Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 18:00
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#660
nem értem... :(

amelyik hsz-re válaszoltál, abban nem volt szó kisajátításról.

amelyik hsz-emben pedig a kötvénypiac kisajátításáról volt szó, ott meg nem az EKB-val kapcsolatban.

nehéz így értelmesen kommunikálni...
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 17:49
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#659
kisajátította?
ez nem igaz mert európában, csak egy picit kötvényezik az ekb, azt is regionálisan célzottan hajtották végre. pl spanyol portugál stb kötvényeket vettek, a periféria országokban vásároltak: már nem is emlékszem milyen címen ment az amit összedobtak az ecb-nek 1.5 éve
általános kötvényvásárlás még nincs! mert a németek megtorpedózták, nincs monetáris unió

állampapírt nagyobb mennyiségben a nyugdíj és egyéb alapok tartanak, vesznek szerte a világban, mert az biztonságos

mai esés
link
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 16:23
Előzmény: #656  goapsy1
#658
Ááá, nehogy azt gondold, hogy ez másoknak is ennyire egyértelmű, mint ahogy leírtad... azt tapasztaltam, hogy egyébként más területen intelligens embereknek is nehézséget jelent a kötvénypiac összefüggéseinek megértése. Az jó, ha te egyből felfogod, mert az általános részvénypiaci helyzet megítélésénél is jól jöhet ez a fajta ismeret. :)

Aki szabadpiaci szereplőként vesz most német államkötvényt, az nyilván a biztonságáért veszi, mivel nem bízik egyéb eszközök értékállóságában annyira, mint a német állam bonitásában.

Kérdés, hogy a német kötvénypiac vásárlói oldalának hány százalékát tehetik most ki az ún. "szabadpiaci" szereplők? Ld. japán témájú hsz-eket lentebb.
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 16:15
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#657
"...ott nullában és negatívban is veszik állampapírokat nagy tömegben"

ez féligazság, azaz csúsztatás, mivel nem mindegy, hogy szabadpiaci szereplők veszik-e, vagy pedig egy kumulált erőmonopólium, mint pld. a jegybank.

Az origo általad linkelt cikke szerint is 10-ből 7 kötvényt Kuroda vett meg már akkoriban is.

A lenti Bloomberg cikk szerint azóta ez még inkább eldurvult, a japán jegybank gyakorlatilag teljesen kisajátította magának a kötvénypiacot.

Ki is veszi akkor az állampapírokat? És főleg miért? :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 18. 16:14
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#656
Hát, ami ezt illeti, távolról sem állítanám, hogy mindent tudok a bundról (töredékét sem, mint pl te) de ez az összefüggés speciel eléggé egyértelmű - ha valamire nagy a kereslet, nyilván akkor is elviszik, ha kevesebbet keresnek rajta (azaz kis hozamot kell fizetnie a tulajnak.)

ha meg kicsi a kereslet, több kell legyen a "bónusz" azaz a hozam, amiért a befektető hajlandó elvinni a terméket.

ez idáig teljesen egyértelmű, ami számomra érdekesebb probléma, hogy ez milyen határok közt működik.
Bejöhet e pl a már taglalt negatív hozam?

Bár a mostani 1% körüli hozam már szintén csak szimbolikus jelentőségű, 10 évre 1% alatti hozam az évente kisebb, mint 0.1% (egy TIZED százaléknyi) hozam.
Azt a terméket, amin ennyi a hozam, egyértelmű, hogy nem a hozamért veszi, aki veszi, hanem valami másért, adott esetben a biztonságért :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 18. 16:09
Előzmény: #644  Törölt felhasználó
#655
"sztem a nullával elérte a fenekét a bund, de lehet leszúrhat alá olykor "

no, ezt én sem értettem, nem csak a kolléga.

kinek a fenekét éri el ez a huncut bund? :D

Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 16:00
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#654
japcsikkal kapcsolatban ez egy ige jó kis cikk
link
lényegében az elmúlt 20 -30 évről
ott nullában és negatívban is veszik állampapírokat nagy tömegben
folyt köv
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 15:52
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#653
ld. #631 hsz. illetve a japán viszonyokról feltett cikket.

Mindezek alapján egyelőre kiültem a partvonalra és figyelem a kötvénypiacra ható híreket (is). Lesz, mert lennie kell valamekkora 10-éves német hozamfelpattanásnak (illetve ennek megfelelő Bund-csökkenésnek), mégpedig akkorának, ami már hetes charton nézve is megmozgatja majd az indikátorokat... csak azt nem lehet tudni, hogy mikor kezdődik.

Mindenesetre jó volna majd belecsípni ha eljött az ideje, lehetőleg minél közelebb az elejéhez.

Addig is kis próbapakkokkal lehet kísérletezgetni.

Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 15:21
Előzmény: #651  Törölt felhasználó
#652
az nem gond ))
1 az eu centruma stagnál
2 az infláció alacsony
3 dagi ecb vágott
4 dagi ecb tartósan lent tart jó darabig

ezek után a bundra mit vársz?
maximum itt fog fityegni +/- 1%-t legalább 1 évig
ez sztem nem pálya

Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 15:11
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#651
Az a baj, hogy sokszor nem tudom értelmezni, amit írsz, de ami még rosszabb, azt sem, hogy mit akarsz írni.

Bár a hiba nyilván bennem van, de szerintem nem csak én küszködöm a fenti problémával. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 15:00
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#650
matolcsey is "bundol" azt is longolnád?
na látod...
egyszer biztos emelkedni fog, addig sok víz

duna
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:52
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#649
Ok. Ígérem, szólni fogok! Addig is légy türelemmel. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:52
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#648
majd ha az euró erősödik )))
mert az is ott van ám ecb bácsi nyisz nyisz
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:49
Előzmény: #642  goapsy1
#647
Így van. Ezért jeleztem lejjebb, hogy a Bundot az ismeri, aki megértette a kötvények hozamának és árfolyamának különbségét.

Amilyen bonyolultnak tűnik eleinte, olyan egyszerű utólag visszatekintve... ezért nem is igazán veszik a fáradságot, hogy megértsék. Tisztelet a kivételnek. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:43
Előzmény: #645  Törölt felhasználó
#646
akkor majd szóljál nullánál ))
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:36
Előzmény: #644  Törölt felhasználó
#645
milyen nullával, milyen Bund, milyen fenekét?

pld. a 0.998% hozam még nagyon messze van a nullától... 150.010%-os Bund pedig még messzebb... :))
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:32
Előzmény: #642  goapsy1
#644
sztem a nullával elérte a fenekét a bund, de lehet leszúrhat alá olykor
az a kérdés, hogy mikor fog emelkedni tartósan, hát én egyelőre kételkedem ebben

Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:28
Előzmény: #640  goapsy1
#643
Igen, ez fontos szint.

Hosszabb távon is itt fog eldőlni az irány. Korábban már írtam, hogy néhány kósza kitörési próbálkozás mellett akár évekre is alatta ragadhat, mint pld. Svájc vagy a japánok esetében.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 18. 14:25
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#642
mármint részvénypiaci pánik, mint a pénteki - mikor mindenki menekül a "biztonságos" kötvényekbe.

Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 14:15
Előzmény: #640  goapsy1
#641
milyen pánik?
a "bund" hozamok nem azért esnek mert adják őket. épp ellenkezőleg túljegyzés van rá.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek