CYBERG digitális platformja
Csatolt dokumentumok:
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 16:56
Előzmény: #330  Tanaka
#331
Kifulladt, mehet vissza 1000 alá. 600-800 1 hónapon belül
Tanaka 2020. 08. 31. 09:04
Előzmény: #329  medve4444
#330
Az ido gyilkos tenyezo. Jott ez a hulye koronavirus, a kavezokba isnegyre kevesebben jarnak, ettermekbe alig. Osszel, telen zart terbe meg majd nagyjabol senki.  Nekik harom-negy ev alatt el kellett volna erniuk egy kritikus tomeget, hogy pozitivba forduljon a cashflow. Ha nem tortenik csoda a vilagban, akkor barmilyen jo is az otletuk, konnyen finanszirozhatatlanna valik a mutatvany. En ezt latom a legnagyobb kockazatnak. 
medve4444
medve4444 2020. 08. 30. 14:38
Előzmény: #328  Tanaka
#329
Ahogy én látom az alapján történt valami franchisezal, vaalmiért nem nyitogatták őket egymás után (bár ki tudja, hogy vannak, jót tenne a bizalomnak az is, ha mondanának egy számot, hogy jelenleg hány élő szerzősédük van....hány étterem nyitása várható évekre lebontva). Még az osztrák éttermet se sikerült megnyitni. Ami viszont azt jelentette, hogy bárhogy is állnak az appal nem igazán tudják kihasználni a benne lévő lehetőségeket. És szerintem így jött a kávézőlánc, piacot vettek az appuknak. És az a több mint 300 egység kezdetnek már egész jó piac.
Azon már többnyire tudnak tesztelgetni, finomítani.
Tanaka 2020. 08. 30. 10:44
Előzmény: #327  bitKain
#328
Ezt mind ertem, de az elmult hosszu idoszakban mindenfele irany volt mar, sajat etterem halozat kiepitese kulfoldon (ez nem jott ossze), eladott franchise jog (a vallalasokbol egy uj egyseg sem epult, tehat franchise bevetel is nulla), majd valami rejtelyes IT fejlesztes, es egy kavelancba torteno bevasarlas ki tudja milyen feltetelekkel.
A fejlesztesek eredmenyerol meg semmi hir.
Hogy meddig lesz eleg a penz, az majd kiderul ha megtudjuk iden mennyit sikerult elkolteni ujabb fejlesztesekre. Az ettermuk egesz biztosan csak veszteseget termel jelenleg. Szerintem 1 even belul nullasba kellene fordulnia az adozott eredmenynek ahhoz hogy legyen jovokep.  Csak nem tudom, hogy ez hogy valosul meg ebben a kemeny Covid helyzetben, amikoreg legalabb egy evig folyamatos korlatozasok lesznek az egesz vilagon. 
Ha nyereseges IT bizniszben akarsz reszt venni, van am egy masik ceg is az Extenden:  Gloster Nyrt.   
Drukkolok azert ennek a Cybergnek, kis pakkal birtokomban, csak kicsit ellaposodott a tortenet, nem vagyok mar olyan optimista mint regen.
bitKain
bitKain 2020. 08. 29. 12:41
Előzmény: #322  Tanaka
#327
Nekem tetszik az új irányvonal, azaz nem csak Kajás cég, hanem IT fejlesztő cégként is elkezdenek működni. Nem látok fantáziát a fogyassz ingyen és fizess a tartalomért vízióban. Ha elmegyek egy étterembe, vagy bárba, akkor nem TV-t akarok nézni (max meccs közvetítés).
A kötvényben igazad van, de részvényesi szempontból jobb mintha új részvényeket nyomtattak volna, hogy életben maradjanak (lásd Nord, Nutex, Delta). Drága, de ez egy startup, nagy a rizikó.
Szerintem 2 évig biztosan nem lesznek pénzügyi gondjaik.
.
Van CyBergem, nem dobtam ki amikor esett. De csak annyit tartok belőle, hogy ne fájjon ha bebukik. 
 
bitKain
bitKain 2020. 08. 29. 12:24
Előzmény: #323  VUK1980
#326
Állítólag az XTendes piac papírjai nem elérhetők az OTP direkt ügyfeleknek. :-(
Randomnál nincs ilyen gond.
benji60 2020. 08. 29. 12:13
Előzmény: #323  VUK1980
#325
#310
benji60 2020. 08. 29. 12:11
Előzmény: #323  VUK1980
#324
VUK1980
VUK1980 2020. 08. 29. 08:35
#323
Sziasztok!
Abban tud esetleg nekem valaki segíteni, hogy ezt a papírt miért nem látom az otp direktben????
Tanaka 2020. 08. 29. 08:27
Előzmény: #320  medve4444
#322
Gondolom az a 3-4 bennfentes nagytulajdonos akik a 900-as eladot is megvettek hogy vegre fel tudjak masszirozni az arat.  Lassuk be azert, tovabbi eredmenyek nelkul nehezen indokolhato ez a cegertek. Vagy ha megis ennyire fenyes minden, akkor a 10 % feletti kotveny hozam nem indokolhato es felelotlenseg volt a vezetok reszerol ilyen dragan eladosodni. Ha reszveny oldalon ennyire bizik benne a piac (alapkezelok), akkor kotveny kibocsatast miert nem finanszirozta senki valami ertelmes hozamszinten? De meg 10 % felett sem vette meg a kotvenyt alapkezelo, csak ez a hiena MFB leanyvallalat. 
Tekintettel arra, hogy nagyobb pakkok cserelhettek gazdat az elmult fel evben, gondolom meg tovabb szukult tulajdonosi kor es meg kisebb a kozkezhanyad. Eppen ezert oda rakjak fel az arat ahova akarjak. Ez egy kereslet-kinalat technikai kerdes: eddig nem ment nekik, most hogy mar nincs kenyszer elado, meg tudtak emelni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 21:47
Törölt hozzászólás
#321

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek