Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 20:28
Előzmény: #5655  noworf
#5660
Ezt a keller személyesen mondta ?
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 20:27
Előzmény: #5658  noworf
#5659
Nem vigasztaltál meg. De ez van. Nekem több van bent, mint a BEVA, bár nem sokkal. Abban reménykedtem, hogy valami csak megvan + BEVA, akár még kevés bukással megúszom ezt a kalandot. Ez reményeim szerint hamarosan kiderül, amint megkapjuk a következő levelet a felszámolótól. Azt nyilatkozták valahol, hogy május-júniusban ez várható. Ott eldől.
noworf 2015. 04. 22. 20:22
Előzmény: #5649  Törölt felhasználó
#5658
Remélem , reméljük fals az infóm, csak az a gond, hogy sajnos a forrásom szakmai hitelessége, státusza és az ismeretségünk természete okán erre nulla esély sincs!
Engem jelenleg az háborít fel, hogy látványosan lopják szét a maradék vagyonunkat, arcátlan módon közlik, hogy zárolják a vagyont, majd "bevonják" a lopásba a legdrágább PWC-t!!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 20:20
Előzmény: #5655  noworf
#5657
Jézusom! Hát ez nem semmi. Elképzelni se tudom, hogy mi a fenére számítottak. Azt se értem, hogy a brókerek hogy nem vettek észre semmit? Legalábbis az enyém ezt mondta. Bár őt nem éreztem túl jó kvalitásúnak, de a trendhez nem is kellett.
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 20:17
Előzmény: #5654  watson
#5656
Hát ez érdekes. Bár engem is visszatartott volna valami. De ezek szerint végül te is beadtad a derekad újra, mert érintett vagy most, igaz?
noworf 2015. 04. 22. 20:16
Előzmény: #5650  Törölt felhasználó
#5655
Természetesen.
Sajnos a pontos megoszlást nem tudom, annyi érdekesség van még, hogy volt/van olyan ügyfél akinek telekomból több papírja volt ,mint amennyi összesen a kelernél fellelhető volt!!!
watson
watson 2015. 04. 22. 20:06
Előzmény: #5646  Törölt felhasználó
#5654
Előbb kiürítik a BEVÁt és BC kártalanításra nem fog rendelkezésre állni zseton. talán MNB kölcsönnel...

Egy BudaCash ügy ami engem sok másikkal egyetemben visszatartott ettől a cégtől még az 1. Orbán maffia alatt (2000-ből):

TVK hozamgaranciát a BudaCrash úgy értelmezte hogy a tőkét elverheti :)))
első fokon nyert is: link (ennyit a bíróságról)
másodfok és LB végül a TVK-nak adott igazat: link

megjegyzem ez majd fél mrd bukó abból a halomból amit összehoztak...
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 20:05
Előzmény: #5648  noworf
#5653
a blue-ból milyen arányban vannak meg? úgy értem otp moll richter telekom kb hány % tételenként ha tudod?
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 19:47
Előzmény: #5651  farkasj41
#5652
Egyetértek!
farkasj41 2015. 04. 22. 19:45
Előzmény: #5647  Törölt felhasználó
#5651
A tőkeáttételes és a határidős ügyleteket realizálták ,ennek meg van a logikája
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 19:45
Előzmény: #5648  noworf
#5650
Hűha. Akkor te nem viccelsz! Igazad van és szurkolok. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredménye a feljelentésnek. Ügyvéd segít?
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 19:43
Előzmény: #5648  noworf
#5649
Nekem csak trendem volt. Akkor abból semmi nincs meg? Hm...
noworf 2015. 04. 22. 19:40
Előzmény: #5644  Törölt felhasználó
#5648
Felsz levél ment MNB , felsz felé a tulajdonom azonnali kiadását követelve. 8 nap lejárt, válasz nem jött, rendőrségnél feljelentés megtörtént.
A keler egyeztetés általam ismert eredménye Blue kb fele megvan, állampapír szinte teljes hiány, Trend dettó! Kis papírok, külföldiek 90%- a megvan. A pénzről, számlán lévőről nincs infom!
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 19:37
Előzmény: #5645  tchongee
#5647
Nem értem az MNB magyarázatát. Ugyanis ha megvolt a papír, az önmagában már azt jelenti, hogy megvan az ügyfél vagyona. Ráadásul abban a papírban, amit az ügyfél kért. Semmi nem indokolja az eladást. Az az egy indokolná, ha az MNB előre tudná, hogy a papír árfolyama majd lefele fog menni. De ilyet meg nem tud. Szóval az MNB válasza nem fogadható el.
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 19:33
#5646
Azon morfondírozom, hogy milyen elfogadhatatlan és megmagyarázhatatlan ez az egész helyzet. A felszámoló arról tájékoztatott bennünket az április 3-i levelében, hogy egy gazdasági társaság felszámolása nagyon hosszú folyamat. Ez igaz. Ezzel türelemre akart inteni bennünket. Ránk a BEVA vonatkozik, ezt tudtuk már akkor is, amikor befektettük a pénzünket.
Megtörténik a Quaestor balhé, olyan szerződést írnak alá a befektetők, melyben világosan szerepel, hogy se OBA, se BEVA nem biztosítja a befektetéseket. Erre hoznak egy törvényt, amely szerint ugyancsak felszámolják a Quaestort, ami egy hosszú folyamat, mint tudjuk, de az érintettek ebből semmit nem érzékelnek majd, mivel már a nyár elején minden korábbi szerződésük ellenére kártalanítják őket, méghozzá befektetők lévén a BEVA, de OBA értékhatárral. Tehát azok, akikre nem vonatkozik a kártalanítás, előbb megkapják a pénzüket és ötszörös (!) értékhatárral. Mi, a BC károsultjai meg ülünk, egymást őrjítjük meg az információhiányunkkal, a Quaestornál meg megy minden, mint a karikacsapás. Eddig is tudtam, hogy ez így van, de muszáj volt összefoglalnom, és leírnom, újra és újra átolvasni, hogy igenis ez a helyzet. Őszintén remélem, hogy ez nem fog megtörténni. Ugyanis a banki szolgáltatások árának durva emelésével mi mindannyian megfizetnénk a Quaestor kártalanítást is. Mert ahhoz kétség nem fér, hogy a bankok átterhelnék majd az ügyfelekre a pótbefizetéseket, ami teljesen érthető eljárás lenne a részükről. Hát nincs ebben az országban valaki, aki megállítaná már ezt az ámokfutást?
tchongee
tchongee 2015. 04. 22. 19:24
Előzmény: #5644  Törölt felhasználó
#5645
"A brókercég sok ügyfele több tízmillió forintos árfolyamveszteséget is elszenvedett, mert a más pénzintézeteknél fedezetként elhelyezett értékpapírjaikat az MNB által kirendelt felügyeleti biztos értékesítette – írja a HVG.

Az MNB azzal magyarázta a kényszerértékesítéseket, hogy az az ügyfélvagyon megóvása érdekében történt, holott a papírok fellelhetőek és beazonosíthatóak voltak, s a jogszabályok szerint nem kerülhetnek bele a felszámolási kalapba. A panaszosok egy része ügyvédhez fordult, volt, aki feljelentést is tett a rendőrségen."

Hát pont ez az a mi tulajdonunkat képező értékpapírokat adtak el, a pénzt viszont már nem lehet (olyan könnyen) tulajdonoshoz rendelni mint a részvényeket...
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 19:13
Előzmény: #5642  noworf
#5644
Azt lehet tudni, hogy a Keler egyeztetés milyen eredményt hozott? Azt lenne fontos tudni, hogy a BC vagyonát és az ügyfelek vagyonát sikerült-e elkülöníteni. Ugyanis a mi vagyonunkhoz nem nyúlhatnak, azt gondolom, hogy azt nem terhelhetik a felszámolás költségeivel. Mivel holnap lejár az egyenlegek kifogásolási határideje, remélem hamarosan kapunk a felszámolótól egy kimutatást, hogy mi van meg és mi hiányzik. Izgatottan várom!
Milyen feljelentést tettél, megtudhatom?
farkasj41 2015. 04. 22. 19:02
Előzmény: #5642  noworf
#5643
Köszönöm, a felszámolás a felszámolónak üzlet ,nem nekünk őt esetleg egy-egy határidő köti , de szabadon húzhatja az időt jó pénzért üzlet
noworf 2015. 04. 22. 18:13
Előzmény: #5638  farkasj41
#5642
Csak a tisztán látás okán...
A botrány kirobbanását követően, a negyedik napon MEGTÖRTÉNT a keler- bc vagyonelemek egyeztetése!!! Az azóta eltelt idő alatt erről mélyen hallgatnak , a felszámoló gyártja a "költségeket" , neki segít a PWC is , tudom horribilis összegért. Annak érdekében, hogy szabadon tovább csonkítható legyen a magán vagyonunk ,az NNI blokkolja a meglévő vagyonelemek kiadását! Törvénytelen az egész, de ebben az országban most ez megtehető!
Sajnos ezek a tények!
Természetesen feljelentést tettem már, de valós érdekvédelmét csak odakintről várok!
( majd érdekes olvasmány lesz a felszámolási eljárás költség kimutatása...)
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 18:04
Előzmény: #5640  Törölt felhasználó
#5641
A jó édes any...
"A rendelkezésünkre álló adatok, információk alapján a DRB bankcsoporton túl a Buda-Cash Zrt . „f .a .” MÁS ügyfeleit is kár érte,"

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók