Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 11. 06:30

Az elmúlt négy év egy vállalkozó szemével  

Ugrás a cikkhez
Első ránézésre elégedettnek kellene lennem. Azok közé tartozom, akiknek a jövedelemadója jelentősen csökkent, személyesen is, és az érdekkörömbe tartozó cégeknél is. Bevételeink devizában érkeznek, költségeink jelentős hányada forintban merül fel,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=195860
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2014. 03. 19. 20:48
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
"Én nem sok eltérést látok benne hogy be sem kerül, vagy nyugdíjrendszeren kívül kerül felhasználásra. "

Alapvetően nem sok van, de azt írtad, hogy azért kellett adóvá alakítani, hogy ki tudjanak venni belőle, ez viszont a járulékbefizetést csökkenti, vagyis lényegtelen, hogy a munkáltatói járulékból közben adó lett.

"El sem tudom képzelni hogy lesz megoldva a nyugdíj. A 2013-as reform (úgy tudom az is a Ratkó korszak miatt lenne sürgős) is elmaradt."

Az egyik legnagyobb hibájuknka tartom. Szétvertek valamit, (szerintem alapvetően helyesen, de ez egyéni vélemény), de mégcsak meg sem villantották, hogy mit akarnak helyette. Pedig már 2012-re ki kellett volna dolgozniuk.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 20:26
Előzmény: #117  tokos.
#119
Nekem az a véleményem hogy a nyugdíjrendszer csak tőkefedezettel működik rendesen. Minél nagyobb része tökefedezeti, annál jobban működik.
Az viszont csak úgy lesz ha valaki, valahogy visszapótolja az elveszett nyugdíjvagyont.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 20:23
Előzmény: #116  tokos.
#118
"Az mnyp pénz benne sem volt vagy legalábbis marginális szerepet játszott, kifizetések szempontjából, vinni viszont vitte rendesen."

Én tudom hogy az MNYP kifizetés kezdete időzítve volt a Ratkó korszakhoz. A nyugdíjrendszerre elég nehéz évek várnak:((

"Az adójóváírás az a bevételt csökkentette "

Én nem sok eltérést látok benne hogy be sem kerül, vagy nyugdíjrendszeren kívül kerül felhasználásra.

El sem tudom képzelni hogy lesz megoldva a nyugdíj. A 2013-as reform (úgy tudom az is a Ratkó korszak miatt lenne sürgős) is elmaradt.
tokos. 2014. 03. 19. 20:19
Előzmény: #116  tokos.
#117
Mondhatni úgy is, hogy épp az mnyp-k voltak azok, amik vitték.a pénzt hisz a járulékok nem a nyugdíjak kifizetésére mentek, haanem egyéni számlákon gyűltek.
tokos. 2014. 03. 19. 20:16
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Az mnyp pénz benne sem volt vagy legalábbis marginális szerepet játszott, kifizetések szempontjából, vinni viszont vitte rendesen.

Az adójóváírás az a bevételt csökkentette, nem a befolyt pénzt csapolták meg vele. Ráadásul ez a járulék része, nem az adórésze.

Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 20:03
Előzmény: #113  tokos.
#115
" ezért nem is valószínű, hogy valaki ki akarna belőle venni,"

Az MNYP pénz kikerült a rendszerből, az idén már adójóváírással is csökkenthető a nyugdíjjárulék.
tokos. 2014. 03. 19. 19:54
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#114
Ez a számítástól függ. Az alacsony jövedelműeknél, ez valszeg így lesz, aki viszont jelenleg a korábbi járulékplafon többszöröse után fizeti a járulékát annak nem biztos, mivel a befizetések összegét figyelembe fogják venni. Várhatóan, bár ez is bizonytalan azért, valamelyik komcsi bandának simán eszébe juthat valamiféle egyennyugdíj szerűség a társadalmi szolodaritasra hivatkozva.
tokos. 2014. 03. 19. 19:49
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#113
A nyugdíjrendszerben jellemzően inkáb kevesebb szokott lenni a pénz, mint túl sok.

A nyugdíjasok minden pártnak célközönségét képezik, ezért nem is valószínű, hogy valaki ki akarna belőle venni, a kipótlás sokkal valószínűbb. Ha valammelyik komcsi banda kerül hatalomra, ez garantáltan így is lesz.

Épp a napokban hallottam, hogy a komcsik visszaállítanák a nyugdíjkedvezményeket. Reméljük pihennek erre vagy ötven évig ellenzékben.
watson
watson 2014. 03. 19. 19:06
Előzmény: #106  tokos.
#112
"aki után fizették, nem feltétlenül járt utána semmi, vagyis adóként funkcionált."

Jár egyfajta biztosítás a vállalkozás munkavállalójának: munkakeresési támogatás, átképzés... stb.

Az más kérdés hogy mivel hogyan áll arányban, de mind a MVJ, mind a MAJ, mind a mostani Muka-erőpiaci Járulék "A munkaerőpiaci célok fedezetére" szolgálnak, és arra is költik el.

pl. diplomás munkavállalóknak felajánlottak 37e nettó 6 órás közmunkát novembertől a választásokig, és ha nem vállalta, akkor nem kapta 3 hónapra sem a munkakeresési támogatást... amit korábban 9 hónapig is megkapott amíg volt MAJ...
szivacs
szivacs 2014. 03. 19. 17:34
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#111
"Ha megsértette a szabályzatot, akkor csak azt a hozzászólását kellett volna törölni, a többit meg hagyni"

Nos, a szinvonalra valamit is adó helyeken ez valóban úgy szokás.
A "múltat végképp eltörölni" csak a pf félszemű cenzorainak szokása...

Mellesleg látta valaki a moderálási szabályzatban azt a hivatalosan meghírdetett változtatást, amikor bevezették ezt a visszamenőlegesen minden korábbi beírást kinyíró szankciót?
Nekem elkerülte a figyelmemet az a portfilo közlemény, amelyben pontosan definiálták az oklistájukat, hogy milyen bűncselekményért milyen büntetést szabnak ki.
Tud valaki erről egy linket ahol olvasható a hivatalos portfoliós kimoderálási szabályzat és a tájékoztatás a jogorvoslati lehetőségekről?
Szívesen olvasnám jogvégzett kollégáink szakértő véleményét is a szerzői jogok tiszteletben tartása és a "digitális könyvégetés" viszonyáról...

(ezt a beírást elmentem, hogy ha kitörölnek, akkor legalább nekem megmaradjon, hogy miért égettek ki engem is...:-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 19. 17:15
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#110
"Semmi közöm az AlomUtas nevű felhasználóhoz, aki amúgy nem tudom mit vétett, de nem cenzúrának hívják, hogy minden hozzászólását törölték??? "

1. nem foglalkoztatott a kérdés, kivéve a napokkal ezelőtti szembetűnő momentumot, köszi, hogy emlékeztettél, és tagadásoddal igazoltad, hogy jól sejtettem

2. nem, azt úgy hívják, hogy kibaszták, mint macskát szarni

színvonallal rendelkező intézmények gyakorolják színvonallal nem rendelkező egyének felé

a részeg randalírozót se "kicenzúrázni" szokták a zeneakadémiáról
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 16:28
Előzmény: #107  tokos.
#109
"Annyit hozzátennék, hogy így viszont nem lesz korlátos a nyugdíj összege felülről, ha jól tudom."

Az a jövőbeli nyugdíj, ami BIZTOSAN kevesebb lesz vagy későbbtől kapod, mert a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 16:18
Előzmény: #106  tokos.
#108
"Ettől még annak, aki után fizették, nem feltétlenül járt utána semmi, vagyis adóként funkcionált. "

Annyiból nem, hogy adóként bármire fel lehet használni (pl adósságcsökkentésre), járulékként nem. A változtatásnak csak akkor van jelentősége ha ki akarnak vonni pénzt a nyugdíjrendszerből.
Ha tudsz más magyarázatot az "átnevezésre", szívesen elolvasnám.
tokos. 2014. 03. 19. 16:13
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
"A nyugdíjjárulék fizetés felső határa 2013.01.01-töl szűnt meg. "

Annyit hozzátennék, hogy így viszont nem lesz korlátos a nyugdíj összege felülről, ha jól tudom.
tokos. 2014. 03. 19. 16:12
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
"Viszont kötelező volt a nyugdíjrendszerben tartani, ha adó akkor nem. "

Ettől még annak, aki után fizették, nem feltétlenül járt utána semmi, vagyis adóként funkcionált.

"A nyugdíjjárulék fizetés felső határa 2013.01.01-töl szűnt meg. "

Természetesen tudom, sokba fáj ez nekem.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 16:09
Előzmény: #104  tokos.
#105
"A munkaadói nyugdíjjárulékért korában sem feltétlenül járt semmi,"

Viszont kötelező volt a nyugdíjrendszerben tartani, ha adó akkor nem.

"a nyugdíj korlátos volt, a járulék nem."

A nyugdíjjárulék fizetés felső határa 2013.01.01-töl szűnt meg.

tokos. 2014. 03. 19. 15:55
Előzmény: #103  watson
#104
Nem teljesen igaz. A munkaadói nyugdíjjárulékért korában sem feltétlenül járt semmi, a nyugdíj korlátos volt, a járulék nem. A munkavállalói korlátos volt, az tekinthető némi jóindulattal járuléknak, bár a számítás, az a megtestesült pofátlanság volt, a munkaadói járulék viszont gyakorlatilag adóként funkcionált.
watson
watson 2014. 03. 19. 15:09
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
segítek: a járulékért jár valami az egyénnek (egészségügyi és nyugdíj szolg.) az adóért meg nem. Az adóból lehet Simicskázni, Smittelni, meg kormánypropagandát űzni...

Orbán is programként adja elő hogy hazailag kell finanszírozni az államadósságot, nem azt adja elp hogy csökkenti ;) itthon nem koppintanak az orrára azok akik tudják finanszírozni ha elég szavazót tud vásárolni...

Gattyánt is elkergették és még 500.000 munkaképes honfitársát akiket most szavazati joguktól is megfosztott... bravó /biztos utaznak több 100km-t Kanadában, USÁban, Angliában, Németországban hogy szavazzanak, míg az erdélyi állampolgársággal megvett szavazó feladhatja postán, vagy helyette bárki.../
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:30
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
"Szerintem marhára semmit nem jelent az elnevezés,"

Ezért volt fontos átnevezni? Egyszerűsíteném a kérdést.
Mi a különbség a járulék és az adó között ?

Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:27
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#101
Szerinted van különbség?
Szerintem marhára semmit nem jelent az elnevezés, mindkettő az államkasszába folyik be, és mindkettőt a munkaadó fizeti be az államnak. Az, hogy hogyan hívják, teljesen lényegtelen az adóék szempontjából.
Na most már tényleg mentem, viszlát.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók