Topiknyitó: ibolya5 2017. 07. 19. 13:48

BIF tulajdonosok topikja  

Nem találtam BIF topikot, most veszek részvényt, érdekelne a véleményetek a papírról.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wallasz
wallasz 2022. 05. 03. 05:55
Előzmény: #5739  wallasz
#5740
8. oldal, 10-es közgyűlési határozat.
wallasz
wallasz 2022. 05. 03. 05:54
Előzmény: #5738  csuloktata
#5739
A kifizetés rendjét május 10-ig kell közzétenni, legkésőbb 30 kereskedési napra a kgy-től meg kell kezdeni az osztalék kifizetését.
https://www.bif.hu/data/filer_public/81/81/81818a9f-263d-4f57-8df6-55575f40fbed/bif_2022_evi_rendes_kozgyulesi_jegyzokonyv.pdf
csuloktata 2022. 05. 02. 22:01
Előzmény: #5736  wallasz
#5738

Rosszul tudod. Nem 30 napon belül kell kifizetni, hanem 30 napon belül kell közzé tenni a kifizetés rendjét.
Lásd pl. Richter, Alteo...
wallasz
wallasz 2022. 05. 02. 18:01
Előzmény: #5734  HARDCORETERROR
#5737
Szívesen. Megértem a szempontodat, de remélem, ez a múlt és ez a közgyűlés és osztalék fordulatot jelez előre. Örülök, hogy továbbra is követed a történéseket és várunk vissza az alkalmas pillanatban :)
wallasz
wallasz 2022. 05. 02. 17:58
Előzmény: #5735  teniszcar
#5736
Szia! A közgyűlés április 29-én volt, az ezt követő 30 kereskedési napon belül az osztalékot ki kell fizetniük (tehát ez nem a fordulónap, hanem az intervallum, amin belül kifizetésre kell kerülnie az osztinak). A fordulónapot május 10-ig közzé kell tenniük. Más részvényeknél ez 5-7 kereskedési nap szokott lenni a fizetési határidő előtt, szóval kb. ezzel lehet kalkulálni.
teniszcar 2022. 05. 02. 15:32
#5735
Szép napot. Kérdésem az lenne, meddig kell tartani a részvényt az osztalékért? Választ előre is köszönöm.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2022. 05. 02. 15:31
#5734
köszi az öf-t wallasz.
Jó papír lenne, ha nem lenne ennyire illikvid, arra bazírozni, hogy msához hasonlóan egyszer itt is megjelenik a forgalom, elég nagy rizikó, főleg, ha valaki egy durván összeharácsolt pakktól próbál szabadulni, ha úgy alakul a helyzet.
Nekem még egy moderáltabb pakkott is alig sikerült számos darabban kivágni.
Ez volt az egyetlen oka annak, hogy végül (le)léptem innen és jelen állapotában még egy vonzó oszti sem tudja ellensúlyozni az ellenérzésesemet, mivel ez még nem osztalékpapír vsz.
Listán tartom és figyelem, mivel szépen hozott, de most érzésem szerint vannak jobb opciók és úgy gondolom, hogy ha itt is felüti a fejét a vola, azt azonnal érzékelni fogjuk ;)
Aki benne van, kitartát hozzá.
wallasz
wallasz 2022. 05. 02. 12:39
Előzmény: #5732  somlai75
#5733
Szívesen. Jó lenne, ha legközelebb minél többen eljönnétek, lássák a nagy szereplők a kisbefektetői jelenlétet és érdeklődést. Nagyon jó lesz a bif, én részvényes leszek a jövő kgy-n is!
somlai75 2022. 05. 02. 12:02
Előzmény: #5724  wallasz
#5732
Köszönjük wallasz! Értékes riportot adtál. 
Jelen állás szerint (248.- Ft) TOP 3-ban van a BIF osztalékhozama!
wallasz
wallasz 2022. 05. 01. 06:24
Előzmény: #5729  balentum
#5731
Nagyon szép a chart, köszi szépen!
wallasz
wallasz 2022. 05. 01. 06:24
Előzmény: #5728  csuloktata
#5730
Egyetértek, de sok olyan sztori volt külföldön és itthon is, amikor egy jó fundájú papír sokáig illikvid volt, aztán valami esemény miatt elkezdtek beszállni az alapok és megjött az emelkedés is a forgalommal (pl. masterplast volt ilyen nálunk). A kockázatot szerintem enyhíti, hogy legrosszabb esetben a bif-ünk olyan rv lesz, mint a Zwack, stabil magas osztalékfizető illikvid, ami inflás környezetben persze nem a legjobb, de alacsony infla mellett családi ezüst :) És ez a legrosszabb forgatókönyv ezután a kgy után, leginkább attól féltem, hogy most sem lesz oszti, mert az tényleg rossz jel lett volna.
balentum
balentum 2022. 04. 30. 20:14
Előzmény: #5724  wallasz
#5729
Köszi és sok sikert hozzá!
https://invst.ly/y17gq
https://invst.ly/y17h6
Hajrá! (és Wabi is!)
csuloktata 2022. 04. 30. 19:11
Előzmény: #5727  wallasz
#5728

Anno még a tizedelés előtt vettem belőle a Harsánylejtő bekerülési áras értékelése miatt (SZIT előtt). Ott csak az volt a kérdés, hogy kivezetik. Ez nem történt meg, a Harsánylejtő piaci értéke és a bekerülési ár különbözete megjelent az eredményben. Rendesen lehetett rajta aratni. Ez már történelem.
Covid kezdetén 304 körül kiszórtam, minden eset ez nem. Kellett a tőke OTP-MOL- ba.
OTP jót futott, sajnos BIF 250 körül szédelgett. Aztán  ment lejjebb elkezdtem vissza venni. 300 at látok benne osztalékot nem számítva, de iszonyú illikvid egy papír. Ez nagy kockázat.
Nem értem miért nem megy fel, talán a hozamemelkedés lehet az oka? Közben a cég szépen fejlődik, Posta irodaháznak sem volt semmi hatása az árfolyamra.
Ami zavar a rendkívül alacsony likviditás, a koncentrált családi tulajdon. Ez az egy negatívum van.
Ez nem egy szélhámos papír, ahol az üzleti terveket apportálgatva, beolvadások sorozatával emelik a saját tőkét.
wallasz
wallasz 2022. 04. 30. 18:55
Előzmény: #5725  uttakarito
#5727
Én jövőre is ott leszek, mert lesz akkor is bif-em, sőt bővíteni fogom a pakkom jelentősen. Ezért jó a kgy, mert első kézből kaphatsz infókat, persze csak hiteles menedzsmenttől, van jó pár tőzsdei cég, ahol a kgy nem igazán segít vagy éppen félrevezet a döntés meghozatalában :)
Rencsi 2022. 04. 30. 17:59
Előzmény: #5724  wallasz
#5726
Szóval érdemes volt beszállnom:)
uttakarito
uttakarito 2022. 04. 30. 16:47
Előzmény: #5724  wallasz
#5725
Köszi a részletes beszámolót👍
Úgy volt,hogy megyünk csak munka közbeszólt...
Továbbra is érdemes gyűjtögetni/csipegetni
Jó kis fundás papír ez...
wallasz
wallasz 2022. 04. 30. 15:16
Előzmény: #5712  somlai75
#5724
Ígéretemhez híven voltam a kgy-en és meg is szavaztam persze az osztalékot. Mivel más a fórumról nem volt jelen, ezért a krónikás szerepét is vállalom.
Mindössze hárman voltunk a kgy-en, de így is határozatképesek voltunk (nem miattam:)). Két nagypályás, és én a Kisbefektető. Ajánlom mindenkinek a részvényesi struktúra tanulmányozását.
Mindent egyhangúlag megszavaztunk, főleg az osztaléknál és az srv-nél figyeltem, de egyértelmű volt.
A lényeg a kgy után volt, Berecz Kristóf úrral elég hosszan beszélgettem. Részletekbe most nem is bocsátkoznék (gyertek el kgy-re, mindenre szívesen és felkészülten válaszol), csak két pontot emelek ki.
1. Megkérdeztem, hogy tavaly miért nem volt osztalék. Erre körbemutatott a termen, ahol a BIF átadás előtti projektjei voltak. Heteken (!) belül meglesznek az átadások, le is vannak már szerződve a bérlőkkel, nagyon komoly cash termelés kezdődik. Mivel a költségek érdemben nem fognak nőni, ez komoly nyereség-felfutást jelent. Tévedés azt hinni, hogy a mostani 20 Ft két évnyi osztival egyenlő. Innentől az aratás időszaka jön, lesz minden évben oszti és egyre növekvő innen a 20 Ft-os bázisról, ez prognosztizálható.
2. Megkérdeztem az srv-t, milyen ütemezésű lesz és fogják-e a forgalmi likviditás növelésére fordítani. Ütemezve biztos nem lesz (mint a panny-nál, stb.), és általában úgy vettem ki, hogy csak a lehetőséget akarták megteremteni plusz üzenni a piacnak, alkalmazni nem biztos, hogy fogják. A likviditás növelést az alapoktól várják, akik már érdeklődőek és látják a papír alulértékeltségét. Azt mondtam neki, hogy én 60% körüli felértékelődést sem zárok ki a fair value eléréséig, erre ő azt mondta, hogy szerinte alsó hangon 60, de ő többet gondol.
Összegezve kicsit waberers feeling-em van, jó menedzsment, kiváló funda, alulértékelt papír. Itt a bif-nél még a költség oldal is jobban kiszámítható ,mint a wabinál és nagyon csábító az osztalék. Aki viszont nagy srv-re számít, csalatkozni fog, a bef. alapoktól várják a vásárlóerőt. Ezután mindenki döntse el maga, hogy érdemes-e csak a mostani 20 Ft osztiért venni és szelvényvágás után dobni vagy hosszútávon is megéri-e tartani. Berecz úrral megbeszéltük, hogy a következő kgy-n is ott leszek :) Gyertek ti is, kiváló a juhtúrós pogácsa! 
csuloktata 2022. 04. 29. 19:42
Előzmény: #5721  olimpia
#5723
Olvasd el a közgyűlés határozatait, s akkor megtudod, hogy még nem tudhatod.
Rencsi 2022. 04. 29. 19:26
#5722
Tanácsot megfogadva. vettem ma is.
olimpia 2022. 04. 29. 18:36
#5721
Mikor fizet osztalékot?

Topik gazda

ibolya5
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek