Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:42
Előzmény: #2117  Törölt felhasználó
#2120
Fülöp-szigeti számlákra rálátsz pl???
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:42
Előzmény: #2112  stock33
#2119
X nevű részvényem volt. Valamennyi meg is van belőle (feltehetőleg)
Múlt héten még jónak tűnt. Ma már eladnám profittal. Mire megkapom, már csődben lesz. De örülhetek, hogy megkaptam a részvényeim?
A határidős pozíciókat miért nem lehetett megtartani? Azt miért zárták?
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:42
Előzmény: #2115  Törölt felhasználó
#2118
szerintem az alap lenne hogy eldöntsék hogy a nagyok vagy a kicsit járjanak jól

Beva filozófia a kicsit preferálja
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:41
Előzmény: #2114  tchongee
#2117

Azt nem értem, hogy a Budacash tulajok vagyonát nem zárolták, az ügyfelek értékpapírjait pedig igen.

Itt nem lehetne valamit tenni?

Legalább addig, amíg látjuk hogy mire van fedezet az ügyfeleknek.

exmnbs1 2015. 03. 02. 15:40
Előzmény: #2112  stock33
#2116
olyan lehetett-e hogy megjelent az ügyfél és rendszeresen ők egy ellentéteset kötöttek vele?
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:40
Előzmény: #2112  stock33
#2115
Azt állítottad, hogy csak én mondom, hogy a te változatod biztosan rosszabb a károsultaknak összességében.

Én viszont igazoltam az összes létező kategóriában, hogy nem csak én gondolom így, hanem tényszerűen kijelenthető, hogy a te változatodban összességében rosszabbul járnak a károsultak.

Erre nem reagáltál.

(ettől még lehet, hogy tényleg így történik majd a kártalanítás).
tchongee
tchongee 2015. 03. 02. 15:37
Előzmény: #2111  exmnbs1
#2114
Mindenesetre az osztozkodást meg kellene hogy előzze egy nyilvános ISIS által vezényelt akasztás v. égetés kinek mi tetszik.
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:36
Előzmény: #2107  Törölt felhasználó
#2113
ebben az a "szép" hogy az 5K otp lehet hogy egy Ricsi opimus otp konverzióból lett amihez eredetileg otp-selnek közük nincs
stock33
stock33 2015. 03. 02. 15:36
Előzmény: #2102  Törölt felhasználó
#2112
két ügyfél, mindkettő utalt 15 milliót

egyik te vagy...
te az egészért otp-t "vettél"
nyugisan hátradőlsz, majd két hét múlva jön a hír, kampec a cégnek.... áááá, részvényeim vannak, nincs gond... aztán jönnek a hírek, hogy nincsenek meg a részvények egy részük legalább is...
izgalom... mint kiderült a brókerek leszarták, hogy az ügyfél mit kért, ők kereskedtek, mint állat, le-fel, jobbra-balra...
kezdesz izgulni...
és jön a hír, a brokinál van 50 db otp részvény és 1300 db mol, meg 100 Ft...

kérdés: vajon mit kérhetett a másik ügyfél, mit vegyenek neki?????
1 hónap múlva választ kapsz rá... majd abból kiderül, hogy kisemmiztek-e....
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:34
Előzmény: #2110  tchongee
#2111
sz-ért h-ért elkótyavetyélik az opimust és majd a BC bennfentes beáll érte...(((((
tchongee
tchongee 2015. 03. 02. 15:33
Előzmény: #2107  Törölt felhasználó
#2110
OTI tulajok megkapják az 50%-á az egyenlegben szerelő 10K helyett.
2K phyl-t eladják és szétosztják a maradék 3 tételre.
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:33
Előzmény: #2106  exmnbs1
#2109
létrejöttek a fullra kitömött tolvajok, ami persze nemcsak a BC ügyfeleket érintette

vannak olyan rv-ek amik együtt mozogtak
pl E-Starcs.a.-FUSO páros
illetve a Btel-Synergon párosok
Btel kereskedése egészen szürreális volt, a forgalom el is tünt amit pattant a botrány

szerintem a nagyobb manipulációikat is fel kéne tárni és azokáért is megbüntetni őkt
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 02. 15:33
Előzmény: #2085  Törölt felhasználó
#2108
Nemzetközi, külföldi részvények- pl Tesla, ezeket nem a Keler őrzi?
Ezeknek ki a letétkezelője. Részvény demat-dematerizált, nem fizikailag kikért.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:31
Előzmény: #2104  noworf
#2107
'A' ügyfélnek volt 10m forintja
'B' ügyfélnek 10k OTP
'C' ügyfélnek 10 rcihter

A valóságban van 5k otp és 2k Phylaxia.

Hogyan osztanád?
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:27
Előzmény: #2100  stock33
#2106
" a csalók nem a te részvényeidet preferálták, így a pénzeden inkább másfajta részvényeket vettek, így mások teljes megtérülést kapnak te meg max 20e eurót, akkor lehet jogtalannak éreznéd azt, hogy egy bűnöző döntött arról, hogy te semmit se kapj, más meg mindent vihet..."

bizony volt itt sok-sok tolvajrv-es kamuralli
simán kezdődhetett úgy a történet hogy egyesek illikvidjét kiszórták és abból vettek a ralliztatandó tolvajból.

mivel szórták a másikat az esett a ralli után olcsóbban visszavehették
már ha tényleg sikerült felhajtani és kitárazni a másikat
meg ha vissza akarták adni egyáltalán....

ők meg vígan nyerhettek mindkét dealen

tchongee
tchongee 2015. 03. 02. 15:26
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2105
Nekem inkább az a kérdés, hogyan osztják el a meglévő papírokat ha van pl ötmillió db telekom követelés, kellernél viszont csak 4 mill, akkor mindenki 80%-kap, vagy figyelembe veszik, hogy a BEVA 6 millió alatt úgyis teljesít, vagy először a kisbefektetők 100% és a nagyok ami marad vagy fordítva?
noworf 2015. 03. 02. 15:24
Előzmény: #2098  stock33
#2104
Én a 100% -os megjegyzésnek örültem.
A részvény tulajdon. Akinek megvan, meg kell kapnia. A mnb , fbiztosok felszámoló dolga, hogy elszámoljon a meglévő és az esetlegesen ellopott papírokkal a tulajdonosok felé. A pénzzel szintúgy! Már korábban leírtam, a befektetők, ügyfelek nincsenek kockázati közösségben, vagyonuk, befektetésük nem vonható össze és ennek okán semmiféle átlagolás alapján velük elszámolni nem lehet! Ha az mnb, felszámoló bebizonyítja, hogy ellopták részvényeiket/ pénzemet akkor én eldöntöm mit teszek, semmi közöm a te részvényeihez vagy pénzedhez! Tételesen, ügyfelenként kötelesek elszámolni!
exmnbs1 2015. 03. 02. 15:22
Előzmény: #2102  Törölt felhasználó
#2103
link

jó hír
viszont aki oda fektette be a lét azokat nem ártana kissé elővenni
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:20
Előzmény: #2100  stock33
#2102
"mondod te.... mármint hogy rosszabbul járnak...."

Nem én mondom, hanem tény: biztosan rosszabbul járnak a te változatodban.

Nézzünk 5 befektetői kategóriát:

A. részvény és pénz is 6 millió alatt és összesen is 6 millió alatt.

3 millió részvény, 2 millió Ft. Én változatomban a 3 millió részvényből megkapja, ami van, maradék és a pénz BEVA. Te változatodban 5 millió pénzt kap. Ez a kategória mindkét esetben UGYANÚGY jár.

B. részvény és pénz is 6 millió alatt, de együttesen 6 m felett.

4 millió részvény, 4 millió Ft. Nálam megkapja a 4 millió részvényből, ami van + 6 millióig BEVA pénz. Nálad kap 6 millió BEVA pénzt. Ez a kategória nálam LEGALÁBB UGYANÚGY JÁR, mint nálad, de lehet, hogy jobban (meglévő papírtól függ).

C. részvény 6 m felett, pénz 6 alatt.

8 millió részvény, 2 millió Ft. Én változatomban megkapja a 8 millió értékű papírból, ami megvan (ez lehet 8 is!) és a maradék kárát pénzben 6 millióig. Azaz akár kár nélkül is megúszhatja. Te változatodban: 6 millió BEVA pénz. Ebben az esetben is az én változatomban LEGALÁBB UGYANÚGY JÁR a károsult, mint nálad (azaz vagy ugyanúgy, vagy jobban).

D. részvény 6 m alatt, pénz 6 m felett.

3 millió részvény, 8 millió Ft. A 3 millió papírból megkap, ami megvan (lehet, hogy mind a 3!) és kap 6 millió BEVA pénzt. Nálad kap 6 millió BEVA pénzt. Ebben a kategóriában a te megoldásod BIZTOSAN ROSSZABB EREDMÉNYT ad.

E. részvény és pénz is 6 m felett.

8 millió részvény, 8 millió Ft. A 8 millió részvényből megkapja, ami van (lehet, hogy mind a 8 is!), és kap még 6 millió BEVA pénzt. Nálad kap 6 milliü BEVA pénzt. Ebben a kategóriában is BIZTOSAN ROSSZABB a te megoldásod a károsult számára, mint az enyém.

Összességében tehát biztosan rosszabb a károsultak számára a te megoldásod, hiszen nincs olyan kategória, amiben a tiéddel járna jobban, ellenben több olyan kategória van, ahol biztosan az enyémmel jár jobban és van néhány, ahol az enyém legalább azt hozza, mint a tiéd.

Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:19
Előzmény: #2100  stock33
#2101
"mondod te.... mármint hogy rosszabbul járnak...."

Nem én mondom, hanem tény: biztosan rosszabbul járnak a te változatodban.

Nézzünk 3 befektetőt:

A. részvény és pénz is 6 millió alatt és összesen is 6 millió alatt.

3 millió részvény, 2 millió Ft. Én változatomban a 3 millió részvényből megkapja, ami van, maradék és a pénz BEVA. Te változatodban 5 millió pénzt kap. Ez a kategória mindkét esetben UGYANÚGY jár.

B. részvény és pénz is 6 millió alatt, de együttesen 6 m felett.

4 millió részvény, 4 millió Ft. Nálam megkapja a 4 millió részvényből, ami van + 6 millióig BEVA pénz. Nálad kap 6 millió BEVA pénzt. Ez a kategória nálam LEGALÁBB UGYANÚGY JÁR, mint nálad, de lehet, hogy jobban (meglévő papírtól függ).

C. részvény 6 m felett, pénz 6 alatt.

8 millió részvény, 2 millió Ft. Én változatomban megkapja a 8 millió értékű papírból, ami megvan (ez lehet 8 is!) és a maradék kárát pénzben 6 millióig. Azaz akár kár nélkül is megúszhatja. Te változatodban: 6 millió BEVA pénz. Ebben az esetben is az én változatomban LEGALÁBB UGYANÚGY JÁR a károsult, mint nálad (azaz vagy ugyanúgy, vagy jobban).

D. részvény 6 m alatt, pénz 6 m felett.

3 millió részvény, 8 millió Ft. A 3 millió papírból megkap, ami megvan (lehet, hogy mind a 3!) és kap 6 millió BEVA pénzt. Nálad kap 6 millió BEVA pénzt. Ebben a kategóriában a te megoldásod BIZTOSAN ROSSZABB EREDMÉNYT ad.

E. részvény és pénz is 6 m felett.

8 millió részvény, 8 millió Ft. A 8 millió részvényből megkapja, ami van (lehet, hogy mind a 8 is!), és kap még 6 millió BEVA pénzt. Nálad kap 6 milliü BEVA pénzt. Ebben a kategóriában is BIZTOSAN ROSSZABB a te megoldásod a károsult számára, mint az enyém.

Összességében tehát biztosan rosszabb a károsultak számára a te megoldásod, hiszen nincs olyan kategória, amiben a tiéddel járna jobban, ellenben több olyan kategória van, ahol biztosan az enyémmel jár jobban és van néhány, ahol az enyém legalább azt hozza, mint a tiéd.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek