Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 26. 11:22
#4380
Elgondolkodtató, hogy a fenti listából 11 (18-ból) az elmúlt 10 évre esik.

link
Törölt felhasználó 2016. 06. 26. 01:28
Előzmény: #4378  Tibi0002
#4379
Tibi az aranyoknak nagyon fontos szerepe van....

aranyra ill. ezustre tekincs ugy mint a penzre (tokeletes csere eszkoz ill. kozvetito eszkoz).

DOW/GOLD ratio egy nagyon fontos aranypar...
rengeteg aranypar van ami eleg fontos szerepet jatszik a tajekozodasban, hogy ertekelni tud megfeleloen a kulonbozo eszkozoket....

egy masik fontos arany az ingatlanok ara es az eves keresetek kozti osszefugges....

Ha azt feltetelezed mondjuk hogy mo-on 3millioft az atlag kereset akkor realisan az ingatlan araknak 6-12Mft kozott kellene hogy legyen allapottol es elhelyezkedestol fuggoen.
;)
Tibi0002 2016. 06. 25. 17:03
Előzmény: #4376  pomperj
#4378
Az arany és az ezüst összehasonlításából jövőbeli következtetés levonását azért nem látom célszerűnek, mert a két terméknek eltérő keresleti és kínálati viszonyai vannak. Nem helyettesítik egymást, a bányákban nem ugyanott találják meg őket, stb.

Hozzáteszem, én laikus vagyok, és csak az általános piaci logikára tudok hagyatkozni.

Ennél rosszabb, amikor valamelyik topicban összehasonlították az arany és a dow index relatív alakulását, és arra következtettek, hogy az arányuknak vissza kell majd térni a korábbi állapotba. Szerintem nem kell visszatérniük, mert alig van közük egymáshoz.

Mindamellett értékelem és memorizálom, amiket írtatok, szóval köszi az infókat.
Törölt felhasználó 2016. 06. 25. 16:28
Előzmény: #4376  pomperj
#4377
Az ezüst kitünő befektetés.
pomperj
pomperj 2016. 06. 25. 15:54
Előzmény: #4374  Tibi0002
#4376
1)Tibi,
Nem tudom, mire akarod hasznalni. 100 evre. Annyira nincs, de 20 evre van adat, a GOLD/SILVER ar-hanyados, ami jol kifejezi, amit kisvuk mond:

link

Azt mutatja, hogy most az arany relative draga az ezusthoz kepest, (=ezust relative olcso)
es a kovetkezo 2-4 evben alighanem a masik oldalra lendul at az Inga. Ahogy 20 eve csinalja.

Szoval, jobbak ezust kilatasai, hiszen a hanyadosban eses varhato, ha most a csucson jar, 80 korul. Lesz az ujra 40-45 is.

2)Emerald:
ez a tegnapi felszuras 1358ra felboritotta a hullamstrukturat, amire szamitottam. Erre a felszurasra most nem keszultem, es egyelore nincs GLD poziciom.

link

Eddig a kek szamozas volt nalam a preferalt ALT. Es az gondoltam, hogy raerunk osszel pozicioba lepni, a kek (c) vegen, a kovetkezo 1200 szinten.

Csakhogy tegnapi panic-vetel miatt nincs ujabb 1200 alatti alj. Es egyebkent is a kek (a) hullam 1200-ig korrigalt, szoval az 36%, es eleg kozel van a fibo 38%hoz amugy is.

Innentol tehat a piros szamozas latszik inkabb ervenyesnek. AZ meg bizony, mar az emelkedo (3 of C) csatornaban impulzusnak latszik. Ha nem esik 1-2 napon belul ki alul belole, akkor ervenyes is marad.

Ket eset van:
ALT.1)A felszuras mar az uj, (C) hullam eleje. Ha az, akkor viszont mar nem is az eleje, mert akkor 1 es 2 of C kesz, es indult (i of 3 of C).
Szoval, akkor surgosen be kell ugrani, minden kis lehetoseget kihasznalva venni es tartani. Meg van felfele 100-150 pont.

ALT.2)Megis ervenyes a kek, ezt a felszurast majd megmagyarazzuk kesobb valami (b) hullamnak. De eleg nehez lesz;-)

Mi a velemenyed?
Nem akarok ebbol a rallybol kimaradni. Nem lesz sok jobb trade iden, es meg van kb. 100-150 pont felfele benne igy is.
Törölt felhasználó 2016. 06. 25. 14:45
Előzmény: #4374  Tibi0002
#4375
Ezust 1 kulon temakor...
Az elmult 2-2,5 evben kozel 300/500 orat tanulmanyoztam ezust ill. arany piacat, monetaris szerepet a tortenelemben, gazdasagban, iparban...
a kulonbozo banyaszcegek uzleti jelenteseit, koltsegeit a banyakban levo keszleteket ill. ennek kitermelesi koltsegeit...stb.stb
Ha azt mondta volna valaki 5 evvel ezelott hogy nemesfemekkel fogok foglalkozni ill. ebben a szektorban fogok befekteteseket eszkozolni (kinevettem volna)...;de 2008-2011 kozott rengeteg dolog megvaltozott...
es nagyon komoly valtozasok fognak vegbe menni mind politikailag, mind gazdasagilag...

Lenyeg en arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy ezust az egyik legjobb befektetes ami a piacon talalhato...
persze hogy mennyi lesz az ara mondjuk 5-10 ev mulva nem konnyu meghatarozni es igazan nem is a USD-ban levo ara erdekes, sokkal inkabb a tobbi eszkozhoz valo alul ertekeltsege...
persze sok nyersanyagot es mezogazdasagi termek ara velemenyem szerint rosszul van arazva,de ez is valtozni fog...
peldaul az emberek foleg mo-on el sem tudjak kepzelni milyen komoly termeszeti eroforrassal rendelkeznek....
(mo. rendelkezik europa legnagyobb vizkeszletevel) a viz ara pedig sokak szamara elkepzelhetetlen mertekben fog dragulni a kovetkezo evtizedekben...

Nalam a szemelyes portfoliomban a fizikai ezust kozel 30%-ban van jelen ha hozzavesszuk az ezust banyaszattal foglalkozo cegekben valo reszesedesem ill. nehany spekulativ poziciot ill. opciokat akkor kozel 40-45%-os a kitettsegem ezust fele, na most ha a fizikai aranyat nezed kozel 6-7% kozott lehet, aranybanyasz cegek, etf-ek es opciokat nezed az masik 30-35%...

Ha spekulativ ill. kereskedesi szamlakat nezed nalam a rv es etf long aranya (nemesfem banyaszokon kivul) kevesebb mint 10-12%, ezzel szemben a short aranya 30% folott; es nyersanyagokban szep lassan novekszik a kitettsegem...

Viszont az ezust kereskedese nem 1 egyszeru dolog, szoval a buy and hold strategia (az egyik legegyszerubb es leghatekonyabb) dolog....

Ne erts felre nem akarlak rabeszelni az ezustre,de szerintem erdemes ebben a temakorben kicsit elmerulni ill. idot szanni ra, mert nagyon kifizetendo lehet a jovoben a velemenyem szerint...

Sok sikert a kutatashoz es informcio gyujteshez...
;)
Tibi0002 2016. 06. 25. 12:56
Előzmény: #4372  Törölt felhasználó
#4374
Elolvastam a levezetést. Logikus, de akkor sem mernék jósolni a következő 20 évre, hogy mire miért lesz nagy kereslet. Egyelőre csak arannyal szórakozom, és kutakodom, hogy érdemes-e bevenni a játékba az ezüstöt.
Törölt felhasználó 2016. 06. 25. 12:06
Előzmény: #4369  Törölt felhasználó
#4373
koszi, jol esett a hsz-od...

Sok sikert neked is es legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2016. 06. 25. 12:04
Előzmény: #4371  Tibi0002
#4372
Szia,

pitcarn2-nek vannak remek chartjai...

Szerintem hiba 100 evre visszamenoleg vizsgalni (ill. tul szoros kapcsolatot keresni)....
Tul nagy idotavnal a problema, hogy kulonbozo orszagokban kulonbozo ideig a keszpenz aranyra volt visszavalthato....
ill. az USD-on keresztul volt visszavalthato...
Jim Rickards vezette le hogy a FED insolvent,de ha az elmeletileg meglevo 8800T aranyat is beszamitjak a FED balance Sheet-jebe akkor csak 2-4-szeres leverage-el mukodik...
Svajc ill. CHF peldaul 2000-ig 20%-ban aranyhoz volt kotve....(Svajcnak egyebkent nagyon komoly ezust tartalekai vannak)...

Szerintem eleg koncentralni a kovetkezo 5,10,15 esetleg 20 evre...
Ha ezustnel semmi sem valtozna kereslet ill. kinalat akkor is megkozelitoleg 15-20 even belul elfogy a jelenleg rendelkezesre allo ill. ismert ezust keszletek....
es akkor meg nem vettuk figyelembe, hogy 1-re tobb elektronikai eszkozt hasznalunk es valoszinuleg egyre tobbet fogunk a jovoben is hasznalni....
(ha csak a Del-Azsiai regiot es Indiat nezed, es Kinaval nem foglalkozol akkor is a kovetkezo 5-10 evben) atlagosan 10-20%-al novekedhet az ezust kereslet eventkent...
Kepzelj el orszagokat Fulop szigetek, Indonezia, Burma, India stb. stb. a legtobb helyen ill. a lakossag nagy reszenel volt ahol az elektromossag bevezetese folyt 5-10 evvel ezelott, a lakossag a gazdasagi novekedes hatasara egyre tobb elektromos eszkozt fog vasarolni (huto,tv, szamitogep es elobb utobb egyre nagyobb % reszere elerhetok lesznek az okostelefonok is, persze evek kellenek ehez es a lakossag bizonyos % fog hozzaferni eloszor...

Jelenleg a vilaggazdasag lassulasa miatt az ezust ipari kereslete visszaesett, de a korabban emlitett orszagokban a novekedes nem fog megallni...India egyebkent mar az eves szinten tobb mint 30%-at a teljes ezust kinalatnak importalja, vannak akik ezt 30-35%-ra teszik (ez kb. azt jelenti hogy Indiaban 2-szer annyi ezustot hasznalnak ill. importalnak lakossagra vetitve, mint a globalis lakossagra neznek ezt).
Nem igazan mentunk bele a javulo egeszsegugyi ellatasba ill. hogy ott mekkora mennyisegu ezustot fognak hasznalni, a Del-Azsiai tersegben pedig van mit fejlodnie az egeszsegugynek...

Az igaz hogy az ezust kevesbe ment mint az arany a tegnapi felfordulasban,de kaoszban a toke a likvidebb eszkozok fele folyik (arany piaca nagyon likvid), ezuste sokkal kisebb...

Nekem van EUR/GBP long pozim, korabban irtam errol az EUR/USD topikban (nehany honappal ezelot) hogy 0,75-0,7550-en nagyon komoly vasarlas folyt...
kozben az arfolyam 0.70 majd 0.755-rol majd elment majdnem 0.81-ig es kesobb elkezdett visszakorigalni 0,77-re...
Brexit elott lehetett valoszinusiteni, ha maradnak a Brittek akkor a 0,75-0,755-os szintre az arfolyam visszakorigalhat ill. ala szurhat,de akkor ujbol megjelenik a veteli ero...
en ezert vettem 0.76928-on es szamoltam vele, hogy akar 193pipet is mehet ellenem az arfolyam rovid tavon...
Brexit kilepes esetere a cel aram 0.81-0.86 kozott van...ami 400-900pip
(jelenleg 400pip kozeleben jarunk).

Felejtsd el a hatekony piaci elmeletet...
GBP esett es az angol indik is estek, volt ugy hogy napkozben az atlagos Britt cegek 25-30%-al olcsobban voltak megvasarolhatok mint 1 nappal korabban, ezzel szemben ha olyan amcsi cegeket nezel ill. europai cegeket nezel akik exportjanak nagy resze mondjuk a Britt piacra megy ha (GBP-ben nezed az rv arakat meg jo nehany emelkedett ill. nem sokat valtozott) szoval a piacnak ido kell amig helyesen elkezdi arazni a dolgokat ill. rv-ket
;)

Szerinted kinek jelent nagyobb problemat a Brexit, a britteknek vagy az Eu-nak???
;)

Az elmult honapokban a piac elkezdte szep lassan megmutatni, hogy nagyon nagy valoszinuseggel a helyes oldalon allunk azzal hogy a pf-ban a nemesfemek komoly szerepet jatszik...ilyenkor kell turelmesnek lenni es hagyni hogy a piac raebredjen, hogy felre arazta a nemesfemeket.....es ahogy egyre tobb kereskedo, befekteto, spekulans ill. penzugyi menedzser csatlakozik ugy fog az ar szep lassan novekedni amig ki nem alakul az euforia ebben az eszkoz osztalyban is...ha pedig kezd tetofokara hagni a hangulat akkor el kell kezdeni megvalni a spekulativ ill. kockzatosabb pozicioktol ill. szep lassan csokkenteni a pf belul az eszkozosztaly aranyat...
(meg nagyon az elejen jarunk ennek az emelkedo trendnek a nemesfemek piacan)...
es akkor meg a tobbi nyersanyagrol nem is beszeltunk...

Turelem,turelem,turelem...

link

Legyen szep hetveged!
Tibi0002 2016. 06. 24. 18:35
Előzmény: #4370  Tibi0002
#4371
Az első szó helyesen: "Tudtok?"
Tibi0002 2016. 06. 24. 18:23
#4370
Tudok olyan 50-100 éves chartot mutatni, ahol az arany és az ezüst árát hasonlítják össze? A macrotrends nálam már jó ideje nem műkszik. Az érdekelt volna, hogy (a) az ezüst volatilisebb-e az aranynál? (b) az ezüst 100 v. több éves időtávon képes-e őrizni az értékét az aranyhoz képest?
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 17:50
Előzmény: #4368  Törölt felhasználó
#4369
Én kifejezetten örülök, hogy írsz, egyik másik hozzászólásoddal teljes mértékben egyetértek. Öröm olvasni némelyiket, üde színfolt az itteniek között. Sok kitartást és további profitban gazdag éveket kívánok neked.
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 07:52
Előzmény: #4367  Törölt felhasználó
#4368
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 05:51
Előzmény: #4356  pomperj
#4367
Hosszu hetvegejuk lesz a jegybankaroknak...

egyebkent en nem bonyolitottam tulsagosan a "demo" hobbi szamlamon 1 pozi EUR/GBP:

link

a mai korberhoges helyett 12:20AEST Japan egyik befektetesi bankjabol hivtak....(ok nem rohogtek)
;)

Egyebkent nem kell aggodni mert ez nem a vilagvege, a brokercegek tobbsege hetekkel, napokkal elore felkeszult az esemenyre, persze nem allitom hogy nehany zugbroker ill. nehany bankban nem lehetnek problemak,de idot kell adni hogy az esemenyek kiforjak magukat....
majd jon az amcsi elnokvalasztas ahol is az elegedetlenek tomege megvalaszthatja Trump-ot, es eu-ban szepen sorban jonnek a kulonbozo valasztasok eu-s kerdesekrol, bennmaradasrol...

talan a cash, arany, ezust, BTC nem is volt akkora butasag....
(ugy nezz ki megint szerencsenk lesz)
;)
ahoz kepest hogy azt allitjak rolam hogy hantazok a "demo szamlaimon kezdenek szep eredmenyek kialakulni"
sajnos nehany shortot korabban zartam mert a volatilitas miatt nem akartam extra kockazatot vallalni...

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 04:19
Előzmény: #4364  Törölt felhasználó
#4366
az egyik okosabb mint a másik!
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 04:19
Előzmény: #4364  Törölt felhasználó
#4365
az egyik okosabb mint a másik!
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 04:17
Előzmény: #4363  Tazsomaru
#4364
Nem vagyok benne biztos h. hantalapkezelőnk ismeri a hantázás fogalmát. :Ð

Az viszont tény, hogy ösztönből szakszerűen míveli.

)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 06. 23. 19:42
Előzmény: #4359  Törölt felhasználó
#4363
A linken egy IB számla elemzése van. Ennek semmi köze egy bef.alaphoz. Ilyet bárki gyárthat. Még az sem derül ki belőle, hogy éles, vagy demó számláé a kimutatás. Ezzel bármilyen befektető körberöhög.

Én nem vagyok alapkezelő, nicsen bef.alapom, nem is tudok ilyen eredményt mutatni.

Nem érdekelnek a cég adatai ahol foglalkoztatva vagy, ilyet soha nem kértem. Nem is értem miért hajtogatod ezt folyton.

Egy próbát tettem csak, hogy mennyire vagy szavahihető, de mindig kiderül, hogy hantaalapot kezelsz. Azt nem értem miért jó ez neked, de nem is érdekel.
Törölt felhasználó 2016. 06. 23. 12:32
Előzmény: #4361  Tibi0002
#4362
en is remenykedek, hogy ma esetleg jovo heten megontik piciket a nemesfemeket...
jo volna 1240$ alattrol aranayat vasarolni...
;)
Tibi0002 2016. 06. 23. 12:15
#4361
Úgy néz ki, a piac a britek maradását árazza, és remélhetőleg meg tudom venni a következő arany pakkom :)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek