Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 21:16
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#420
"hogy a Bund 1% alá kerül majd ..."

helyesbítek: "hogy a német 10éves hozam 1% alá kerül majd"
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 21:11
Előzmény: #418  emerald
#419
ok, kösz, nagyon is használható. :) 1-2-3- év távlatában biztos vagyok benne, hogy a Bund 1% alá kerül majd és ott is marad, a jenki 10éves hozam pedig 2% alá... csak az a baj, hogy a Bund sajátosságai miatt ilyen időtáv sem certifikáttal, sem CFD-vel nem kereskedhető le... mindig a következő 3-6 hónapra lehet csak tervezni... most pedig a Bundnál néhány hétig lefelé áll a zászló (tévedés joga fenntartva).
emerald 2014. 07. 10. 20:37
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#418
Hátha hasznosítható:
link
Ha nem, sebaj....:)
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 18:05
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#417
a centihez elég erős mentális erő kell és persze jó meglátás, nem csak ta.
mivel bezár a bolt 5-kor és a másnapi irányt sokszor nem az eu-ban, hanem odébb döntik el - pl. egy egy fed bemondással.

de sima ta alapján lekereshető akár több napos trend is
erő kell hozzá, mint a mtelhez )))
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 17:31
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
Ilyenről én is hallottam... Írta már itt valaki fórumon (a valóságtartalmát persze nem tudom ellenőrizni) h van ismerőse, aki csak ilyen certit vesz, és teljesen jól elvan belőle.

a java részén bukik, de az a pár, ami bejön neki, az akkora nyerőt hoz, hogy bőven nyerő az egyenlege.

el tudom képzelni, pl az eurusdts01 1.4-es kiütéssel 16 ft volt 1.3995-ön, amikor draghi belengette a lazítást májusban.

pár napra rá a négyszeresét érte.

ebből azért lehet fedezni 1-2 bukó pozit :DDD
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 17:26
Előzmény: #414  goapsy1
#415
Lehet h. csak egy tapasztalt certilovag volt, konkrét tervvel és célárral... hallottam korábban, hogy vannak olyan tréderek, akik kiütés közelébe került certikre specializálják magukat. Persze abszolút tisztában vannak a mindenkori certik mögöttes termékeivel is, így a kiütés környékén igen jó RR mellett tudnak halászgatni. Ha fegyelmezett stoppal dolgoznak és nem várják meg a kiütést akkor 10 esetből akár 6-7szer is bejöhet nekik a móka... ami hosszú távon akár profitos buli is lehet. Ha mondjuk a 400 db-os kolléga egy ilyen tréder lett volna, akkor őt nem zavarja, hogy pénzt hagyott az asztalon, mert valszeg nem viszi át az ilyen pozikat másnapra. Megvolt a célár, viszlát... és máris keresi a következő certit.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 17:11
Előzmény: #413  goapsy1
#414
567-616 közt vitte a 400 db-os kolléga, szűk 20K-t keresett.

az más kérdés, hogy ha marad a bundban a jelen állás, az összes haját ki fogja tépni, hogy miért dobta ki a full pakkot...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 17:08
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#413
eddig a mai nap gyönyörű szép felső kanócos nap, ha menne még le kb 10 pipet, pont ott zárna, ahol nyitott, hatalmas felső kanóccal.

ebből valami korrekció csak lesz már :D

400 db-os vétellel én sem mernék sokáig benne ülni :D
az 1200 ft pontonként, nekem az rengeteg pénz.

mellesleg ha 550 körül vette, 620 körül adta, az 70*400, 28K egy nap alatt, nem rossz biznisz :)

nekem sokkal nehezebb nyerő poziban ülni, mint bukóban (pedig ez a tőzsdén a halál.)
mindig viszket az ujjam, hogy realizáljak.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 15:48
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#412
A kötéslistában pld. lehet látni, hogy valaki egy 400 db-os vétellel milyen szépen eltalálta (majdnem) a csúcsot... viszont 616-nál már dobta is (már amennyiben ugyanarról a személyről volt szó). Pedig azóta már 640-en is visszaadhatta volna az árjegyzőnek.

Nem egyszerű dolog a jó irányba menő pozik menedzselésének művelete (művészete?) sem.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 15:39
Előzmény: #410  goapsy1
#411
"fene vigye, hogy nem bírtam a kezemre ülni, míg el nem ért 148-ig..."

Ez mindig csak utólag nyilvánvaló. Még most sincs rá tuti garancia, hogy 148-nál kifulladt a menet, legfeljebb a korábbi "big picture" chartkép alapján tűnhet úgy, mintha jelenleg esésnek kellene következnie.

A németeknél ezért úton-útfélen a "prozyklisch positionieren" kiefejezést használják, ami valami olyasmit jelent, hogy a "várható irányba való idejekorán történő beülés". :) Tehát tulajdonképpen ugyanazt mondják, amit te is csináltál... hiszen észrevetted, hogy különböző jelek alapján itt volna az ideje az esésnek, ezért ennek megfelelően pozicionáltad magad... a csúcsot/aljat úgysem lehet eltalálni.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 15:30
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#410
hát, a dax 400 pontot esett 4 nap alatt, ami nem gyenge... ideje lenne már ott egy kis felpattanásnak.

és akkor eshetne végre a bund is, bár a bund most egész rendesen csordogál lefelé, mióta megnyalta a 148-as szintet.

a 146-147 nekem tökéletes lenne :D
147.58 alatt pluszban vagyok.
fene vigye, hogy nem bírtam a kezemre ülni, míg el nem ért 148-ig...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 15:27
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#409
velem is megesett már sokszor:)

a dax topikban pl rendszeresen eltűnik a .....1 és ......2 végű hozzászólás, elnyeli a fórummotor, és csak órák múlva kerül elő (akkor nyilván már rég nem aktuális.)

szóval célszerű itt minden hsz-t kimásolni előbb, és csak azután elküldeni :D
így ha eltűnik a hsz, csak be ctrl+v-zed, és nem kell újra beírni
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 15:21
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#408
Minél tovább esnek a Dax és a jenki indexek ezekben a napokban, annál valószínűbb, hogy ebben a fázisban stabilizálódni fog a hozamok esése, mivel kielégül a befektetők korrekciós várakozása... túl nagy részvénypiaci esés pedig nem várható, lévén nincs olyan nagy horderejű dolog, ami perpill ilyesmit indokolna.

Régebben írtam arról is, hogy a kötvényes óriásbefektetők nagyon komolyan "be vannak drótozva" a politikacsinálókhoz, így az utóbbi hetek hozamesése az éppen most folyó rv-piaci korrekciót (is) a maga módján előre árazhatta.

Néhány napon belül ezért várható szerintem, hogy a részvénypiac újra emelkedni kezd, ami akár egy felpattanásszerű hozamemelkedéssel (Bund eséssel) is együtt járhat.

Mindamellett túl nagy Bund lekörben nem célszerű most reménykedni szerintem... legalábbis addig biztosan nem, míg a Draghi-féle európai QE ügyében nem születik a piac számára is jól értelmezhető ECB iránymutatás. Egy 146-147 közé történő visszaereszkedés viszont benne van szerintem a következő hetek mozgásában. Ahhoz, hogy pontosabb szintet lehessen mondani, meg kell várni a következő heti chartképet.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 13:51
Előzmény: #405  goapsy1
#407
írtam egy hosszú kifejtős esszét erre a kérdésedre, de félreütöttem a billentyűzeten valami shiftet vagy alt-ot és elveszett a szöveg... :(( pedig de jó kis szösszenet volt! *ß$£ðd¤@&x#!!!

Most nem tudom újra megfogalmazni, majd visszatérünk még rá.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 13:38
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#406
üdvözletem! :)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 13:33
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#405
köszi a közérthető leírást.

ez a nagy eltérés huzamos ideig fennmaradhat, vagy elvileg gyorsan közeledik majd egymáshoz a 2 érték?
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 13:26
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
pontos a definíció
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 13:24
Előzmény: #402  goapsy1
#403
Normális piaci viszonyok között (a definíció jelentését tisztázni kellene előtte), a Bund és a Dax között olykor felfedezhető fordított korreláció, azaz emelkedő Daxnál csökkenő Bund ill. fordítva.

Mivel a jelenlegi piac nagyon messze áll attól, hogy normálisnak lehessen nevezni (jelentsen a szó bármit is), azért a korábban olykor fellépő fordított korreláció figyelése értelmét vesztette.

Mivel a részvénypiac mozgása is elszakadt a valós fundamentumaitól, ezért a kötvénypiac átállt arra, hogy csak és kizárólag arra figyeljen, ami döntően hat rá, ez pedig a kamatkörnyezet és annak kilátásai.

Mivel a kamatkörnyezet és annak kilátásai jelenleg eltérőek az angolszászok és az eurozóna tekintetében, ezért a kötvénypiac is felbolydult. Ezt látjuk az utóbbi hetekben az usa ill a németek hozamchartján. Tavaly májusban 1.63%-os jenki hozam kellett ahhoz a szinthez, ahol most a német hozam van. Most pedig 2.50%-os jenki hozam mellett állnak ugyanott a németek.

A kötvényes világban ekkora divergencia óriásinak számít.

goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 12:59
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#402
benne, de most már legyen kedves fordulni, mert vettem még 9 darabot 560-on, és most már többet nem akarok, 51 db-os a készlet, 675 ft-os certi eladási áron van nullában (kb 147.58-as bund.)

dax-szal ezek szerint semmi kapcsolata nincs a bund mozgásának?
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 12:55
Előzmény: #400  goapsy1
#401
ennyi benne volt a mozgásban: link

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek