Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 17. 12:40

Jön az új vasfüggöny a magyar-szerb határon!  

Ugrás a cikkhez
A kormány szerdai döntése értelmében 4 méteres kerítést húz a szerb-magyar határra, 175 kilométer hosszan - jelentette be Szijjártó Péter szerdán. További részletek hamarosan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215649
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lukepek 2015. 06. 17. 14:37
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
és ki csinálja a duna aszfalt vagy a M&M Kft?
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 14:36
#39
Itt van ahogy Szijjártó bejelent a Parlamentben:

link

Bekeményedett a helyzet.
lukepek 2015. 06. 17. 14:34
Előzmény: #37  kukutyinbenko
#38
nekem is ez a bajom, egy ordas nagy terelésnek tűnik az egész...
ha probléma lenne kezelve lenne, nem pedig ez a taknyolás menne a mutyi plakátokkal meg a mutyi konzultációval. sima lopást burkolnak megint...
kukutyinbenko 2015. 06. 17. 14:32
Előzmény: #34  szivacs
#37
1. Ha nem haragszol én nem kezelem tényadatként a kormányzati emberkéktől, illetve a médiájukból harsogott számokat.
2. 5 év után most kell erre rádöbbenniük, miután már az NB4-es csapataik is megkapták a maguk stadionját?

lukepek 2015. 06. 17. 14:27
Előzmény: #34  szivacs
#36
persze aggódjál, vigyázz a savadra... vagy töltsél még egy pohárral szivacs...

kvóta van hogy hány embert vagyunk kötelesek befogadni ez ha jól emlékszem 700 - ez valamivel kevesebb mint a százezres nagyságrend amiről beszéltél.
És ha már idetoloncolják gondolod hogy elolvassák a plakátokat?:)
az a közel 2 mrd forintot el lehettt volna baszni értelmesebben...

A másik, nekünk is be kéne látni hogy mi magunk kevesen vagyunk, fogy a népesség, ha nem tudunk idecsábítani bevándorlókat akkor ki a fasz fogja fizetni a járulékokat később? ki fog egyáltalán dolgozni?
Nem kéne ennyire elutasítónak lenni zsigerből gyűlölni mindenkit csak mert akármilyen nemzetiségű...
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 14:26
Előzmény: #27  Mecsek
#35
A tőlünk elmenők (munkát keresők) az európai értékrend szerint nevelkedtek és ezt követik más országokban is. Az Afrikából érkezőkről ez nem mondható el minden esetben. Annyira másként gondolkodik az akinek a legnagyobb értéke egy üres pet flakon, hogy ebbe nem is mernék bele gondolni.

Napi cikk:
"Az illegális bevándorlás miatt át kell gondolni a schengeni rendszert, és Németországnak meg kell fontolnia, hogy felfüggeszti tagságát a belső határellenőrzés nélküli uniós övezetben – közölte a bajor tartományi kormány pénzügyminisztere."
szivacs
szivacs 2015. 06. 17. 14:21
Előzmény: #25  lukepek
#34
"az egész fel van fújva" - ez ám az előrelátás!

Magyarországnak kell ellátnia a dublini rendelet alapján mindenkit, aki itt lépett be az eu-ba, ha visszatoloncolják őket onnan, ahová tovább mentek:

"Magyarországon már idén ötvenezer Balkánról érkező menekült regisztrált, amely az év végéig a százezres számot érheti el"

"Tucatnyi charterjárattal küldik vissza nyáron Magyarországra a német, svájci és francia hatóságok azokat a menekülteket, akiket illegális határátlépés után először nálunk vettek nyilvántartásba. A járatok érkezését már bejelentették az érintett uniós országok hatóságai"

Az utóbbi pár évben mintegy 120.000-en léptek be az eu-ba a magyar határon át. Az Európai Parlament és a Tanács 604/2013/EU rendelete (eu Dublin III rendelete) alapján vissza kell fogadnunk és el kell látnunk őket ha visszaküldik hozzánk.

Érted már lükepék??!
vagy majd csak akkor ha odamegy a pékségedhez és szépszóval kenyeret kér tőled úgy 800 "menekült"? Akkor mondod majd, hogy "kurvára nincs ezzel gond" vigyétek csak mind?
elemes
elemes 2015. 06. 17. 14:21
Előzmény: #28  _pampa
#33
"ahol először az EU területére lép" - ahol először regisztrálják, mint eu területére lépőt, neme?
elemes
elemes 2015. 06. 17. 14:19
Előzmény: #25  lukepek
#32
"nálunk kurvára nincs ezzel gond"

nálatok nincs, de mondjuk Debrecenben már van.
szerintem szívesen átadják neked a probléma felét.
kimpaa
kimpaa 2015. 06. 17. 14:11
Előzmény: #28  _pampa
#31
Jah, ez itt a baj. De pártállástól függetlenül lesz az a pénz...
kukutyinbenko 2015. 06. 17. 14:11
Előzmény: #5  BudFox
#30
Most tekintsünk el a vasfüggöny szimbolikájától.
Szerinted mennyit ér a drága kerítésed, ha a telked egyetlen oldalára építed meg?
Gondolkozni kéne mielőtt véresre tapsolod a tenyereid...
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 14:10
Előzmény: #1  Portfolio
#29
A belső-afrikai menekültek - ha akarnák - vehetnék az útjukat az afrikai kontinens konszolidált és relatíve "jobbmódú" déli államai felé is. Az, hogy nem így történik, hanem ehelyett Európába özönlenek, természetes módon felveti a harmadik forrásból finanszírozott szándékos felforgató tevékenység gyanúját.
_pampa 2015. 06. 17. 14:08
Előzmény: #25  lukepek
#28
Az EU jelenlegi szabályozása szerint abban az országban kell a menekültet ellátni ahol először az EU területére lép.
Pontosan ezzel van a baj! A Szerbia felől érkező összes menekült a "mi" menekültünk lesz!
Hiába szökött tovább más országba.Ide toloncolják vissza!
Mecsek 2015. 06. 17. 14:08
Előzmény: #25  lukepek
#27
Örömmel hallottam,amire nagy pénzt tettem volna,megvalósul.Sztem megvan a kivitelező is. A közbeszerzést gyorsítottan majd kiírják,a nyertes már megvan .Az összeg laza számítás szerint is --az anyagárakat ismerve--,megközelíti a 10mrd forintot,vagy meghaladja azt.
Nem lesz ennek jó vége,mert tőlünk is mennek munkát keresők,könnyen belefuthatnak ők is egy maflásba.A modern kor népvándorlása zajlik.A terület védelme minden kor eszközéhez megfelelő volt,csak nem volt a népesség 7 milliárd feletti.Ezen nem fog változtatni semmi.
sanka 2015. 06. 17. 14:06
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Majd a felcsúi gyökér,
re: Mészáros Lőrinc
lukepek 2015. 06. 17. 13:53
Előzmény: #18  bet4more
#25
neked van igazad, ez az egész fel van fújva, lehet hogy van ahol gond van, de nálunk kurvára nincs ezzel gond.
az hogy párezer szerencsétlen próbálkozik na bumm, egy sem akar itt maradni, sőt az ittlévők is menekülnek.
Az hogy az olaszoknál franciáknál gond van az rég tudjuk, de itt? Szerintem a "bevándorlókkal" van a legkevesebb. Ez is csak a szokásos terelés, látom jól leköt titeket, nélmelyikőtökről azt hittem értelmesebb
-Feri
-Feri 2015. 06. 17. 13:49
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Ezt úgy hívják, hogy hazugság. Pontosan mit nem értesz rajta?
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 13:44
Előzmény: #1  Portfolio
#23
és ki fogja majd kiépíteni?

siccc
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 13:42
Előzmény: #13  elemes
#22
Ezt még mindig nem értem mit jelent,tudja valaki ?
"a tegnapi napon, az uniós tanácskozáson kiderült, hogy Magyarországot érinti a legsúlyosabban a bevándorlási kihívás az uniós országok közül"
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 13:36
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek