Topiknyitó: Portfolio 2014. 10. 30. 22:45

Bevezetné a kormány a boltok vasárnapi zárva tartását  

Ugrás a cikkhez
Osztrák és német minták alapján az üzletek vasárnapi zárva tartásáról és a nyitva tartás rendjének újraszabályozásáról tárgyal jövő héten a kormány - tudta meg a Magyar Nemzet. A KDNP korábbi javaslatát újratárgyalva elrendelnék az üzletek és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=205751
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2014. 11. 02. 15:31
Előzmény: #277  elemes
#280
ja, és elszámítottátok magatokat, ha nem lesznek nyitva a boltok, akkor sem megyünk sem templomba, sem focimeccsekre
exmnbs1 2014. 11. 02. 15:28
Előzmény: #277  elemes
#279
hogyne, Fideszes
a haverok különben miként érvényesülnének?((((((((
exmnbs1 2014. 11. 02. 15:27
Előzmény: #276  exmnbs1
#278
" a KDNP azt szeretné, ha 2016-tól a világörökségi területeken bezáratnák a diszkontokat, a nagyméretű szupermarketeket és a hipermarketeket."

mondjuk eddig sem volt az Ó-keresztény Sírkamrákban, az aggteleki barlangban és bejáratánál, sem Hollókő főutcáján.
az Andrássy úton pont azt nem lehet nyitni?
mekkora is a CBA PRIMA??? bezáratják?
a Tokaji borvidék miatt be kell csukni pl a sátoraljaújhelyi Tescot?))))))

Tiszafüreden detto?)))))

elemes
elemes 2014. 11. 02. 15:21
Előzmény: #275  exmnbs1
#277
szerintem van értelme a piacgazdaság szabályozásának.
exmnbs1 2014. 11. 02. 15:07
Előzmény: #273  trochosa
#276
felénk nyílt egy Tesco Expressz pár éve és akkor feltünt hogy a Tesco drágább, aztán megnéztem, a tesco is
exmnbs1 2014. 11. 02. 15:05
Előzmény: #272  elemes
#275
most meg fogsz lepődni, a kereskedelem célja nem a munkaerő elhelyezése hanem az igények ellátása
ott ahol vasárnap a kutya sem jár, ott nem nyitnak ki
ott ahová pedig hajnalban is járnak elegen ott kinyitnak

teljesen felesleges beleszabályozni
piacgazdaság van

nem az állam dolga hogy megmondja ki mit kezdjen az idejével

ha azt néznék mi a jó, pl hány kocsma lenne???
exmnbs1 2014. 11. 02. 15:01
Előzmény: #265  trochosa
#274
egyszer-egyszer tekintsd meg miket is vesznek sokan előtted
édesség, üdítő, pia, keksz, chips ezekből a megrövidített nyitvántartás miatt kewvesebb fogyna

de a kisboltokban mi van? alapélelmiszerek és ezek, értelmes kaják meg nincsenek, választék minimális

a hiánygazdaságban még elment, de manapság?
trochosa 2014. 11. 02. 15:00
Előzmény: #267  exmnbs1
#273
Ez csak szubj. megfigyelés. Sok üzletet megnézek. Persze csak a környezetemben. Nekem ez jött le, de nincs mögöttem átfogó kutatás. Nem is akarok észt osztani, csak leírom, amit tapasztalok. Igenis változott a Interspár kínálata. Pár éve mindig kifordultam az árak miatt, most pedig tetszik.
elemes
elemes 2014. 11. 02. 14:54
Előzmény: #269  exmnbs1
#272
"egyébként ahol a környék elöregedett ott szükség lenne a közeli kisboltra valóban. és mégsem nyitnak, mert vagy nem veszik észre vagy nem éri meg"

a folyamat másik oldalát ismerjük: a supermercato-k megnyílásával tönkrementek a kicsi boltok. tehát létrejött kétszáz új munkahely az ósan megnyitásakor, és megszűnt négyszáz a kisboltok csődjével.
exmnbs1 2014. 11. 02. 14:52
Előzmény: #270  elemes
#271
én azokkal konzultálnék ahol van
a fejlettebb része a világnak, ahol nem szocializmus van

egyébként Németo-ban mikor csukták be?
hár Svédo-ban? ott ne adj isten sose volt nyitva?
elemes
elemes 2014. 11. 02. 14:46
Előzmény: #268  exmnbs1
#270
okos kérdések ezek, konzultáljunk európának azzal a felével (svédek, németek), ahol már működik ez a vasárnapi zárvatartás, hátha nem kell magunknak megtalálni mindenre a választ.

az internyet adóztatása azt jelzi, hogy kockázatos dolog a világelsőség.
exmnbs1 2014. 11. 02. 13:59
Előzmény: #265  trochosa
#269
egyébként ahol a környék elöregedett ott szükség lenne a közeli kisboltra valóban

és mégsem nyitnak, mert vagy nem veszik észre vagy nem éri meg
exmnbs1 2014. 11. 02. 13:52
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#268
a szállodások miért nem 6 napot vannak nyitva?
nekik a családja nem igényli????
exmnbs1 2014. 11. 02. 13:51
Előzmény: #265  trochosa
#267
ez nem igaz
a Spar nem féléve hanem sokkal régebben nagyon jó, éegfeljebb te nem jártál oda
pont a pénztárca miatt ha többször, illetve ráérősebben mennek boltba akkor többet vesznek hirtelen felindulásból, nem szükségletből kifolyólag

ezek a kis vacak boltok hétközben mit csinálnak majd?????
én arra használom hogy péksüteményt veszek ott, meg ha valamit elfelejtek a nagyban

ez a bizonyos bolt min 30%-kal drágább mint a nagy és az áruját sem árt ellenőrizni lejárat miatt

Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 13:50
Előzmény: #265  trochosa
#266
1. Tudod ugye, hogy 75% hazai termékarány az előírás nálunk is.

2. "Már a vendéglátóimnál is feltűnt, hogy az üdítők, ételek is kizárólag lengyel alapanyagokból, lengyelországban előállított kajákat szolgáltak fel"

Gondolom, hogy megmutatta neked a szálloda a beszerzési papírokat a felszolgált ételek alapanyagairól...
trochosa 2014. 11. 02. 13:40
Előzmény: #264  exmnbs1
#265
A keresletet nem a nyitva tartás hossza határozza meg, hanem pénztárca.
Ami Spárt illeti, kb. egy fél éve nagyon jó. Ellentétben az előzményekkel.
Kb. 10 éve jártam először lengyel Tescoban. Ami feltűnt, hogy szinte csak lengyel termékeket árultak ott. Már a vendéglátóimnál is feltűnt, hogy az üdítők, ételek is kizárólag lengyel alapanyagokból, lengyelországban előállított kajákat szolgáltak fel. Cocát akartam venni az útra, de nem találtam. Végül egy kb. otthoni méretű hűtőben találtam meg. Akkor esett le, hogy ezek a multicégek simán tudnak jól működni, ha ilyen feltételekkel engedik be őket egy országba.
Most a Spár, úgy látszik, észhez tért, és bizonyára meg is éri nekik, mert azóta oda járok a CBA helyett.
A nagy bevásárló központok nagyon hatékonyan működnek, de a kicsik több embert foglalkoztatnak. Mi a jobb? Nagy haszon – kevesebb alkalmazott, vagy kis haszon – kis hatékonyság -, de több embernek adnak munkát? A kérdés nem költői. Tényleg.
Ha hétvégén csak a kisebbek tarthatnak nyitva, előnyhöz jutnak, több alkalmazott kell majd oda. Ez jó lesz?
Nyugaton járva rengetek kis üzletet láttam jól működni. Sokkal többet mint nálunk. El lehet-e érni ilyen intézkedésekkel ezt, vagy sem? És jó lenne-e/lesz-e ilyen irányba terelni a szektort?
exmnbs1 2014. 11. 02. 13:18
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
most jövök a Sparból
annyian voltak hogy a kocsira több percet kellett várni, 1 nap nyitvatartási szünet után, illetve vasárnap
sokan családdal voltak ott, ennyit arról hogy ne vásárolgassanak hanem legyenek a családdal

a rövidebb nyitvatartás mennyi keresletvisszaesést indukál majd????
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 13:00
Előzmény: #119  BudFox
#263
Attól függ, hogy mit értünk informatikus megnevezés alatt... a 180-200 alacsony bérnek számít, ez csak nagyon kis cégeknél jellemző !
BudFox
BudFox 2014. 11. 02. 12:22
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#262
"Az informatika az amit itthon is megfizetnek... no a kisvállalkozások, iskolák nem biztos, de a nagyobbak, meg a multik igen és 300K-nál kezdődnek (persze, aki ér is valamit) és határ a csillagos ég.
Sőt még több ilyen jólképzett "agy"-munkaerő kellene és nem azzal leszünk nagyok, hogy köze/távol-kelet összeszerelő üzeme leszünk nyugat helyett/mellett."

Akkor sajnos ez a német világcég még jobban kizsákmányolja az itteni informatikusokat, mert hogy ezek nem keresnek 300 ezret az tuti..csak ennek a 70 % -t mondjuk.
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 11:14
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#261
#257: Látod, hogy ideológiának milyen sz@r ez?
Egy jó ideológiát nem kell percenként a pillanatnyi helyzetnek megfelelően gyökeresen váltogatni.

Nincs itt semmilyen ideológia. Gyorsan változó propaganda és osztályharc van, hogy a híveknek ne legyen ideje elmélkedni az "ideológián", ami tele van ellentétekkel. Annyira tele, hogy már a komcsi duplagondol sem segít.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek